Azert nem olyan veszes arra a helyzet en most fogok odakoltozni a Klinikak kornyekere. Persze vannak meg gazos reszek de tolodnak kifele, ahogy romboljak le a tombrehabnak megfeleloen a lepikkant hazakat.
Az egesz kozepso Ferencvaros sokkal kiabranditobb kepet mutatott meg 1 evvel ezelott, mikor a mi epitkezesunk kezdodott, gyorsan javul a helyzet.
Most a XIII-ban lakok az Arpad hid korul ott se sokkal kulonb a kep foleg ha 1-2 utcat lemegy az ember a Beke ut fele...de lehet csak en vagzok tul optimista a IX kerrel kapcsolatban.
Oopss... Minden esetre hasznosak ezek a fórumos témák... addig eljutottam, h csak olyan építkezésbe szállok be, ami már legalább szerkezetkészen áll. Nézegetek tovább, de a IX kerületen kívül:-)
Nem titok, topic is szól róla.:-) Az Orczy térnél a Csobánc/Szeszgyár u.-ben húzódó (kívülről vöröstéglás, egyébként tiszta vasbeton) házról, azóta épült mellé egy félkör meg abba egy köralakú. Egyébként az iszonyatos áthallás űzött el, mert szeretném normálisan, emberhez méltóan élni az életemet, és nem kívánok a máséban sem résztvenni. Ilyen magas igényeim vannak.:-)
Ez elég rázósan hangzik. Mindenesetre feladtam a IX kerületet, egyelőre (örökre?). Pedig már majdnem... De többször jártunk arra, ráadásul az sem egy utolsó szempont a választásnál, ha a ház áll már (olvasgattam fórumos történeteket, háát). Ez még nem állt... Várunk. Melyik ház volt az ami ennyire cikis h nem tudtál benne lakni? Persze ha nem titok.
Valamit nem egészen értek, bár lehet, hogy csak elírtad: ha a Bokréta utcát nézted ki, az Ferencvárosban van. Én is oda fogok költözni hamarosan, így tapasztalatokkal nem tudok szolgálni. Csak annyit, hogy én a körúrtól (Ferenc krt. metrómegálló, vagy a 4/6 villamos) gyalog szoktam oda menni, közel van, talán 6-7 perc maximum. A Klinikák felé nem szívesen járok én se...
Nézd meg a Ferencvárosi tömbrehabilitáció vagy a IX. kerület (Ferencváros) topikokat!
Budapesten szeretnék lakást vásárolni. Van egy max. összeg amit erre szánok. Olyan 50-65 nm közöttire gondoltam (min 2,5 v. 1+2 fél stb.. szoba), elsősorban a belváros északi részének környékén, a közlekedés miatt. Azonban itt olyan magasak az árak (20-30 éve épített házakban is), hogy ilyen árban már külsőbb kerületekben épülő új lakóparkok között is érdemes szétnézni. Tehát régi a belváros szívében, vagy ugyanannyiért meszebb, de teljesen újat?
Pontosabba, kinéztem a Bokréta utcában (Józsefváros) egy lakóparkot, amiben 220 eFt/nm áron 2001 dec. átadással van lakás). A lakásbeosztás szuper, lakóparkok közül az egyik legolcsóbb, kb 66 nm ...
Persze tudom van a belvárosban is, pl a Cézár ház 300 eFt/nm ártól, de azt már nem tudom előteremteni.
Viszont Józsefárosban az nem tetszik, hogy a Mester u, és Bokréta u. környékén elég gyér a villamos járat. Ha pedig az Üllői úti Klinikák metróba egyedül még nappal is félelmetes lemennem... (Nem Bp-i vagyok... :-)))) )
Maga Ferencváros aznon része tetszik ahol az építkezés van, jobb "összetételü" embereket láttam, a környéken több nívós építkezés is folyik stb...
1, Érdemes Ferencvárosban 220 eFt/nm áron teljesen új lakást vásárolni?
2, Várható, hogy ezen a részen folyó beruházások a későbbiekben felviszik a lakásom árát?
3, Sokan mondják megtorpanat az ingatlan árak, akár eshet is pár éven belül?
4, Milyen Ferencváros ezen részének közbiztonsága?
5, Van valakinek lakóparkokról saját tapasztalata?