Keresés

Részletes keresés

karcsi9641 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 19727
Kár hogy későn tudtam meg a CITO-t, (múlt héten).
Nagyon szívesen elmentem volna, de már korábban megszerveztem erre az időpontra egy őrségi ládázós hétvégét két éjszakás ottalvással, azt már nem lehet visszacsinálni.
Pedig jó lett volna megismerkedni a Társasággal.
Na majd legközelebb!
Előzmény: Törölt nick (19726)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.24 0 0 19726
Errül jut eszembe, hogy ha már itt vagyok: Ki jön holnapután a találkára? És ki jön a szombati eisenstadti CITO-ra?
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.24 0 0 19725

"Olyan rég volt hitvita a .com-mal kapcsolatban. Indító üzenet:"

No, hitvita indítható ugyan (ha nincs jobb dolgotok :-), de nem a .com-mal kapcsolatban:-)

Ne szegény -com-ot vágd le azért, mert egy játékos ... erm... furcsán? viselkedik. Mert akkor ebböl lesz a hitvita :-)

Hanem "mrsultan"-nal kapcsolatban lehet hitvitázni, csak tényleg nem igazán érdemes, ahogyan az elöttem szóló irta.

A kérdés az, hogy milyen indokai voltak mrsultan-nak arra, hogy egy logot töröljön.

Ha nem volt szabályos a megtalálás, vagy a logolási feltételeket nem elégítette ki, akkor a törlés jogos (persze létezö gyerekszoba esetén mail megy a logolónak a törlés okáról!).

Ha a log törlése jogtalan volt, akkor az eleve gyerekszoba-probléma, de ehhez a mail-edre való nemválaszolás csak hab a tortára (illetve a gyerekszobahiányra).

Igaza van az elöttem szólónak: Nem érdemes.

(Amit tenni lehet még, ha valóban jogtalan a törlés és továbbra sem jelentkezik a gyerekszoba, hogy a reviewer-nél lehet reklamálni. Ugyanis súlyos esetben igenis a .com-os tag bizony kap a pofájára. Csak ez adott esetben, ha nagyot kap,  a játékosokat is sújthatja: ha a ládáit archiválják, logjait és userét törlik... ezért ez nagyon ritkán fordul elö, én csak kettöröl tudok.)

Előzmény: sagik (19722)
jzp2107 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 19724
nem ez az első tette amivel vihart kavart..
tudod, nem vagyunk egyformák
nem kell rajta felhúzni magad és kész :-)
Vagdalthús Creative Commons License 2009.03.22 0 0 19723

Ma hiányoltunk a Biáról :-)

Mit össze görcsöltünk a Kő-orros ládánál... (GCszla)... ott voltam pontőr. Azért meglett.

sagik Creative Commons License 2009.03.22 0 0 19722

Olyan rég volt hitvita a .com-mal kapcsolatban. Indító üzenet:
Ma lányommal bringáztunk egy jót, közben megkerestük az Árkád mellett található com-os ládát (is).
Belogoltam, majd kattingattam a .com-on, majd lekértem a közeli, még meg nem talált ládákat. Erre ismét közte volt. Gondoltam biztos nem küldtem el, hanem bezártam az ablakot. Sebaj, belogolom mégegyszer.
Közben új levelem érkezet:
Your log entry for the listing Arcade (Unknown Cache) was deleted by mrsultan at 3/22/2009 5:20:18 AM

Visit this listing at the below address:
http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=c6c05c23-3652-4e49-8a86-8929642c7095

mrsultan profile:
http://www.geocaching.com/profile/?guid=33253309-1189-42a4-b7c6-5578d5db1e7b

Hogy jön hozzá, hogy törli a megtaláltam logot? Fáj neki? Írtam neki levelet, de arra nem reagált. Vajon mit lehet kezdeni az ilyen rejtővel? Aki meg akarja keresni a ládát tegye meg gyorsan, mert lehet, hogy hobbiból begyűjtöm*. Akkor többször is meg tudom találni az asztalomon. :)

*(nem hiszem, hogy lesüllyedek a szintjére)

Max-i Creative Commons License 2009.03.10 0 0 19721
Jéééézusom !!!!
Előzmény: tyutyus (19720)
tyutyus Creative Commons License 2009.03.09 0 0 19720
Töröm a fejem, hogy mit jelenthet az álmoskönyv szerint, ha az ember a geoládájában egy nagy kakit talál...

Lottózzak? Menjek kaszinózni?

Egyelőre örülök. Mondjuk csak annak, hogy nem más találta meg...
BiharyG Creative Commons License 2009.03.06 0 0 19719
Ládám engedélyeztetéséhez sürgősen szükségem lenne a N 48-06.992 E 19-54.093 h 620 m EOV-ba számítva...

Ha van Mapsource a gépeden, azzal egy pillanat alatt átszámolhatod.
Előzmény: 666Forester (19717)
666Forester Creative Commons License 2009.03.06 0 0 19718
már megkaptam a honlapon...
666Forester Creative Commons License 2009.03.06 0 0 19717
Ládám engedélyeztetéséhez sürgősen szükségem lenne a N 48-06.992 E 19-54.093 h 620 m EOV-ba számítva...

Köszönöm!!!
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 19716

Na a fene ette volna meg az Index editorát kölyökkorában - törölni meg nem tudom. No mindegy, a hexadecimális patkányfarkában csak annyi volt vastag betüvel, hogy "WIENER SCHNITZELJÄGER"...

Sorry.

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 19715

Wiener Schnitzeljäger 09

A bécsi törzsasztal (GC1GA8V) 2009. március 27.-én pénteken 18:00 órától ismét szeretettel várja az érdeklödö magyar kessereket a Wieden Bräu serfözdében (ingyenes WLAN!). Egy speciális, Ausztria-körül-TB-versenyhez is jól jönne a segítségetek! AKi tud, gyüjjön!

#btnLocDL { border-right: #c0c0c0 1px outset; border-top: #c0c0c0 1px outset; font-size: 8pt; padding-bottom: 2px; border-left: #c0c0c0 1px outset; padding-top: 2px; border-bottom: #c0c0c0 1px outset; font-family: verdana; } #btnGPXDL { border-right: #c0c0c0 1px outset; border-top: #c0c0c0 1px outset; font-size: 8pt; padding-bottom: 2px; border-left: #c0c0c0 1px outset; padding-top: 2px; border-bottom: #c0c0c0 1px outset; font-family: verdana; } #btnSendToGPS { border-right: #c0c0c0 1px outset; border-top: #c0c0c0 1px outset; font-size: 8pt; padding-bottom: 2px; border-left: #c0c0c0 1px outset; padding-top: 2px; border-bottom: #c0c0c0 1px outset; font-family: verdana; } #btnSendToPhone { border-right: #c0c0c0 1px outset; border-top: #c0c0c0 1px outset; font-size: 8pt; padding-bottom: 2px; border-left: #c0c0c0 1px outset; padding-top: 2px; border-bottom: #c0c0c0 1px outset; font-family: verdana; } #otherSearchOptions LI { list-style-image: none; list-style-position: outside; list-style-type: none; } .ff { font-family: "Andale Mono" , "Courier New" , Courier; } .fr { float: right; } .fl { float: left; } .b { font-weight: bold; } .small { font-size: 90%; } .clsCell { border: 1px solid #C0CEE3; font-size: 80%; } .clsCell { background: #ffffff; } .clsResultTitle, .clsResultTitleNoBold { color: #0000de; } .clsResultDescription { color: #333333; } .clsURL { color: #999999; } a.title:link { color: #000000; text-decoration: underline; } a.title:visited { color: #000000; text-decoration: underline; } a.title:hover { color: #000000; text-decoration: underline; } a.title:active { color: #000000; text-decoration: underline; } a.title { text-align: right; font-size: 10px; font-family: arial,sans-serif; padding: 0 1px 0 0; } #mapSizePager UL { width: 100%; margin: 0px; padding: 0px 0px 0px 0px; list-style: none; } #mapSizePager LI { float: left; list-style: none; } #mapSizePager LI A { font-family: Verdana, Sans-Serif; font-size: x-small; display: block; margin: 0px 2px 0px 0px; padding: 4px 4px 4px 4px; text-decoration: none; border: solid 1px #c0c0c0; height: 10px; min-width: 10px; cursor: pointer; } #mapSizePager a:hover { font-weight: bold; }

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 19714

Alapjában egyetértek minden tiltakozással, ami mocsokellenes. És Ausztriában is van (sajnos) éppen elég olyan hely, ami CITO-ért ordít... éppen ezért kellene informálódni és arra fókuszálni, ahol tényleg seggbe kell rúgni az illetékes labanc (kuruc, hottentotta...) "autoritást" mocsok-ügyben :-)

Előzmény: lükepék (19713)
lükepék Creative Commons License 2009.02.25 0 0 19713
Gondolom a habzó Rába miatti incidens miatt ugranak az emberek erre.
Meg ugye: az ember nem megy le a RÁbára megnézni, hogy habzik-e, csak emberek állítására hagyatkozik. Ha meg BP-en a rákosi szemétégetőt szagolják nagyon-nagyon sokan (bár tuti, hogy az is javult az elmúlt években), meg Százhalombattán a finomítót (aminek azért rendesen van szaga alkalmanként), akkor el nem tudják képzelni, hogy van másmilyen is.
Előzmény: Törölt nick (19712)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 19712

Idézet a hu fórumból:

-------------------------------------------------------------------------------

Nivás Döme | 2009.02.24 20:22:30 (13634)

Sziasztok!
Biztosan hallottatok már az osztrákok "gaztetteiről". Szombatra (február 28.) ismét tiltakozást szerveznek a helyiek a "környezetkímélő hulladékégető" ellen. Álljunk ki együtt környezetünk mellett! (Valljuk be, remek kis ládák vannak a környéken is - kellemest a hasznossal ;) )
Mi továbbra sem kérünk az osztrák füstből.

-------------------------------------------------------------------------------

Szeretnénk megjegyezni, hogy a hivatkozott szemétégetö valóban környezetkímélö és nem füstöl. Rendszeréböl adódóan csak meleg és vízgöz jön ki a kéményen. Bécs kellös közepén is müködik ilyen szemétégetö, mi is onnan kapjuk a meleg vizet és a távfütést, és nagyon szép lenne, ha Budapest levegöje legalább fele olyan tiszta lenne, mint a mienk.

A "csakazértis" vad tiltakozások csak lejáratják a környezetvédelmet. Kéretik vagdalkozás elött tájékozódni, miröl is van szó egyáltalán!

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 19711
Szia, Taskának nyugodtan odaadhatsz bármi ilyesmit, ő feltehetően jön a pénteki bulira, mert már többször járt itt és mi már "rendszeres" sörözőpartnernek tekintjük (még ha nem is iszik szegény, mert vezet). De Brezko az Apexsek csapatából és fa-Peti is járt már ezen a rendezvényen. Kérdezd meg őket!
Előzmény: Max-i (19710)
Max-i Creative Commons License 2009.02.20 0 0 19710
Megy valaki még erre a rendezvényre ?
Hoztam angliából néhány ügynököt, ott jó helye lenne.
Küldenék ki belőle ...
Előzmény: Törölt nick (19709)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 19709
Kösz az információt!

A gc.hu fórumait (és minden intézményét) ismert okok miatt kizárólag csak olvassuk, ott többé aktívan meg nem nyilvánulunk.

Néha nem bírtunk magammal, és elmondtuk itt egyik-másik szupersötét ott olvasott dologról a felbüffenő véleményünket - nem kéne, mert minek, mondjuk el vagy ott vagy sehol; de néha nem bírtuk megállni... le fogunk róla szokni. Úgyis hiába. Majd csak szép csendesen fortyogva anyázunk magunkban. Előbb-utóbb úgyis kialakul... legfeljebb mi azt már nem érjük meg, de unokáink is ládázni fognak. Együtt.

Ami információt viszont esetleg fontosnak tartunk a magyar kessertársadalom érdeklődő része számára, azt továbbra is meg fogjuk itt szellőztetni. Tehát aki a labanc szomszédnak a kurucokat is érint(het)ő dolgaira kíváncsi, az itt nézelődjön néha :-)

(Aki esetleg holnapután jön Katzelsdorfba a találkozóra, egy halom coint és TBt pakolhat fel...a jó kajáról nem is beszélve. És 27.-én pénteken a törzs-sörözőnkben ismét!)

Kellemes hétvégét:

Team Nathalie
Előzmény: BiharyG (19708)
BiharyG Creative Commons License 2009.02.20 0 0 19708
Nem vagy egyedül, de a fő fórum azért mégis csak a gc.hu sajátja... Ettől függetlenül minden hozzászólást olvasok(olvasunk) itt is!
Előzmény: Törölt nick (19707)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 19707
A .com közelítés, látjuk a fórumon, nem egyszerű... de hát valami minimum kéne hozzá...

Viszont úgy látom, eléggé egyedül kiabálok itt ezen a fórumon, hát akkor inkább elfelejtem ezt a linket (is).
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 19706
... és Karcsi ládái nem színvonaltalan gagyik, tanúsíthatom... TFTC ezúton is :-)

Ezen a dolgon egyszerűen nincs is értelme vitatkozni (pláne, ha valaki a "szerintem"-eket nem teszi hozzá).

Igaza van scele polgártársnak, amikor ezt a vitát "agyatlan"-nak minősíti. És magpet-nek is igaza van: "Mindkét oldal kiváló, vannak rajtuk szép koordináták. :)"

És igaza van annak is, aki azt mondta (én is mondtam már): menjünk inkább ládázni... még annyit hozzátennék, hogy tájékozottan, hogy ne keljen lába a bogaraknak, coinoknak. És aki ennek érdekében a .com-ot közelíti a .hu-hoz és segít a még tájékozatlanoknak tájékozódni, annak (szerintem :-) köszönet jár, nem fikázás.
Előzmény: karcsi9641 (19705)
karcsi9641 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 19705
"Nem gondolom, hogy valaki a világ másik oldaláról (de akár csak a szomszéd országból) Magyarországon szeretne rejteni. Ennek értelme sincs, mivel egy láda rejtéséhez nem csak az tartozik, hogy lepottyantom valahová, hanem az is, hogy figyelemmel követem az állapotát, ha kell felújítom, beavatkozom. (Mert bekerítették, lezárták, leégett, stb.)"

Ez a baj nálunk,hogy kategorikusan kijelenti valaki hogy "ennek értelme sincs". Talán eléje kellene írni hogy SZERINTEM. (elnézést a nagybetükért).

Ugyanis SZERINTEM van értelme, mert ha nekem nincsenek éppen ezreseim tankolni,-ami lehet hogy szégyen de ez van-, akkor soproni lévén átmegyek Ausztriába, és 30km-es körön belül 70-80 ládát tudok megkeresni.

Ezenkívűl én is rejtettem Ausztriában, akárcsak az osztrákok Magyarországon.

Mellesleg nekem ez az egyetlen előny amit a rendszerváltás hozott, de már ezért is megérte!
Előzmény: efemm (19702)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 19704
"van egy magyar nyelvű oldal, ami szebb, tartalmasabb és jobban kezelhető, mint a .com."

Ez a te véleményed. Másoké esetleg más. Esetleg pont az ellenkezője. Azt írod, az angol tudásod nem a legtökéletesebb - hogyan akarod akkor eldönteni, hogy melyik a színvonalasabb? Nekem a magyar az anyanyelvem, mégis a .com-os felületet tartom könnyebben kezelhetőnek. Ez nem com vagy hu, hanem megszokás és ízlés kérdése, és nem lehet kategorikusan elbírálni.

"miért nem vállalod fel azt, hogy a .hu ládaoldalait felviszed illetve karban is tartod a .com-on?"

Ugye, ezt nem gondoltad komolyan? Ki vagyok én, hogy kétezer ládát fordítsak le és tartsak karban a com-on, amikor még azok a rejtők maguk sem mind képesek a saját ládáikat karbantartani, akik a com-ra is kitették? És milyen alapon lőcsölnéd rám ezt a munkát? Mindenki gondoskojék a saját ládáiról. Ne haragudj, de ez komolytalan. Nem egy esetben segítettem már fordításban (oda és vissza is), és szívesen segítek továbbra is, de ugyammennyémá hogy kétezer ládát én vigyek fel a comra...

"Nem gondolom, hogy valaki a világ másik oldaláról (de akár csak a szomszéd országból) Magyarországon szeretne rejteni."

Rosszul gondolod, mert igenis van ilyen rejtés nem egy, mint ahogy a magyarok is rejtenek külföldön. A játék nemzetközi... rejtésben is, keresésben is. Ez is a szép benne.

"Mennyi a .com-on ... azoknak a log-oknak a száma, ... amihez a megtaláló másik országba zarándokolt?"

Statisztikában nem vagyok erős, fordulj Attibatihoz :-) De ahogy én is ládáztam már tizenkét országban (nem utazgatok sokat), az általam ismert kesserek is kivétel nélkül nem csak ausztriai ládákat szedtek össze. Kétezres, háromezres barátaim száz-százötven országban ládáztak például. Szóval erős a gyanúm, hogy az általad saccolt egy ezreléknél jóval többen vannak. De ha csak egyetlenegy lenne is, már akkor sem rejtettél hiába, hisz a játékban épp ez (is) a szép. És ahogy én is hívtam már fel ládával bécsiek figyelmét a saját városuk érdekességére, elképzelhető, hogy egy francia kesser talál Magyarországon valamit, amit ti még nem ismertetek... nem ez a lényeg?

"Csak azért legyen minden a közös .com-on, mert ez egy globális játéknak indult?"
Nem "csak", hanem azért. Te mondád: ez egy globális játéknak indult... aki kikülöncködik belőle, az ki is marad. És ez egyszerűen kár. Ne mumusozzátok már annyira azt a .com-ot, ha az egész világnak jó, mért csak pont a .hu-nak nem...

"A .com-on milyen fejlesztések történtek az elmúlt években?..."
Nézd meg, hadd ne soroljam, túl sok.

"...(A .hu-n ezeket látjuk, ezért kérdezem a .com-ot.)"
A .com-on is látja, aki kíváncsi rá. Ott is vannak fórumok... meg minden.

De alapjában félreértettél: Én nem akarlak téged a .com-ra erőszakolni. Egyszerűen a véleményemet mondtam el, a tied meg más. Megint másoké meg megint más. És ha mindenki elmondja, akár még használható kompromisszum is születhet, nem olyan, ami mindenkinek rossz, hanem olyan, amiből mindenki nyerhet. Ha közelítjük a dolgokat, senkinek nem baj. Vagy igen?
lükepék Creative Commons License 2009.02.04 0 0 19703
Szerintem tök izgi a com is. a szlovák ládaoldalakat böngésztük, próbáltunk valami nyers fordítást csinálni, vicces is volt.. VÉgül megtaláltuk a ládát. És nem volt angol leírás, legalábbis nem emlékszem rá, nyilván azt olvastuk volna. Szóval ott sem feltétlen kell angolul írni.

Amire a com-os fordítóknak figyelnie kéne, hogy felesleges a jelszó ilyen-olyan összetételét odaírni, mert leginkább csak értetlenkedés a válasz.
efemm Creative Commons License 2009.02.04 0 0 19702
Sokaknak pedig - így például nekem is - tetszik az, hogy van egy magyar nyelvű oldal, ami szebb, tartalmasabb és jobban kezelhető, mint a .com. Szerintem a sokat bírált jelszó is érdekesebbé teszi a játékot. Megfér egymás mellett a kettő.
Ha ennyire .com elkötelezett vagy, akkor miért nem vállalod fel azt, hogy a .hu ládaoldalait felviszed illetve karban is tartod a .com-on? Ne várd el, hogy majd mindenki mindent mindenhová angolul fog bejelenteni. Én a közép C angolommal sajnos nem tudom olyan szinten kifejezni magam, hogy egy magyar ládaoldalra felrakott magyar nyelvű beszámoló vagy ládaleírás színvonalát megközelítsem. Az angol nekem csak egy "munkanyelv". Ez a nyelvi különbség szerintem sokat számít.
Nem gondolom, hogy valaki a világ másik oldaláról (de akár csak a szomszéd országból) Magyarországon szeretne rejteni. Ennek értelme sincs, mivel egy láda rejtéséhez nem csak az tartozik, hogy lepottyantom valahová, hanem az is, hogy figyelemmel követem az állapotát, ha kell felújítom, beavatkozom. (Mert bekerítették, lezárták, leégett, stb.)
Mennyi a .com-on és a .hu-n azoknak a log-oknak a száma, ami "külföldi" megtalálás, vagyis amihez a megtaláló másik országba zarándokolt? 1 ezrelék, vagy még kevesebb? Csak azért legyen minden a közös .com-on, mert ez egy globális játéknak indult?
A .com-on milyen fejlesztések történtek az elmúlt években? A játékosok milyen fejlesztési javaslatai "várakoznak"? Mire lenne a .com-on igény? (A .hu-n ezeket látjuk, ezért kérdezem a .com-ot.)
Előzmény: Törölt nick (19699)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 19701

Mindenképpen jó, ha haladunk. És mi szívesen segítünk, ha tudunk. Azonban a vaskalaposságnak, emit egyesek a .hu-n képviselnek (legutóbbi mai bejegyzések), törvényszerüen amúgy is meg kell szünnie elöbb-utóbb...

Az új vas állítólag olyan combos, hogy bármi ráfér. Ami Andrást illeti, ö meg bármit le tud programozni. Tehát akár egy a szlovákokéhoz hasonló magyar nyelvü .com-.hu relét is... (nem a .hu ellen, hanem mellé. Világos?)

Félreértés ne essék, nem Andráséval akarom verni, nehogy lelöjön érte... biztos van neki elég baja... de megoldhatónak megoldható.

Előzmény: BiharyG (19700)
BiharyG Creative Commons License 2009.02.04 0 0 19700
A nagyb részével egyetértek, de márazt is eredménynek tartom, amit a legutóbbi mod. meetingen elértünk...
Előzmény: Törölt nick (19699)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 19699

Olvasgatom ezt a vitát a .hu fórumon a külföldi ládákkal kapcsolatban.

És valahogy úgy érzem, nagyon komoly probléma van itt.

"Aki a .com-on játszik...", ahogy ott a fórumon fogalmaznak.

Ez rossz fogalmazás, mert az egész világ játszik és kész, nem a .com-on vagy a .hu-n, hanem a glóbuszon, ahol a ládák el vannak rejtve - a helyzet csak az, hogy az egész "maradék" világ a .hu-n kívül egy központi adatbázist használ erre a célra, amin minden mindenki számára elérhetö láda láda rajta van (most a member only cuccot hagyjuk egyszer, s az sk, sv, cz, opencaching.de stb. is jegyez párhuzamosan a com-on, hogy a teljes közösségnek meglegyen az információja).

Ezen kívül van a .hu, ami egyesek szerint ezerszer jobb a .com-nál, mások szerint meg fordítva (de igaza van egy ottani hozzászólónak, hogy ez vallásháború). Ebbe ne is menjünk bele.

Csakhogy a nemzetközi közösség (természetesen) ismeri a .com-ot, és az ottani egységes szabályok szerint "dolgozik". És nem ismeri (kevés kivétellel) a .hu-t, mert honnan a fenéböl is ismerné (hisz még egy normális nemzetközi  (azaz angol nyelvü - most ne vitázzunk azon, hogy miért az angol a nemzetközi; ez nem vitatéma, hanem ma már tény, még ha egyesek ebböl is vallásháborút szoktak indítani) felülete sincs.

Tehát a "nemzetközi" kesser azt "hiszi", hogy Magyarország területe is rajta van a világtérképen, tehát minden további nélkül bejelenti a ládáját oda is - csak a baj ott van, hogy a magyar kesserhatóság elárkózik, ezért aztán egy "idegen" .com-os reviewer az, aki a magyarországra helyezett ilyen ládákat elbírálja... ha egy magyar reviewert delegálnátok, aki akár a .hu vezetöségi tagjai közül is kerülhetne ki, mindjárt ezerrel kevesebb gond lenne a siralmasan rossz, kényszerarchivált kettös rejtésekböl.

Most jön majd a flame, hogy miért nem mondom mindjárt azt, hogy szüntessétek meg a hu-t és legyen minden láda com-os. Nekem személy szerint ugyan valóban ez a véleményem, mert feleslegesnek tartom a .hu különállását (nem félreérteni, nem a .hu-t, hanem  KÜLÖNÁLLÁSÁT), de tisztelem és elfogadom a mások más véleményét.

Én nem vagyok a .hu ellensége egyáltalán, még ha feleslegesnek is tartom a különvágását. A magam részéröl a Hungary Geocoin-omat is pontosan azzal a misszióval indítottam útjára, hogy menjen nyugat felé, és vigye meg a hírt arról, hogy szép Magyarországon van vagy kétezer igényes láda, amit "ti még mind nem láttatok, menjetek és keressétek, mert érdemes".

A .com-on nincsenek "virtuális" ládák (szerintem ez nem is más, mint fából vaskarika, vagy láda, vagy waypoint, az érdekes helyre elmenni így is, úgy is lehet, a geocaching a ládáról és a benne lévö logbookról szól, tessék megnézni az eredetét), de mint ahogy a müemlékem meg a gpsgames (meg nemzetközi szinten is egy csomó GPS-kirándulós játék létezik) is jól elvan, a virtuális ládák is ellehetnének jól, akár éppen a .hu-n.

A magyar ládaleírások ugyanis semmiben sem jobbak-rosszabbak a .com-os megfelelö ládákénál, mindenkinek a maga dolga olyan igényes leírást, helyet, rejtést csinálni, amilyet akar,  úgyis a "piac" (a többi kesser" dönti el, hogy érdekli-e. A .com-os "gagyi" ládákat kevesebben keresik, és többnyire nem TFTC hanem TFTP áll a logban, ami kifejezi, hogy a ládát nem köszönöm, mert nincs mit, csak a pontot...

Ugyanakkor a .com-on sok tízezer, a .hu "igényességének" megfelelö láda van, tehát nem "a .com jelenti a gagyit, mert ott nincs moderáció" (van), hanem a gagyi rejtés maga... lásd szemétdombon Trabantajtó láda! Szóval valóban a rejtötöl és a keresötöl függ a játék színvonala elsösorban.

Szóval jöhetnek a záptojások (hátha az ostoba liba végre az indexes fórumról is eltakarodik a francba), de ideje lenne egy kicsit kinézni a határokon túlra és beilleszkedni a világba...

jzp2107 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 19698
Esetleg valaki vállalkozó szellemű aki otthonos a .com használatában (mondjuk Taska :-) nem akar bejelenteni egy ilyet itthonra is?
Valami nem füstös kocsmába. Vagy akár a tápiómicsodai pacaloshelyre :-)
Példul márc 15 környéke.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!