Keresés

Részletes keresés

mudman Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10113
Igazából azért nem nőttek a geofák, mert amikor kitaláltuk az egészet, akkor már április-május körül járt (abból is egy jó meleg, száraz fajta) és kifutottunk a faültetésre alkalmas időből. Most futunk bele ismét, úgyhogy lassan csak győzzük meglátni a geofától a geoerdőt!
Előzmény: flektogon (10112)
flektogon Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10112
Igen, a POI jó ötlet önmagában is, de amíg "szépen" gyűltek a szemétlerakók addig egyetlen geofa nem nőtt, pedig a lehetőség adott volt rá. Ez az első eset, hogy megpróbálunk a szándékon túl lépéseket is tenni. Hogy geoláda lehetett belőle, az a figyelem felkeltésének, és persze annak köszönhető, hogy várhatóan ez lesz a "legpontosabb pont". Maga az esemény jelenti a cache-t, nem a geofa. Utóbbi csak kellék, ami szivet melengetőbb, mint egy lopott kocsi, vagy egy szeméthegy.
Ezért várunk mindenkit, aki el tud jönni, akár facsemetével együtt is. A pont mérése a geodézia iránt érdeklődőknek lesz csemege, az én GPS vonzalmam is ebből az irányból indult.
Sajnos online közvetítés nem lesz, de a láda oldalán meg fog jelenni a történet.
Előzmény: mudman (10108)
kulisz Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10111
Az "egyesület" egy példa volt, lehetett volna helyette XXXXXXX, de lehet, hogy én értettem félre. Remélem nincs harag:-)

Gyere Kácsra fát ültetni!

Előzmény: Phoere (10107)
Junior013 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10110
Eddig nem szóltam bele, de így lezárásként annyit:
1., Annakidején (4 hónapja) én is eltöltöttem 2-3 napot azzal, hogy végigolvassam a fórumot az elejétől & igyekeztem nem terhelni "felesleges" hozzászólásokkal - remélem, sikerült.
2., Ez a "lefikázunk - kioktatunk" stílus ijesztő & visszataszító tud lenni a tapasztalatlanabb vagy újabb tagoknak. Ha ez a közösség tényleg _nyitott_ akar lenni/maradni és nem "profik egyesületévé" alakulni, akkor a kezdőket is el kell fogadni kifogásolható ládáikkal, felesleges kérdéseikkel együtt.
Előzmény: kulisz (10105)
kivi000 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10109
Sajnos Kács nem lett közelebb... pedig van arra még jópár láda is! ;) On-line közvetítés nem lesz a jeles eseményről? :))
Előzmény: kulisz (10106)
mudman Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10108
Az ötlet szenzációs, anno mi is valami ilyesmit szerettünk volna, csak nem vagyunk ilyen "fajin gyerekek" :o))))), így csak POI lett belőle.
Sajnos nem tudunk ott lenni az eseményen, de lesz logunk!!! :o)
Tőgyfábul.
mudman&barbárka
Előzmény: kulisz (10106)
Phoere Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10107
Eszem ágában sem volt a másik topic tagjait felértékelni, ezt pedig akárcsak a legkisebb mértékben lebecsülni. A kettőnek egyetlen közös vonása van: fórumon beszélgetnek az emberek egy témáról. És semmilyen konzekvenciát nem vontam le. Egy hozzászólást viszont úgy tűnik, többféleképpen lehet érteni.
Előzmény: kulisz (10105)
kulisz Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10106
Inkább arról beszéljünk, hogy mit szóltok a Geo-emlékfához?

Remélem minél többen el tudtok jönni.

kulisz Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10105
OFF

Már úgyis levontad a konzekvenciát (amire amúgy is célozgattál folyamatosan) hogy mi nem vagyunk olyan fajin gyerekek, mint a Megane Klub.

Én viszont úgy érzem, hogy elbeszélünk egymás mellett sajnos. Válaszolunk ahogy tudunk, de úgy tűnik nem érünk rá annyira mint a klubtársaid. Jó lenne FAQ, meg összefoglaló meg minden (erre már rég rájöttünk mind) - igazad van, de ez mind idő, idő és idő. Talán a hosszú téli estéken majd jut rá valakinek ideje.

Én Mikicache hozzászólását úgy értelmeztem, hogy -miután saját bevallásod szerint kielégítő választ kaptál georgejj-től - a topic visszaolvasását FAQ összefoglaló stb. hiányában - mint ÁLTALÁNOSAN hasznodra váló dolgot javasolja (és én is erre bátorkodtam célozni).

Annál is inkább jó lenne ez - és erről volt említés - mert elkerülhetnénk az időt rabló felesleges köröket. Valamint a mostani enyémhez hasonló OFF és fárasztó hozzászólásokat.

Abbahagyom én is, bocs az OFF-ért.

ON

Előzmény: Phoere (10103)
flektogon Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10104
Egyetértek MikiCache-el! Aki nem készül fel egy témában, az lehetőleg ne szóljon hozzá. Ez így van a privát életben is, és ha a felkészültséghez 10000 hozzászólás elolvasása szükséges, akkor el kell olvasni. Úgy lehet valaki igazán hiteles, ha naprakész.(Ez az időnként felbukkanókra, és az új belépőkre egyaránt vonatkozik) Egyébként is azt gondolom, hogy az egyesület dolgainak intézése az arra hivatott kezekben van, tehát korai "okoskodni" konkrét dolgokban. Fölösleges oldalak a fórumon, amit azután a tájékozatlanoknak végig kell olvasni.
Előzmény: MikiCache (10100)
Phoere Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10103
Ahogy azt kicsit lejjebb írtam, igen, georgejj írásában jól összefoglalta a válaszokat a legtöbb kérdésre. Ő azt is elfogadta, hogy ekkora topicot végigolvasni nem mindenki számára lehetséges.
Ezek után kaptam újra, hogy miért nem vagyok képes mégis átböngészni.
Nem vagyok könnyű eset? Lehet. :))
De a saját topicunkon hozzászoktam, hogy ha valaki kérdez, akkor annak válaszolunk, és nem küldjük el, hogy bogarásszon. Ez egy hibás hozzáállás lenne?
Nem hiszem.

De, hogy még csak ne is tűnjek kerékkötőnek, ebben a témában többet nem szólalok meg.

Előzmény: kulisz (10102)
kulisz Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10102
Phoere, nem vagy könnyű eset. Egyáltalán nem érzem jogosnak, hogy letolod Mikicache-t.

Én annak idején (1 éve) végigolvastam mindent (eltartott több mint egy hétig), követtem a fórumot, és utána szóltam hozzá először. Jó, nincs időd rá, ezt értem. De te is fogadd el, hogyha másnak nincs ideje, vagy épp kedve ahhoz, hogy ezerszer lerágott csontot csócsáljon 1001-edszer is.

Ha egyszer majd lesz időd, olvasgass vissza. Nem véletlenül ajánlgatjuk, tanulságos. Egyébként azt hiszem így is megkaptad a válaszokat a kérdéseidre. És ez így lesz a jövőben is minden bizonnyal. Csak nyugi, kevésbé erőszakosan és nagyobb türelemmel.

Előzmény: Phoere (10101)
Phoere Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10101
Nehéz. Ugyanis nem minden hozzászólásban hangzik el a kulcsszó.

De az is egy megoldás, hogyha neked nehezedre esik válaszolni a feltett kérdésekre, akkor lépd át és ne válaszolj rá. Van, aki megteszi, mert ő ráér.
És lehet, hogy hihetetlen, de nem mindenki ér rá átbogarászni a fórumot.

Előzmény: MikiCache (10100)
MikiCache Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10100
Fiúk, fiúk…
Tényleg olyan nehéz a Geocaching Fórumból lehívni egyszerre mondjuk 5000 hozzászólást, majd akár off-line, egy Ctrl+F-be bepötyögni – ebben az esetben – azt, hogy „egyesület” és bele-bele olvasva az idevonatkozó hozzászólásokba, picit „felkészülni” a témából?
Mert ha igen, akkor azt egész egyszerűen nem hiszem el:-)

Vagy esetleg, minden egyes új tag megjelenésekor kezdjünk mindent elölről?:-)))

kló Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10099
Eltérek a témától, de kicsit hadd ünnepeljem magam: történelmi a pillanat, mert megszületett a külföldön elhelyezett magyar ládák első megtalálása. (GCRAKO)
Indul a geocaching.eu projekt. :)))
klo
Phoere Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10098
Az előzőt elcvseztem, bocs: Renault Mégane Klub
Előzmény: georgejj (10095)
Phoere Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10097
Előzmény: georgejj (10095)
Phoere Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10096
Párhuzamosan írtunk, több kérdésemet megválaszoltad.

És vsz. ez hiányzott eddig, hogy valaki ezt így összefoglalja. :)) És ha csak ennyi eredménye volt a "kötözködésemnek" (ami egyébként nem állt szándékomban) már megérte.

A konkrét célok felsorolása meggyőző.

Előzmény: georgejj (10093)
georgejj Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10095
fórum

nos igen. Ekkora topikot "éppeszű ember" már nem késes egyben végigolvasni. Ezúton kérek elnézést mindenkitől aki mégis végigolvasta mind a 10000 hozzászólást, mostanság, hogy tisztában legyen a dolgokkal. :)

Egyetértek a kivonatolással. Egyfajta FAQ féleség, vagy valami hasonló. De senki nincs aki erre rávehető, hogy ezt megcsinálja, így maradnak a felesleges körök.

Ja és minden elismerésem annak aki tényleg végigolvassa az egész fórumot. Nekem soha nem lenne hozzá türelmem.

Főtérképész

Előzmény: MikiCache (10091)
Phoere Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10094
Egy 10000-es fórum végigolvasása üti a lehetetlenség határát. (A Klubunk fóruma 20000 feletti egy év alatt). Ha valaki új megjelenik, már senkinek nem jut eszébe elküldeni, hogy olvasson vissza. :))) A hasznos infókat viszont összegezzük a Honlapunkon.

A .hu-nak jelenleg nincs ilyen funkciója, az nem a Fórumra, hanem a konkrét játékra koncentrál.

De CharleiR beírása is igazolja: nem alaptalan felvetések hangzanak el. Hogy ezekkel foglalkoztatok már régebben? Szerintem pont azért van a fórum, hogy ezt elmondjátok az újabb érdeklődőknek.

Egy egyesület rugalmassága elveszik, mihelyt hivatalos formát ölt. Ezt lehet vitatni, de akkor is tény! Olyan lesz, amilyen a megalakulása pillanatában lett. Az akkor lefektetett szabályok szerint kell működnie és ezektől eltérni csak a bürokrácia (társasági törvény stb.) útjait végigjárva lehet! Ha nem ezt teszi, akkor hiába minden, egyetlen pályázaton sem indulhat, mert nem fog megfelelni a törvényi előírásoknak!
Emellett ettől kezdve minden változtatás vitát kelt és szavazást igényel. Jelenleg tudtommal nincs meg a törvényi háttere az on-line "közgyűlésnek".

De én lassan minden észrevételemet elmondtam az egyesülettel kapcsolatban.
Nagyon érdekelne, hogy pontosan mely célok megvalósítása érdekében alakulna meg az Egyesület.
Mik azok a lehetőségek (nem általánosságban: környezetvédelem, természetjárás stb.), amelyek az Egyesület létrejöttével válnak elérhetővé és fontosak a mostani játék szempontjából.

Ezekre én tényleg kíváncsi vagyok, de szerintem rajtam kívül még néhányan.

Más.
Tegnap levélváltásom volt a .com egyik szerkesztőjével(?) a GCPeto láda bejelentése kapcsán, amikor is visszakérdezett, hogy miért kell egy olyan cache, ami megtalálásához nem kell GPS, elég egy taxi.
Megírtam neki, hogy ennyi erővel a városi virtuális ládák zöme kieshetne, hiszen azok is megtalálhatók taxival, mivel a .com esetében nincs jelszó, így a megtalálás végül is a cache leírásban szereplő "objektum". Az pedig általában valamilyen jól meghatározott épület, szobor stb.

Ebből egyértelműen kiderül, hogy miben több és miben kevesebb a .hu a .com-nál: több, mert itt nem csak az a cache, ami egy valahol a "senkiföldjén" elrejett doboz, hanem az is, ami valamilyen szempontból fontos és érdekes látványosság. Viszont a .hu már nem olyan szorosan kapcsolódik a GPS-hez, mint a .com.

Én úgy gondolom, amiben több a .hu, az fontosabb, mint a "hátránya".

Előzmény: MikiCache (10091)
georgejj Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10093
EGYESÜLET

Phoere: Tény, hogy nem csak az előnyeit néztük/nézzük, amikor az egyesület megalapításáról beszélünk/beszéltünk. A pontos megfogalmazás inkább úgy lenne, hogy azért akarunk egyesületet, mert annak rengeteg előnye van/lehet.

Úgy gondolom, hogy azok aki be akarnak lépni az egyesületbe, azok szívesen tennének annak fentartása érdekében is. Én legalábbis ezért lettem alapítótag. Mert ha van valami munka, szívesen csinálnám is. Szerintem azoknak a többsége, akik az egyesületben alapítótagok, azok már eddig is elég közel voltak a geocachinghez, és eddig is sok mindent tettek azért, hogy ez az oldal olyan legyen amilyen és úgy működjön a dolog ahogy működik. Van aki ténylegesen anyagiakkal is hozzájárult, van aki csak a véleményeivel, folyamatos jelenlétével. Tehát nem hiszem, hogy nem lesznek majd emberek akik az egyesületi munkákat elvégeznék. Ezzel nem lesz probléma.

Egyesület-játék. Teljesen külön lehet választani. Adott a játék úgy ahogy eddig. Aki akar beregisztrál a .hu-ra, aki akar nem. Aki akar játszani játszik, aki nem, az nem.
DE. A weboldalnak eddigis és ezután is voltak/lesznek költségei, különböző ráfordításai, amit eddig az illetékesek zsebből fizettek. Egy egyesület többek között erre lehet egy nagyon jó megoldás, hogy erre lehet pénzeket szerezni. Hogy csak egy példát említsek. Vagy mondjuk a geocachinges találkozókra, versenyekre. Az egyesületbe bárki beléphet aki akar. Hisz úgyis csak az fog belépni, aki úgy gondolja, hogy aktívan részt szeretne venni a dologban.
Ez szerintem valahogy úgy lesz mint az egyetemen a Hallgatói Önkormányzat. Minden hallgató (geocacher) automatikusan a Hallgatói Önkormányzat (geocaching egyesület) tagja/kedvezményezettje, de a tényleges ügyeket a megválasztott tisztségviselők (egyesületi tagok) látják el.
Tehát az egyesület "csak" azért lenne, hogy megkönnyítsen bizonyos dolgokat. Szerintem.

A délegyi helyzet azért egy picit más. És annyira nem tartozik a "tipikus" kategóriába. Bár az is igaz, hogy én is találkoztam már néhány klub/egyesülettel, ami hivatalossá válása után elvesztette eredeti céljait. De ugye déleggyel az volt a helyzet, hogy fejleszteni akarták, ahoz meg valami hivatalos oldal kellett. Erre jó az egyesület. Nem kevés pénzbe került kiépíteni az infrastruktúrát, érthető, hogy valahonnan akkor kell bevétel is. Az egy más kérdés, hogy ezt nem túl szerencsésen csinálták meg. De ez megint egy más kérdés. Egyébként ha jól tudom most úgy van, hogy bárki mehet, de a tagok olcsóbban jutnak be.
De ha már a témánál vagyunk, a NaVKE, ami egy másik naturista szervezet, teljesen jól működik, és ott működik az az elképzelés amit az imént felvázoltam. És ott is tényleg csak az előnyök miatt van az egyesület. Hogy csak egyet említsek: az adó 1%-a.

Semmiképpen nem szerencsés a közgyűléseket online tartani!! Viszont minden az egyesülettel kapcsolatos dokumentációt lehet online végezni, tárolni, így csomó költség és macera megspórolható. Erre már van kiforrott tapasztalat is.

Igen, a még nem is létező egyesület már kapott elismerést. :))

KULISZ: megerősítelek! Teljesen igazad van. Én IGEN. :))

Flektogon: teljesen igaz. Az egyesület mondhatni csak önszabályozó lehet, hisz maga alkotja saját szabályait. HA valami nem tetszik, megváltoztatja. :))
Az lesz tag, aki tag akar lenni, de kedvezményezett lesz mindenki aki a geocaching.hu-val kapcsolatba kerül.
Az egyesületnek nem az lesz a célja, hogy a lehető legtöbb tagja legyen, s ezáltal a legnagyobb tagdíjbevételt érje el, hanem hogy sok-sok mindenben megkönnyítse az életünket. Illetve a játékunkat mégjobbá tegye. :)
Egy példa. Ha mondjuk az adók 1%-ból sok-sok pénz gyűlik be, akkor valami verseny, vagy játék keretében értékes ajándékokat (gps pl.) lehet kiosztani.

Phoere: igen, azért van szükség egyesületre, mert vannak dolgok amiket csak egyesületi formában lehet megtenni, megszerezni. Illetve ha nem is "csak", de úgy sokkal könnyebb. Ismét példa.
Egyesületként lehet, hogy nagyobb hatásfokkal tudjuk rávenni az illetékeseket, hogy a CITO pontokról tüntessék el a szemetet. Vagy ismét a pénz. Ha ismétcsak sok-sok pénze lesz az egyesületnek, akkor ezt akár saját költségen is megteheti. S hogy miköze ennek a geocachinghez? A cito-n és azon kívül, hogy szeretjük a környezetünket tisztán tudni, semmi.

Egyébként 10 ember kell az egyesülethez. :) asszem. :)

ismét Kulisz: én is szoktam járni közgyűlésekre, és csak a tagokon múlik, hogy hót unalmas, vagy szinte egy baráti beszélgetés-e a közgyűlés.

De például az olyan kérdésekben, hogy legyen-e külföldön láda vagy sem, a közgyűlés nagyon jól tud dönteni. Így aki ez ügyben valamit komolyan szeretne eljön a közgyűlésre és ott elmondja/megvédi érveit, nézeteit. De így legalább lesz egy hivatkozási alap, hogy miért úgy vannak a dolgok ahogy, és nem lehet majd ráfogni, hogy néhány ember úgy döntött, vagy megbeszélte. :)

DE hogy egy aktuális témát említsek. Ha tényleg komolyan gondoljuk, hogy egy EU-s oldal felé tartunk, vagy valami regionális oldallá akar válni a .hu akkor ebben az egyesület nagy segítség lehet. Csak egy apró példa. Az ÖSSZES FORDÍTÁSI MUNKÁT ki tudná adni az egyesület profi tolmácsoknak, akiket meg tudna fizetni, és így gyorsan, könnyen problémamentesen akárhány nyelvre le lehetne fordítani MINDENT. Ez ugye pénzkérdés, de egy egyesületnél ez könnyebb. Egyrészt a geocachingelők 1%-a már egész szép összeg lehet. :)) Meg azért olyan célokkal ami nekünk van, elég szépen tudunk pályázni is majd. :)

Oricache: Már túl sokan vagyunk ahoz, hogy elveszíthessük a JÁTÉK lényegét! :)) CSak legfeljebb a "kemény mag" mással is fog foglalkozni. :))

No ennyi lett volna mostani hirtelen hozzászólásom a témákhoz. Azt hiszem ezeken megint lehet majd egy keveset fórumozni. :)

Főtérképész

Előzmény: Oricache (10066)
CharlieR Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10092
Igen, ami hivatalossá, szervezetté válik, ott megjelenik a bürokrácia, a külön jogok. (Idővel kitermelődik magától!) Számomra elrettentő példa a com-on a Become a Premium Member today a maga kis "Member only caches"-ivel. És ha egy ilyen elindult, ott már nincs megállás. De ne legyen igazam,csak sok a rossz tapasztalat.
Előzmény: Phoere (10090)
MikiCache Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10091
Igen, tökéletesen támogatom. Egyébként ez a megjegyzés már csak azért is hangzik nevetségesen, hiszen ezt már számtalanszor megbeszéltük, átbeszéltük és ha a hivatalok malmai nem őrölnének ennyire lassan, már a IV. GC Fesztivál és Versenyen is tapasztalni lehetett volna az egyesület előnyeit
Igen, mint mindennek, ennek is vannak hátrányai, de valószínűleg a „szükséges rossz” erre is vonatkozik. Tulajdonképpen feleslegesen ismételgetem azt, amit már számtalanszor elemezgettünk, ezért ezt nem is folytatnám, de azért valamit még egyszer és tudom, hogy nem utoljára, de mégis megismételek:
Időt, ideget, tudást és szimpátiát nyer az, aki minél többet visszaolvas ebből a fórumból:-) Tudom, ez mind nehezebb és nehezebb. Talán jó lenne témánként kivonatokat készíteni. Azt hiszem rendkívül tanulságos lenne:-), ugyanakkor megkönnyítenénk az újonnan bekapcsolódók dolgát, mert nem nyúlna felesleges körökkel a topic:-)
Miki
Előzmény: kulisz (10087)
Phoere Creative Commons License 2003.10.02 0 0 10090
Természetesen minden előzményről nem tudhatok, tekintsetek mondjuk az ördög ügyvédjének. :))

Viszont néha egy újonnan jött ember észrevehet olyasmit, ami mellett a régiek elsiklanak, ezt egy másik Klubban (nem egyesület) mint alapító tag megtapasztalhattuk.

Azzal nem értek egyet, hogy CSAK az előnyeit szabad nézni. Ha nem mérjük fel helyesen az ezzel járó problémákat és nem készülünk fel rá, akkor azok megjelenésekor ad hoc kell esetleg dönteni, illetve a velük járó munka végül néhány embere nyakába szakd, mivel esetleg a többiek azt mondják: HOHÓ, nem erről volt szó, erről senki nem beszélt előzőleg!
Tehát a problémás dolgok mellett elsiklani nem lehet.

Az fontos, hogy ketté lehessen választani a játékot és az egyesületet. Hiszen többen belekóstolnak a játékba, de "hobbi" szintjén.

Egy tipikus példa volt erre a délegyházi naturista strand: sokan jártak oda hétvégente, mert jól érezték magukat. Majd lett egy Naturista Szövetség, amely ebben a formában eredményesebbnek gondolta magát és hirtelen az addig szabadstrandnál lett egy kerítés kapuval, ahová a tagok mehettek be! És hirtelen egy csomó ember, aki egy-egy hétvégén kiment, de emiatt nem akart szövetségbe lépni, tagdíjat fizetni stb. kívül rekedt és kereshetett más helyet vagy mehetett haza!

Ennek nem szabad megtörténnie.

Ha eddig már a találkozókon sokat beszéltetetk az egyesületről, akkor biztos sok kérdést tisztáztatok már, ez jó. Én kíváncsian figyelem a fejleményeket és eszem ágában sincs ellenezni bármi hasznosat.

Előzmény: kulisz (10086)
flektogon Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10089
Megerősítem, és osztom a nézetet, hogy csak az előnyeit kell nézni.
Előzmény: kulisz (10087)
kivi000 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10088
Igen, eddig úgy tűnt, hogy egységes álláspont van az egyesületről azaz legyen. Szerintem is, persze "rugalmasan" kell kezelni. Ha jól emlékszem akkor az is elhangzott, hogy van olyan lehetőség is, hogy a közgyűléseket lehet on-line is tartani. (Kjr már lehet, hogy faragja is a közgyűlő/szavazó rendszert... :)) )
Sőt! Ugye, már elismerést is kapott a még nem létező egyesület?!
Előzmény: kulisz (10087)
kulisz Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10087
De erősítsen meg vagy cáfoljon más is.
kulisz Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10086
Az előbb talán kissé nyers voltam, bocs. Eléggé meglepett az egyesület létrehozással szembeni véleményetek. Legfőképp azért, mert én úgy érzem, hogy a téma nagyon alaposan át lett már beszélve, nem csak itt a topicon, hanem személyesen is geocaching események alkalmából. Abban a kérdésben, hogy legyen egyesület én eddig mindenhol, mindenkitől egységes IGEN-t tapasztaltam.

Te még új vagy, ezt nem tudhatod, de szó sincs arról, hogy bárki bármit ki akarna sajátítani. Már-már sértő ez a gondolat. Dehogyis. Javaslom, hogy olvass vissza.

Az egyesülettel lehetőségek nyílnak számunkra, amelyek segítségével például színvonalasabb (esetleg több) eseményt lehet szervezni. Senkinek nem az a célja evvel úgy gondolom, hogy előírt dolgokkal foglalkozzunk, ülésezzünk, válasszunk főmuftikat vagy épp mi gyártsunk előírásokat - játékszabályokat - a többiek meg vágjanak jópofát hozzá és punktum....

Fenntartom, hogy az egyesület és a játék egészséges határok mentén szétválasztható, szét kell választani. Nyitott kérdések vannak, de nem ezek a nyitott kérdések.

Előzmény: Phoere (10077)
flektogon Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10085
Off:
Nápoly szegénynegyede, éjszaka, gyalog. Az már komoly hely, igaz, hogy oda nem tett senki geoládát.
On:
Előzmény: vjano (10083)
vjano Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10084
Remélem ezt Kjr nem olvasta...-:))
helyesen: autóból,összedűlőfélben...
és még egypár vessző utáni elmaradt szóköz...
Előzmény: vjano (10083)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!