Keresés

Részletes keresés

ivef Creative Commons License 2002.01.28 0 0 918
Udv!
En kiprobaltam es nalam muxik. A problema szerintem is az volt, hogy kifelejtetted a http:// -t a link elejerol, tehat a <a href="http://akarmi.hu"> helyett <a href="akarmi.hu"> -t irtal.

FeVi

Előzmény: magpet (914)
MikiCache Creative Commons License 2002.01.28 0 0 917
Igen, téves, aztán láttam a fotót.
Szia
Miki
lotht Creative Commons License 2002.01.27 0 0 916
Azt hiszem téves...
Csak hárman voltunk.
Talán majd legközelebb!
Szia,
lotht
Előzmény: MikiCache (912)
magpet Creative Commons License 2002.01.27 0 0 915
Mikor feltöltöttem a cuccot (kora-du.) még elértem Chello-ról. Most (20:54:33) nekem is akad. Sőt, leginkább nem jön le. :( Hirtelen felindulásból töltöttem fel ide, nem volt kedvem másik tárhelyet regisztrálni. (Annak idején még a statikus WAP miatt csináltam, mert az Extra biztosan támogatja a WAP-ot.)
Előzmény: lotht (910)
magpet Creative Commons License 2002.01.27 0 0 914
Hello!
Biztosan nem relatív a hivatkozás, mert az ugyilyenkor nem szokás. :) Kipróbáltad, és Nálad működik?

EasyGPS: 1-2 hete zaklattam az EasyGPS-t gyártó társaságot épp "dd mm.mmm <-> dd.ddddd" témában. Azt a választ kaptam, hogy a jelenlegi tényleg nem tudja, de a következő fogja tudni, látogassam szorgalmasan az oldalukat, és ha megjelenik, töltsem le a frisset.

Előzmény: Kjr (913)
Kjr Creative Commons License 2002.01.27 0 0 913
A caches.loc hibája a tizedesjelekben keresendő. A GChete koordinátái így szerepelnek az adatbázisban:

Lat N 47° 31,066'
Long E 18° 57,595'

A caches.loc-ba a N 47° 31' / E 18° 57' került, ugyanis a program valamiért nem érzékeli a tizedesvessző utáni részt. Ahol a tizedesjel pont-tal van megadva, ott jók a koordináták.

Szerencsétlen dolog, hogy éppen az EasyGPS nem ismeri a DD MM.MMM formátumot, helyette a DD.DDDDD-t használja, így a 47° 31' így jelenik meg (a percet el kell osztani 60-al és hozzáadni a fokhoz): 47.51667, és ez épp elég hosszú ahhoz, hogy ne tűnjön hibásnak.

Szólok Viktornak, hogy oldja meg a tizedesjelen egységes kezelését!

magpet: nem lehet, hogy relatív linket adtál meg? Ha úgy írod, hogy <a href="http://akarmi.hu">szöveg</a>, akkor nem lehet gond, mert ez így abszolút hivatkozás.

Előzmény: lotht (911)
MikiCache Creative Commons License 2002.01.27 0 0 912
Nagy volt a pezsgés a mai nap. És akkor kronologikus sorrendben válaszolok:
Mihul: Ezek szerint ma egész nap kerülgettük egymást. Mi a "Mozarella Emlékhely"-el kezdtük, oda elsőnek érkeztünk. Folytattuk a "Hegyvidék Teteje" geoládával, majd a "Kis-Hárs-hegy"-el. Utóbbi kettőnél már csak Utánad másodikként írhattuk be magunkat a logbook-ba. Természetesen ne söpörd le a tervezőasztalodról "Magyarország Közepe" kincsesládáját.
Magpet: Bingo, jogos a piros pont, őszintén gratulálunk. A képek is jók, de a panoráma csak nem akarja, hogy megnézzük. Külön köszönet amiért nem fedted fel az álcát. Ahogy mondod: "legyen meglepetés".
Lotht: Őszinte együttérzésem lapításodban. Mi is megáztunk, de tudom, ez nem vígasztal. Ha nem tévedek, négyes csapatotok éppen akkor kezdte megmászni a lépcsőket, amikor mi leértünk a parkolóba? Ha igen ,elnézést, de nem voltam biztos, hogy tényleg megismertelek. Remélem legközelebb.
Mindenkinek további eredményes vadászatot kívánunk,
Anikó és Miki

lotht Creative Commons License 2002.01.27 0 0 911
Mikicache engem is megelőzött 2 órával a Hegyvidék tetejénél.
Nehezen tudtam rávenni páromat és egyik lányomat a túrára, és így, hogy eláztunk, most egész este lapíthatok. Azért sikerrel megtaláltuk.
Kissé félrevezető volt a magyar honlapról letölthető EasyGPS file adata. Ezt töltöttem át a GPS-be, és bizony a törtpercek pontatlanok voltak.
A völgyből nem tárult páratlan kilátás elénk.
Szerencse, hogy a WAP oldalról az első gyanú után sikerült pontosítani az adatokat.

Tisztelt Ügyfélszolgálat!
Kérlek javítsátok ki a koordinátákat a caches.loc fileban. A caches.txt file OK.
Köszönöm.
lotht

Előzmény: Mihul (905)
lotht Creative Commons License 2002.01.27 0 0 910
Magpet!
Te melyik szolgáltatóról tudod az Extrát elérni?
Nekem használhatatlannak bizonyul Axeleroról, Psinet-ről, a céges netről sem látszik rendesen.
Így aztán a képedet sem tudtam megnézni:((
lotht
Előzmény: magpet (906)
lotht Creative Commons License 2002.01.27 0 0 909
Azt még hozzáteszem az előző megjegyzésemhez, hogy visszavittem a ládába egy kincset, amit még az elsőből hoztam el, abból amelyik vélhetően fűnyíróhalált halt.
lotht
Előzmény: lotht (908)
lotht Creative Commons License 2002.01.27 0 0 908
Ma elmentem naplementét fényképezni.
Szerintem élőben is elég giccses volt, de képeken még inkább az lett. :(
Mellesleg ezt a Nagy Madarak 3. kiadásának közeléből tettem, így jelenthetem, hogy most valóban a helyén van a láda. Illetve egy kicsit távolabb, nem tudom, melyikünk GPS-e "csal", vagy a konstelláció okozta a különbséget. Mindenestetre megtalálható!
lotht
Mihul Creative Commons License 2002.01.27 0 0 907
Már nekünk is a tervezőasztalunkon volt.
Előzmény: MikiCache (902)
magpet Creative Commons License 2002.01.27 0 0 906
Fejlesztési Főosztály! Viktor! Kjr! HELP'
Én vagyok hülye, vagy vmi tényleg nem stimmel? Geocaching.hu-n láda-lognál ugyebár mehet a HTML. Próbáltam beírni egy linket, de nem üzemel: az általam megadott link elé kerül egy "http://www.geocaching.hu/" előtag, ami némileg értelmetlenné teszi az én linkemet. Mi a megoldás?

Más: elvettük Magyarország közepének szüzességét! Készült róla egy panorámakép, ha ráértek, pillantsatok rá!

Mikicache: remélem, a sebességem azért ér egy pirospontot! :))

Mihul Creative Commons License 2002.01.27 0 0 905
A Mozarella (72) letesztelve ok a kordináta.Bár Mikicache 2 órával megelözőtt.A hegyvidékteteje és a Kis-Hárshegy is begyüjtve.
Előzmény: Kjr (889)
Kjr Creative Commons License 2002.01.26 0 0 904
Még néhány wapos finomítás: a főoldalon szerepel a legújabb láda neve és elhelyezésének dátuma; kicsit átrendeztem a menüpontok sorrendjét; készítettem "Legtöbbször megtalált ládák" listát, valamint egy összesítő statisztika-oldalt (az utolsó 8 hét számadataival), és feltettem egy leírást a geocachingről azoknak, akik véletlenül tévedtek ide.
Kumin Ferenc Creative Commons License 2002.01.26 0 0 903
Valóban megtartottuk találkozónkat, Magpet, Rell Tamás, Lokátor és párja, Kjr, Proszper és szerénységem megjelenésével. A legfontosabb megbeszélnivalónk a tavaszi nagy buli ügye volt, de persze más geocaching témák is bőségesen előkerültek. Kiderült például, hogy mindenki imádja az elektronikus kütyüket úgy általában, és a GPS is így jött a képbe.
Beszéltünk arról is, hogy nem lenne hülyeség egy egyesületet gründolni, mondjuk Magyar Műholdas Kincskeresők Egyesülete (MMKE).
A lényeg azonban a tavaszi móka volt, amivel kapcsolatban a következőkben állapodtunk meg:
- az időpont: május 11. szombat
- a hely: Tata – Remeteségpuszta (Magpeték nyaralója lesz a központ)
- három kategória lesz: egyéni, családos és kerekpáros
-fix számú, kb. tíz geoládát kell felkutatni, ami valójában tájfutó ellenőrző pont lesz lyukasztóval, egy kb. 3 kb-es körön belül (kerekpárosoknak kihúzva a kört további ládákat kell teljesíteniük)
-indítás egyenként lesz, egyéni időméréssel
-a pontok koordinátáit papíron, az indítás pillanatában kapja meg a versenyző
-először a kerékpárosok indulnak
-nagyon igyekszünk, hogy ne legyen nevezési díj (ez függ az engedélyezés esetleges költségeitől, illetve, hogy sikerül-e ingyen ellenőrzőpontokat kapni)
Nagyjából ennyi. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, akár magánban is. Sokan nem tudtak a találkozón ott lenni az érdekeltek közül, az ő véleményükre, tanácsaikra, segítségükre továbbra is számítunk.
MikiCache Creative Commons License 2002.01.26 0 0 902
Köszönöm szépen lotht-nak.
lotht Creative Commons License 2002.01.26 0 0 901
Már vártam, hogy valaki a nevezetes confluence pontok mellett az ország közepét is megtalálja.
Hajrá Mikicache!
lotht
Kjr Creative Commons License 2002.01.26 0 0 900
Megvolt a találkozó, eredményesen zárult, de Feri tisztsége, hogy nyilatkozzon róla.
Előzmény: torban (899)
torban Creative Commons License 2002.01.26 0 0 899
mihul !

Lécci ! (térképem van, waypointok kellenének...)

Volt találka vagy nem?

Semmi beszámoló?????

Kjr Creative Commons License 2002.01.26 0 0 898
A wap oldal használhatósága a ma reggeli fejlesztés eredményeképpen kezdi felülmúlni a (csak elméletben létező) nyomtatott cache-listát, és talán már a weboldalt is.

Elkészült ugyanis a távolság szerinti keresés, egyszerűen és gyorsan megadható kezdőpont-koordinátától, vagy bármelyik ládától ("Közeli ládák" link a ládaadatoknál). A weboldallal ellentétben a lista távolság szerint rendezett, így a legközelebbivel kezdődik.

Mihul Creative Commons License 2002.01.26 0 0 897
Torbán! találtam térképet Szlovákia szóban forgó részéről.Ha még nem mentél oda szólj.
Előzmény: torban (839)
magpet Creative Commons License 2002.01.26 0 0 896
Kezd alakulni a wap! A lehetőségek tényleg szélesednek, itt az ideje, hogy elkészüljön egy webről letölthető, A3-ban nyomtatható wap-map! :))
Előzmény: Kjr (895)
Kjr Creative Commons License 2002.01.25 0 0 895
Semmi akadálya nem lenne az SMS-nek, ha ingyen lehetne küldeni valami szabványos internet-protokollon keresztül, nyilvános szerverről. Ezek sajnos nem teljesülnek, így marad az email, amelyet legfeljebb a mobilodra kérsz. Praktikumosok, vodások itt nagy hátrányban vannak, de pl. nekem van Pannon Mobil Postám, és tudok, hogy neked is jön jelzés az emailjeidről. Az új ládák, logok felvitele viszont Viktorhoz tartozik, ő tudja megoldani az emailküldést!

Megint fejlesztettem a wapot. Most már tudja az megtalálásokat időrendben, ezen felül kiírja a felhasználók adatait is (nick, telefonszám, email), és ide-oda van linkelve a felhasználókon keresztül minden.

Ha például elindulok a "Megtalálások időrendben" linken, jelenleg a legfelső: 2002.01.25 + Mihul [GCszms], ekkor elolvashatom a log szövegét, innen továbbmehetek Mihul vagy a láda adatai felé is. Mihulnál megnézhetem az elrejtett ládáit és a megtalálásait is, a ládánál meg továbbmehetek az elrejtő adataihoz vagy a többi megtaláláshoz. Innentől már ugyanazok az oldalak ismétlődnek más-más tartalommal, a lehetséges útvonalak száma szinte végtelen!

Előzmény: magpet (893)
fruzsa Creative Commons License 2002.01.25 0 0 894
Félreértés ne essék, én örülök, ha minél több infó van megadva. A mienknél (Ingókövek) még a kocsma koordinátáit is megadtuk, hogy hol kell északnak fordulni.
Én úgy gondoltam, hogy aki akarja, odaírja, aki nem akarja, az úgyis üresen fog hagyni akármilyen linket is. Aki akarja, elolvassa az infókat, aki keményen játszik, úgysem olvassa el. Viszont nem szeretem az újabb és újabb linkeket, inkább legyen beírva minden egy szövegbe.

Egyébként én is gyerekkel szoktam kincset vadászni, ma is kicipeltem magammal a Margitszigetre. Nemsokára talán már saját lábán fog jönni (most lesz 1 éves), addig is visszük.

Előzmény: magpet (886)
magpet Creative Commons License 2002.01.25 0 0 893
Érdekes ez az SMS-ötlet Lokator-től!
Kjr: megoldható egy dinamikus SMS-értesítés pl. az új ládákról, ill. az én ládám megtalálásról?
Ha php, legyen kövér! :))
Lokator Creative Commons License 2002.01.25 0 0 892
Letezik, otthon van, az iroasztalom mellett. :-))) 7vegen ismet kiteszem, ismet uj helyre. Remenykedjunk, hogy most nem viszik el. Megprobalom jol elrejteni.
Ha mailben kuldesz egy mobilszamot, akkor SMSben elkuldom az uj koordinatakat amint megvannak.

Udv: L.

Előzmény: Csuhás (891)
Csuhás Creative Commons License 2002.01.25 0 0 891
Sziasztok!

Kerdeznem hogy a nagy madarak ladika az jelenleg
letezik-e?

Csuhas

Kjr Creative Commons License 2002.01.25 0 0 890
Kiegészítettem az összes megtalálás listáját az új típusmezővel (+, - és ! karakterekel jelzi), és a számítási algoritmus is figyelembe veszi a log típusát, így csak a sikeres megtalálásoknál növekedik a szám. Egyúttal továbbra is kérek mindenkit, hogy a sikertelen megtalálásokról szóló logokat frissítsétek fel, hogy valóban "Nem találtam meg" legyen a háromállású mező értéke!
Kjr Creative Commons License 2002.01.25 0 0 889
Most nézzétek meg a Mozarella leírását. Így lesznek az utolsókból az elsők!
Előzmény: magpet (888)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!