Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 15

A TV kimenet használatához csak a videokártya-driver szükséges: w2k_582_2k.exe.

 

A bemenethez kell a PCVCR (vt_210a.exe), de nekem XP-re simán telepedett. Más programmal nem találkoztam, ami képes lenne együttműködni a Matrox VidCap driverrel (rrvcap32.dll).

Előzmény: Satfun01 (14)
Satfun01 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 14
Az igazság az, hogy a rendszert újra kellett húznom, csak én balga nem mentettem el a matrox mappát és így azok a kiegészítők is elvesztek amivel fel tudtam éleszteni a programot. Tulajdonképpen a kártyán nekem az s-video és kompozit be ill. kijáratokra lenne szükségem a tuner része nem érdekel. Van esetleg más olyan probléma, ami látja ezeket az illesztőket? Próbáltam a Pinnancle 11-el is de azzal sem jártam sikerrel.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 13

Nálam fagyás után szokott ilyet csinálni, hogy többé lehetetlen elindítani, amíg újra nem indítom az egész oprendszert. Úgyhogy egy restart mindenképpen kellene, ha véletlenül nem volt eddig. Hogy mitől szokott lefagyni, arra pontosan már nem emlékszem, de ki lehetett tapasztalni, hogy mire érzékeny, így magát a tunert tudtam használni. A videolejátszó részével volt valami gond, de arra más programot használtam.

 

Ha ez egyszer már működött és csak utána romlott el, talán jobb lenne szabályos uninstall után újratelepíteni. Ha registry maradványok problémát okoznak, lehet törölni két helyről a Matrox kulcsot, tartalmával együtt:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Matrox

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox

 

Csatornalista menthető:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox\PC-VCR\TV\Channels 

Előzmény: Satfun01 (12)
Satfun01 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 12
Valamiért nem hajlandó a képet betenni, így leírom: An unrecoverable error has occured. The application will be terminated.
Satfun01 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 11
Hiba
Satfun01 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10
Szia Signal!

Köszi a gyors választ. Nekem még mindig ez a hibaüzenetem:

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 9

Természetesen nem csak a csatornakiosztás, de a Ausztriát választva a PAL (színdekódolási szabvány) is jól állítódik be, ellentétben az eredeti Hungary=SECAM hibás konfigurációval.

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8

Nekem semmit sem kellett felmásolni, viszont a mellékelt CD-n található, valamint a Matrox honlapról letölthető programmal egyaránt működött. XP SP2 volt, SP3-ra még nem tettem fel. Talán írd ide a hibaüzenetet.

 

Először a drivert kell feltenni, utolsó verzió: w2k_582_2k.exe

 

Utána a tunert kezelő PCVCR programot: vt_210a.exe

 

Sajnos egyébként ez a tuner nem képes automatikusan váltani az A2 sztereo és NICAM sztereo adások között. Csak registryben lehet átállítani, a programot pedig ilyenkor mindig újra kell indítani, hogy tudomásul vegye a beállítást.

 

Eleve a magyar adások rendszerét sem jól tudja, a régi kommunista SECAM szabvány szerint képzelte a készítője Magyarországot, holott már akkor is régen PAL volt, amikor írták a programot.

 

A helyes beállítások:

 


-----------------------------------------------------------------------------------

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox\RainbowRunner\0\TVTFreq\TVTCountry]
"Hungary"="PAL_BG_STD,BG_FM_NICAM" 
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Vagy:
-----------------------------------------------------------------------------------------

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox\RainbowRunner\0\TVTFreq\TVTCountry]
"Hungary"="PAL_BG_STD,BG_DUAL_FM"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Tehát ez gyakorlatilag két regfájl, vagy az egyikre kattintottam, vagy a másikra. Így tudtam beállítani, hogy A2 vagy NICAM szabvány szerint működjön a sztereo dekódolás.

 

További lehetőség, hogy a PCVCR program telepítése után nem indítom el a csatornák keresését, hanem leállítom a programot. Utána lefuttatok egy regfájlt:

 

 

======================================

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox\PC-VCR\TV]
"European Mode"=hex:01
"Country code"=hex:01,00,00,00
"TPL Registration"=""

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox\RainbowRunner\0\TVTFreq]
"Country"="Hungary"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox\RainbowRunner\0\TVTFreq\TVTCountry]
"Hungary"="PAL_BG_STD,BG_FM_NICAM"

===================================

 

Ezután indítom a csatornakeresést, választhatom a "Hungary" beállítást, mivel így már helyesen fogja kiolvasni a registryből a ránk vonatkozó információt. Egyébként Ausztriát lehet választani, a csatornakiosztás azzal is jó, de a hang A2 lesz.

Előzmény: Satfun01 (7)
Satfun01 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 7

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy miképp lehet XP alatt a pc vcr-t (video tools) működésre bírni? Sajnos minden indításnál feldob egy hibaüzenetet.

Úgy emlékszem, hogy pluszban be kellett másolni a könyvtárába kiegészítő fájl-okat, talán .dll-eket.

Ha van vkinek vmi 5lete, kérem segítsen. Köszönöm.

 

üdv:

 

satfun

makraz Creative Commons License 2004.01.03 0 0 6
Sziasztok!

Sikerült már valakinek windows XP alatt működésre bírni a matrox G450 -es kártya DVD max opcióját?
Ha sikerült feltétlenül ossza meg velem! mail : zoltan.makra@freemail.hu

Előre is köszi!

Zola V8 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 5
Köszi, megtaláltam én is ezt a matrox fórumot, így bátran belenyomtam a kártyát a gépbe és megy is f@aszán.
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.16 0 0 4
Mindenesetre, remélem nem félreérthető, arról van szó, hogy már a G400-ak is mennek 1.5 Volttal, de csak az, melynek típusszámában látható a "4A".

A G400 utáni kártyák viszont már nem is léteznek AGP2x változatban, vagyis AGP 4-esek.

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3
Én is épp ilyesmi után nézelődtem pár napja:

=====================

http://forum.matrox.com/mgaforum/Forum15/HTML/000024.html

- Our G-400 and later graphics cards, be it AGP4x or AGP2x, are compatible with virtually all motherboards.
However, if the motherboard calls for a 1.5V card ONLY to be installed, the 2x versions of our G400 card may not work properly.

We've identified the G400 boards that support AGP 4x transfer rates with
an additional '4A' in the part number: G4+MDH4A32GB/40.

G400 boards without the '4A' in the part number will be the models that may not work with 1.5V only motherboards.

Please note that all models of the Marvel G400, G450, G450 eTV, and G550 series are not affected as an agp 2x version of these cards do not exist.

=======================

Rögtön néztem is a G400-am, szerencsére rajta van a "4A".

mtoma73 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 2
Szerintem nem, a csatlakozója se olyan ha jól rémlik, igy fizikailag se menne bele a 1.5-osba
Előzmény: Zola V8 (1)
Zola V8 Creative Commons License 2003.04.02 0 0 1
Tudja valaki, hogy egy Matrox Marvel G450 e TV kártya 1,5v-on megy-e?

Gépbővítés lesz a havernál, és a legtöbb alaplap már csak a 1,5v-ot támogatja.

Szabcsi Creative Commons License 2001.06.28 0 0 0
Talán itt találsz valamit, bár ezek G400-as cuccok, de lehet hogy mennek:
http://www.matrox.com/mga/products/mill_g400/applications/dh/home.cfm
Vagy itt:
http://www.matroxusers.com/
szellszabi Creative Commons License 2001.06.28 0 0 topiknyitó
Üdv!

Ha van valakinek Matrox G450-es (daulhead), attól szeretnék kérdezni.

A kérdés az lenne, hogy hogyan lehet a VIDEO kimenet (ugyanazt látom mindkét video-kimeneten - itt monitor, ill. VHS) képét állítgatni (szélesség, pozíció), ill. lehet-e egyáltalán, vagy valami patch, esetleg program kell hozzá?

Szabi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!