Keresés

Részletes keresés

hvik Creative Commons License 2004.05.16 0 0 205
Nyugi nekem se világos teljesen, meg sztem 1 rakás baromság. Azt is mondta, hogy minden anyag öregszik. Én nem akarom rombolni a hírnevét (mert már többször volt a Fókuszban is) de állati nagy hülyeségeket mondott: "egyszer csak azt vesszük észre, hogy a fogkefe szöszösödik, az aszfalt utakon hepe-hupák keletkeznek." Szerinte ezek mind maguktól történnek (külső behatás nélkül?????). Nem tom hogy van vele, de én mind a fogkefét, mind az aszfaltot használom. És rajtam kivül még asszem elég sokan. Ezzel azt akarom mondani, hogy IGEN valószínű, hogy az öregedés a dolgok elhasználtságának eredménye. Úgyhogy nem tom hogy mondhat ekkora marhaságot egy csillagász.
aranyviktor Creative Commons License 2004.05.16 0 0 204

Kedves Viktor barátom!

Nekem a fizikai folyamatok témája kicsit magas, de ha valamit megtudsz, oszd meg velünk kérlek:-))))


Avi



Előzmény: hvik (203)
hvik Creative Commons License 2004.05.16 0 0 203
Kedves Arany barátom!

A kérdést nem én tettem fel, csak kíváncsi voltam, hogy itt mit szólnak hozzá. De asszem rosszul idéztem, mert úgy kellett volna, hogy: Miért nem lehet a krétadarabokat újraegyesíteni az eltörés folyamatának megfordításával? A csillagász arra akart kilyukadni, hogy ha a kréta-porszemek között vmilyen erőhatás (kohéziós erő) van és ha ezt az erőhatást megtörjük, akkor a fordított módon mért nem lehet visszaállítani az eredeti helyzetet. Felvethetjük azt a magyarázatot is, hogy talán azért, mert sok porszem nem tud az eredeti párja mellé (amik között fennállt eredetileg a kohéziós erő) állni. De ez is ki van zárva, mert a két darab tökéletesen összeilleszkedik. Így a szerző szerint a krétának (és minden hasonló tárgynak) van egy olyan egységes összetartó ereje, ami talán a molekulák közötti kohéziós erőktől független. És ha ezt az erőt megbontjuk, a kréta "egységes ereje" pontosan két részre (ha leszámítjuk a töréskor keletkezett porszemek saját egységes erejét) bomlik.

Az egészből arra gondoltam, hogy ha van ilyen egységes erő, ami az egész testre vonatkozik és nem csak a molekulák közötti összetartásra, akkor az a kréta gyártásánál jön létre. Ezért nem tom mért olyan nagy csoda. Max azért mert a fizika még (szerintem) nem tud erről az erőről.

ÜDV: H.Viktor

Előzmény: aranyviktor (202)
aranyviktor Creative Commons License 2004.05.16 0 0 202
Kedves Hvik!

Ha nyomás hatására nem áll össze a kréta, akkor eseleg meg lehetne róbálkozni azzal a mószerrel, amivel a krétagyárban elérik, hogy összeálljon. Lehet, hogy dalolnak neki, vagy liliomot húznak el az orra előtt, de valamitől csak összeáll, amikor szines porból gyártják.

Szóval bocs, de nem értem, mi itt a csoda?

Bár... volt egy történet egy csodatévő rabbiról. Elment vendégségbe a hitközség egyik tagjához, és ahogy kipillantott az ablakon, látta, hogy a szemközti házban egy zsidó zsalonnt evett. Éktelen haragra gerjedt, s azt mondta: Dőljön össze az a ház, amelyben ilyen hitszegő zsidó lakik!
Aztán belegondolt, hogy meglehet, hogy jámbor zsidók is laknak abban a házban, s azok ártatlanul halnának meg, ezért gyorsan így szólt:
- Ne dőljön össze mégsem az a ház.

És bizony csoda történt, nem dőlt össze a ház! :-)
Ilyen egy kicsit ez a krétás dolog is, nem?


Avi



Előzmény: hvik (201)
hvik Creative Commons License 2004.05.16 0 0 201
Kedves Topiclakók!

Nem vagyok 1 nagy parapszichológus de nagyon érdekel a téma, és rendszeresen böngészem az internet ezen területeit. Rátaláltam Grandpierre Attila (csillagász) honlapjára, ahol egy teljesen hétköznapi "csodát" vetett fel: Miért nem áll össze az eltörött kréta? Azt mondja, hogy nincs az az erő, amivel összenyomás hatására egyesülne a két darab. Mondjatok valamit erre!

798081 Creative Commons License 2002.02.01 0 0 200
Attól hogy valaki valamilyen paraképesség birtokában van (ha van ilyen egyáltalán), attól még nem biztos hogy képes kitalálni a lottószámokat.

Tényleg komolyan gondolom, örülnék ha jelentkezne valaki, ha nem akarja be sem írom ide.

Előzmény: Vundermann (199)
Vundermann Creative Commons License 2002.01.31 0 0 199
Jaj 798081 tudod jól, hogy őket a pénz nem érdekli, lottózhatnának is 100% os biztonsággal, de nem teszik, pedig az egy tök egyszerű dolog, szinte az összes mágus képes rá:)
Előzmény: 798081 (198)
798081 Creative Commons License 2002.01.31 0 0 198
A Randi kiírásról már volt szó a topic elején. Én nem kötném magam ilyen szigorú előírásokhoz

Rorimack: nem rossz ;)

Vundermann: ha komolyan gondolod, összefoghatnánk. Mondjuk felemelem az enyémet 250-re, az már 750, néhányan még beszállnak, 1 millióért már csak lesz próbálkozó. Csalók is jöhetnek nyugodtan, maximum jót röhögünk. Ha pedig át tudnak verni, akkor megérdemeljük.

Egyébként nem azért írnám ki az összeget, hogy bárkiből is hülyét csináljak, hanem hogy ösztönözzek...

Rorimack Creative Commons License 2002.01.31 0 0 197
Haliho!

Elnezest, olvasatlanul szolok hozza...

Mukodo magia ;) :

http://www.mc.hik.se/~mid95wem/trams/magic/welcome.html

;)

R.

Dr. Lecter Creative Commons License 2002.01.31 0 0 196
A Randi Alapítvány 1 millió dollárja is megvan még...
Előzmény: Vundermann (192)
Vundermann Creative Commons License 2002.01.30 0 0 195
Ugye nagyon kell rettegnem attól, hogy valakinek sikerül:))?
Előzmény: 798081 (193)
Vundermann Creative Commons License 2002.01.30 0 0 194
Köszi

így már én is bátrabb leszek, LEGYEN AZ ÖSSZEG 500000Ft LEGYEN ÖN IS MILLIOMOS:))

HA SIKERÜL VALAKINEK ESKÜSZÖM FIZETEK!

Előzmény: 798081 (193)
798081 Creative Commons License 2002.01.30 0 0 193
Én 100e Ft-ot ajánlottam, de hajlandó lennék többet is, a jelenségtől függően.

De Mr Spock ajánlata volt a leggálánsabb, aki ha jól emlékszem, két gondolatátvivőnek fizette volna a repülőjegyét Amerikába és az ott tartózkodást.

Előzmény: Vundermann (192)
Vundermann Creative Commons License 2002.01.30 0 0 192
Mi volt a legnagyobb tét?

Nekem egy 20e huf ot még megér a dolog:)

Előzmény: 798081 (191)
798081 Creative Commons License 2002.01.30 0 0 191
Kedves Vundermann!

Ilyesmivel már többen megpróbálkoztunk. Többen nem elhanyagolandó jutalmat is ígértünk. Eddig -tudtommal - nem jelentkezett senki, kivéve egy esetet, de az sem járt sikerrel.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs. Én várom továbbra is a jelentkezőket.

Előzmény: Vundermann (190)
Vundermann Creative Commons License 2002.01.29 0 0 190
Bizonyítékot akarok.

Kedves testkilépők, előrelátók stb, van köztetek olyan aki biztos abban, hogy ezek a dolgok nem csupán agyunk termékei, és elvégezne egy tesztet, nem kell a lottó 5-öt kitalálni, hanem elég, ha testkilépéssel meglátogat, majd leírja, milyen betűk vannak a szobám falán pl

VAN OLYAN ITT AKI NEM CSAK BESZÉL, TEHÁT CSINÁLNA EGY ILYEN KÍSÉRLETET, AZ ÉN, ÉS A TÖBB SZÁZ HITETLENKEDŐ KEDVÉÉRT, ESETLEG JUTALOM ELLENÉBEN?:)

Thoughts Creative Commons License 2001.09.04 0 0 189
"ti. ertelmes "vitat""
Arra sajnos várhatsz...
Előzmény: kagura (188)
kagura Creative Commons License 2001.09.04 0 0 188
miutan nem kaptam olyan valaszokat, amilyenek ezen a forumon elvarhat az ember (ti. ertelmes "vitat") ezert elhagyom a topicot. :((

Kagura

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.02 0 0 187
Akkor ismernünk kéne egymást.

Adept

Előzmény: BETLEHEMES (185)
BETLEHEMES Creative Commons License 2001.09.01 0 0 186
tényleg meghaltál. és azóta is halott vagy. majd mi feltámasztunk.
Előzmény: Törölt nick (177)
BETLEHEMES Creative Commons License 2001.09.01 0 0 185
figyelj, fölös magyarázkodnod.

ugyanis MI voltunk azok az inkvizitorok, akik megkínoztak, és megöltek téged. emléxünk mi teljesen világosan. csak teszteltünk téged, hogy te is emléxel-e. most azért vagyunk itt, hogy tovább kínozzunk téged a fejlődésed érdekében. ez a karmád.

Előzmény: Törölt nick (180)
Thoughts Creative Commons License 2001.08.31 0 0 184
"Mert nekem a halál nem a véget jelenti, hanem csak egy pontot, amin át kell menni."
Én erre alapoztam az egészet...

Inkább hagyjuk, teljesen felesleges ez a vita...
Csak kedvem támadt kukacoskodni egy kicsit...

Na jó éjszakát, és azért remélem jó időd lesz. (De azt se bánnám, ha szarrááznál!;)

Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 183
Mert nekem a halál nem a véget jelenti, hanem csak egy pontot, amin át kell menni. NEm definiáltuk a halált sajna. Folytathatjuk máskor?
Kicsit álmos vagyok...

Adept

Előzmény: Thoughts (182)
Thoughts Creative Commons License 2001.08.31 0 0 182
Azt, hogy akkor miért nem ezt mondtad:
Mindent nem élek túl, a halált nem.

Te azt mondtad:
Mindent nem, az inkvizíciót nem.

Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 181
igy van.
Nem értem hogy mit nem értettél.

Adept

Előzmény: Thoughts (179)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 180
Igy van. De a tudatod csak akkor nem hagy ki ha eljutottál egy magas fejlettségi fokra, enélkül minden leszületéskor elfelejted az előző életeidet. Azért hogy csak a jelenlegire kelljen koncentrálni.

Adept

Előzmény: Thoughts (178)
Thoughts Creative Commons License 2001.08.31 0 0 179
Nomeg persze akkor nem csak az inkvizíciót nem élted túl, hanem az azóta élt összes életed halálát sem, nem?
Előzmény: Törölt nick (177)
Thoughts Creative Commons License 2001.08.31 0 0 178
Én pedig az újászületést úgy értelmezem, hogy túléled a halát. (Elvileg meg sem halsz, a tudatod nem hagy ki...)
Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 177
Azt irtam hogy NEM éltem túl. MEGHALTAM.

Adept

Előzmény: Thoughts (176)
Thoughts Creative Commons License 2001.08.31 0 0 176
Ezt írtad a 164-ben:
"Mindent nem.
Az inkviziciót nem éltem túl."

Hogy mennyire OK, döntsd el Te, nekem tökmindegy...

A lényeg, hogy az inkvizíciót is túlélted, csakúgy ahogy a többi halálodat, nem?

Előzmény: Törölt nick (175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!