Keresés

Részletes keresés

suzi_mou Creative Commons License 3 napja 0 0 7728

En meg nyaron vettem nagyon akciosan a repulojegyet, es 60 euroval kerult tobbe mint a hajojegy.

Ha most vennenk, akkor meg tobb lenne a repcsijegy.

Ma voltunk Praslinon a nemzeti parkban, csodas az a hely. Fotoztam mindent, de a kepek nem adjak vissza az ottani mereteket. A belepo ara 350 rupi/fo, 12 ev alattiaknak ingyenes.

Előzmény: Léna007 (7727)
Léna007 Creative Commons License 4 napja 0 0 7727

Őszintén szólva kb 5 Euro különbség volt a hajó meg a repülő között, mi meg utálunk hajózni és imádunk repülni, így a repülő megérte és bántuk, hogy visszafelé nem azzal jöttünk, csak macerásnak tartottuk La Digueról Praslinra kompolni, majd a kompkikötőből még taxival a reptérre menni.

A gépen nem csak kicsi a hely (nagy hátizskot az ölünkben szorongattuk és megmozdulni sem tudtunk), hanem iszonyat "kipufogó gáz" szag van. De élmény!!!!

Előzmény: suzi_mou (7725)
Alayneee Creative Commons License 4 napja 0 0 7726

Mi már a hajón, tegnap fantasztikus kiránduláson voltunk, egész napos Praslin- La Digue, nagyon jó szervezés, nagyon jó áron. Beau Vallon strandon foglaltuk egy Bob Marlie fazontól.kicsit bizalmatlanok voltunk, de ennél jobb nem is lehetett volna.

suzi_mou Creative Commons License 5 napja 0 0 7725

Kerdes mit preferalsz. Hajo olcsobb, repulo dragabb de gyorsabb.

Mi ma repultunk, fel oras kesessel repultek, de megkerdeztek hogy atrakhatnak e az elobbi jaratra, ami akkor indul mint az eredeti jegyunk, mondtuk persze. Igy is volt meg 2 szabad hely a gepen. De pl. siman elhoztak az utanunk jovok csomagjait a mi gepunkkel, nem parazzak tul.

A mi nagyborondunk 27 kg volt, nem szoltak erte. Viz, folyadek, laptop minden ment at az ellenorzesen.

A gepen nagyon kicsi a hely, momentan felallni sem lehet normalisan. Csak kicsi taskak fernek el ugy ahogy a szek alatt. Pikk pakk atertunk, szep volt felulrol a latvany. 

Előzmény: Utazók8888 (7722)
moonwalkr Creative Commons License 5 napja 0 0 7724

Az Air Seychelles Twin Otterekkel repüli a Mahé-Praslin járatot, ami 19 személyes. Belátásodra van bízva, hogy ez az utasszám elfogy, vagy ráérsz ott a reptéren venni jegyet. Én egy nemmel szavaznék.

Előzmény: Utazók8888 (7722)
suzi_mou Creative Commons License 5 napja 0 0 7723

Koszonom a tippeket. Vegul visszamentunk oda ahol kezdtuk, Anse Royale eleje, ahol majdnem szembe a parttal a granit sziget van. Szinte tukorsima viz, sekely, a part is arnyekos. Ez jott be a legjobban az egesz szigeten.

Visszafele bementem a repuloterre es elkaptam egy takaritot, aki keszsegesen megmutatta, hogy hol van zuhanyzo. :-)

A domestic es az international epulet kozott van egy kavezo, The coffee shop a neve talan es mellette egy folyoso befele a wc-khez. Belul a wc-n az ajtokkal szemben egy masik ajto es az a zuhanyzo. Mondta a ferfiben is van. Igenyes, felujitott az egesz.

Ugyhogy utolso nap autot berlunk, strand es este indulas elott a repteren zuhany.

Utazók8888 Creative Commons License 6 napja 0 0 7722

Sziasztok, 

Valaki tudna abban segíteni, hogy Mahéról Praslinra repülővel érdemes átmenni? A helyszínen is tudunk jegyet venni, vagy ne kockáztassunk és vegyük meg előre? Február 21-én érkezünk Mahéra reggel.

Köszönöm a segítséget!

moonwalkr Creative Commons License 6 napja 0 0 7721

Még egy tipp: amikor Beau Vallonból Victoriába autóztunk, ott is volt egy csodaszép part, asszem Carana Beach volt a neve. Kicsi, volt, sok sziklával, de gyönyörű

Előzmény: suzi_mou (7719)
suzi_mou Creative Commons License 6 napja 0 0 7720

Talaltam a neten egy jatszohazat a kikoto mellett, na gondoltam utolso napi program meg van gyerekekkel. Vegigvonszoltam a csaladot tegnap a hosegben -gondoltam setaljunk egy kicsit Victoriaban. :-D

Aham, csak holidaykor nyitnak ki. Pff, ennek is lottek.

Volt vki az Eden szigeten a plazaban? Az milyen? El lehet ott idozni?

De a legszuperebb az volna, hogy berlunk autot fel napra. Felvesszuk a kikotoben, elmegyunk strandolni, zuhanyzas es irany este a repter. 

Csak ez a zuhanyzo kerdes necces.

Olvastam azt is, hogy van a repteren is, nem csak lounge reszben. Hetfon repulunk Praslinra, akkor oknyomozok tovabb. 😊

Előzmény: seci (7715)
suzi_mou Creative Commons License 6 napja 0 0 7719

Anse Forbanson voltunk, de egettek a kozelben es fust szag volt. Sajna eleg sok vizifu is volt a parton es szel is volt. 

Gyerekekkel nem tunt tul jonak, igy mentunk tovabb.

Előzmény: moonwalkr (7717)
suzi_mou Creative Commons License 6 napja 0 0 7718

Anse La Mouche mellett elautoztunk, de nem tunt tul jonak. Hullamos volt nagyon.

Nyugati oldal nagyon hullamos vegig, folyamatosan jon kintebb a viz is nap vegere.

Tusculum beach tunt szimpinek neten latottak alapjan mara, de egyszeruen nem lehetett lejutni a partra, vegig be volt epitve. De durva hullamok is voltak, igy visszafordultunk.

Vegul egy terkepen sem jelolt, utmenti parton alltunk meg. A vizben levo kovek vmelyest megtortek a hullamokat, igy furodheto volt. 

Utana lementunk a Coral beach hotelhez, zuhanyzot keresunk majd hazautazashoz es olvastam vhol hogy ott van.

Nos ugy van, hogy a partrol lehet felmenni egy nyitott teraszos barhoz (sztem medence is volt a kozepen) es ennek a bejaratanal lattam 2 helyen is zuhanyzot. Tehat aki a partrol megy fel ott tud labat mosni es zuhanyozni.

Furdoruhaban gond nelkul lehet tenni egy gyors zuhanyt, de tobbre nem alkalmas.

Az ido meleg, paras. Fatyolfelhos az eg, igy nincs tuzo nap, de le lehet egni gyorsan. 

Előzmény: seci (7715)
moonwalkr Creative Commons License 2019.02.09 0 0 7717

Még egy szavazat Anse Takamaka és Intendance mellett. Illetve még egy tipp Anse Forbans (Anse Royal végében, kis öblökkel, sok sziklával)

Előzmény: suzi_mou (7714)
Laci v Creative Commons License 2019.02.09 0 0 7716

Anse Takamaka,és Intendance. Utóbbi nem biztos , hogy alkalmas fürdésre de nekem a legszebb strand volt Mahén. Pedig ott rabolta el az óceán a napszemüvegemet.

seci Creative Commons License 2019.02.09 0 0 7715

Esetleg Anse Le Mouche? http://seci.co.uk/fotoalbum/2015S/20150914-3/index.html

Avagy ami nekunk Mahen legjobban tetszett a Four Seasons Resort/Anse La Liberte/Petite Anse, remek volt: http://seci.co.uk/fotoalbum/2015S/20150915-2/index.html 

Mindket helyen tudtunk pancsizni.

-seci

suzi_mou Creative Commons License 2019.02.08 0 0 7714

Beach tippeket kernek Mahen.

Elso nap Anse Royale-nal voltunk, a vegeben a sziklaknal nagyon tetszett a hely. Masnap visszamentunk a hosszabb reszehez, de eleg sok vizifu volt ott es szeles is kisse, limitalt arnyek lehetoseggel.

Utana legurultunk Anse Forbanshoz, ami hasonlo volt, de egettek vmit a kozelben es eleg fust szag volt  igy nem maradtunk.

Atmentunk a masik oldalra, egeszen Anse Boileauig, ott tunt furdesre alkalmasnak a viz. Bar hullamok voltak, de nem volt veszes. Kevesen is voltak, volt arnyek is, tetszett.

Ma Beau Vallonon voltunk, nagy hullamok voltak es sokan is voltak a parton. Nem annyira tetszett. Bar nincs az a szikrazo napsutes, fatyol felhos az ido, igy a viznek sincsen olyan szep szine mint kene.

Meg van 2 napunk itt, vmi jo beach tipp?

suzi_mou Creative Commons License 2019.02.08 0 0 7713

Netet bogaraszva 20 euro koruli arakat olvastam.

Ha megtudod, akkor ird majd meg legyszi ide, mi is taxizunk majd ezen a tavon nemsokara.

Előzmény: Blanc1 (7710)
Ka Pál Creative Commons License 2019.02.08 0 0 7712

A reptéren tudsz váltani...

Előzmény: Blanc1 (7710)
Laci v Creative Commons License 2019.02.08 0 0 7711

Vasárnap a legtöbb üzlet zárva.

Blanc1 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 7710

Sziasztok.

Egy kis olyan segítség kellene hogy a reptérről mennyiért visz el a taxi a cat cococs kikötőbe. Rúpiánk még nincs ezáltal € ban tudnék fizetni. Hol érdemes rúpiát váltani vagy van e pénzváltó a kikötőben? Segítségetek előre is köszönöm. Vasárnapra esne az érkezésünk befolyásol e ez valamit a boltok, üzletek nyitvatartásaiban.

suzi_mou Creative Commons License 2019.02.07 0 1 7709

Ma lattam tobb uzlet kirakataban is furdoruhakat Mahen autokazva.

Előzmény: Alayneee (7707)
Siemens113 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 7708

Esetleg még 1 javaslat: 1a, fel busszal a Mont Plaisir állomásig ahonnan 2 óra túrázás után (miközben tökéletes kilátás nyílik a sziget ezen részére) megérkezik az Anse Georgette-re ott eltölt egy kis időd, kisétál a Lemurián keresztül. 1b, bejelentkezik a Lemuria-ba és lemegy a partra ahova a túrával érkezett volna.

A sziget egyik ékköve ez a rész szerintem, opciónak mindeképp jó :)

Előzmény: moonwalkr (7701)
Alayneee Creative Commons License 2019.02.06 0 0 7707

Van a szigeten olyan sátras árus ahol lehet kapni strandruhát?

Alayneee Creative Commons License 2019.02.04 0 0 7706

Köszönöm, igyekeztem végigolvasni, és sok okos ötletet találtam benne.

Előzmény: Ka Pál (7700)
Alayneee Creative Commons License 2019.02.04 0 0 7705

Tökéletes tájékoztatás, nagyon köszönöm.

Előzmény: Sey2018 (7704)
Sey2018 Creative Commons License 2019.02.04 0 1 7704

A kinti internetes kártya használata (evvel nem lehet telefonálni) nem különbözik az itthonitól. Megveszed, általában az árának megfelelő adatkerettel. A fizikai SIM kártyát pedig be kell raknod egy eszközbe. Lehet a saját mobil telefonod, amennyiben kártya független. Manapság egyre jobban terjed a 2 db SIM kártyát kezelő telefon. Ekkor persze a már meglévő itthoni telefonkártyád mellett használhatod.

Amennyiben nem a saját telefonodban akarod használni, akkor pl. egy régebbi android-os telefont használna un. hotspotként használhatod.  Ekkor az internetes kártyát beleteszed és megosztod wifi segítségével az internetet. Előnye, hogy akár több készülékkel is rá tudsz csatlakozni. Akár az egész család számára is elérhető ilyen módon a net.

A harmadik lehetőség, hogy laptopot viszel és van egy mobilnet usb-s stick-ed. Ebbe is bele kell tenni a SIM kártyát és a számítógép számára biztosít internetet.

Természetesen vannak egyéb cél kütyük internetezésre, de ezeket szerintem egy átlag felhasználó nem annyira ismeri.

Remélem segítettem.

Előzmény: Alayneee (7692)
moonwalkr Creative Commons License 2019.02.02 0 0 7703

Ja és Főterén d’Or = Cote d’Or

Előzmény: moonwalkr (7702)
moonwalkr Creative Commons License 2019.02.02 0 0 7702

Kretén iOs:

Vállvetve de Mai= Valle de Mai

A se Lazio = Anse Lazio

Előzmény: moonwalkr (7701)
moonwalkr Creative Commons License 2019.02.02 0 1 7701

Mivel, ha jól emlékszem, rettenetesen kevés időd van, a kikötőben állva két lehetőséged van, taxi, vagy busz. Az úticél már többesélyes, de vagy 1. Vállvetve de Mai, vagy 2. A se Lazio, vagy 3. Főterén d’Or. Szerintem többe ne is gondolkodj. Taxival pl. a VdM és valamelyik part összeköthető és nem is kerül annyiba,mint valami vezető

Előzmény: Alayneee (7698)
Ka Pál Creative Commons License 2019.02.02 0 1 7700

Kattints a nevemre, majd az adatlapomon a Hozzászólásokra, majd a Seychelles topic-kal egy sorban a sor végén lévő hozzászólások darabszámára...

Előzmény: Ka Pál (7699)
Ka Pál Creative Commons License 2019.02.02 0 1 7699

Hát ennél jobban már nem turom leírni! Olvasd végig az én hozzászólásaimat, a buszra is van pontos leírás...

Előzmény: Alayneee (7698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!