Keresés

Részletes keresés

Kala53 Creative Commons License 2 napja 0 1 61507

Szia ! Mi az elmúlt években a Sun & Funnal utaztunk. A csomagárban mindig benne volt a reptéri illeték, kerozin pótdíj nincs náluk. Az Orex Travelnél volt eddig reptéri illeték nélkül feltüntetve az ár, de a már megjelent jövő évi áraikban ott is szerepel a reptéri illeték.

Előzmény: rozsakert (61499)
hunaqua Creative Commons License 2 napja 0 0 61506

A Sunfun nyári kínálatában felkerült Izmír is.(..ahogy várható volt) Vasárnaponkénti tervezett indulás.

hunaqua Creative Commons License 4 napja 0 0 61505

Igen,sajnos.

Előzmény: malazs (61504)
malazs Creative Commons License 4 napja 0 0 61504

A versenyhez elég lenne ha a wizz-nek lenne ismét BUD-SAW járata, persze még jobb lenne ha pluszba lenne BUD-AYT is.

Verseny csak akkor volt mikor még ők is repültek oda.

Ugye anno nem volt más csak a Turkish és a Malév Istanbulra, akkor szinte 30-40ezres jegyárak voltak oda.

Majd beszállt a Wizz, az árak akkor lementek a TK és a MA esetén 26-30ezerre, Wizz-nél meg volt 4-5 ezerért is.

Aztán a Wizz rárepült AYT-ra, ez sajna nem tartott sokáig, kitették őket a Bilaterális egyezmény miatt. Nem volt engedélyük, csak chartert repülhettek volna.

Majd megszűnt a Malév és idővel jött a Pegasus, ekkor még mindig remek árak voltak mert a Wizz lent tartotta az árait, aztán sajna ők is kivonultak, elvileg a politikai helyzet miatt, de inkább az áll a háttérben hogy olyan magas díjakat kaptak a törököktől hogy nem érte már meg nekik.

Ekkor szépen felkúsztak az árak, ezek azóta is igen magasak, sőt mondhatnánk ha a távolságot nézzük akkor irreálisak más hasonló távolságban lévő desztinációkhoz képest.

Jött a Sunexpress, örültünk,de nem sokáig, az áraik kokainárban vannak, jövőre sem szebbek. Így aztán van 3 légitársaság ami Törökországba repül innen, viszont verseny az továbbra sincs.

A távolság alapján egy BUD-AYT-BUD repjegy ára pogyóval 100-140€ kb reálisan, Istanbulba pedig 70-100€ környéke lenne. Viszont így hogy csak a törökök repülik amiben a Turkish-nek is része van ilyen-olyan módon....

Előzmény: hunaqua (61503)
hunaqua Creative Commons License 4 napja 0 0 61503

...valami ilyen hiányzik .Minden új jelentkezőt már nem tudnák "benyelni" az irodák.Az egész piacon lenne egy egészséges verseny.

Előzmény: Jack35 (61498)
Jack35 Creative Commons License 4 napja 0 0 61502

Nekem jobb választás Bécs, és most néztem augusztusban 4 főre 706 EUR... :))

Előzmény: malazs (61501)
malazs Creative Commons License 4 napja 0 0 61501

Abban éppen nem.

De nekem miért lenne jó 354€ + poggyászdíj a 284€-val(pogyóval) szemben? Még csak azzal sem vagyok előrébb hogy közvetlen járat, oda-vissza +460km nekem BUD-hoz képest+ autópályadíj+drágább parkolás.

Előzmény: Jack35 (61498)
malazs Creative Commons License 4 napja 0 1 61500

A katalógus főoldalán azt írják hogy az árak az utazás teljes díját tartalmazza. Idén ez még nem volt így, de már sokan reklamáltak és a MUISZ is végre megpróbálja rávenni az irodákat hogy csak teljes árat publikáljanak.

Előzmény: rozsakert (61499)
rozsakert Creative Commons License 4 napja 0 0 61499

Sziasztok! 

Két évben Tunéziában voltunk, most Törökországba szeretnénk menni. Ma jött ki a Sun&Fun ajánlata, viszont nem tudom, hogy az oldal által ajánlott csomagárban benne van-e a repülőtéri illeték, és a kerozin költség. Olcsóbbnak látom a többi ajánlatnál. Bizonyára tudja közületek valaki. Előre is köszönöm szépen!

Jack35 Creative Commons License 4 napja 0 0 61498

Sziasztok, ismeritek VIE-ANT viszonylatban a Corendon airlines-t? Vannak jegyek közvetlenül 177 Eur/fő  (igaz csak 8 kg fedélzeti poggy van az árban)a legolcsóbb oda-vissza......

Előzmény: malazs (61497)
malazs Creative Commons License 5 napja 0 0 61497

Ez teljes mértékben így van.

Ezért is írtam az előző hozzászólást.

Nekem pogyóval 2 főre 284€ volt, ettől a TK 177€-val lett volna drágább, ez nem mindegy, jelenleg arra az időpontra viszont már 350€ a Pegasus is, így csökkent a különbség.

Viszont amiben biztos vagyok hogy akár alapban,akár akcióban lesz még olcsóbb jegy a Pegasusnál is.

Nekem az az időpont tökéletes volt, lehet később még akár 50€-t megspóroltam volna, de lehet nem, így ennyiért jónak láttam megvenni.

Előzmény: Laci_BP (61496)
Laci_BP Creative Commons License 5 napja 0 0 61496

Kíváncsiságból megnéztem az idei júni 18-27 repülési időpontot 2020ra:

Turkish: 877 EUR (Bud-Alanya, Antalya-Bud)

Pegasus: 936 EUR (Bud-Alanya-Bud)

Pegasus: 904 EUR (Bud-Antalya-Bud)

Pegasust 4 csomaggal számoltam az egyszerűség kedvéért, de mi 3 feladottatt vittünk, így abból lejön még 20 EUR.

Így nem kérdés melyik a jobb.

Akinek mindegy mikor utazik, az könnyebben talál olcsó pegasus jegyet, mert a Turkish fix áras. De akinek munkához, szabasághoz, gyerekekhez kell igazítani a nyaralást, annak nehezebb.

Előzmény: malazs (61495)
malazs Creative Commons License 5 napja 0 0 61495

Nyilván vannak olyan időpontok amikor is minimális a jegyár közt a különbség, netán nincs is, sőt akár olcsóbb a TK, természetesen ezekben az esetekben egyértelmű hogy TK. Esetemben viszont biztos hogy nem. 10 óra pluszért nem igazán fizetnék 60ezret.

Előzmény: malazs (61493)
Laci_BP Creative Commons License 5 napja 0 0 61494

Minden nap más ár van a pegasusnál, így a különség is mindig más. Lehet azzal példálózni, ahol a legnagyobb a különség, nekük 800 volt a turkish, 700-750 körül lett volna a pegasus, így az fel sem merült. 3:10 kor volt landolás Alanyában, Lonicera onnan 1 óra 10 perc volt kb. (ez egy mini reptér így a landulás és a buszba beülés között max 10 perc volt). Szobát egyből kaptunk. A csomagot meg ahogy írtad, behajítottuk a szoba, felaptuk a fürdőruhát és mentünk a tengerbe. Ezért utaztunk oda, és nem azért, hogy a polókat, ingeket élére hajtva rendezgessük a szobában. 

Előzmény: malazs (61493)
malazs Creative Commons License 5 napja 0 0 61493

Máshogy megközelítve a különbség 4 fő esetén már a duplája, mindezért kapsz 4.5+6 órát kb Délután 5-kor max az fürdik a tengerbe TK járat esetén aki Laraba érkezik, már rajta van a fürdőcucc a csomagot meg behajítja a szobában mindez több mint 100ezer ft-ért?! Valahogy megérkezve nem ez szokott lenni az első nálunk.

Anno a gépen ettünk mi is, TK esetéln járt, PGT esetén meg pontokból vettem mindig, mióta Gránit platinum kártya van, azóta meg a MC Lounge-ba minden rendelkezésre áll+ költségek nélkül, így max vizet szoktunk venni, azt is már csak SAW-on.

Előzmény: Laci_BP (61492)
Laci_BP Creative Commons License 5 napja 0 0 61492

Máshogy megközelítve elsőnap 14 (vagy 15, 16 már nem emlékszem) órától utolsó nap 12ig volt fizetve a szoba és az ellátás, amit szinte teljesen ki volt így használva.

Előzmény: Laci_BP (61491)
Laci_BP Creative Commons License 5 napja 0 0 61491

Hát ez a pár óra is rengeteget számított nekünk. 3 után landultunk Alanyában. 5kor már a tengerben fürödtünk és nem vacsora után érzetünk. 

Hazafelé meg nem hajnalban kellett elhagyni a szobát, hanem délben jött értünk a busz, így belefért a reggeli, korai ebéd és füdés is.

Árban meg nem is nagyon volt különbség, talán ~50 EUR 4 főre. Arról nem is beszélve, hogy a Turkisnél a hosszú úton fejenként kaptunk egy nagy tálca hideg meleg ennivalót innivalót, a rövid úton melegszendvics+innivaló, gyerekeknek ajándék játékcsomag, plusz egész uton mozi/játék/mese, az új reptér is jó volt, így meg se kottyant az átszállás kisgyerekekkel.

Előzmény: malazs (61488)
Jóskabp Creative Commons License 5 napja 0 0 61490

Elnézést, látom a tengerparttól mért távolságot Te is leírtad! :)

Előzmény: tkisgyongyi (61482)
Jóskabp Creative Commons License 5 napja 0 0 61489

Tetszetős amiket leírtál, térképen, azonban ha jól láttam a térképen, a tengerpart elég messze van, - kb. 400 méterre. 

malazs Creative Commons License 5 napja 0 0 61488

Csak részben.

TK esetén is legjobb esetben 4 és fél órát nyersz oda felé, 15.40-kor landol, PGS 20.10-kor. Visszafelé pedig a PGS 8.30-kor indul, a TK legjobb verziója 15.10-kor. Ez azért még egy nap bukta sincsen, viszont 177€ az árkülönbség 2 fő esetén! Tehát ha Pegasussal mész és inkább fizetsz +1 napot a hotelben, akkor is bőven jobban jársz árban is és időben is.

Az már csak mellékes hogy az érkezés napján max egy vacsorával vagy előrébb mert kb délután 5 mire a hotelben vagy, szobát mire megkapod, kipakolsz,stb, már délután 6 óra. Amennyiben olyan a hotel még a vacsoráról sem maradsz le a Pegasus esetén sem.

Visszafelé pedig max egy reggelivel+ 2 órányi fürdőzéssel jut több a TK esetén.

Előzmény: Laci_BP (61487)
Laci_BP Creative Commons License 5 napja 0 0 61487

Árban a pegasus a legjobb. Azonban olyan a menetrendje, hogy az első utolsó napra fizetett szállásod megy a kukába. 

Előzmény: BeliBali (61486)
BeliBali Creative Commons License 5 napja 0 0 61486

Akkor én értelmeztem félre, most már tiszta. Mindenesetre ha észleltek hasonló árban repjegyet, megköszönöm ha jelzitek! A Ryanair-re lehet hiába várunk... amúgy meg teljesen jó volt a Pegasus is, csak menjen lejjebb az ára még.

Előzmény: gambl-R (61478)
hunaqua Creative Commons License 5 napja 0 0 61485

:-)

Merhaba Creative Commons License 5 napja 0 0 61484

Kümköy klassz hely, jó sok minden van!

Köszi a beszámolót!

malazs Creative Commons License 5 napja 0 0 61483

Köszönjük!

Még szezonban is ritkaságszámba megy már a beszámoló, ilyenkor meg végképp. Ez csak növeli az "értékét"

tkisgyongyi Creative Commons License 5 napja 0 3 61482

Hazaérkeztünk vasárnap a nyaralásból a Luna Blanca&Spa hotelben voltunk. Négy éve itt voltunk először és visszavágytunk ide. Nagyon jól éreztük magunkat, minden rendben volt. A szobánkban egy üveg bor és gyümölcstál várt egy levéllel melyben megköszönték, hogy másodszor jöttünk ide-kedves gesztus!

A szálloda remek, tisztaság és jó illat van mindenhol. A személyzet kedves, udvarias, figyelmes.Reggelinél is kiszolgálnak, ha igényled. A minibárba minden nap tettünk 1 eurót, naponta 3 Efes, 2 cola, 2 fanta 2 buborékos víz, 2 gyümölcslé volt. Az ételek változatosak, viszonylag kevés hallal, de minden este 6-8 féle dolgot grilleztek a kertben volt köztük hal is. Egyszer vacsoráztunk a halétteremben, ott volt többféle hal és tengerű herkentyű, 5 fogásos vacsora volt. Italok helyiek, koktélok, pezsgő, bor, sör üdítők.

A tengerparton is rendben volt az étterem fél 1-fél 3-ig lehetett ebédelni.4-5-ig volt gofri és fagylalt. 11-3-ig gözleme. A levegő 29 fok volt délben, a tenger kb. 25-26 fokos. A tenger kb. 500 méterre van a szállodától, egy kisbusz jár folyamatosan és viszi a nyaralőkat, akik nem akarnak sétálni odáig.Esténként műsor volt az arénában. Főleg németek voltak és pár orosz család, de nem volt velük gond.

A szálloda Kümköy területén van, kilépve az ajtón 1-2 kilométer hosszan mindkét irányban bazársor van.

Ár-értékaránynak nagyon megfelelt. ( Novemberi előfoglalással, Gruberes törzsutaskedvezménnyel kettőnknek 345.-)

Ha van még kérdésetek, szívesen válaszolok.

Kala53 Creative Commons License 6 napja 0 1 61481

Tavaly nyaraltunk Marmarisban a 4*-os Tropical Hotelben, amit a Sun&Fun kínálatából választottunk. Kisebb léptékű hotel, ami nagyon jó helyen van a parti sétány mellett és  ott van közvetlen  a hotel strandja is. Mi nagyon jól éreztük magunkat, meg voltunk elégedve a tisztasággal, a személyzettel és az ellátással is. Az ételféleség valamivel kisebb mint a Földközi tengeri üdülőhelyeken de sosem maradtunk éhesen , volt választék. Naponta grilleztek is.A hotel szobáiból nagyon szép a kilátás az öbölre és a hegyekre,a parti sétányon esténként lehet sétálni, elég széles kerekesszékkel is. Bátran ajánlom, nagyon kellemes hely, nem zajos. Esténként a beach bárban szól a zene, de nem zavaróan hangos. Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok.

Előzmény: Lennna (61465)
malazs Creative Commons License 6 napja 0 0 61480

Szerintem lesz még ennyi körül, csak figyelni kell.

Jelenleg a legolcsóbb júniusra az 10-17-ig 2 főnek pogyóval 358€

Előzmény: BeliBali (61474)
malazs Creative Commons License 6 napja 0 0 61479

Épp ezt akartam írni

Előzmény: gambl-R (61478)
gambl-R Creative Commons License 6 napja 0 0 61478

Az elso bejegyzes valoban budapesti indulasrol szol. Ez volt a pegasusos jegyvasarlas, szerintem.

A masodik, malazs reakcioja az en korabbi kommentemre (VIE-AYT).

Előzmény: BeliBali (61476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!