Keresés

Részletes keresés

Egyszerű hívő Creative Commons License 2006.05.28 0 0 896
Csatlakozom !
Előzmény: fish12 (894)
elterito Creative Commons License 2006.05.25 0 0 895

szép

 

Előzmény: fish12 (894)
fish12 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 894

Tisztelettel Uzoni Péter emlékére:

 

 

Előzmény: tatort (41)
babaszappan Creative Commons License 2006.01.09 0 0 893
nem erre gondoltam, hanem a zárt közösség és hírterjesztés kpcsolatára.
Előzmény: Hozzá Hán Szóló (892)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2006.01.08 0 0 892

Legalább két kedvenc szinészem játszik benne.

Az az 3.

Brodi nagyszerűen alakította a szerepét.

Ha nem jófelé evezek kérlek homályosíts fel.

Előzmény: babaszappan (885)
keresohotmail.com Creative Commons License 2006.01.05 0 0 891
Szóval nem gondolom, hogy nekem jobb lesz attól, hogy odamegyek a főnökünkhöz és közlöm, hogy a Béla az 3 napot számol el, amikor csak 2-őt volt, de az zavar, hogy tudok róla, és esetleg közösséget vállalok a dologgal... 
Előzmény: keresohotmail.com (890)
keresohotmail.com Creative Commons License 2006.01.05 0 0 890

Igy van.. ha meg kiútálják azért mert a spicli elvitte a hírt az igazságos cselekedetéről, akkor örvendezzen az olyan, ne keseregjen.

A spicli meg hamis tanú lett, szó nincs megbocsájtásról, amíg nem kéri.

 

A spicliségre visszatérve... Azon sokat gondolkodtam, hogy ha valaki tényleg olyat csinál ami világi bíróságra tartozik, azzal mit csináljak? Ha látom, hogy az enyémet, vagy valakiét lopja nem kérdés, megpróbálom megvédeni. De sok emberrel összehoz a sors, és voltak akik be is akrtak venni a "buliba", de ezek kifinomult "fehérgalléros" dolgok: nálam rugalmasabban gondolkodó embereknek, meg talán nem is tűnik bűnnek, sőt nagy az "áldás" cserébe, és csak kicsit kell "gurítani" vagy hallgatni (ilyen pl. a céges kocsi üzemanyagelszámolás, meg költségtérítés stb.., gyakorlatilag lehetetlen lebukni..) én azzal szoktam hárítani, hogy engem ne csak hagyjanak ki belőle, hanem ne is tudjak róla, mert baj lesz (persze a népszerűségi indexem ilyenkor nem nő).

Előzmény: CSerfa (889)
CSerfa Creative Commons License 2006.01.05 0 0 889

Bizony!

Az igaz ember ellen csak hamis tanú van. De az sem árthat neki, sőt, az ilyen üldözés inkább jutalom, ígéret.

A hitvány ember ellen meg van tanú igazságosan is.

 

Szóval spicli nem árthat az igazságnak, csak a hitványnak. De akkor sem a spicli a baj oka.

 

CSerfa

 

[Jn. 3.20-21] Mindenki gyűlöli a világosságot, aki hitványságokat cselekszik, és nem jön a világosságra, hogy tettei rá ne bizonyuljanak. Aki ellenben az igazságot cselekszi, világosságra megy, hogy tetteiről nyilvánvalóvá legyen, hogy Istenben tette őket."

Előzmény: keresohotmail.com (888)
keresohotmail.com Creative Commons License 2006.01.05 0 0 888
Ha valaki igazságot szól és cselekszik bárki, bárkinek, bárhol vihet róla hírt bármilyen szándékkal az igazságot cselekvő tiszta marad, a spiclitől n(s)em fél. Ha meg fél, hogy elviszik a hírét annak mit csinál vagy mond, akkor nem igazságot cselekszik vagy beszél.
Előzmény: Hozzá Hán Szóló (883)
babaszappan Creative Commons License 2006.01.05 0 0 887
még:)
Előzmény: Törölt nick (886)
babaszappan Creative Commons License 2006.01.05 0 0 885
helyetted is gondolkodtam egy kicsit ezen a spicliségen. És eszembe jutott valami: a FALU...ha most többet nem magyarázok erről, neked eszedbe jut még valami?
Előzmény: Hozzá Hán Szóló (883)
babaszappan Creative Commons License 2006.01.05 0 0 884

örülnék, ha arra is válaszolnál, amit én írtam, mert kifejezetten a kedvedért fogalmaztam a dolgokat, és elgondolkodtatott az a 40%os véleményed!

 

jó napot neked!!

Előzmény: elterito (877)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2006.01.04 0 0 883

A spicliség tényét elég nehéz lenne tagadni mert fehéren feketén jelen van a hgy-ben.

 

( Gy.k.Mármint az amikor a gyül.vezetőknek jelentenek.

Annak ellenére hogy a Sándor sokszor megvetően beszélt eme foglalkozásról.

Ha esetleg valaki ezt úgy értelmezné: mintha a spicli ugyan hallja és ellene áll a megtérésnek téved, mert a Hgy-ben ha a gyüli érdekei úgy hozzák dicsőség híreket vinni arról aki esetleg nem oly szervilis mint a tisztelt postás.)

Előzmény: Báthory Ödönke (881)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2006.01.04 0 0 882

Én úgy látom nem csak hogy nem tesznek az infantilizmussal szemben semmi érdemlegeset- hacsak nem szóban ami elszáll nyom nélkül- hanem a gyakorlatban igen is korlátozzák a hívek felnövekedését.

Van ugyan 2-3 futtatott ember , de ök már bedarálás után vannak.

Az tuti hogy nem lesznek önállóak ameddig a Sándor meg nem tér a vezérségből.

Előzmény: Báthory Ödönke (879)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2006.01.04 0 0 881
Arra kíváncsi vagyok, hogy az én ügyemben ki szaladt a hírrel. Félek, hogy sosem tudom meg. Így aztán nem is tudok megbocsájtani neki.

b
Előzmény: Hozzá Hán Szóló (880)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2006.01.04 0 0 880

Nem arról van szó hogy felnyomja ténylegesen , de ha beleírom akkor biztosan nem.

Na leesett már...:-)

Előzmény: Báthory Ödönke (879)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2006.01.04 0 0 879
Lehet, hogy teremnek, de kérdés, hogy mit tesznek a vezetők azért, hogy kinőjék ezt a népek? És mit tesznek azért, hogy ne?

Azt én se értem, hogy miért pont bell lenne a spicli.

b

Előzmény: elterito (876)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2006.01.04 0 0 878

 

Ne haragudj nem akarok neked rosszat, de már az állításod is leleplezi félelmeidet és azt a légkört ami a gyömrőin uralkodik.Bocs.

 

"te kivel vagy, a vadásszal, vagy a medvével?)"

 

attól függ ki van az igazság oldalán.

Vagy ha jobban tetszik ki van az Úr oldalán.

 

Előzmény: elterito (876)
elterito Creative Commons License 2006.01.04 0 0 877
Igen, valahogy úgy, de a szuperszellemiségen kifejezetten azt értettem, amikor természetes fizikai dolgokba belekevernek szellemit. Ez csak egyszerű butaság, és nem jellemhiba.
Előzmény: belll (873)
elterito Creative Commons License 2006.01.04 0 0 876

A személyi kultusz talán túl erős kifejezés. Az infantilis keresztények maguktól is teremnek, nem kell ahhoz semmilyen segítség.

 

(te kivel vagy, a vadásszal, vagy a medvével?)

 

(még magyarabban: miért kívánsz nekem rosszat, és miért állítod be bellt rendőrspiclinek?)

Előzmény: Hozzá Hán Szóló (875)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2006.01.04 0 0 875

Majd leszel nehezebb helyzetben, ha nyíltan bevállalod azt a véleményedet mivel szerinted a Sándor körül erős személyikultisz alakult ki az elmúlt években, és ez kárára van a gyülinek , mert sok az infantilis keresztény.

Persze csek akkor, ha bellecske felnyom az illetékes elvtársaknál.:-(

Előzmény: elterito (868)
babaszappan Creative Commons License 2006.01.04 0 0 874

rendben, ezt én is megértettem, csak ez nem eszementség sztem.

eszement az, aki "habókos", de ilyen ember gyül.ben és másutt sincs 40%, hálistennek.

Viszont talán van 40% mindenütt, aki különböző ürügyekkel csak menekül a valóság elől, pedig lehet, hogy már 40, 50, 60 éves is megvan.

 

valódi vita nincs, csak a kérdésről derül ki (ha nem tévedek), hogy egész komoly.

 

üdv!!!

Előzmény: belll (873)
belll Creative Commons License 2006.01.04 0 0 873

Szerintem,  itt meg elterito értett mást az eszementségen.

Éppen nem a szembenézést, hanem annak elkerülését leleményes módokon. :-)

Mondhatnám úgy is, álmegoldások intenzív keresése álproblémákra.:-)

De ha én sem jól gondoltam, akkor majd kijavít.

üdv

belll

Előzmény: babaszappan (872)
babaszappan Creative Commons License 2006.01.04 0 0 872

nem, tényleg nem a bolygókra gondoltam, hanem a kinél-kinél meglevő privát emberi problémákra. Hogy ezekben hol keressük a hunyót: másokban, mások démonaiban, magunk démonaiban...vagy....szembenézés egy nagyon érdekes ismeretlen emberrel: önmagammal.

 

Ez nem eszementség szerintem, hanem vmi más, de fontos, nagyon fontos kérdés.

Előzmény: elterito (869)
belll Creative Commons License 2006.01.04 0 0 871

Nem hiszem, hogy a szellemi mögöttes alatt ilyesmire gondolt.

üdv

bell

Előzmény: elterito (869)
elterito Creative Commons License 2006.01.04 0 0 870
Meg aztán sok buta szerint Isten nagyságát sérti az, ha a törvények szerint jár a világegyetem, és nem a szolgái (angyalok) mozgatják a kerekeit.
Előzmény: elterito (869)
elterito Creative Commons License 2006.01.04 0 0 869
nem csak ezért, ill. főleg nem ezért. Hanem azért mert könnyebb megmagyarázni a bolygók keringését azzal, hogy angyal tolja, mint Newton törvényeivel. Sokan jártak iskolába, de a zömük sakkozott, vagy aludt a fizikaórán.
Előzmény: babaszappan (863)
elterito Creative Commons License 2006.01.04 0 0 868
Biztosan mindenki olvassa. És kit érdekel? Nem szidom senki anyukáját.
Előzmény: Hozzá Hán Szóló (865)
upi2000 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 867
Az összes leendőt??!!!???   :))) bizonnyal próféta támadt közöttünk:)))
Előzmény: Titanilla_ (862)
Pompano Creative Commons License 2006.01.04 0 0 866

 

 Jakab Apostol eleg erthetoen beszel arrol, mennyire fontos nyelvunk megzabolazasa, es hogy legyunk kesedelmesek a szolasra. Ha ebben vetkezem is, kepes vagyok magam is sajat gyermekemtol bocsanatot kerni. De az sem kosher, ha hirtelenek vagyunk, igazan nem krisztusi termeszet.  Ahhh nem tudom.... mindig irigyeltem azelott az amolyan finom orvoscsaladban felnott sracokat, akiknek szulei laza es hanyag intelligenciaval, legalabbis latszolag konnyeden kezeltek azt, amitol apam begorcsolt a szonyegen fekudve a felszaladt cukra miatt. Ki tudod e vetni magadbol e hiabavalo orokseget egy szuszra, vagy harc ez (gondolom persze az), vagy egy pillanat alatt megszabadulsz Isten kegyelmebol ? Ha meg nem megy magadtol, hogy szalad el toled ? Hogy magadtol menjen, ahhoz is kegyelemre van szukseg -szerintem, legalabbis nekem. Mert nekem egyedul nem megy. Sokszor jut eszembe, jo, hogy  Jezus a bunosokert jott, meg a gyengekert. Jo, hogy nem a klasszakat emeli fel, erositi tovabb, hanem a gyengeket. En ugyan a vilagban erosnek latszom, de en tudom : gyenge vagyok. Ha nem az ilyeneket felemelni jott volna, hat bizony jo regen szoltam volna Neki: velem ne faradjon, nekem nem megy, en gyenge vagyok, velem semmire se megy !  Mert bizony nem csak indulat az oroksegem, hanem a test is a maga kivansagaival, negyven ev eros gyokereivel, makacsul beagyazodva, mint a beton.  Gondolod, erdekel engem "valami nagy ember" , hottuti pasztor, gyulekezeti kassza, kinek van igaza, a sajtbagubagyurinak, vagy a lombrozanak ?  Van en nekem rengeteg mas elinteznivalom a magam dolgaban. En nem a lekiismeretemmel viaskodom, hanem a tokeletes szabadsagra vagyom, Obelole akarok sokkal tobbet.

 

 Hehe... levelem vegen erkezett meg felesegem egy talalt debit kartyaval. Az eleg egyedi, megis tipikus nev alapjan kikutatjuk a telszamat, hogy ne aggodjon sokaig.  Ez ha nem is idevag, csakugy megemlitem.

Előzmény: keresohotmail.com (864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!