Keresés

Részletes keresés

viktor- Creative Commons License 2001.06.21 0 0 39
És remélem egy-két hölgyeményt is átenged majd nekünk a rajongói közül. Persze nem 70 éves nyugdíjasokra gondoltam. Csak Zsanoária meg ne lássa ezt a hozzászólásomat. :)))
Előzmény: Huggy Bear (37)
U-boat Creative Commons License 2001.06.21 0 0 38
Viktor

Mint írtam volt.

Vannak imérvek ami miatt Derby lehet egy mérkőzés.

Ráadásul nem biztos, hogy te a Real-Barcát gondolod a Derbinek viszont a Realosok meg az Atleti elleni meccseket.

Az én véleményem szerint is Derby-bb:)) az Atleti elleni.

Tudod ott vannak szurkolók is.
Barcelonába kevés Realos megy max az Espanolosok besegítenek és az viszont is igaz. Nem ezrek tolonganak a vendég szektorban hanem 1-2 száz alak.

A Barca-Real-nak az kölcsönöz Derby hangulatot, hogy ez a két csapat vetélkedik évtizedek óta a bajnokságokért vagy a kupákért és a politika Katalán-Spanyol ellentét.

U-boot

Előzmény: viktor- (14)
Huggy Bear Creative Commons License 2001.06.21 0 0 37
Hát nem ért teljesen váratlanul a cím. :)Az ingyenjegy mindenképpen alapnak számít, én a dedikált lemezekre fogok vadászni. :)
Előzmény: viktor- (36)
viktor- Creative Commons License 2001.06.21 0 0 36
Azé' ha befut ez a Csárli gyerek elrebeghet nekünk egy hálaimát. Mit össze népszerűsítettük itt a kocsmában. Az a minimum, hogy minden koncertjére ingyenjegyet ad majd és dedikálja nekünk az életútjáról szóló könyvét. A címe lehetne mondjuk: Zúg a szél szép fiúk! (gondolom ez a cím teljesen meglep)
Előzmény: Huggy Bear (35)
Huggy Bear Creative Commons License 2001.06.21 0 0 35
Nem bizony. A vájtfülűek szerint ő a XXI. század Pink Floyd-ja. :))
Előzmény: viktor- (34)
viktor- Creative Commons License 2001.06.21 0 0 34
Vazze!

Ilyen sokoldalú művészembert...
A tehetsége alapján nem itt kellene tartania. :)))

Előzmény: Huggy Bear (33)
Huggy Bear Creative Commons License 2001.06.21 0 0 33
Nem csak énekel, billentyűzik is. :) Talán egy Grammy díjat megcsíphet az idén. :)
Előzmény: viktor- (32)
viktor- Creative Commons License 2001.06.21 0 0 32
Akkor most mivel nyomja az ipart? Csak énekel? Az elég gáz lehet! :)
Előzmény: Huggy Bear (31)
Huggy Bear Creative Commons License 2001.06.21 0 0 31
Nem vén ember, ez tény. A gitárt viszont eladta, mert vagy a nőkre kellett neki a pénz, vagy az adósságaira. :))
Előzmény: viktor- (30)
viktor- Creative Commons License 2001.06.21 0 0 30
Ki tudja milyen csatákat vívnak ők ketten otthon! :)
Öreg ember nem vén ember! :)))
Előzmény: Huggy Bear (29)
Huggy Bear Creative Commons License 2001.06.21 0 0 29
Az asszony állandóan résen van. 22 óra előtt már megjelenik az ajtóban, és várja a műsor végét. 50 év felett nagy csatákra már nem lehet számítani. :)
Előzmény: viktor- (28)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 28
Sajnos Csárli bátyó tehetségét eddig még nem volt alkalmam megtapasztalni, így könnyelműen nem is alkotnék véleményt.
De mégis, de csak azért, hogy ne legyek nagyon off!
Az nem derby! Ha csárlit megcsapkodja az asszony vagy esetleg fordítva az már igen. Az már derby! :)))
Előzmény: Huggy Bear (27)
Huggy Bear Creative Commons License 2001.06.20 0 0 27
Teljesen igazad van. Szerinted az derby, amikor Hörpintő Charlie teljesen mást énekel, mint ami a kottában van? Egyik hang üti a másikat. :)
Előzmény: viktor- (26)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 26
Vazze!

Egyszerre két topicban is nyomjuk. Én asszem, hogy offolásban kettőnknél nincs nagyobb a földkerekségen! :)

Előzmény: Huggy Bear (25)
Huggy Bear Creative Commons License 2001.06.20 0 0 25
Látni láttam, de nem ittam. :))
Előzmény: viktor- (24)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 24
Te már láttál Tőle sört? Mázlista! :)
Előzmény: Huggy Bear (23)
Huggy Bear Creative Commons License 2001.06.20 0 0 23
Az a baj, hogy én sem eleget. :)
Előzmény: viktor- (21)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 22
:)))))))))))
Előzmény: __Tibi (20)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 21
Ne értetlenkedj már! Sört nem láttam még Tőled!!! :)
Előzmény: rosbi (17)
__Tibi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 20
Egy baj van, a Sziebent nem lehet lebeszélni:-)
Még lehet beszáll védeni:-)
Előzmény: rosbi (15)
Youme Creative Commons License 2001.06.20 0 0 19
DEFINICIO: "Derby az amikor az FC Internazionale fogadja az AC Milan csapatát.

A visszavágó is Derby-nek számít. Ezenkívül még Derby: Lazio - Roma, Juventus - Torino, Verona - Chievo csapatok találkozója"

Én is úgy tudom, hogy az a Derby amikor két ugyanazon stadiont használó csapat kerül össze.

Viszont manapság egy Barcelona -Real Madrid meccset is Derby-nek mindanak az újságírók. Sajnos.

__Tibi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 18
Szemtől-szembe szeretném már azt a sört:-)
rosbi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 17
te még nem láttál?!?! ne szédíts :-)
Előzmény: viktor- (16)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 16
Virtuálisan nagyon szereted osztogatni a söröket. Csak egyszer élőben is látnék már egyet! :)))
Előzmény: rosbi (15)
rosbi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 15
örülök én, atyám, jobb híján, csak jobban örültem volna, ha a Csepel nélkül is müxik a dolog.
és ha már épp online vagy a Jóistennel, légyszi tolmácsold neki: a Csepel jöhet, de könyörgöm, Szieben nélkül... :-)
köszi, egy sör!

amennyi sört kiosztottam én már a dk-ban, abból kocsmát nyithatnék itt valahol a Nagyerdőn :-)))

Előzmény: __Tibi (7)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 14
Ok! De azért egy Marseille-PSG vagy egy Real-Barca meccs esetében nem igazán beszélhetünk területi közelségről. Például a Barca-Real a legérdekesebb meccs Spanyolországban, de egy Real-Atletico vagy egy Barca-Espanol sokkal inkább derby. Ha jól tudom a nagy távolság miatt a Real-Barca illetve a Barca-Real meccsek alkalmával a vendégszurkolók nem igazán szokták ellepni Madridot illetve Barcelonát.
Előzmény: U-boat (13)
U-boat Creative Commons License 2001.06.20 0 0 13
U-boat válasz erre | adatok | e-mail 2001.04.27 19:20 (3)

onogur

Minden csapatnak van kiemelt (hívjuk derby) és sima de az eredményességben fontos mérkőzése.
Mi a derby?
Két csapat tradicionális küzdelme régi időktől fogva, (Juve-Fiorentina, Bayern-Hamburg, Manchester-Liverpool Real-Barca..), két csapat területi közelségből így a szurkolóik közel azonos érdeklődési és lakó helyről valo toborzása ( Milan-Inter, Sampdoria-Genoa, Real-Atleti, Barca-Espanol, Bayern-1860..). Vannak kis részben politikai és különféle érdekek melletti derbyk (Celtic-Rangers, Real-Barca, Atleti-Bilbao, Bastia- Marseille Zvezda-Dinamo..)
És van az eredményeségtől függő derby (1-2, 1-3, 2-3..utolsó-utolsóelötti).

Kb ezek a csoportok, ha a egy-egy pár mind a 4 csoportnak meg tud felelni akkor lesz A DERBY (Róma-Lazió, Ferencváros-Újpest, Marseille-PSG, Ajax-Feyenoord, Barca-Real Zvezda-Partizan...)

Nos ha így nézzük egy Román-Magyar derby szurkolói szempontból mindenképp.

A derby-re az ember készül lelkileg is, ugyanis vagy nyer és repül vagy kikap zuhan...ott kell lenni, szurkolni kell, meg kell mutatni a csapat mellett állást, le kell küzdeni sok-sok akadályt.
A derby egy élmény, legtöbbször örök élmény.

Ezért akarnak a fiatalok Bukarestbe menni és szélsőséges helyzetben, ismeretlen területen, akár ellenséges magatartás mellett is szurkolni és megmutatni, hogy ez a csapat és ez a szurkoló tábora...ez az ország itt és most 90 percig.

U-boot

U-boat Creative Commons License 2001.06.20 0 0 12
Egy kalszikus Derby van.

Ezen felül minden csapatnak van Derby mérkőzése de az nem egyenlő A DERBY-vel.

Pl: Róma-Lazió....mász az utcán piripócson és azt mondod a Derby és tudják...nem a Milan-Interre gondolnak.
Ugyanakkor: Milan-Inter, Atalanta-Brescia, Verona-Vicenza, Juve-Torino, Bari-Lecce, Samdória-Genoa...

Este megkeresem amit a derbykről írtam valamikor ide való.

U-boot

viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 11
Szerintem rosbi örül, ha ilyen jó ügyért imádkozol. :)
Most miért ne válaszoljak??????
A francba, pedig úgy kimondtam volna. :)))
Előzmény: __Tibi (7)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 10
Én úgy tudtam, hogy Derby város nevéből jött az elnevezés, de lehet, hogy neked van igazad.
Előzmény: Attilio (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!