Keresés

Részletes keresés

viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 28
Sajnos Csárli bátyó tehetségét eddig még nem volt alkalmam megtapasztalni, így könnyelműen nem is alkotnék véleményt.
De mégis, de csak azért, hogy ne legyek nagyon off!
Az nem derby! Ha csárlit megcsapkodja az asszony vagy esetleg fordítva az már igen. Az már derby! :)))
Előzmény: Huggy Bear (27)
Huggy Bear Creative Commons License 2001.06.20 0 0 27
Teljesen igazad van. Szerinted az derby, amikor Hörpintő Charlie teljesen mást énekel, mint ami a kottában van? Egyik hang üti a másikat. :)
Előzmény: viktor- (26)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 26
Vazze!

Egyszerre két topicban is nyomjuk. Én asszem, hogy offolásban kettőnknél nincs nagyobb a földkerekségen! :)

Előzmény: Huggy Bear (25)
Huggy Bear Creative Commons License 2001.06.20 0 0 25
Látni láttam, de nem ittam. :))
Előzmény: viktor- (24)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 24
Te már láttál Tőle sört? Mázlista! :)
Előzmény: Huggy Bear (23)
Huggy Bear Creative Commons License 2001.06.20 0 0 23
Az a baj, hogy én sem eleget. :)
Előzmény: viktor- (21)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 22
:)))))))))))
Előzmény: __Tibi (20)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 21
Ne értetlenkedj már! Sört nem láttam még Tőled!!! :)
Előzmény: rosbi (17)
__Tibi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 20
Egy baj van, a Sziebent nem lehet lebeszélni:-)
Még lehet beszáll védeni:-)
Előzmény: rosbi (15)
Youme Creative Commons License 2001.06.20 0 0 19
DEFINICIO: "Derby az amikor az FC Internazionale fogadja az AC Milan csapatát.

A visszavágó is Derby-nek számít. Ezenkívül még Derby: Lazio - Roma, Juventus - Torino, Verona - Chievo csapatok találkozója"

Én is úgy tudom, hogy az a Derby amikor két ugyanazon stadiont használó csapat kerül össze.

Viszont manapság egy Barcelona -Real Madrid meccset is Derby-nek mindanak az újságírók. Sajnos.

__Tibi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 18
Szemtől-szembe szeretném már azt a sört:-)
rosbi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 17
te még nem láttál?!?! ne szédíts :-)
Előzmény: viktor- (16)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 16
Virtuálisan nagyon szereted osztogatni a söröket. Csak egyszer élőben is látnék már egyet! :)))
Előzmény: rosbi (15)
rosbi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 15
örülök én, atyám, jobb híján, csak jobban örültem volna, ha a Csepel nélkül is müxik a dolog.
és ha már épp online vagy a Jóistennel, légyszi tolmácsold neki: a Csepel jöhet, de könyörgöm, Szieben nélkül... :-)
köszi, egy sör!

amennyi sört kiosztottam én már a dk-ban, abból kocsmát nyithatnék itt valahol a Nagyerdőn :-)))

Előzmény: __Tibi (7)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 14
Ok! De azért egy Marseille-PSG vagy egy Real-Barca meccs esetében nem igazán beszélhetünk területi közelségről. Például a Barca-Real a legérdekesebb meccs Spanyolországban, de egy Real-Atletico vagy egy Barca-Espanol sokkal inkább derby. Ha jól tudom a nagy távolság miatt a Real-Barca illetve a Barca-Real meccsek alkalmával a vendégszurkolók nem igazán szokták ellepni Madridot illetve Barcelonát.
Előzmény: U-boat (13)
U-boat Creative Commons License 2001.06.20 0 0 13
U-boat válasz erre | adatok | e-mail 2001.04.27 19:20 (3)

onogur

Minden csapatnak van kiemelt (hívjuk derby) és sima de az eredményességben fontos mérkőzése.
Mi a derby?
Két csapat tradicionális küzdelme régi időktől fogva, (Juve-Fiorentina, Bayern-Hamburg, Manchester-Liverpool Real-Barca..), két csapat területi közelségből így a szurkolóik közel azonos érdeklődési és lakó helyről valo toborzása ( Milan-Inter, Sampdoria-Genoa, Real-Atleti, Barca-Espanol, Bayern-1860..). Vannak kis részben politikai és különféle érdekek melletti derbyk (Celtic-Rangers, Real-Barca, Atleti-Bilbao, Bastia- Marseille Zvezda-Dinamo..)
És van az eredményeségtől függő derby (1-2, 1-3, 2-3..utolsó-utolsóelötti).

Kb ezek a csoportok, ha a egy-egy pár mind a 4 csoportnak meg tud felelni akkor lesz A DERBY (Róma-Lazió, Ferencváros-Újpest, Marseille-PSG, Ajax-Feyenoord, Barca-Real Zvezda-Partizan...)

Nos ha így nézzük egy Román-Magyar derby szurkolói szempontból mindenképp.

A derby-re az ember készül lelkileg is, ugyanis vagy nyer és repül vagy kikap zuhan...ott kell lenni, szurkolni kell, meg kell mutatni a csapat mellett állást, le kell küzdeni sok-sok akadályt.
A derby egy élmény, legtöbbször örök élmény.

Ezért akarnak a fiatalok Bukarestbe menni és szélsőséges helyzetben, ismeretlen területen, akár ellenséges magatartás mellett is szurkolni és megmutatni, hogy ez a csapat és ez a szurkoló tábora...ez az ország itt és most 90 percig.

U-boot

U-boat Creative Commons License 2001.06.20 0 0 12
Egy kalszikus Derby van.

Ezen felül minden csapatnak van Derby mérkőzése de az nem egyenlő A DERBY-vel.

Pl: Róma-Lazió....mász az utcán piripócson és azt mondod a Derby és tudják...nem a Milan-Interre gondolnak.
Ugyanakkor: Milan-Inter, Atalanta-Brescia, Verona-Vicenza, Juve-Torino, Bari-Lecce, Samdória-Genoa...

Este megkeresem amit a derbykről írtam valamikor ide való.

U-boot

viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 11
Szerintem rosbi örül, ha ilyen jó ügyért imádkozol. :)
Most miért ne válaszoljak??????
A francba, pedig úgy kimondtam volna. :)))
Előzmény: __Tibi (7)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 10
Én úgy tudtam, hogy Derby város nevéből jött az elnevezés, de lehet, hogy neked van igazad.
Előzmény: Attilio (8)
__Tibi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 9
Szerintem pedig a városi rangadók a derbik.

Amúgy meg rohadtul mindegy, az a lényeg, hogy egy bizonyos rangadó mennyi embert mozgat meg, akik tiszteletüket teszik a meccsen.

Előzmény: Attilio (8)
Attilio Creative Commons License 2001.06.20 0 0 8
A klasszikus értelemben vett derby két egyazon környékról vett csapat mérkőzése (a local nem városit jelent !)
Előzmény: viktor- (2)
__Tibi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 7
Imádkozok fiam, de például a rosbi gyermek nem örül ennek a lépésnek.
Úristen én a Diósgyőrért imádkozom:-o))
Hát hüje vagyok én?:-)
Nem kell válaszolni:-)
Előzmény: viktor- (6)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 6
Ahogy jelenleg a szponzori dolgaink állnak, lehet, hogy ősszel újra megtapasztalhatjuk a Diósgyőr-Szpari meccsek hangulatát.
Kérem! Imádkozzon érte! :)))
Előzmény: __Tibi (5)
__Tibi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 5
:-))
De azért nem rossz párosítás, ugye gyermekem?
Előzmény: viktor- (4)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 4
Jól mondja Atyám! :)))
Előzmény: __Tibi (3)
__Tibi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 3
Pont ezt akartam írni.
Ezért a klasszikus értelemben véve nem derbi egy Diósgyőr-Szpari:-)
Előzmény: viktor- (2)
viktor- Creative Commons License 2001.06.20 0 0 2
A klasszikus értelemben vett derby két egyazon városból való csapat összecsapása, legjobb tudomásom szerint. Az egy más kérdés, hogy manapság minden fontos meccset derbiként harangoznak be.
Chip-TFF Creative Commons License 2001.06.20 0 0 1
Ilyen derby volt a LOKI-VIDI kupadonto... Csak azok a kocsog rohadek aljanep fradistak ne tettek volna tonkre az imazst!
Attilio Creative Commons License 2001.06.20 0 0 0
gergoo_ válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:41:31 (4921)

Egyébként egy derbynek mincs meghatározása.
Valami ilyen lehet: küzdelmes meccsek, két egymáshoz közel lévő csapat között, ahol annyi szurkoló van, hogy már szinte izzik a levegő.

viktor- válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:41:05 (4920)

Badhool!

Azért ebben nem lennék annyira biztos. Ha visszanézed az elmúlt néhány évet rájöhetsz, hogy amikor otthon játszottunk, nagyon nagy százalékban nálunk született a forduló nézőcsúcsa.
Nem akarlak megbántani, de állítólag a fél ország fradista. Akkor miért nem tudjátok már évek óta megtölteni a 18.000-es stadionotokat? Még egy Fradi-UTE meccsen sem!
Viszont ha a szó tényleges jelentését nézem akkor igazat kell, hogy adjak neked. Magyarországon valóban a Fradi-Újpest a klasszikus derby.

üdv.

Hajrá Diósgyőr!

[előzmény : (4917) badhool_16, 2001.06.20 19:33]

_gergoo_ válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:39:08 (4919)

Nah, akkor nézd vissza. Mondjuk a 98as szezon átlagnézőszmát, ami 11.000 volt, tehát 10 meccsen 110.000... A fradi-ute meccseken talán ha 2-szer, 3-szor volt 10.000 felett a nézőszám.

Frankysfrank válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:35:57 (4918)

Mondtam, hogy itt leszek a temetéseteken.
Szombaton ellepjük a porfészketeket, és úgy leszünk nálatok bajnokok, hogy ti
meg kiestetek. Ennél jobb már nem is lehet.
Azt ti sem gondoltátok komolyan, hogy valaki lelket tud önteni az elcsigázott
játékosaitokba. A másik kit is vertetek meg idén, aki keményebb ellenfélnek
számított.....ja senkit????
Ne röhögtessétek magatokat, hogy a FRADIT akarjátok megverni.
HE HE HE

badhool_16 válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:33:05 (4917)

Amugy igy is veszitenel.
[előzmény : (4912) _gergoo_, 2001.06.20 19:25]

badhool_16 válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:31:56 (4916)

Persze a Real a Partizan ellen es a Zseljeznicsar ellen tobben voltatok.
Bar akkor a Sport 40 ezret irt(Evillel ezen mar vitaztam egyet)annyian nem voltatok.Max 30 ezer.
95 Fradi-Bvsc 35 ezer nezo.
Bar a Sport ott is 45 ezret irt.
[előzmény : (4911) Chip-TFF, 2001.06.20 19:23]

badhool_16 válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:28:45 (4915)

Jo akkor en meg a 70-es evekbeli adatokat nezem ok?
egy meccs 50-60 ezer nezo...

[előzmény : (4912) _gergoo_, 2001.06.20 19:25]

badhool_16 válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:27:42 (4914)

Derbyk:

Roma-Lazio
Crvena Zvezda-Partizan
Barcelona-Real Madrid
Legia W-Lech Poznan
Levszki Sz.-CSZKA Szofia
Feyenoord-Ajax
Diosgyor-Nyiregyhaza?
Videoton-Gyor?

Ugye viccelsz?


[előzmény : (4910) Chip-TFF, 2001.06.20 19:22]

Attilio válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:26:50 (4913)

ebben tuti nyer a Diósgyőr
[előzmény : (4912) _gergoo_, 2001.06.20 19:25]

_gergoo_ válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:25:46 (4912)

Tudod mit?

Nem is kell nekem Nyíregyháza-Diósgyőr.
Hasonlítsunk össze 10 Újpest-Fradit és 10 Diósgyőr meccset(persze a 98-as időszak, mert akkor még volt miért kimenni)

Chip-TFF válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:23:47 (4911)

Nemigaz, mert az Ujpest ellenieken (ha a hazait nezem csak). Valogatott meccseket inkabb ne firtassuk. A Real Madrid elleni hazai meccsen sokkal tobben voltak. :P
[előzmény : (4908) badhool_16, 2001.06.20 19:20]

Chip-TFF válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:22:02 (4910)

Mindezek tukreben igencsak meglep, hogy fingod sincs a derbykrol...
[előzmény : (4907) badhool_16, 2001.06.20 19:17]

badhool_16 válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:21:43 (4909)

Nezzuk a nezoszamokat.
Az utolso tizet mondtad?
Tuti hogy osszesitve a mienk a jobb.Ellenorizd!
[előzmény : (4902) _gergoo_, 2001.06.20 19:12]

badhool_16 válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:20:11 (4908)

Chip!
Te is csak a Fradi elleni meccseken lattal 8000-nel tobbet,ezert gondolod ugyanezt rolam.
Egyebkent 80 ezer volt a legtobb Magyar-Brazil a stadionban.
[előzmény : (4905) Chip-TFF, 2001.06.20 19:13]

badhool_16 válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:17:29 (4907)

:)))))

Ha te mondod...
Csak hogy tudd:

89-97 marciusig Minden otthoni es idegenbeli meccsen ott voltam.
Nemzetkozi kupakban szintugy kiveve:porto,moszkva

97 marciusa ota az USA-ban vagyok.
Latod ma is levettem a napot csak a meccs miatt.
A fotelbol nyomtam a refresh gombot


[előzmény : (4901) Chip-TFF, 2001.06.20 19:11]

A PROFI válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:16:28 (4906)

Ezek szerint az első variáció, mert elég jól jár a kezed... idióta :)))


[előzmény : (4900) badhool_16, 2001.06.20 19:10]

Chip-TFF válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:13:26 (4905)

Hagyjad! Sosem latott meg 8000 nezonel tobbet egyszerre eloben egy stadionban...
[előzmény : (4902) _gergoo_, 2001.06.20 19:12]

rage válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:13:23 (4904)

A Sport 1-en kb hússzor láttam mindhárom esetet.

Talán, az egyik jogos volt
Puhl szerint ugyanígy

Nem bennetek keresem a hibát
Sőt, kicsit sajállak titeket,
mert így nem lehet felhőtlenül örülni...

Azért az emberek nem hülyék annyira, hogy elhiggyék, minden csak a véletlen műve volt...

Gábor3 válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:12:57 (4903)

Mindenképpen verjétek meg a Fradit!!!!!!!!
Hajrá LOKI!!!!!

_gergoo_ válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:12:42 (4902)

Fradi_ute???

Vazzeg, nézd már végig mondjuk az utolsó 10 meccs nézőszámait....
És hasonlítsd össze mondjuk egy Diósgyőr-Nyíregyházával
ha akkor nagy derby, miért nincs néző???


[előzmény : (4898) badhool_16, 2001.06.20 19:09]

Chip-TFF válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:11:15 (4901)

Latszik, hogy meg sosem voltal igazi derbyn... Maradj csak a TV elott te Divat!
[előzmény : (4898) badhool_16, 2001.06.20 19:09]

badhool_16 válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:10:41 (4900)

11.Debrecen

Ezen rohogj:))))

[előzmény : (4899) A PROFI, 2001.06.20 19:09]

A PROFI válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:09:13 (4899)

badhool_16(?????!!!!!)
Ez a fogaid száma, vagy az életkorod?
Mert az első esetében jobb is ha írásban kommunikálsz, a második esetében viszont röhögnöm kell:)))))
[előzmény : (4895) badhool_16, 2001.06.20 19:04]

badhool_16 válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:09:07 (4898)

Magyarorszagon egyetlen 1 derby van:
Fradi-Ujpest.
A tobbit nevezd annak aminek akarod.
[előzmény : (4897) Chip-TFF, 2001.06.20 19:06]

Chip-TFF válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:06:04 (4897)

gergoo! Meg a vegen megerjuk azt, hogy a masodosztalyban sokkal jobb derbik lesznek mint az elsoben... Bar ez szegeny LOKI drukkereket nemhinnem, hogy vigasztalja.
Sajna mi is ismerjuk mar ezt az erzest, igy egyutt tudok erezni veletek... :(((
[előzmény : (4892) _gergoo_, 2001.06.20 19:02]

Attilio válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:05:58 (4896)

de ha még visszalép a BKV ....

badhool_16 válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-20 19:04:48 (4895)

rage!

Majd a golosszefoglalo utan dontsd el legyszives,hogy jogos volt-e vagy sem!
Most is bennunk keresitek a hibat.
Miert nem nyertetek Kispesten?
Most meg akkor raernetek a sirassal a hetvegen:)))


Attilio Creative Commons License 2001.06.20 0 0 topiknyitó
na itt vitázzatok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!