Keresés

Részletes keresés

Gregor Samsa Creative Commons License 2023.07.31 0 0 2736

Lenne itt egy egyalbumos zenekar, talán ismerik vagy hallották már itt páran.

Akik nem, azoknak ajánlanék egy fontosnak szánt albumot. A Joy Division szellemét és zenei örökségét ugyan rengeteg zenekar idézte már meg 2000 után (és azóta is), de azért mondhatjuk, kevés az igazán jó vagy hiteles. Nos, a Dragons az egyik üdítő kivétel. Ahogyan az a legtöbbször lenni szokott, az együttes eltűnt a "könnyűzene" süllyesztőjében, de ez a legkevésbé sem az ő szégyenük.

 

Dragons: Here are the roses, 2007-ből:

 

https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_nq7IjPr1USTMtFzLl54wfl_AX3RHUMkXE

Gregor Samsa Creative Commons License 2023.07.29 0 0 2735

Így van.

Szerintem is összekeverhette az Incubation-nel.

Előzmény: Hot Dog Shake (2733)
Hot Dog Shake Creative Commons License 2023.07.24 0 0 2734

Lehet, hogy a szerző emlékeiben összekeveredett az Incubationnel?

Előzmény: Hot Dog Shake (2733)
Hot Dog Shake Creative Commons License 2023.07.24 0 1 2733

"Szintén hallható a Stillen a nem túl jelentős instrumentális Digital, ezt is feltették 1988-ban a Substance törzsanyagába."

Ez így téves, hiszen a Stillen a Digital koncertváltozata szerepel. A Dead Souls mellett a Glass került fel mindkét gyűjteményes albumra.

Előzmény: Gregor Samsa (2732)
Gregor Samsa Creative Commons License 2023.07.23 0 0 2732
Rainvan Creative Commons License 2023.05.20 0 1 2731

Robert Smith Unkown Pleasures pólóban a 18-ai Cure koncerten:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=164448419&t=9015696

(A Cure topiké az érdem, én pedig nem csórok, már csak Robert és a Cure iránti tiszteletből sem.)

 

Tíz éve pedig így nyilatkozott egy rádiónak:
“In 1980 we did a thing in London at the Marquee Club…we picked the four bands we wanted to play with us, and Joy Division were one of those bands…I heard Unknown Pleasures on the radio on John Peel, and they were just fantastic.” Smith also described them as “the best thing I’d seen,” although “not eve”, because – after all – he had seen “Bowie and the Stones”.

He explained: “They were of that generation of bands which is my generation of bands they were so powerful…that was our best show that year, I think, we went on after them and we had to really we had to try hard to match what they did… it’s a shame about Ian Curtis… it’s like Jimi Hendrix or Kurt Cobain…people that good come around far too infrequently.”
https://faroutmagazine.co.uk/the-cures-robert-smith-joy-division-best-thing-id-seen/

 

 Nyugodj békében, Ian.

Gregor Samsa Creative Commons License 2023.05.04 0 0 2730

Minden szóval egyetértek, jobban nem is tudnék. Egy szinte genezise óta kultikus zenekarnak nincsen szüksége sem erkölcsi, sem semmilyen értelemben semmiféle intézményesülésre vagy művészi értékük díjakkal való visszaigazolására.

Előzmény: Rainvan (2729)
Rainvan Creative Commons License 2023.05.04 0 0 2729

Nem sikerült, sajnos.

Illetve nem tudom, hogy sajnos-e, mert akihez kell, eljut ez a zene RNRHOF nélkül is. Ráadásul a New Order sikerei révén a Joy Division híre is többekhez jutott el, mint bármilyen jelölés vagy díj hatására tudna. Még nagyobb - pláne jó értelemben vett - kultusza pedig nehezen lehetne. Ráadásul - én úgy látom - a hipszterek és a sznobok is távol maradtak ettől a zenétől: azok hallgatják, akiknek a zene önmagában és önmagáért fontos, nem pedig amiatt, hogy mit jelent másoknak. A JD nem ment el csendben. Van és hat.

Előzmény: Gregor Samsa (2725)
Rainvan Creative Commons License 2023.04.08 0 2 2728

Egyébként szerintem a New Order sztorija is saját filmet érdemelne mondjuk Blue Monday címmel onnantól, hogy hiába várják Iant a reptéren [:-( ] odáig, hogy a film címét is adó dallal a NO kiadja emblematikus slágerét és onnantól már nem "csak" a JD utódzenekara, hanem saját jogán is érvényes és nagyhatású önálló entitás. 

Egyedülálló bravúr: nem tudok még egy zenekart, ami egy ekkora tragédiából így magára talált volna, sőt mi több ikonná is vált egy szinte teljesen más műfajban. Ha ez nem filmet érő történet, nem tudom, mi az - főleg manapság, amikor egymást érik az általában egykaptafás (küzdelmes indulás-siker-drogok-széthullás- diadalmas visszatérés) zenés életrajzi filmek és a NO sztorija aztán minden csak nem sablonos. 

 

A cím kétszeresen is ülne: egyrészt marketingszempontból, mint a legerősebb NO-hívószó, másrészt mert a történet sajnos maga is egy szomorú hétfőn indult...

 

Biztos vagyok benne, hogy Hook, Sumner, Morris könyvei alapján olyan forgatókönyvet lehetne írni erről a szűk hároméves időszakról, tehát kvázi a NO magára találásáról, ami kétórás időtartamban egy percig se lenne unalmas és -hasonóan jó rendezővel és színészekkel- méltó párja lehetne a Controlnak. Kiváncsi vagyok, kitart-e addig ez a mai zenésfilm trend, hogy valakinek eszébe jusson ez a történet.

Előzmény: Rainvan (2727)
Rainvan Creative Commons License 2023.04.05 0 2 2727

Sam Riley: "I fell in love with Alexandra Maria Lara, who played the journalist Annik, and we’ve been together ever since, living in Berlin."

https://www.theguardian.com/culture/2022/oct/10/how-we-made-control-anton-corbijn-sam-riley-ian-curtis-joy-division

Ami nem sikerült Iannek és Anniknak, az őket alakító színészeknek igen...

Gregor Samsa Creative Commons License 2023.02.25 0 0 2726

I still miss Ian Curtis...

Gregor Samsa Creative Commons License 2023.02.04 0 1 2725

Szavazzatok!

 

Joy Division/New Order have been nominated for the Rock & Roll Hall of Fame - the fan vote is now open & we need your votes…

 

Click here to cast your vote now - you can vote daily:

https://vote.rockhall.com

 

 

 

Gregor Samsa Creative Commons License 2023.01.24 0 0 2724

Here are the young men...

 

patkometer Creative Commons License 2022.05.19 0 0 2723
[G] Creative Commons License 2022.05.18 0 0 2722

Rainvan Creative Commons License 2022.04.01 -1 1 2721

Rainvan Creative Commons License 2020.06.15 -1 2 2720

Joy Division a Bravo-ban 2018 nyarán.

 

Írhatnám, hogy no comment, de érdekesebb jelenség ez ennél.

(Miközben az egyetlen állva maradt hazai rockújság, a Hammerworld soha le nem írta még a nevüket. Oké, a JD nem metal, nem is hard rock, nem is punk - szóval az ő szempontjukból valami senkiföldjén alkotott - na de csak több köze van a Hammer világához, mint a Bravoéhoz...)

Nem írnak hülyeségeket a cikkben, ez mindenképp a javukra írandó.

(Amikor én voltam Bravo-olvasó korban, még jóformán minden cikkük hemzsegett a butaságoktól.

Nyilván a net korában és a nyomtatott sajtó hanyatlása idején még egy tinimagazin is kénytelen tartani bizonyos színvonalat.)

Viszont én magam sem tudtam volna 10-14 évesen mit kezdeni a JD-nel (olyannyira nem, hogy még gimiben is kimaradt nekem, 21 évesen hallottam először a lemezeiket, de akkor meg is fogtak) - vagy a mai tinik ennyivel érettebbek, nyitottabbak lennének?

Annyi értelme viszont mindenképp volt ennek a cikknek, hogy elvette a teret valami hülyeség elől.

 

Kapásból nem tudok mondani még egy zenekart, ami nemhogy nem merül feledésbe évtizedek (decades...) után sem, de ahogy az idő telik, egyre csak ismertebb.

Viszont érdekes kettősséget látok: mintha maga a zene (leszámítva a pár legismertebb dalt) underground maradt volna (bár tavaly az Unknown Pleasures egy hét erejéig még a MAHASZ listán is felbukkant), miközben a név, az imázs és a történet abszolút ott van a köztudatban. 

Gregor Samsa Creative Commons License 2020.05.29 -1 1 2719

Heart and Soul... One will burn...

https://www.youtube.com/watch?v=qvHYlb-9f6M

 

IAN CURTIS, nyugodj örök békében!

patkometer Creative Commons License 2020.05.18 0 0 2718
greenwood Creative Commons License 2020.05.18 0 0 2717

sokan/sokat gondolnak ma Rá..:)

Előzmény: Rainvan (2716)
Rainvan Creative Commons License 2020.05.18 -2 1 2716

Ian Curtis

 

Nappal hivatal, este feleség

várja, ekkor nincs húsz éves se még,

zenekart szervez, ahol énekel,

sok lázas sora így életre kel.

 

Hetvenhétben lesz végleges neve

a bandának, később egy lemeze.

Epilepsziája ekkor jelent

meg, vele mindenféle gyógyszerek…

 

Ital, belga szerető, koncertek,

ingerült feleség, síró gyermek,

gyógyszermérgezés és gyomormosás.

Új lemez készül, Ő szorong tovább.

 

Még egy koncert nyolcvan májusában,

aztán turné várja már USA-ban,

de Ő levelet ír a konyhában

az indulás előtti órákban

 

és délben a neje megtalálja

szárítókötéllel a nyakában.

Negyven éve múlt! Hozzá hadd tegyem:

 

Ian Curtis, nagy rejtély vagy nekem.

Előzmény: Rainvan (2454)
break Creative Commons License 2019.10.17 0 0 2715

Exploring Joy Division & "She's Lost Control" | New British Canon:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZQqXF0ZybT0

Új nicknév létrehozása Creative Commons License 2019.08.06 0 0 2714
Rainvan Creative Commons License 2019.07.02 0 0 2713
patkometer Creative Commons License 2019.06.19 0 0 2712
Előzmény: patkometer (2711)
patkometer Creative Commons License 2019.06.19 -1 0 2711
Előzmény: Rainvan (2710)
Rainvan Creative Commons License 2019.06.19 -1 0 2710

JD mindenhol:

Rainvan Creative Commons License 2019.06.15 0 0 2709

 40

patkometer Creative Commons License 2019.06.13 0 0 2708
Gregor Samsa Creative Commons License 2019.01.11 0 0 2707

Hűha, nehezet kérdezel. Fogalmam sincsen sajnos, de engem is érdekelne.

Előzmény: Rainvan (2706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!