Keresés

Részletes keresés

Thulya Creative Commons License 2006.05.04 0 0 132
Aktuális tipp: most van a medvehagyma szezon vége, érdemes azt is ledarabolni és olajba tömködni, majd elrakni. Jó lesz szép emléknek...
M.Katalin Creative Commons License 2006.05.04 0 0 131

hát, illata már nem nagyon volt, de csípős maradt;)

kár, hogy elsóztam, de azért vsz. el fog fogyni:)

Előzmény: t3v3d3s (130)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.28 0 0 130
lehet, hogy érdemes lenne: engedtesd fel őket, és ha még van illatuk, turmixba vele. Legfeljebb nem áll el túl sokáig (a só is tartósítja), és majd csak főtt ételekbe használod el.
Előzmény: M.Katalin (127)
nemisbéka Creative Commons License 2006.04.28 0 0 129
Ja, mondjuk nem befőttesüvegeztem, hanem hagytam a fazékban lefedve.
Előzmény: nemisbéka (128)
nemisbéka Creative Commons License 2006.04.28 0 0 128
Szerintem nem, én már többször megcsináltam, egyszerre azért ez elég tekintélyes adag, egy darabig utána nem kell.
Előzmény: rubintocska (126)
M.Katalin Creative Commons License 2006.04.28 0 0 127

köszönöm a hozzászólásokat. már nincs hátra túl sok fokhagymám...:-o maximum egy maréknyi...  meg ami csírázik, dugdosom be a földbe...

szerintetek mit csináljak a lefagyasztott fokhagymagerezdekkel? hagyjam ott? vagy azt turmixoljam le? kb. 3-4 maroknyi ott figyel...

 

rubintocska Creative Commons License 2006.04.27 0 0 126
ez elég macerás, nem?
Előzmény: nemisbéka (124)
rubintocska Creative Commons License 2006.04.27 0 0 125

én olivaolajban raktam el fekete olivával, vegetával, fűszersóval, de sajnos bebarnult a fokhagyma, mondjuk első bontás után nem raktam hűtőbe.

tavaly is csináltam egy ilyen üveget, de annak nem volt ideje megbarnulni, úgy elfogyott egy kerti grillezés alatt. :) nagyon finom lesz tőle a husi!

Előzmény: nemisbéka (124)
nemisbéka Creative Commons License 2006.04.27 0 0 124

Ajánlom ezt a megoldást:

 

"PÁCOLT FOKHAGYMA

15 fej szép nagy, zsenge fokhagyma, 1 l száraz fehérbor, 2 dl 10%-os ecet, 15 dkg kristálycukor, 8 evőkanál olaj, 2 cseresznyepaprika, 3 babérlevél, 2 csokor friss tárkonylevél, 1 púpozott evőkanál só, 1 púpozott teáskanál tört fekete bors.

Igazi különlegesség.

A borba belekeverjük az ecetet, a sót, a cukrot és a fűszereket, majd felforraljuk. Beletesszük a finomra metélt tárkonyt és a cseresznyepaprikát.
Közben megtisztítjuk a fokhagymagerezdeket. Apránként a forrásban lévő páclébe tesszük, és az újraforrástól számított 5 percig főzzük. Ezután levével együtt egy nagy befőttesüvegbe töltjük, és másnapig érleljük. Ismét felforraljuk, és további öt percig főzzük. Hagyjuk kihűlni. A leszűrt fokhagymagerezdeket apró üvegekbe töltjük, felöntjük a páclével, végül egy-egy evőkanál olajat csorgatunk a tetejére. Szorosan, légmentesen lekötjük, és hűvös, sötét helyen tároljuk.

Megjegyzés:
Felbontás után tartsuk hűtőszekrényben. Szárnyasokhoz vagy sajtokhoz való, rendkívül finom savanyúság, amelyből egy-egy gerezdet vékonyra szelve teszünk a tányérra. A fokhagyma elveszti jellegzetes illatát, az íze viszont páratlan!

Ez Frank Júlia receptje, azért írtam ide, mert én balzsamecettel csináltam (és szárított petrezselyemmel, friss tárkony hiányában). Nagyon gusztán néz ki, isteni az illata, bár fel még nem használtam."

Azóta, hogy beírtam a konyha-trükkökbe, használtam is. Nagyon finom!

Előzmény: M.Katalin (122)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.26 0 0 123
kevés olivával és sóval turmixold le (a só azért kell, nehogy túlzottan bebarnuljon), és kész a házi fokhagymakrém. Hűtőben vsz. korlátlan ideig eláll (nekem az előző adag 3 hónap alatt fogyott el). Ezt érdemes akkor, amikor megveszed, mert később gyengül az ízük, de végső esetben fokhagymamentésre is jó. Kiskanállal remekül adagolható, lángoskenegetéshez pl. vízzel kell hígítani.
Előzmény: M.Katalin (122)
M.Katalin Creative Commons License 2006.04.26 0 0 122

topic up:) két év elteltével :-o

 

Mivel nekem is sok a fokhagymám, és lassan már kicsíráznak, keresem a megoldásokat a tartósításra....

Egy adagot lefagyasztottam. Szomorúan olvastam a topikban, hogy abból nem lesz semmi:(

Egy másik részét megszárítottam, vékony szeletekre vágtam, és a radiátoron csontszárazra szárítottam, eltettem aromazáró üvegbe, alkalomadtán mozsárban porítani fogom, aztán valószínűleg sóval keverem.. vagy nem:) még nem tudom:)

A fokhagmyás olajra kerestem recepteket, hát azt is szomoróan olvasom, hogy kétesélyes a sikere.... azért megpróbálom. Megpróbálom így is, úgy is, hátha valami lesz belőle.....

b marci Creative Commons License 2004.07.23 0 0 121

Mivel Bács-kiskunban lakom ez itt a legterméketlenebb föld az orszában, így a konyhakertet nem erőltettem.

De rá jöttem a fűszernövényekkel semmi baj ha el találod a helyét.

A házzal örököltünk egy kútgyűrűt, és csak csunyálkodot ott üresen, hoztam bele erdei főldet, és vettem egy tescogazdaságos bazsalikomot, suty beleültettem. Azután kaptam egy citromfű palántát, azt zumek mellé. Allig fértek el múlt nyáron a kutgyűrűben úgy bebokrosodtak.

És ekkor vérszemet kaptam, hát ha ők ketten így bírják jövöre ültetek többet is. Főleg a tárkony az ami nagyon fejlődik.

Előzmény: nemisbéka (120)
nemisbéka Creative Commons License 2004.07.23 0 0 120
De irigyellek a friss fűszernövényekért! Nekem sajnos északi a lakásom, eleve ládákat kellene csináltatni az ablakpárkányba, de nyáron szerintem a melegtől, télen meg a hidegtől pusztulnának meg. A konyhában meg nincs közvetlen természetes fény :(.
Előzmény: b marci (119)
b marci Creative Commons License 2004.07.23 0 0 119
A bazsalikom magról kelt, a citromfű 2003 tavaszán ültettem, idén tavasszal újból kihajtott. A lestyánt, tárkonyt, szurokfüvet idén szereztem és ültettem. A menta több éves maradvány mindíg kihajt és bokrosodik.
Előzmény: nemisbéka (118)
nemisbéka Creative Commons License 2004.07.23 0 0 118
Jégkockában fagyaszd le, ne magában. Amúgy nálad terem a friss zöldség vagy veszed cserépben?
Előzmény: b marci (117)
b marci Creative Commons License 2004.07.22 0 0 117

Jövőhéten megy a lestyán, és a tárkony az olivaolajba!

Kakukfüvet és borsikafüvet is teszek el télire. A többiből fűszervajat gyártok!

Nem mertem a citromfüvet mégsem ecetbe tenni, lefagyasztom úgy rakom el télire.

petike23 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 116

Hi,

 

nem egészen értem, mit akarsz: a receptek itt találhatók, ha fel akarod tenni a honlapodra, akkor szerintem semmi gond, csak az indexes szerzői jogokra ügyelj..

 

Üdv: Péter

 

P.S. A "hindú" az nem rövid "u" véletlenül..?

Előzmény: boldogság (115)
boldogság Creative Commons License 2004.07.06 0 0 115

Kedves ismeretlen Barátaim!

 

Megtaláltam ezt az érdekes oldalt és lenne egy kérésem mindenkihez.

Én hindú lelkész vagyok és van egy saját honlapom. Itt található egy link a vegetarizmussal kapcsolatban és a természetes élettel kapcsolatban is.

Az lenne a tiszteletteljes kérésem Mindenkihez, ha jónak véli, küldjön olyan hasznos praktikákat, ötleteket, kész eljárásokat, melyek mások számára azon a forumon is hasznosak lehetnek.

Honlap: http:// govindananda.fpn.hu

E-mail: govindananda@freemail.hu

Köszönettel: Lakatos Gyula

nemisbéka Creative Commons License 2004.07.06 0 0 114
Miért ne? Próbáld ki, csak szerintem az ecetnél is arra kell figyelni, mint ha olajba teszel zöld növényeket: ahogy elfogy a növényen a folyadék, gyors ütemben kell fogyasztani, mert a kiálló rész penészedhet.
Előzmény: b marci (112)
krimo Creative Commons License 2004.07.05 0 0 113
Passz! Ecetet még nem csináltam. A nagymami szokott, tárkonyt tesz bele.
Előzmény: b marci (112)
b marci Creative Commons License 2004.07.05 0 0 112

Nem soká, neki álok olajat, és ecetet gyártani.

A citromfüvet szerintetek, rakhatom ecetben.

krimo Creative Commons License 2004.01.29 0 0 111
Olyat már csináltam, amiben a zöldfüszereken kívül fokhagyma is volt, és valóban, még azt az 1-2 gerezdet is lehetett érezni! :) Nem is tudom miért tömtem tele, szerintem összekevertem a mézes fokhagymával...
Köszi a tanácsot! Kipróbálom, de előbb vennem kell fokit, most annyi sincs ithon, ami egy piritóshoz leég lenne.
Előzmény: nemisbéka (110)
nemisbéka Creative Commons License 2004.01.29 0 0 110
Ja és nagyon nézd meg, hogy teljesen hibátlan legyen a hagyma.
Előzmény: krimo (108)
nemisbéka Creative Commons License 2004.01.29 0 0 109
Bocs, csak most vettem észre, hogy reagáltál :). Sikerült, igen. Én olyan kis Country House-os üvegbe raktam, az aljára pár szemet, nem kell teletömni, tényleg, akkor olajos fokhagyma lesz és nem fokhagymás olaj :). És megpróbálnám a helyedben az olívát. Nem kell sokáig tartogatni, hagyd benne egy hónapig, az bőven elég, hogy átvegye az ízét és használd el.
Előzmény: krimo (108)
krimo Creative Commons License 2004.01.23 0 0 108
Sima, hát ja vénusz étolaj... De a fűszereket is abba szoktam, és eddig semmi gáz nem volt, csak egyszer valami mustátmagos cuccal. Lehet , hogy nem voltam elég körültekintő a tisztaságot illetően... Neked sikerült már fokhagymás olaj?
Aztán meg az is lehet, hogy nem kéne belegyömöszkélni félkilót, mert láttam egy boltban, és annak csak az alján úszott pár girizd. De én jóóó fokisat akartam! :)
nemisbéka Creative Commons License 2004.01.23 0 0 107
Én csak olívában raktam el. Milyen olajba raktad? Sima napraforgó?
Előzmény: krimo (106)
krimo Creative Commons License 2004.01.22 0 0 106
Nem is olivába tettem, de örülök is neki, mert dobhattam ki az egészet! :( A fokhagyma is gyanús, mert a társai azóta kukacosak lettek a szekrényben. Jobb lessz ha a füszereknél maradok, pedig tuti fincsi lett volna a fokis olaj.
GoldenEye Creative Commons License 2004.01.22 0 0 105

Én szoktam olivaolajban eltenni fűszert, extraszűzben és nem extraszűzben is, hosszú ideig is tárolom őket, de sem az ízük nem lesz rossz, sem nem pezsegtek fel. Úgyhogy tapasztalati alapon rácáfolok Mr. Floydra :)

Előzmény: Levendula (104)
Levendula Creative Commons License 2004.01.22 0 0 104
Keith Floyd szerint nem lehet olivában eltenni fűszereket mert megromlik. Nővényi olajat javasol. Lehet hogy ez a baj?
krimo Creative Commons License 2003.11.06 0 0 103
Húha!!!! Baj van!

Tettem olajba fokit, jó nem tudom hány hete. Ma kinyitottam, és mint amikor a kóla felhabzik, úgy pezsgett! Ez nem túll jó jel igaz??? Van egy kis bukéja is, hogy finom legyek, nem vészes, de van.

MIT CSINÁLTAM ROSSZUL???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!