Keresés

Részletes keresés

Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2001.07.25 0 0 42
zoom77:

Ezt még véletlennek sem nevezném! Az accelerációt egy futó emberrel párosítani igazán nem levédhető ötlet...

Előzmény: zoom77 (41)
zoom77 Creative Commons License 2001.07.16 0 0 41
www.qt.com

hat igen, a veletlenek, ugye.

okidli Creative Commons License 2001.06.26 0 0 40
kösz a sapit:))))
Előzmény: Pohly Ferenc - Axelero (36)
okidli Creative Commons License 2001.06.23 0 0 39
nekem is feltünt...a negyed hét nem egy "internetezös" idöpont:)
Előzmény: Pohly Ferenc - Axelero (38)
Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2001.06.22 0 0 38
okidli:

Fúdehülyevagyok! Nagyon korán volt még...

Előzmény: okidli (37)
okidli Creative Commons License 2001.06.22 0 0 37
csóreszolni: lopni
lehet, hogy csak vazsmegyében:) használják? (nem hiszem...)

Előzmény: Pohly Ferenc - Axelero (36)
Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2001.06.22 0 0 36
okidli:

Ha sapkát küldök neked, adataidat éppen marketingcélra használom :))))))) de esküszöm, soha többé! Viszont segíts ki: mi az a csóreszolás?

Előzmény: okidli (35)
okidli Creative Commons License 2001.06.21 0 0 35
jaaa majd elfelejtettem:)))) nem járulok hozzá adataim marketing célokra történő felhasználásához:))))))))))))kivéve, ha vmi véletlen folytán tudsz egy állást sopron cityben:)))
Előzmény: okidli (34)
okidli Creative Commons License 2001.06.21 0 0 34
a sapira szavazok, de a köszönömmel is beérem:)))) küldök egy mailt..
egyébként a mäxchen énekelni is tud, ezt dúdolgatja: flader flader mops mops (nagy kópé ez a mäxchen, mindkét kifejezés csóreszolást jelent:))) (nem is értem miért énekel ilyesmit:)

Előzmény: Pohly Ferenc - Axelero (32)
Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2001.06.21 0 0 33
Sam R.A. Banesh, happe:

Sam, azt hiszem te szakmabeli lehetsz! Amit leírtál a logónkról, meg általában a logodizájnról, azzal tökéletesen egyetértek - én nem tudtam volna ilyen pontos és érthető lenni. Az értelmezés is a helyén (bár a pörgő ventillátor nálunk nem merült fel...), szóval köszönöm a szakkommentárt.

happe, kösz a site-ot! "...én nem vagyok szakember..." - ez túlzottan szerényen hangzik, ha igazam van és az Inertiáról ismerem a nicked! Egyébként abban egyetértünk, hogy a logodesign borzasztó nehéz munka - de pont azért, mert nem elég az ötlet, ennek a műfajnak rendkívül kötött szabályai vannak, ha jól akarod csinálni.

Az Axelero logóval kapcsolatban azonban nem értünk egyet - nem egy egyszerű logó, az igaz, de túl bonyolultnak nem gondolom, viszont rendkívül jól használható, mindenhol megél, nem borulnak tőle dizájnok, rendkívül sok szinten "idézhető" (azaz egyes elemeinek használata is jól utal a márkára). A font (ami egyébként Frutiger) pedig véleményem szerint nem kommersz, hanem egyszerű! Sans serif (azaz talpatlan) betüben nincs nagy kavarási lehetőség, ez pedig egy rendkívül jól szerkesztett, stabil betücsalád.

Egy dologgal viszont nem vitatkozhatok, és ez az ízlés. Ha nem tetszik, azt azonnal elfogadom...

Előzmény: happe (27)
Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2001.06.21 0 0 32
okidli:

és a pólón axelero felirat van?????:)
ingyen nem reklámozlak benneteket:)) na pénzért sem :P

Nem, az Axelero pólón DataNet felirat van :))) De, lásd, kivel van dolgod: ajánlatom egy sapka, amin nincs felirat, csak az emberke az elején. Vagy ha ez sem: akkor köszönöm a max-linket!

Előzmény: okidli (28)
Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2001.06.21 0 0 31
kiseszter:

Válaszoltam a mailedre. A leírt módszer tökéletes...

Előzmény: kiseszter (26)
Sam R.A. Banesh Creative Commons License 2001.06.21 0 0 30
Jut eszembe, Cisco kiadványok illusztrációjaként jelent meg még hasonló, a „cabelman”, de azért az is más.
Sam R.A. Banesh Creative Commons License 2001.06.20 0 0 29
Üdv.
Egy picikét védelmezném ezt az emblémát.

Spec nekem a név is tetszik, gondolom az accelerate – gyorsít szóból ered, megspékelve egy kis netes-fiatalos-divatos anti helyesírással. Tárgyiasítva: gyorsító, felpörgető. Az informatika tájékán nem tartom elítélendőnek az angol kifejezéseket, cégneveket, azt pedig nem kell magyarázni, miért is szakadtak el a Matáv névtől. :)

A figura egyszer visszahozza az X-et (ez különösen azért hasznos, mert a névre utalva önmagában is használható), másodszor egy pörgő ventillátor képét, harmadszor pedig – a kis narancs sávval – olyan, mintha valamilyen célba érne be. Mindez feltételezhetően egybeesik a céges mondanivalóval, hiszen egy grafikus ezt szem előtt tartva tervez.

Hogy hasonlít létező emblémákra? Tud valaki számot, mennyi logo van használatban a világon?
Nem hiszem, hogy manapság lehet abszolút eredetit alkotni ebben a témában.
A felsorolt példákra hasonlít, de; az excite esetében a figura és az X mást jelképez, az inter.net esetében is más a „köteget” tartó emberke üzenete, az eroom figurája nem tudom, miről szól, a PlaceWare pedig összeforduló, „konferenciázó” emberkéket használ.
Még leginkább a max.mobil figurája áll közel hozzá, de az meg csak mozgásban néz ki jól, én meg névjegykártyán flash animációt még nem láttam. :)

Lényeg a lényeg, nekem tetszik szakmailag, meg egyébként is.

okidli Creative Commons License 2001.06.20 0 0 28
és a pólón axelero felirat van?????:)
ingyen nem reklámozlak benneteket:)) na pénzért sem :P
Előzmény: Pohly Ferenc - Axelero (20)
happe Creative Commons License 2001.06.20 0 0 27
itt egy site ahol egy illeto nagyon hasonlo logokat gyujtoget :)

a logotervezes egy iszonyat nehez dolog, minden az otleten mulik... vagy nagyon utni fog a logo, vagy olyan lesz mint a tobbi szazcsillio... hiaba szakember valaki ha nem jut eszebe semmi eredeti. :)

en nem vagyok szakember, es logot sem tudtam tervezni soha, eppen ezert marhara tisztelem azokat akik marha jo logokat gyartanak.

az axelero logo szerintem egyebkent tul bonyolult, tul sok elembol all, es nagyon kommersz az a verdana jellegu font... de pofazni konnyu :))

kiseszter Creative Commons License 2001.06.20 0 0 26
Jaj de jó! Enyém a póló!!!
Tényleg komoly volt ez a felajánlás? Mert azt hiszem, már ötletem is van, hogyan tudnám átvenni, feltéve, ha tényleg Axelero munkatárs vagy! :-)))
Írok emilt.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.20 0 0 25
axel rose
Előzmény: döglött hal (23)
Csokis Creative Commons License 2001.06.20 0 0 24
Nekem a regi vicc: Mi az? Harom zsido verbefagyva fekszik a jegen? Tripla, leszurt Rittberger. :-)
Előzmény: döglött hal (23)
döglött hal Creative Commons License 2001.06.20 0 0 23
A logo az egy dolog, maga a név borzalmas.
Nektek mi jut eszetekbe erről a szóról?

És ofkóz inglis kellett ugyebár mert az most veri trendi.

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.20 0 0 22
na jo, de gondolom szerencsesebb lett volna meg egy kicsit gondolkozni a dolgon, es megiscsak talalni valamit, ami kicsit egyedibb... foleg, mert ha ez az x-emberke trend, elveszti a logo azt a tulajdonsagat, amiert logo... tehat nem feltetlenul az axelero fog az emberek eszebe jutni rola... neadj isten meg az index is bevezeti a vegen ;o) persze most mar gondolom keso, valtoztatni evekig nem lehet, legalabbis koltseges dolog... vagy nem is annyira.

eszembe jutott egy otlet amit aztan gyorsan elvetettem: ha az X emberke konyoket es terdeit behajlitjuk, futo emberke lesz, ami ha az axelero-t a gyorsulas, gyorsasag szavakbol eredeztetjuk, meg stilusos is lenne. amiert elvetettem az az, hogy senki sem szeretne horogkeresztet bamulni a kepernyojen. :o)

---

off, de hatha tudsz valaszolni: miert bont le a szerver (otthon axeleros vagyok (es elegedett ezt az egy dolgot kiveve)), mikor elerem a 3 ora online idot? vagy ez a matav szolgaltatasa lenne? egyszer mar szoltam errol asszem hibabejelentotoknek, azt mondtatok, meressem be a vonalat, meg hogy nem vagyok-e tobbszorozon. jelentem: bemerve, es ohne sokszorozo.. 3 orankent azota is bont. ami eleg szomoru, de lehet, hogy nem a ti bunotok.

Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2001.06.20 0 0 21
Pontosítok: mäxchen (okidlitől)
Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2001.06.20 0 0 20
Hölgyek és urak,

azt hiszem, megtaláltuk a nyertesünket kiseszter személyében, az általa hozott példák a legjobbak (ámbátor mäaut;xchen is jó - és számomra eddig ismeretlen - példa) - mindkettőtöknek jár a póló (ha tudom, hová küldjem...)

"Akkor ezek szerint mindenki mindenkitől lopja az ötleteket? Vagy tényleg csak a véletlen műve? ;-)"

Nem, véleményem szerint egyik sem. Megpróbálom megindokolni... Írjunk le egy X-et egy adott betütípussal - erről még, ugye senkinek nem jut eszébe a másolás. Tegyünk a tetejére egy pontot, hiszen az X-be egy széttárt karú embert belelátni nagyon könnyű. Ez eddig "logotípia", azaz csak betükkel megvalósított logó. Szeretnénk "emblémát" is, azaz a márka figurális ábrázolását - megintcsak adja magát az ötlet, hogy egy X-re emlékeztető emberke legyen a logó figurális eleme. Amit pedig igazán sokféleképpen megvalósítani nem lehet... Amennyi különbözőség elképzelhető, azt ez a néhány példa jól meg is mutatja.

Mindezt én sem lopásnak, sem másolásnak nem nevezem, hiszen olyan vizuális alapelemek, közhelyek használatáról van szó, amelyek egyfajta építőkockákként alkalmazhatók. Senki nem lepődik meg azon, hogy a "keresés" funkciót a fél világ egy nagyítóval ábrázolja (a világ másik fele a szemet használja:), vagy olyan alapelemeket, mint az ember, a földgolyó (Minolta, At&T), a mosoly (pl. LG, Milli) vagy pl. egy pipajel (Nike, Vivendi), többen is saját magukénak éreznek.

Előzmény: kiseszter (17)
bendeli Creative Commons License 2001.06.20 0 0 19
"A mi emberkénk az Axelero x-éről szól, míg az eRoom alakja semmiről..."
Ezt kifejtenéd bővebben? Sajnos én nem találtam kommunikációs értéket az x betűben...

"Az Axelero logó tervezője egyébként a téma hazai szaktekintélye..."
"Rengeteg (ismertebb)logót tudok mondani, ahol a monokróm alak, egyébként hasonló kiszerelésben megjelenik. Sőt, még olyat is, ami internetes cég és hasonló koncepcióban használja az emberkét..."
A szaktekintélynek is fel kellett volna minderre hívni a figyelmét, hogy ne égesse magát ilyen ötlettelen másolással, nem? :))

Előzmény: Pohly Ferenc - Axelero (10)
noidea Creative Commons License 2001.06.20 0 0 18
Amazon - FotexNet ?

Kapok pólót? M-es :-P

Előzmény: Pohly Ferenc - Axelero (10)
kiseszter Creative Commons License 2001.06.20 0 0 17
Szerintem ezek is nagyon hasonlóak:

excite
inter.net
PlaceWare webconferencing

Sajnos képet nem tudok beszúrni, pedig úgy lenne az igazi.
Akkor ezek szerint mindenki mindenkitől lopja az ötleteket? Vagy tényleg csak a véletlen műve? ;-)

okidli Creative Commons License 2001.06.20 0 0 16
ajánlom figyelmetekbe:
www.max.at
mäxchennek hivják a kis figurát és ő még a fejével is zsonglőrködik, jaaaa és nem ellopni!!!:)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.20 0 0 15
szal megiscsak fles.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.20 0 0 14
azert en egy fel polot megszavaznek poljakov doktornak ;o)
Előzmény: Pohly Ferenc - Axelero (12)
okidli Creative Commons License 2001.06.20 0 0 13
én az elender honlapján láttam hasonlót...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!