Keresés

Részletes keresés

RogerWilco Creative Commons License 2002.08.20 0 0 62
az oprendszer körül kell keresni a hiba okát
Ebben igazad van.

format c:\
install linux
watch dvd

:-)))

Előzmény: L_Jani (61)
L_Jani Creative Commons License 2002.08.19 0 0 61
Pár napja raktam fel a Windows XP-t, és az eddigi Win98 alatti tökéletes DVD lejátszás átment élvezhetetlen szaggatásba. Próbaképp visszaraktam azt a vinyót, amin a Win 98 van, és ismét tökéletesen mentek a filmek. Csere Xp-re, szaggatás. Legalább 6-8 lejátszót kipróbáltam és mindnél ugyanaz a helyzet.
A DMA be van állítva mind elsődleges, mind másodlagos IDE-re. A gép: Celeron 850, 256 MB RAM, GeForce2 MX400 64 MB, Sony DVD. Tehát tuti nem a vassal van a gond, hanem az oprendszer körül kell keresni a hiba okát. Nem fogok venni Hollywood Plust, mert tudom, hogy a gép képes a szaggatás nélküli lejátszásra!

Kinek van valami ötlete? Biztosan találkozott már valaki ilyennel, elvégre az XP egy elég elterjedt rendszer... :) Amúgy gondolom, hogy az előttem szólóknak is a Win2K miatt volt problémájuk.

Advantech Creative Commons License 2002.01.14 0 0 60
Koszi az infot!

Utanaznezek az adott oldalon.

A.

Előzmény: F14A Tomcat (59)
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.01.14 0 0 59
Hááát... Kezdő szinten javasolnám talán az XMPEG 4.2-t. Kell hozzá még egy DivX codec, meg egy MP3 Fraunhofer codec is. Mindezeket fellelheted a www.digital-digest.com DVD szekciójában.
Előzmény: Advantech (58)
Advantech Creative Commons License 2002.01.14 0 0 58
Hat igen, erre nem is gondoltam! Nagyon elgondolkodtato a dolog. Egyebkent nem torvenytelen a dolog:o)))?
Es hogyan is kell DivX-et csinalni? Most van nalam egy laptop, amiben van DVD lejatszo, kiprobalnam a dolgot.

A.

Előzmény: F14A Tomcat (57)
F14A Tomcat Creative Commons License 2001.12.27 0 0 57
Ez igaz, de a kölcsön DVD-ből hogyan csinálsz DivX-et? :-))))
Előzmény: Advantech (56)
Advantech Creative Commons License 2001.12.27 0 0 56
Kellemes karacsonyt mindenkinek!

Ha mar veszek egy DVD-t kb 20e, egy H+ megint 20e, szumma 40e. Akkor inkabb veszek egy asztali lejatszot, es nem kell hogy a PC zugjon, amikor filmet nezek, vagy CD-t hallgatok.

A.

F14A Tomcat Creative Commons License 2001.12.18 0 0 55
Hát gazdaságossági szempontból nem megalapozott! :-)) A "gagyi" GeForce is 20eFt, ennél a H+ jóval olcsóbb, és DVD-re megbizhatóbb is!
Előzmény: w-razor (54)
w-razor Creative Commons License 2001.12.18 0 0 54
Nem. Csak egy "videókártyát" kell venned. Tudom ajánlani az GeForce családot.
Előzmény: Advantech (53)
Advantech Creative Commons License 2001.12.18 0 0 53
Sziasztok!

Remelem jar meg erre valaki.
En is most gondolkodom DVD lejatszo vasarlasaban. Viszont a lentieket olvasva elszomorodtam. Nekem CelII 667-es megy 800-on, 66-os orajellel. 128M ram, PCI 4M-as S3 Virge VGA kartya. Ez az eddigiek alapjan igen csak keves:o(.
Egyszoval a DVD melle vennem kell egy dekoder kartyat is?

A.

Pondró Creative Commons License 2001.09.24 0 0 52
Csak mellesleg jegyezném meg: A H+ KÁRTYA TUD DIVX FILMEKET LEJÁTSZANI A TV KIMENETÉN !!!

http://www.doom9.org/Soft21/Files/divxplus.exe

(install után a kezelőfelületen jobbklikkel lehet állítgatni...)

delphijos Creative Commons License 2001.09.24 0 0 51
Sajnos nincs ötletem a szaggatott lejátszással kapcsolatban. Nekem egy P3-450-em van és semmi gond.Asztali DVD-m van. :))) De félre a tréfával.Egyébként csak csatlakozni tudok ahhoz aki azt írta, hogy dobálózik itt mindenki ilyen meg olyan kemény konfigokkal,és egy 15e forintos H+ kártyára meg sajnálják a pénzt? A szoftveres lejátszás amúgy is messze van a tökéletestöl. A H+ tényleg a legjobb PC-s megoldás. Kompozit+svhs videó,digit+analóg audio kimentet szóval szeintem inkább ezt vegyetek mint egy 100 Mhz-el jobb procit.
vr Creative Commons License 2001.09.24 0 0 50
delphijos!

tényleg, ott van, jó ideje 2k-m van, de nem jutott eszembe, hogy ott is megnézzem. No, mind a kettőnél DMA mode van bekapcsolva, de ezt eddig is tudtam...

Előzmény: delphijos (49)
delphijos Creative Commons License 2001.09.23 0 0 49
A W2k-ban az IDE controler alatt van. Külön a primary,külön a secondary IDE channel-hez.
(Pl. : IDE primary channel->Properties->Advanced fül.)
Előzmény: vr (48)
vr Creative Commons License 2001.09.23 0 0 48
Joohee!

Win9x-ben ott van, viszont 2K-ban nincs.
Ahogy említettem, PowerDVD-vel be tudtam kapcsolni, szóval ezzel gond nem lehet.

Előzmény: joohee (47)
joohee Creative Commons License 2001.09.23 0 0 47
vr!

A device managerben a cd-n belül a dvd-t kiválasztva ott kéne lennie fölül a második fül alatti "lapon" (bocsi de most igy hirtelen nem tudom a nevét), azt bekapcsolod (DMA), a gép újraindít és már működnie is kéne (mármint ennek az opciónak)!

Bár nekem még nem volt a kezem alatt WIN2000, de csak nem térhetnek el ilyen "alapvető" dolgokban,vagy tévednék?

joohee

Előzmény: vr (44)
joohee Creative Commons License 2001.09.23 0 0 46
It's mysterious...
vr Creative Commons License 2001.09.23 0 0 45
Joohee!

Akkor 100 Mhz híján tök egyforma a konfigunk:
nekem Abit BF6 2xAGP - neked is
nekem ASUS 7100Pro Geforce 2 32MB - neked is
DMA bekapcsolva - nálad is
nálam akadozik a feliratnál - nálad nem.

???

Előzmény: joohee (43)
vr Creative Commons License 2001.09.23 0 0 44
Tomcat!

A WIN2K-t használok, a DMA-t itt meg sehol nem találom (a Device Managerben sincs)! Egyedül a PowerDVD-vel tudtam bekapcsolni, annak van valami progija hozzá. De tuti, hogy most be van pipálva, mert miután leszedtem a PowerDVD-vel, rendesen akadozott felirat nélkül is.

Sajnos eszméletlen módon nem találom az alaplap könyvét, de a videókártya Information menüje szerint "BUS Type: AGP 4x, current rate 2x and Side Band: off".

Várj csak, körbenéztem a neten, és mindenhol 2x AGP-t írnak, szóval a videókártya nem téved.

A Side Band egyébként mit jelent? Mert nálam ugyebár off. :-)

A 2x AGP kevés?

Köszi a helpet!

Előzmény: F14A Tomcat (41)
joohee Creative Commons License 2001.09.23 0 0 43
DonCarleone!

CSak az egyikre adok választ,a többiben nem vagyok illetékes:
A H+-os kártya csak a DVD és vidióCD jelét viszi át a TV-re,erősítőre,a többiben még mindig a videókártyád lenne az illetékes...

Egyébként nekem is Bf6-os alaplapom van és tényleg csak 2x-es az AGP-je:(((, és a Gforce valószinű jobban örülne egy 4x-es AGP-vel rendelkező alaplapnak, így talán nálad is jobban menne a szoftveres lejátszás,bár nálam így is "akadályok" nélkül sikerült lejátszani, persze szoftveresen kártya nélkül (bár ez már rég volt), úgyhogy még mindig rejtély miért olyan amilyen...

Tudom már elhangzott,de bekapcsoltad a DMA-t ?

joohee

DanCorleone Creative Commons License 2001.09.23 0 0 42
Koszi mindenkinek!

Nem akartam nagyon lama lenni... Celeron 566(?)
Viszont tuti, hogy az AGP csak 2x.
A proci most 678 cal megy, ezert turheto a WINDVD. Ha visszaveszem kaki.
Az ASUS nem bizti hogy MX200. Nem emlekszem pontosan.
Egy ideje nem igazan foglalkoztam PC­vel es hat lemaradtam.
A H+ -on mi jon ki? (tv out) Csak a DVD?
En Dreamcast-el netezek vga felbontasa van, de a TV-n is olvashato, nem vibral. Miert van az, h. az ASUS TV out sokkal csunyabb?(a PC is VGA n van a projector miatt)
Akkor az ASUS DVD-vel sem fog a TV n menni a DVD es egyeb mozgofilm?
Persze lehet, hogy csak rosszul allitottam be a kep osztast. Egy ejszakat foglalkoztam vele egy Horvato. i ut utan. 8-I :)

Bocs a sok kerdesert.

Szasztok!

F14A Tomcat Creative Commons License 2001.09.23 0 0 41
vr: No! Ugyan a Samsung nem márka, de a DVD olvasónak elég kevés köze van a megjelenitési hibákhoz. Azért azt célszerű ellenőrizni rajta, hogy a DMA engedélyezett-e stb.

Összes alaplapot nem tudom fejből :-))) Ami lényeges adat lehet, az az AGP. 1x 2x 4x??? Ez a leirásában szerepel. Ha 1x akkor a jó DVD lejátszásról már nagy eséllyel le is lehet mondani.

Előzmény: vr (39)
delphijos Creative Commons License 2001.09.22 0 0 40
A DIVX mpg filmeket a H+ NEM tudja lejátszani.
Ahhoz továbbra is a proci kell. Meg persze TV Out-os videókártya mert az nem jelenik meg a H+ kimenetén.
Előzmény: Lavina (37)
vr Creative Commons License 2001.09.22 0 0 39
Tomcat!

A DVD-ROM-ra nem lehet gyanakodni, hogy szar? Mert hát, ugye Samsung... De csak azért, mert előtte egy hét alatt elfogyasztottam egy Panasonicot, és ezt kaptam helyette.

Alaplap?
Nekem egy Abit BF6-os van, az elvileg kevés lenne?

Előzmény: Ugor (38)
Ugor Creative Commons License 2001.09.21 0 0 38
Elég is lehet, alaplapja vállogatja... Egy gyorsabb alaplappal símán megy a 600-assal is.
Előzmény: F14A Tomcat (35)
Lavina Creative Commons License 2001.09.21 0 0 37
Az lenne a kerdesem,hogy ha veszek egy ilyen H+ kartyat, akkor azzal rendesen Divx filmeket(rippelt DVD-t)is ki lehet kotni TV-re,ill. a hangjat hifire vagy csak a DVD filmeket? Ui. a video kartyam nem tv outos...
Előzmény: F14A Tomcat (35)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.09.21 0 0 36
DanCorleone:
Aki az MX200-ast megvetette, az egyértelműen megkárosított Titeket! (És a P3-nál is gondolkodóba estem, de ott tudnom kellene, hogy mekkora volt az eredeti Celeron)
Előzmény: DanCorleone (34)
F14A Tomcat Creative Commons License 2001.09.21 0 0 35
vr: Szerintem a legegyszerűbb megoldás... Nem is drága, ráadásul van rajta egy "fullscreen" tv-out, meg egy SPDIF is, bár az csak digitális erősitőhöz jó...

DanCorleone: Az ASUSDVD-t nyugodtan felejtsd el! Ui. az egy PowerDVD, csak átcimkézve... Amúgy a 600 Mhz az ASUS VGA-val még ÉPPEN kevés. 866-on már jó...

DanCorleone Creative Commons License 2001.09.21 0 0 34
Hi!

Az index egy masik forumaban mar nyafogtam, de talan itt is probalkozom.
A batyam vett egy gepet cirka 1eve. Egyebkent tok suket a PC­hez. Gondolta DVD es mp3 hoz hasznalja.
Eloszor hibas volt a DVD(RICOH DVD CDRW). Azutan azt mondtak keves a CELERON, kicsereltuk Intel re. A 64Mb 128 ra, az S3 SAVAGE4 16Mb ot ASUS MX200 7100 magic re. Az eredmeny semmi, 0, zero. Egy nagy budos turos. A DVD ugyan ugy szaggat, mint az eredeti confignal. Ha a TV­re athuzok barmien mozgo kepet, csak az ures ablakot latom. (mondjuk eleg keveset tudtam vele szoszolni, mert messze lakunk egymastol)

Roviden: ciki lenne azt mondani. hogy dobjon ra meg tizen X­et. Nincs valami megoldas? Nem tudna valaki leirni mik a hellyes beallitasok, altalanos hibak? A segitseget koszonom.

I PIII.600
Soltek alaplap 2xAGP(?)
128Mb
30Gb Q HDD
ASUS MX200 7100 Magic TV out
TEAC CDRW
CREATIVE DVD
SB Live
VGA LCD projector (?)

Win98
Power DVD
WINDVD (ezzel egesz turheto, de vr­hez hasonloan feliratnal lassul)

Meg megprobazom ASUS DVD2000t, ha nem jo karacsonyra kap egy H+ ­t.

Csa!

vr Creative Commons License 2001.09.20 0 0 33
Tomcat!

Akkor végülis egy H+ kártya beszerzését javaslod?

Előzmény: F14A Tomcat (30)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!