Keresés

Részletes keresés

nagygabor2 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 116
Ha érdekel a hangformátumok minősége nézd meg: hangformátum

Érdekes lenne, ha valaki kipróbálná, hogy a "phare" által dicsért wma a tesztelés szerint összehasonlítva valóban jobb-e mint más VBR formátumok. Nekem gyanús, hogy csak arról van szó, hogy a VBR formátumok általában jobb minőséget adnak azonos méret esetén, mint a fix bitrátásak.
207i Creative Commons License 2008.01.09 0 0 115

audacity - ingyenes, gyors.

sound forge - fizetős, gyors.

acid pro - fizetős, nagyon okos.

Előzmény: dressedinblack (114)
dressedinblack Creative Commons License 2008.01.06 0 0 114
Hello mindenkinek!

En szamokat szeretnek osszemixelni.

Milyen programot ajanlotok hozza?

D.I.B.
miki_ng Creative Commons License 2007.11.28 0 0 113
Van néhány WMA fájlom, amiből gyorsan, automatikusan szeretnék 128-as MP3-akat csinálni.
Milyen (ha lehet FREE) programot ajánlanátok erre egy amatőrnek?
207i Creative Commons License 2007.10.30 0 0 112
Nagyon gyönge processzor lehet... Régi lejátszó programot kell keresni, ami boldogul kevesebb erőforrással is. (Pl. NAD http://www.rjamorim.com/rrw/nad.html)
Vagy alacsonyabb bitrátájú mp3akat kell gyártania, az kevesebb erőforrást igényel.
Vagy ha be tud bootolni CDről, próbála meg a geexbox-ot, az is jól osztja be az erőforrásokat. (http://geexbox.org/en/index.html)

Ha valamelyik bejött, jelezz vissza, ha nem, akkor is! ;-)

207i
Előzmény: krinya81 (111)
krinya81 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 111

KÉREM SEGÍTSEN VALAKI!

Egy ismerősömnek szeretnék segíteni. A notebookja csak szaggatva játszik mp3-at, már többféle lejátszóval kipróbálta(windows media ,Vlc)Arra gondoltam, hogy talán valamilyen codec letöltése segítene, ha így van akkor kérem írjátok meg , hogy honnan milyen codecet érdemes leszedni, vagy ha esetleg van valamilyen más megoldás a problémára, akkor légyszi abban segítsetek(másik lejátszó?).
A válaszokat előre is köszönöm.
Bocs , hogy ezt ebbe a topicba írtam és , hogy kiabáltam az elején, de ez most nagyon fontos ,ill. sürgős lenne.
Sziasztok.

OldBluesMan Creative Commons License 2007.10.01 0 0 110
Én a Easy CD-DA Extractor 7-est használom, az tud CD Text olvasást. Már van frissebb verzió, még nem álltam át. A honlapjuk: http://www.poikosoft.com
Előzmény: Taurusfan (109)
Taurusfan Creative Commons License 2007.09.30 0 0 109

Sziasztok!

 

CD-text-es CD-ről szeretnék felmásolni számokat a számítógépemmel. Melyik program képes a szám címét is beleírni az MP3-ba? A mediaplayer ismeretlen előadót, és számcímet ír, CD-text-es lemez esetén is.

RogerWilco Creative Commons License 2007.09.03 0 0 108
miért nem konvertálsz flac helyett, wma lossless-be

Egyszerü - mert a wma Microsoft formátum, windózhoz köt(ne). Másik oka is van - a legtöbb bootleg site (legalábbis ahol megfordulok) flac formátumot használ (és néha van aki shn-t)
Előzmény: phare (101)
OldBluesMan Creative Commons License 2007.09.02 0 0 107
Szuper!! Köszi!!
Előzmény: hapuska (106)
hapuska Creative Commons License 2007.09.02 0 0 106

Tölts le az MP3Tag szerkesztőt innen http://www.mp3tag.de/en/ , a kijelölt számoknál jobb klikkelés a bal alsó sarokban levő lemez képre és ott lehetőség  borítót hozzáadni, kimenteni, törölni, másolni stb. A progam ingyenes és tud magyarul is.

Előzmény: OldBluesMan (105)
OldBluesMan Creative Commons License 2007.09.01 0 0 105
Sziasztok!
Egy mp3-as tömörítő guru segítségét kérem. Kaptam egy albumot, valahonnan netről szedték le és ha a mediaplayerbe húzom, a lemez borítója is megjelenik. Nem jöttem rá honnan szedi ki a képet, de megtetszett ez a variáció. én is így szeretnék ezután tömöríteni. A gyűjteményemet magam csinálom, eredeti albumokról, eddig a Easy CD-DA Extraktor-t használtam, teljes megelégedéssel.
tere Creative Commons License 2007.07.21 0 0 104
Igen, a wma jobban szól kis bitrátán, nagyban (128+) az mp3 jobb.
Előzmény: phare (96)
tere Creative Commons License 2007.07.21 0 0 103

16 bites anyagot teljesen fölösleges 24 bitesre konvertálni, csak a helyet foglalja! Ugyanez a helyzet az upsamplinggel! Ez utóbbinál még jelentős minőségromlásra is számíthatsz.

A 24 bites felbontásnak úgy van értelme, ha analóg forrásból digizel valami normálisnak nevezhető hangkártyával, ami nem SBxyakármi, vagy játékosfullosakármi so$puNpa. :)

Előzmény: phare (101)
phare Creative Commons License 2007.07.15 0 0 102
Csak próbáld ki a különbséget a wma és az mp3 között, és aztán töröld. Nem muszáj megtartani a 24 kbps zenéket.
Előzmény: RogerWilco (98)
phare Creative Commons License 2007.07.15 0 0 101
Ha ekkora winyód van (nekem csak 120 GB-os van, ezért is konvertálok az alább felsorolt wma formátumra), miért nem konvertálsz flac helyett, wma lossless-be. A wma lossless szintén veszteségmentes formátum, és a wma-t sokkal több médialejátszó ismeri. A wma losslesst meg lehet oldani úgy is hogy 16 bit helyett, 24 bitre konvertálj, persze ennek akkor van értelme ha van 24 bites hangkártyád. Minden tekintetben jobb a wma lossless, mint a flac.
Előzmény: RogerWilco (100)
RogerWilco Creative Commons License 2007.07.09 0 0 100
Most vettem 50 euróért (2-3 CD ára) 320 gigás vinyót - erre kb 1000 album megy rá flacban, minőségvesztés nélkül. Hogy is mondtad? Miért sajnálják az emberek a tárhelyet a jó minőségü zenétől? :-))
Előzmény: phare (97)
RogerWilco Creative Commons License 2007.07.09 0 0 99
Ez érdekes, nálam csont nélkül meg a flac->mp3 konvertálás. Flacban archiválok, mp3 meg mehet az ipodra.
Előzmény: phare (96)
RogerWilco Creative Commons License 2007.07.09 0 0 98
konvertálj 24 kbps mp3-ba

Ehhyibe még zimpla beszédet sem konvertálok, nemhogy zenét :-)
Előzmény: phare (96)
phare Creative Commons License 2007.06.30 0 0 97
Köszönöm szépen, egy 120 GB-os winyón nem fogom flac formátumban tárolni a zenéket. Egy flac album hossztól függően 250-600 MB, tíz album kb 4 GB, akkor 300 album mennyi is? Még kimondani is sok. Valamilyen kompromisszumra szükség van, az általam konvertált wma 10 szerintem egy átlagos usernek pont jó, nekem az elég hogy sokkal jobban jobban szól mint azok az mp3-ak amit dc-ről, torrentről lehet letölteni. Ráadásul a kedvenc médialejátszóm a PowerDVD flac-ot nem, csak wma-t és mp3-at játszik le.
Előzmény: RogerWilco (95)
phare Creative Commons License 2007.06.30 0 0 96
Megpróbáltam dbPoweramp-al is, de az mindig kifagyott mikor a második pass végére ért. Ráadásul nekem egészben kellenek az albumok, valahogy össze kell illesztenem a különálló flac számokat, erre a cdex rippelése a virtuális audiocdről tökéletesen alkalmas. Egyébként egy másik fórumon írták hogy konvertálj 24 kbps mp3-ba és wma-ba egy számot és hallgasd meg a különbséget. Ég és föld a wma javára. Valami igazság csak lehet abban hogy azonos bitráta mellett a wma jobban szól, mint az mp3.
Előzmény: RogerWilco (94)
RogerWilco Creative Commons License 2007.06.15 0 0 95
Nem értem miért a jó minőségű zenére sajnálják a helyet az emberek...

Te is ezt teszed, amikor wma-ba konvertálsz...
Előzmény: phare (93)
RogerWilco Creative Commons License 2007.06.15 0 0 94
Egyrészt a flac-ot baromi komplikáltan konvertálod, a dbPoweramp egy lépésben megteszi. Ha archiválni akarsz, akkor érdemes flac-ban archiválni, mivelhogy lossless, aztán konvertálgatod éppen mikor milyen lejátszó mit eszik meg.

Ahhoz, hogy a különbséget halld, olyan rendszer is kell (hangkártya v. erősítő, hangszórók, füles, stb)

(a wma-val ráadásul a microsoft kénye-kedvének vagy kiszolgáltatva, de most ez nem ide tartozik)


Elhigyjem? A 384 kbps wma 10 megfelel 768 kbps mp3-nak?

Ha a MS egyébb marketingjét elhiszed, hidd el ezt is :-)) 768 kbps - ilyen bitrátának semmi értelme...
Előzmény: phare (91)
phare Creative Commons License 2007.06.10 0 0 93
Te is hallanád a különbséget az általam konvertált wma 10 és egy 192-es mp3 között. Nekem megéri a hossztól függően az albumonkénti 100-200 mb pont jó kompromisszum. Kb 8 album egy gb. Értelemszerűen 80 album 10 gb, 160 album 20 gb. Szerintem egy átlagos usernek 300 album bőven elég egy számítógépen, ami nem egészen 40 gb. Sokkal haszontalanabb dolgokkal is foglalják a helyet winyón. Pl olyan játékok amivel soha nem játszol, olyan film amit már láttál. Nem értem miért a jó minőségű zenére sajnálják a helyet az emberek...
Előzmény: 207i (92)
207i Creative Commons License 2007.06.04 0 0 92
A wma biztosan jobb minőség, de kinek van olyan jó füle, hogy ilyen magas bitrate-nél ezt össze is tudja hasonlítani. Meg engem a tárhely annyira érdekel, hogy a beszélt anyagaimat max 56 kbps mp3-ban tárolom, de a zenénél is a 192 a max, ameddig elmegyek.

207i
Előzmény: phare (91)
phare Creative Commons License 2007.06.02 0 0 91
Te milyen formátumba konvertálod a zenéket?

Én a wma formátumra esküszöm. Úgy csinálom, hogy először letöltöm a flac-ot a torrentz.com-ról. A flac veszteségmentes formátum, csak egy baj vna vele, nagyon nagy a mérete. Pl, most töltöttem le a Madonna - Immaculate Collectiont és 554 MB, ehhez képest nekem csak 120 GB-os winyóm van. Akkor folytatom, a flac-ból a neroval csinálok egy audio cd lemezképet (nrg-t). Azt mountolom a daemon toolsal, és cdex-el EGÉSZBEN kirippelem wavba. Nekem nem számonként, hanem egészben kellenek az albumok. Ha ez megvan, a windows media encoderrel (ingyenes progi) a következő beállításokkal konvertálom át: wma 10 professional 384 kbps 24 bit 48 KHz 2 pass vbr. A vbr azért jó, mert kisebb méreten ugyanolyan, vagy jobb minőséget csinál, a számok szüneteiben vagy ahol nem kell annyira a kakaó lemegy a bitráta 180 kbpsra, de amikor kell felmegy 500 kbps-ra is. Az is jó ebben a beállításban hogy 24 bites hang, nekem 24 bites hangkártyám van. Tudom hogy ez is veszteséges konvertálás, szemben a flac veszteségmentességével, de mint már írtam nekem csak 120 GB-os winyóm van és higyjétek el nagyon jól szól, sokkal jobban azok a sz@r 160, 192 kbps mp3-ak amit dc-ről, vagy a netről lehet letölteni.


Ezt találtam a wma formátumról a wikipédián:

-A WMA bitsűrűségei ugyanolyan minőségnél jóval kisebbek. Mondhatnánk, hogy a MP3-as 128 kbit/sec-nak felel meg a WMA 64 kbit/sec-ja, de a külöböző tesztek eredményei alapján ez nem teljesen egyértelmű. Ennél jobb a 96 kbit/sec-os WMA, ami a hivatalos megfogalmazás szerint CD-minőséget eredményez.
Jóval kevesebb tárhelyet igényel a merevlemezen a kisebb bitsűrűségű, de megegyező
WMA-állomány, mint az MP3. Például: Tegyük fel, hogy van 200 db, átlagosan 160 kbit/sec-os (az állomány egyik fele 128-as, másik fele 192-es) MP3 fájlunk. Ez mondjuk 1000 MB (megabájtot foglal el a lemezen. Ugyanezek a számok WMA-ban, 80 kbit/sec-os átlaggal számolva (64 és 96 kbit/sec-os) mindössze 500 MB-nyi tárhelyet foglalnak.-

Elhigyjem? A 384 kbps wma 10 megfelel 768 kbps mp3-nak? Mit szóltok?

Várom a véleményeket.
phare Creative Commons License 2007.06.02 0 0 90
A neroval konvertáld át az mp3pro formátumú zenéket wavba. Csak a Nero jó, az is akkor ha fenn van az mp3pro plugin. A 6-os nero már alapból tartalmazza.
Előzmény: murray (74)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.05.24 0 0 89
Kösz, kipróbálom
207i Creative Commons License 2007.05.22 0 0 88

Szia!

 

Én elég régóta vájkálok mp3 témában de ilyennel még nem találkoztam. Talán azt próbáld meg, hogy fogsz egy üres 2mperces mp3-at, amit csinálsz ugyanolyan bitrate-vel mint a többi mp3, majd pl. Total Commanderrel összemásolod a fájlokat (Azt hiszem, fájlegyesítés a neve.)

 

207i

Előzmény: arnyekxxx (87)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.05.21 0 0 87
Hátha valaki tud válaszolni...

Létezik olyan (jo esetben free) program, amivel egyszerre egy könyvtárnli mp3 elejére be lehet szurni pl 2mp csendet? És esetleg ezt ujratömörités nélkül el tudja menteni?


Kedves occo mp3jáccóm levágja a dalok elejét, ami egy nem beuszó lassu kezdésü számot rendesen ki tud nyirni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!