Keresés

Részletes keresés

Rainvan Creative Commons License 2022.10.30 0 0 160

Egomi utcák:

Rainvan Creative Commons License 2018.12.13 0 1 159

Az van, hogy a zselenszkys EH a legjobb dolog volt a magyar rockzenében, mindhárom lemezük külön világ kicsit, de ugyanolyan zseniális.

Nem kellett 12 év ehhez a felismeréshez, elég hamar beláttam, miután megismertem a két másik albumot is. 2006 szeptemberében eljutottam a Zöld Pardon-os koncertjükre, ami annyira magával ragadott, hogy EH-pólót is vettem a végén, aztán még a Nyugati téri Alexandrába is berohantam az aktuális albumért, mert a Fél százalék annyira bejött. "Egész éjjel mosolyogva aludtam, és másnap mosolyogva keltem fel" - mondta Zselenszky a koncertről és velem is valami ilyesmi volt. Máig is életem legjobb koncertjei közt van a másikkal együtt, amit volt szerencsém látni.

Még egy nem túl jó fotóm is van a zépésről:

Ma már se ZP, se EH...

Ha tudtam volna, hogy nem lesz több alkalom, nem hagytam volna ki a pesti koncertjeiket (sem)...

Sajnos a nap- és zsófimentes Hold tucatalter és limonádé, Zselenszky önmagában pedig túl elvont nekem.

A régi Eleven Holdban tökéletes volt slágeresség és költészet, könnyedség és mélység egyensúlya.

Az első Zselenszky-szóló (bár szikárabb volt a kelleténél) még bejött, de a 4. EH albumról talán két dal tetszett összesen, a legújabbat nincs is kedvem meghallgatni.

Hiába ihletett szerző és jó gitáros Gyuszi, ha Nap és Zsófi nélkül a zenekar csak árnyéka önmagának és pont a karakter meg az igazi átütőerő hiányzik belőle. 

 

Mindig is siratni fogom a régi Eleven Holdat, annyira kurvajó volt. :( 

Előzmény: Rainvan (157)
encifikécskecske Creative Commons License 2007.02.01 0 0 158
Fúú én annyira imádom E.H.-t,de sajna még egy koncerjükre sem jutottam el.Nagy kár mert a barinőm mesélte,h naon aranyosak:))))
Rainvan Creative Commons License 2006.08.11 0 0 157

Az 1. lemezük az egyik legnagyobb kedvencem, most is meghallgattam egymás után háromszor. Az egyik legjobb koncert amit valaha láttam, a tavalyelőtti pécsi rockmaratonos koncertjük volt. Akkora hangulatot csináltak éjjel egykor, hogy csak úgy lestem. Idén miért nem voltak vajon?

Viszont amit hallottam a 2. és 3. lemezről a honlapon, az nagyon nem jött be. Zeneileg oké, de Nap szétfolyó affektálós éneke miatt kínszenvedés volt végighallgatni még az egyperces részleteket is. Pedig ezek is jók - zeneileg, szövegileg egyaránt. De ha valakinek olyan kurvajó hangja van, mint Napnak az 1. albumon, akkor azt miért kell szétbarmolni?

Rejtély.

Koncerten mondjuk megnézném őket újra és az 1. lemez örök favorit marad - és kurvára sajnálni fogom, ha nem lesz több olyan...

 

Pedig bennük van.

koncertkep.hu Creative Commons License 2005.09.22 0 0 156

A tegnapi Banális Közhely-es koncert képei a www.koncertkep.hu oldalon!

 

 

koncertkep.hu Creative Commons License 2005.09.14 0 0 155
Nyerj jegyet az Eleven Hold szeptember 21-i koncertjére a www.koncertkep.hu oldalon!
koncertkep.hu Creative Commons License 2005.09.14 0 0 154

Az Eleven Hold EFOTT-os koncertjéről néhány kép a www.koncertkep.hu oldalon!

 

 

disp Creative Commons License 2005.07.26 0 0 153
MARiO Creative Commons License 2005.07.03 0 0 152
Nem tagadom, miért is tenném, könnyek szöktek a szemembe a klip láttán tegnap, nem sokan vállalnának be egy ilyen kísérlet zenét itthon, ha a kísérlet lényege az, hogy egy albumnyi számot rámolunk rögtön egy számba. A csaj vadállat.
rm40 Creative Commons License 2005.07.03 0 0 151

> Kérdés: ki az a hölgy, aki a Szülőtlenítőben és a Törvénymentes hétben énekel?

Rajta van a honlapon és a lemezborítón is:

 

"SZÜLŐTLENÍTŐ [...] Psoti nem az a kifejezett énekesnő, de neki van a legnőcisebb kiscsajorgánuma az országban, úgyhogy rá testáltuk a feladatot. Aranyos, nagyon!"

"TÖRVÉNYMENTES HÉT Gyuszinak és Psotnak írtam a dalt, ők is énekelik."

 

Előzmény: Szigi101 (149)
MARiO Creative Commons License 2005.05.12 0 0 150
Egyik szuper lemez követi a másikat. Ez azt is jelenti, hogy végre kidobod a U2-jaidat?
Előzmény: Szigi101 (149)
Szigi101 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 149
Az új lemez meglepően jó lett! Már majdnem olyan jó, mint az első, és nagyon megveri az egzaltált második lemezt.

Kérdés: ki az a hölgy, aki a Szülőtlenítőben és a Törvénymentes hétben énekel?
Ez utóbbi szám talán a legjobb az albumon a Fél százalék mellett.
ssophie Creative Commons License 2005.05.08 0 0 148
hu uj lemez nagyon tetszik:) bar ezt is tobbszor meg kellett hallgatni, hogy ugy megszeressem mint az elozot:)
koncerten volt valaki? mi elmentunk, csak aztan a tarsasag tobbi, kevesbe elvakult EH rajongo tagja leszavazta a koncertet. szoval meseljetek milyen volt:)
Előzmény: kistotó (145)
MARiO Creative Commons License 2005.04.24 0 0 147

Hát, ha valami meggyőzött, akkor ez mindenképp:DDDDDD

Előzmény: Szigi101 (143)
Szigi101 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 146
Mesélsz róla részletesebben? :-)
Előzmény: kistotó (145)
kistotó Creative Commons License 2005.04.19 0 0 145

Én pedig a ma estét!!!

Egyébként iszonyat jó az új lemez! Vegyétek meg, megéri. Napok óta ezt hallgatom!

Üdv mindenkinek

Előzmény: ssophie (144)
ssophie Creative Commons License 2005.04.15 0 0 144
juhijuhi.
már várom a 29-ét:)))))) végre egy jó hír a mai napon.
Előzmény: Szigi101 (143)
Szigi101 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 143

Cserélnénk Magunkkal

 

1. Ha így állunk, arra
2. Fekete fehér
3. Fél százalék
4. Indigó utca
5. Örökké nem eshet
6. Javallat
7. Mutass fel engem!
8. Kapusnak is kell lenni
9. Szülőtlenítő
10. Szeva, Föld!
11. Törvénymentes hét
12. Szívrák
13. Provisorium (Háromperces szerelmes)

 

A 13 új dal felvételeire a budapesti Musicland, utómunkálataira, pedig a Tom-Tom stúdiókban került sor. A Cserélnénk Magunkkal Milkovics Mátyás (Neo) zenei producer közreműködésével készült, akinek a nevéhez fűződik többek között a Kontroll című film zenéje, illetve számtalan sikeres hazai és külföldi produkció.

Az új dalokat élőben először az április 29-én, péntek este 20 órától a budapesti Gödör Klubban tartandó lemezbemutató koncerten hallhatjátok, melyen az Eleven Hold mellett vendégzenészek is fellépnek, és amelyet egy lemezbemutató turné is követ!

 

A zenekar új nagylemezével továbbvitte a korábbi korongokra jellemző hangzásvilágot. Az első lemez ártatlan, a második útkereső, ez pedig egy hosszú út utáni önmagukra találás.

A harmadik album, az első kettő érzelemvilága, valami évek alatt a zenekarba ivódott plusszal, amit főleg a koncertek pörgős hangulatvilágához lehet hasonlítani.

"Az eddigi legeslegelevenholdasabb elevenhold! Olyan, mint egy koncert, bent a stúdióban. Az összes katarzisom, kérdésem, konzekvenciám, szerelmem szavakba öntöttem, ami a második lemez óta az életem fontos része volt". (Nap)

Előzmény: Szigi101 (142)
Szigi101 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 142

Új lemez jelent meg: Cserélnénk magunkkal.

 

Lemezbemutató koncert: április 29, Gödör.

ssophie Creative Commons License 2004.12.21 0 0 141
sziasztok! en meg uj vagyok, de nagyon szeretem oket, be ne haljon a forum pont most mikor ratok talaltam:)
Előzmény: Zsoofi (140)
Zsoofi Creative Commons License 2004.07.26 0 0 140
Egyelőre nekem is csak kazin van meg...De már régóta vadászom rá mp3-ban. Ha meglesz, szólok :)
Előzmény: porból...67 nyarán (138)
Zsoofi Creative Commons License 2004.07.26 0 0 139
Köszi! Megvolt :) Jó konci volt, csak kár, hogy a hegedűnek nem volt hangja...meg Napnak se mindig :/ De jó hangulat volt, mert a közönség szééépen besegített :D
Előzmény: -spleen- (135)
porból...67 nyarán Creative Commons License 2004.07.24 0 0 138

sziasztok,

 

sajna megsérült a kazimon A bársony alatt c. dal, pedig egyik nagy kedvencem.

Ha meglenne vkinek mp3-ban... nagyon megköszönném!

-spleen- Creative Commons License 2004.06.07 0 0 137
hajaj

nagyon szép a zsófi

Előzmény: enidan (136)
enidan Creative Commons License 2004.06.07 0 0 136
szóval van itt ez a zenekar....meg egy lány


-spleen- Creative Commons License 2004.05.28 0 0 135
pedig mostanában kezdenek el befutni.

Pesten legözelebb jun. 19-én lesznek a zp-be.

Előzmény: Zsoofi (134)
Zsoofi Creative Commons License 2004.05.28 0 0 134
Nem voltam :(
Mostanában elég rendesen kiestek a látókörömből...
Mikor lesz legközelebb koncert? Pótolnom kéne a mulasztásaimat...
Előzmény: stevebi (130)
-spleen- Creative Commons License 2004.05.27 0 0 133
A zenekar énekese
Előzmény: elefantkillah (132)
elefantkillah Creative Commons License 2004.05.27 0 0 132
ki az a NAP?
Előzmény: Zsoofi (128)
-spleen- Creative Commons License 2004.05.27 0 0 131
Nagyon behalt ez itt.

Szombaton volt valaki a gödörben? Valami hihetetlen jó koncertet adtak, olyan jobb fajta hangulatos, holdasat...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!