Keresés

Részletes keresés

ZsL... Creative Commons License 2008.02.14 0 0 37
Érdekes még az "Utazás a Mars bolygóra" című topik is, itt az Index Fórumon:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9000053

Kíváncsi lennék, hogy az ott folyó vitáról mi a Ti véleményetek?
ZsL... Creative Commons License 2008.02.05 0 0 36
Épp csak a dátum nem stimmel, meg a szabadszemes nagysága, mert akkorának csak legalább 70-80-szoros nagyítással látszik, ha épp oppozicióban van.
Inkább olvassátok az Index Fórumon az "Egyéni sci-fi/fantasy ötletek" című topikot, még abban is több a realitás...
Előzmény: szomorce (29)
szomorce Creative Commons License 2007.08.12 0 0 35
Nade ésha tudja? Akkor nem lehet rákérdezni?
Előzmény: Big-B (34)
Big-B Creative Commons License 2007.08.08 0 0 34
Nade aki látta már a tejút-rendszer pályáit annak azért tudnia kéne, hogy ez lehetetlen.
Előzmény: szomorce (32)
szomorce Creative Commons License 2007.07.28 0 0 33
Köszi a cikket! :)
Előzmény: Törölt nick (30)
szomorce Creative Commons License 2007.07.28 0 0 32
Jó, nem lehet mindenki csillaglászó.
Előzmény: fokhagymabors (31)
fokhagymabors Creative Commons License 2007.07.28 0 0 31
ez meg hogy a rossebes szent szarba bukkan föl minden évben??? Se rákos kisgyerek, se vérző kiskutya, se ingyérmobil... A tartalma óvodás baromság, ez még a kacsa magazin rostáján is fennakadna, és semmi bombasztikus nincs benne. Mégis minden évben.... Fenyegetés sincs benne (külddtovább10x vagy meghalsz) - nem értem.
Előzmény: szomorce (28)
szomorce Creative Commons License 2007.07.28 0 0 29
Ezt a levelet kaptam. Ez igaz?...
szomorce Creative Commons License 2007.07.28 0 0 28

 


 
 

Mars 

Vagy más néven, a vörös bolygó, káprázatos látványt fog nyújtani! 

Use mouse or space bar to advance slides 

Tehát ne felejtsd el augusztus folyamán figyelni az éjszakai égboltot, de különösen … 

Augusztus 27-én

 
 
 

A vörös bolygó

 
 
 

Ebben a hónapban, a Föld és a Mars olyan mértékben közelíti meg egymást, amire még nem volt példa az emberiség írott történelme során.  

A Jupiter Marsra gyakorolt tömegvonzása és ezáltal pályájának eltorzítása még a csillagászok számára sem teljesen kiszátható, de az biztos, hogy a Mars legalább 5000 éve nem volt ily közel a Földhöz és akár 60000 év is eltelhet, mire legközelebb ez az esemény bekövetkezik.  

Legközelebb talán 2287-ben lesz ismét ilyen közel a Mars!

 
 
 

A két bolygó közti távolság augusztus  27-én lesz a legkisebb, amikor is a Mars mindössze 34,649,589 mérföldre lesz a Földtöl. 
Aznap éjjel  (a Holdat leszámítva) a Mars lesz a legfényesebb égitest az éjszakai égbolton.

 
 
 
 

Szabad szemmel nézve a Mars ugyanakkorának látszik majd, mint a telihold!

 
 
 
 

A Marsot rendkívül egyszerü lesz majd megtalálni, lévén ugyanolyan nagynak látszik majd, mint a telihold.  

Augusztus elejétöl este 10-kor jelenik meg a keleti égbolton és hajnali 3-kor éri el az azimutot.

 
 
 

Augusztus végére, mikor a két bolygó a legközelebb kerül egymáshoz, a Mars az este leszálltakor kel majd és hajnali 12:30-kor lesz a legmagasabban.  

Így igen kényelmesen megfigyelhetsz majd valamit, amit még senki sem látott az emberiség írott történelme során. 

Tehát ne feledd augusztus folyamán figyelemmel kísérni, ahogy a Mars egyre fényesebbé válik az égbolton.

 
 
 

… MIVEL EGYETLEN EGY MA éLö EMBER SEM LáTHATJA EZT MéG EGYSZER! 

Osszd meg ezt az élményt a gyermekeiddel és unokáiddal…

magneto Creative Commons License 2003.08.31 0 0 27
valamelyik okos kereskedelmi rádióban bemondták, hogy most szabad szemmel is látható lesz a Mars.
Most már csak az a nagy kérdés, hogy mennyivel látunk többet kukker nélkül most a Marsból, mint amikor messzebb van. Megsúgom: semennyivel!
tangerine Creative Commons License 2003.08.30 0 0 26
Wic Creative Commons License 2003.08.30 0 0 25
Ugye, milyen szép?

Wic

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.28 0 0 24
szia!

Köszi szépen, kimentem az udvarra, dél felé fordultam kicsit felemeltem a fejem és pont ott volt szemben.:-)

Érdekes elég komoly méretű vöröses udvara van.

Előzmény: tangerine (23)
tangerine Creative Commons License 2003.08.28 0 0 23
A Holdat ne keresd, asszem most kb. pont újhold van. Kb. 2 hete voltak együtt.
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.28 0 0 22
Köszi szépen. TEgnap nem tudtam meglesni, de akkor ma!
Még az udvarra is lementünk, de sajna mg a Hold sem látszott. (valszeg ééppen akarták a háztetők)
Előzmény: tangerine (19)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.28 0 0 21
hülye!:DDD
(de aranyos)
Előzmény: scsabi (18)
tangerine Creative Commons License 2003.08.28 0 0 20
Ja, még annyit, hogy ahogy múlik az idő egyre délebbi irányba és magasabban keresd.
Kb. 22 órakor látszik először, akkor még egész keleten, és egész lent. Ha ma nem látod, nézd meg holnap, vagy akármikor. Még egy darabig (szerintem) látszani fog, nem szalad el. :)
Előzmény: tangerine (19)
tangerine Creative Commons License 2003.08.28 0 0 19
Így van, ma van a legközelebb.
Kb. 2 hete mindennap látható, egy darabig a Holddal együtt. Érdekes volt, ahogy napról napra messzebb volt a Holdtól.
Majdnem pont déli irányban van, attól kb. 15-20 fokra keletre. És kb. 35-40 fokra felfele. Úgy értem, hogy ha előre nézel, az 0 fok, ha felfele az 90. Na e kettő között van kb, vagy egy kicsit lejjebb. Most is látszik, néha picit eltűnik a felhők miatt, legalábbis itt. Ugyanakkora, mintha egy csillag lenne, de mégis meg lehet ismerni, mert kissé narancsosabb színű, és fényesebb.
Ha nem tudod merre van dél, akkor fogj egy gombostűt, tedd rá egy percig egy mágnesre. Két icipici darabka szivacsot, vagy parafát tegyél a két végégre a tűnek, mintha egy mini-súlyzó lenne. Tegyél egy kis vizet egy _műanyag_ edénybe (pl. szappantartófedél) ebbe egy kis vizet, majd a tetejére a gombostűt. Ez úszni fog a tetején (a parafa miatt) és szépen beáll É-D irányba. Arra biztosan rájössz, hogy melyik oldal a déli.
Állj be ebbe az irányba, és fordulj kb. 15 fokot balra, majd emeld fel a fejed kb. 40 fokra. Ott kell lennie, ha nincs éppen egy felhő. Nem is nagyon látni arra más csillagokat, így el sem tévesztheted.
Előzmény: Törölt nick (17)
scsabi Creative Commons License 2003.08.27 0 0 18
Az Egressy út 79 fölött van! Láttam!!! :-)))

(KDK kb. 30°)

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.27 0 0 17
én ma hallottam, hogy ma van a legközelebb 59 ezer év óta...
CSAk azt nem tudom hol kell keresni...:-(
Előzmény: Wic (15)
Ty Law Creative Commons License 2003.08.14 0 0 16
A Jupiteren? Viccelsz?

A menők manapság már inkább a Plútót választják... A Jupiter már rég lejárt lemez, proli egy hely...

Előzmény: putyi (14)
Wic Creative Commons License 2003.08.14 0 0 15
Ma volt a legközelebb!

Csodálatos látvány volt, ha figyeltétek :)

Wic

putyi Creative Commons License 2001.08.13 0 0 14
Üdv...

Úgy látom ez a topci átment veszekedősbe!
Beszéljünk inkább a Mars közeledéséről, avagy VEGYETEK TELKET TŐLEM A JUPITEREN !!!
Köszi

Törőlt_nick Creative Commons License 2001.08.09 0 0 13
ember, vegyél már vissza az arcodból, mert nincs kedvem minden beszólásodnál állítgatni a képernyőfelbontást!
Előzmény: imot (11)
noidea Creative Commons License 2001.08.09 0 0 12
Fingond sincs, mit beszéltem szerintem, de csak szájalj nyugodtan. Tiéd a világ.
Előzmény: imot (11)
imot Creative Commons License 2001.08.09 0 0 11
miért voltár már ott hogy ennyire tudod milyen ott a helyzet?
Anyád jólvan???
Előzmény: noidea (10)
noidea Creative Commons License 2001.08.09 0 0 10
Gázbolygón hogy parcelláznak?

Egyébként nem gond a dakota, Lendonak olyan kis malacfejű munkásai voltak...

Előzmény: putyi (9)
putyi Creative Commons License 2001.08.09 0 0 9
No mi van, senki sem fosta össze magát? Vannak telkeim a Jupiteren... Mit csináljak velük? Rám fognak rohadni, ha nem veszi be senki ezt a "Közeledik a Mars" dolgot. Higgye már el walaki!
Na majd szólok Yodának és ő majd intézkedik, lesz ám nemulass!!!
putyi Creative Commons License 2001.08.09 0 0 8
Én nem alkalmazok Dakotákat! A múltkor volt két ilyen beige színű munkásom, de a Jupitert megkerülve az Uránuszra vitték a cuccost...
Előzmény: imot (6)
Labor Creative Commons License 2001.08.09 0 0 7
Ja. Aztán meg távolodik. Aztán megin közeledik. Ezt csinálja fojton. Már figyelem egy ideje. Szerintem direkt.
Előzmény: putyi (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!