Keresés

Részletes keresés

Asterxy Creative Commons License 2021.12.04 0 0 536

Sziasztok! Feleségemnek szeretnék venni egy orchideákkal foglalkozó könyvet. Tudnátok ajánlani melyiket lenne érdemes beszerezni? Van néhány ilyen növénye és elkezdett érdeklődni a nevelésük, átültetésük, szaporításuk iránt. Köszönöm

-balu28- Creative Commons License 2020.11.09 0 0 535

Szerintem kuka.

Előzmény: Xena28 (534)
Xena28 Creative Commons License 2020.11.02 0 0 534

Sziasztok! A mult heten kaptam egy orchideat megsargult, foltos szaraz levelekkel. Ez az elso orchideam, tudna segiteni valaki par tanaccsal, helyrehozhato-e a virag? 

 

Valaszotokat elore is koszonom!

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.02 0 0 533

Kedves fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni. Kb. 2,5 hónapja kaptam egy kis orchideát (eddig soha nem volt orchideám), sajnos a fajtája nem volt feltüntetve. Lakásban, viszonylag melegben, de nem direkt fényen tartottam, heti 1x öntöztem és a további napokon reggel kicsit permetezgettem is, tápoldatot még nem kapott, mert úgy olvastam, hogy azt csak kb. 2 havonta kell. Ezzel nagyon jól érezte magát, egészen addig, amíg el nem utaztam 2 hétre, ami alatt más gondozta. Amikor hazaértem, a virágai egészen fonnyadtak voltak, és kb. egy héten belül lehullott az összes virág, valamint a virágszár 2-3 nap alatt teljesen besárgult és száradni kezdett. A gyökerei és levelei normálisnak tűnnek továbbra is, sőt, van egy új kis levélhajtás is.

A kérdésem: szerintem a szár sárgulása ilyen hirtelen nem teljesen normális, mit kellene tennem, vágjam vissza? És ha igen, hol? Az egyik szár már majdnem teljesen a levelekig érően sárga. Ha pedig visszavágás, utána mit tegyek, adjak tápoldatot, menjen minden úgy, ahogy eddig? Illetve: mi lehet ennek az oka, feltételezem, ez még nem a téli pihenőidő, hiszen csak most kezdődik a nyár..

Köszönök minden tippet előre is!

Zsófi

Enci78 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 532

Tisztelt Tagok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.

Van két orchideám, ami szerintem betegeskedik. Az egyikről teljesen elsárgult és lehullott az összes levél, a másikon csak 1 db levél van ami még zöld, amin van egy szár és 3 db virág. Mindkettőnek a gyökerei teljesen világos zöldek és elég sok van a cserépbe. Nem szeretném őket kidobni. Van-e valami fortély amivel megmenthetem őket? Nem gyökér rohadás lehet az oka?

 

Előre is köszönettel?

 

Ales. Creative Commons License 2018.11.14 0 0 531

Szia!

Szerintem árvácskaorchidea (Miltonia).

Előzmény: Klaudia33 (530)
Klaudia33 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 530

 Sziasztok, tudja valaki h ez milyen orchidea? Koszonom                                                                    

demene Creative Commons License 2018.10.25 0 0 529

Használja valaki a "FITO" önadagoló virágtápot ? Ha igen, hogyan ?

-Smiley- Creative Commons License 2018.06.01 0 0 528

köszi

Előzmény: vszabina21 (527)
vszabina21 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 527

Az pedig, hogy levágtad az elvirágzott szárát elvileg nem befolyásolja a virágrásban. Én úgy tudom.

Előzmény: -Smiley- (524)
vszabina21 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 526

Igen az a léggyökere, tehát lélegzik is rajta keresztül, illetve a táplálékot is így veszi fel.

Ezért nem szabad tömény, sűrű közegbe ültetni, csak lazán, hogy érje levegő is picit. :)

 

 

Előzmény: -Smiley- (525)
-Smiley- Creative Commons License 2018.06.01 0 0 525

szóval akkor az nem valami lélegző dolog hanem konkrétan a gyökere és mehet a földbe. 

Előzmény: -Smiley- (524)
-Smiley- Creative Commons License 2018.06.01 0 0 524

Köszi. Egyiknél visszavágtam a virágának a szárát de beheggedt és azóta nem virágzik :( 

Egy másik viszont karácsonykor és most is szépen virágzik

Előzmény: vszabina21 (523)
vszabina21 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 523

Illetve, ha az izé alatt a volt virágszárra gondolsz, akkor persze, azt vágd le a tövénél. :)

Előzmény: -Smiley- (521)
vszabina21 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 522

A kis izék, amikre gondolsz, azok szerintem a gyökerei, nem szabad levágni őket. :) Azon át veszik fel a tápanyagokat.

Ha nem tudod kivenni a kaspóból, mert belenőtt, akkor vágd le róla a kaspót óvatosan, majd távolítsd el a régi "föld" darabokat.

Ha át szeretnéd ültetni, akkor mindenképp orchiea földet vegyél neki...pár száz forint. Csak lazán kell beültetni. A gyökereit is igazgasd a cserépbe szépen.

Előzmény: -Smiley- (521)
-Smiley- Creative Commons License 2018.06.01 0 0 521

Sziasztok!

 

Van két orchideám, mindkető így megdőlt és nőnek ezek a gyökerek.

Gondoltam átültetem majd nagyobb cserépbe, de hogy kezdjek hozzá?

Ezek az izék levághatók, vagy földbe be lehet ültetni őket? vagy mit tegyek vele hogy normálisan nézzen ki?  Köszi

 

 

-balu28- Creative Commons License 2018.05.15 0 0 520

Arra a két felfelé álló izére gondolsz mint virág? Azok gyökerek.

A folt pedig valószínűleg napégés ha ablakban volt, vagy egyéb mechanikai sérülés. Ne csinálj vele semmit.

Előzmény: Vivusmimus (519)
Vivusmimus Creative Commons License 2018.04.23 0 0 519

Sziasztok! 

 

Az egyik orchideám levélen kis kitüremkedő rész jelent meg (ez látható a képen) . Épp most növeszti két virágát . Ilyen esetben mit tehetek vele? 

 

Köszönöm szépen a válaszokat !

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.28 0 0 518

Sziasztok! Lepkeorchideámnak az összes levele lehullott. Mit csináljak vele,van még remény rá,hogy rendbe jön? 

Gradravo Creative Commons License 2016.08.15 0 0 517

Sziasztok!

 

Lenne egy problémánk az orchideával :D

Vettem a b.nőmnek egy kék (fehér kékre festett) orchideát. Amikor vettem ez ugy jo 1 éve volt akkor virágzott. Azután visszaszáradt ahogy szokott a szár. Azután rá vagy fél évre ujra virágzott de akkor már fehér virággal. De azota nem virágzik csak hozza a leveleket és gyökereket folyamatosan XD kb felrobban a növény és kimászik :D

Tápoldatot ritkán kap mondjuk a földbe gyanusan ugy láttam hogy lehet műtrágya azaz fehér golyocskák. De nemrég cseréltük erre a kimondottan orhideának valo földre. Most a kérdés h mit kell tenni hogy virágot is hozzon ne csak levelet? :D

totika1017 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 516

 

Évszázadokig az orchideák csak a gazdagok melegházainak a kiváltsága volt. De a szövettenyészet  egy modern, kereskedelmileg végzett szaporítás – megjelenésével új kultúrnövény-változatok keltek életre, sokakat közülük a házak ablakpárkányra fejlesztettek ki.

A legtöbb orchidea, amelyet bent is lehet nevelni, trópusi vidékekről származnak, ahol a körülmények hasonlóak az átlagos házakban találhatóakhoz: folyamatosan mérsékelt és meleg hőmérséklet van. Van valami azonban, ami fölött nem nézhetünk el: a magas páratartalom, amit a legtöbb orchidea igényel. Ahhoz, hogy biztosítsuk az extra nedvességet, tegyünk az orchidea cserepe alá egy mély alátétet, amibe homokos kavicsot helyezünk: az alátét alját töltsük meg vízzel, ami majd elpárolog. Soha ne hagyjuk, hogy a cserép alja a vízben álljon, mivel ez a gyökerek rothadását okozza.

A terrakotta cserepek jók, de a mi száraz otthonainkban a műanyag cserepek jobbak, mivel jobban tartják a párát a növény körül, bármit is választunk, a cserép alján kell lyuknak lennie. A jó vízelvezetésű, kéreg alapú virágföld a legjobb, amit orchideák számára készítettek. Az orchidáknak csak ritkán van szükségük átültetésre – általában csak a gyökerek rothadása miatt ültetjük át, amit a túl sok öntözés okoz. Nekem is van 7 növényem és az elején nagyon sok meghalt aztán rátaláltam erre a könyvre ami nagyon sokat segített nekem, azoknak ajánlom akinek nem igazán gyönyörűek a virágai. 
 Az alábbi linken megtalálható a könyv:  http://www.szalaykonyvek.hu/konyvek/konyv/4196  Jó olvasgatást! 

szabo matyi Creative Commons License 2016.02.28 0 0 515

     ez lenne a problémám. hogy be párásodik de bárhova teszem ugyan ez van vele mi történhet vele??!!   SOS probléma.. át ültetni nem nagyon tudom mert be van porozva. meg lassan locsolnom is kéne de mivel pára van alata így nem tudom hogy mit tegyek..

Gigi1218 Creative Commons License 2015.04.11 0 0 514

Sziasztok!

 

Kb. 2 hónapja kaptam egy lepke orchideát, már virágzó állapotban. Közben sorra kinyílt az összes bimbó, azonban azt vettem észre, hogy két virág elkezdett száradni. Még kezdő vagyok, nem tudom sajnos, hogy meddig tart egy virág élettartama. 

Szerintem a gondozással és öntözéssel nem lehet baj, utána néztem mindennek, de mivel igényes növény, sosem lehet tudni. :)

 

Mivel nem tudom, hogy a már meglévő virágok mennyi idősek, lehet csak szimplán elvirágzott, és ez természetes?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

(Remélem látszik a lényeg a képeken, a fonnyadt, világosabb rész van elszáradva)

 

 

 

 

 

Rijen Creative Commons License 2015.04.05 0 0 513

 

 

 

 

 

 

Rijen Creative Commons License 2015.04.05 0 0 512

.

Előzmény: Rijen (511)
Rijen Creative Commons License 2015.04.05 0 0 511

Az előbb nem csatolta a képeket, újra megpróbálom:

 

Rijen Creative Commons License 2015.04.05 0 0 510

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy orchideám és az utóbbi időben úgy veszem észre, hogy nem stimmel vele valami. Fonnyadtak a levelei és a virágai.

Utána néztem a neten: lehet, hogy túlöntöztem, vagy lehet pont kevés vizet kapott.

Nem tudom eldönteni.

Remélem tudtok segíteni, mert nem szeretném ha baja lenne, a nagyszüleimtől kaptam.

Csatolok képeket

 

Előre is köszönöm!

 

Rijen

Millerhun92 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 509

Nagy köszönöm a segítséget!

Előzmény: -balu28- (508)
-balu28- Creative Commons License 2015.03.18 0 0 508

Olvastam már korábban is a kérdésed, megnéztem a Makara-féle orchideás könyvben is, de egyetlen gomba-, vagy egyéb betegségnél nem ír hasonló tüneteket. Véleményem szerint megérett az átültetésre (azért várd meg, míg elvirágzik), kicsit tömörödöttnek látom a közegét. Levagdosnám a nem élő gyökereket is. Más egyéb tippem nincsen.

Előzmény: Millerhun92 (506)
Millerhun92 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 507

2.

Előzmény: Millerhun92 (506)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!