Keresés

Részletes keresés

utazó61 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 13680

Szia mindenkinek!

Kissé nehéz szülés volt, de elkészült az idei ausztriai nyaralásunkról a beszámoló. Az alábbi linken olvashatjátok, az összes többivel együtt. Mindegyik után ott a link a fényképalbumhoz.

Ausztriáról hat élménybeszámoló van, a lap aljáig kell görgetni az ideiért.

Persze a többi is publikus :-) !

http://csereudules.hupont.hu/4/ausztria-5-udulo-

sofia3 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 13679

sajnos még nem

Előzmény: topoly (13667)
topoly Creative Commons License 2019.09.23 0 0 13667

Sikerült-e választani?

Előzmény: sofia3 (13675)
utazó61 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 13677

Azért olyankor már erősen időjárásfüggő.

Klagenfurt?

-Minimundus-Wörthersee a Pyramidenkogellel-Hochosterwitzl-Ossiachersee-Gerlitzen kanzelbahn-

topoly Creative Commons License 2019.09.09 0 0 13676

Például Langenlois Wachauban, de csak akkor, ha nem utáljátok a bort:)

sofia3 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 13675

Mit ajánlanátok november első hétvégéjére kirándulópontnak? Csak péntek-vasárnap, már voltunk: Salzburg, Hallestat, Bécs, Fertő-tó, mindenre nyitottak vagyunk 

tomcat#01 Creative Commons License 2019.09.08 0 1 13674

Hochkössen, Tirol

banyoca Creative Commons License 2019.08.30 0 0 13673

Reális, simán belefértek, nekünk lefele nem is állt szándékunkban az időponttal foglalkozni, akkor jöttünk mikor jól esett, semmi sorakozás, tolongás. Felfele hamarabb odaértünk és a foglalt időpontnál hamarabb mentünk fel. Szombat volt, ragyogó idő, és 9 óra után nem volt semmi sorakozás a felvonónál. Mi az egész napot fent kívántuk tölteni, túráztunk egyet a gleccseren.

Fogaljatok időpontot, de menjetek oda hamarabb, simán felengednek ha van hely. Szerintem akkor lehet tömeg mikor befut egy busz. Először '13-ban voltam fent, na akkor nagy tömeg volt, gondolom az újdonság varázsa.

https://indafoto.hu/collectioneditor/790705

Előzmény: tomésjerry (13669)
tomésjerry Creative Commons License 2019.08.30 0 0 13672

A "szokásos", semmi extra. Híd, kilátó, Eispalast, kis séta, kávé, fényképezés. Az 1 és 3/4 óra akár elég is lehet, viszont azért ennyire nem siattünk volna,ha már ott vagyunk.

Előzmény: trlala (13671)
trlala Creative Commons License 2019.08.30 0 0 13671

Ha van hely lefelé, le tudsz jönni, de bizonytalan.

Egyébként mit szeretnél fenn csinálni, mert az az idő elég is lehet akár (ha nem túráztok).

Veszpremi Creative Commons License 2019.08.29 0 0 13670

Így érthető. A választ elpasszolom, mert nincs rá precedensem meg infóm sem, hogy be lehet-e férni korábbiba. A mobilon nézték a PDF visszaigazolást, de hogy az esetleges réseket hogyan lehet használni, passz. Mi a 9:00--ással mentünk, és a 14:00-ással jöttünk le, ez így bőven elég volt fent, még hóembert is építettünk az előző napi 5 centis hóból, felballagtunk a hüttéig stb. :) Szombatra tényleg elég stabil jó időt mutatnak, korán el kell ballagni, későn meg jönni, jobb ötletem nincs.

tomésjerry Creative Commons License 2019.08.29 -1 0 13669

A problem a következő. Mint mondtam jövünk-megyünk. (Ez a mi döntésünk, a kérdés nem is erre vonatkozik) Így az utazás miatt a sem túl korai, sem túl késői felmenetel nem játszik. Ja hárman megyünk...

Csatolom a jelenlegi állapotot 3 fő esetére.

Tehát józan ésszel csak a 12:30-as felmenetel játszik. Viszont utána vagy lejössz 14:15-kor, ami kevésnek tűnik ott fenn, vagy 16:15-kor, ami ugye meg késői, az utazás miatt.

Ennek a fényében kérdeztem, hogy mennyire reális, hogy beférünk lefelé később mint 14:15, de korábban mint 16:15

1

Előzmény: Veszpremi (13668)
Veszpremi Creative Commons License 2019.08.29 0 0 13668

Nem értem a problémádat. Pár hete voltunk, foglaltunk és mentünk vele. Teljesen transzparens a dolog, most szombatra is kényelmes időpontok vannak.

https://tickets.derdachstein.at/?language=en#/fahrt

Hogy fölférsz-e a tetejére az sietség/élelmesség kérdése. Nem tolakodnak durván. Mikor elmegy egy kabin, annak a végén néha marad hely, oda a következő turnusból szólítanak embert, mi is így mentünk egy gondolával korábban föl.

Előzmény: tomésjerry (13667)
tomésjerry Creative Commons License 2019.08.29 0 0 13667

Akik véghezvittek már Dachstein gleccseri kirándulást úgy, hogy foglaltak előre időpontot: elég össze vissza van már csak időpont fel-le irányba. Vagy túl közel van a kettő, vagy túl távol. Az érkezés időpontja fix lenne, mert csak jövünk-megyünk. (túl jó idő lesz szombaton...csak "kiugrunk") Lefelé menet mennyire kell/érdemes időpontot foglalni? Lefelé is olyan feszített, mint felfelé? Van esélyünk akkor lejönni, amikor akarunk? Valamint a gondola tetejére van esély kijutni, még akkor is ha tele a fülke? Mennyire udvariasak egymással ez emberek?

Kösssz….

tomcat#01 Creative Commons License 2019.08.22 0 1 13666

Sziasztok!

Bár idén sokat nem voltam jelen a topikon, azért a nyaralásunk idén is a hegyekben volt, ahonnan tegnapelőtt jöttünk haza. Pár sorral és inkább fotókkal hamarosan jelentkezem :)

Ízelítőnek pár kép:

Fatboy Slim Creative Commons License 2019.08.22 0 0 13665

igazi alpesi hangulata van a képsorodnak

nagyon kedvelem azt a világot

Előzmény: utazó61 (13659)
Zabalint Creative Commons License 2019.08.22 -2 3 13664

De mégis az arabokat emelted ki, holott a parkolók, felvonók 500 m-es körzetét látogatók nagy része származástól függetlenül nem tud viselkedni. Ahová már erőfeszítést is kell tenni, ott érdekes módon nincs minden tele csikkekkel, szeméttel, tahó emberekkel, még ott sem ahol nagy a forgalom.

Előzmény: Fatboy Slim (13663)
Fatboy Slim Creative Commons License 2019.08.22 -2 2 13663

félreértések elkerülése végett, én nem az arabok jelenléte ellen ágálok, hanem a rendkívül kulturálatlanan viselkedésük aggaszt. Nem tisztelik a helyi kultúrát, az embereket, nem tudnak alkalmazkodni, harsányak, egyszerűen nem odavaló viselkedés volt.

És nem Myrafall kapcsán írtam, hanem a mi salzburgerland-beli helyszíneinkre vonatkozólag. Mert hogy Salzburgot és környékét, Zell am Seet, a klammokat ellepték.

Előzmény: Zabalint (13661)
Zs:) Creative Commons License 2019.08.21 0 0 13662

Tegnap reggel Abtenau mellett.

Zabalint Creative Commons License 2019.08.21 -1 1 13661

Mondjuk én tavaly kétszer is voltam Myrafallnál, és egyetlen arab turistával sem találkoztam. Igaz, mindkettő tavasszal volt, az első áprilisban, akkor alig voltak emberek, nem is kellett belépőt fizetni, mert akkor volt az a nagy tavaszi havazás, a Steinwaldklammba be se lehetett menni, mert 4 méter hó torlaszolta el. De májusban, amikor azért viszonylag sokan voltak, sem láttam arabokat.

Engem nem az zavar, hogy milyen nemzetiségűek, engem az zavar, ha "szalmakalapos" turista tömeg van, tehát olyan nulla érdeklődésű, 1 km-t a parkolóból gyalogolni nem bíró, csikkeket eldobáló, a nevezetességeket beikszelgető emberek tömegei. A Myrafalle-nal is gondolom sok az ilyen, mert nagyon túl van építve, felvonóknál dettó. Dachsteinnél például ezért is Gossau-Adamekhütte felől érdemes menni

Előzmény: Fatboy Slim (13660)
Fatboy Slim Creative Commons License 2019.08.21 -1 0 13660

Most látom, miről is megy itt a diszkurzus.

Nekünk rögtön a 2. napon feltűnt az erős arab jelenlét, de nem értettük a hátteret és megkérdeztük az okát egy turista irodában.

Állítólag iszonyat mennyiségű szerződést kötöttek egyes ausztriai régiók OPEC országokkal, elsősorban szaudi, kuvaiti és katari irodákkal. Elsősorban a gyógyvizeket célozzák meg, de szeretik a klammokat és a nem megerőltető hegyi túrákat.

A klammoknál olyan többségben voltak és annyira zavarók voltak a szelfijeikkel, hangos mobilhasználattal, stb, hogy kénytelenek voltunk hamarabb befejezni a túrákat.

A Kitzsteinhornon mi polár pulcsikba mentünk fel és még úgy sem volt melegünk, így viccesnek tűnt amikor csadorokban és burkákban szánkóztak mellettünk a tesók.

Iszonyatosan fegyelmezetlenek, hangosak voltak mindenütt, 40 - 50 eurókat költöttek per kopf és luxus autókat béreltek, melyekkel vagy feltartották a forgalmat, vagy éppenséggel lenyomták az előttük lévőket.

borzasztó a jelenség, de fontos hangsúlyozni, hogy nem helybéliekről van szó.

legalább is, egyelőre nem

Előzmény: Veszpremi (13658)
utazó61 Creative Commons License 2019.08.20 -1 3 13659

Szia mindenkinek!

Túl vagyunk-sajnos- az idei ausztriai nyaralásunkon, 2007. óta a hatodik volt. Idén Schladmingban volt a szállásunk (Alpen Club). Élménybeszámoló még készülődik, addig két kép: az egyiken a Pasterze-gleccser (2008.), a másikon a Pasterze-see (2019.)

Jól ősszehasonlíthatóak a kanyargó sétaút alapján.

Szomorú .”Unokáink sem fogják látni.”

További képeink:

https://photos.app.goo.gl/o1UGvL99s67nsZgUA

2008.2019.

Veszpremi Creative Commons License 2019.08.18 -1 1 13658

A Myrafalle nálunk már épp ezért felejtős, 2 éve is már ez volt és a tapasztalat szt egyre többen, nem érzi jól az ember magát közöttük, sorry! Schladming-Dachstein környékén ugyanakkor ez szerencsére nem tapsztalható, remélhetőleg így is marad. Egyébként mintha a hegymászás/hegyi túrázás nem feküdne nekik annyira.

Előzmény: murray (13657)
murray Creative Commons License 2019.08.18 0 2 13657

bárhol járok a világban horvát , görög pályák elöször a Fordok állnak meg. 

majd a németek. 

tavaly a skodám már alig vergödött haza Horváto.ból

új japánnal járok már. :-) 

ON: most voltunk a Myrafalle vízesésnél. mondjuk úgy hogy úgy éreztem magam mint Bagdadban.  szomorú. 

Előzmény: Fatboy Slim (13651)
polo2004 Creative Commons License 2019.08.07 -1 2 13656

Fapados csereautóval, de végre indulunk!!!!

Előzmény: polo2004 (13653)
Fatboy Slim Creative Commons License 2019.08.05 0 0 13655

az is ott van :)

nálunk is két lurkó volt és nagyon türelmesek voltak mindaddig, amíg lejutottunk a helyi kebaboshoz, vagy a McDonaldsba.

nekünk egyébként a lenti kárhoz pluszba még hozzájött egy vadiúj navi berendezés lezúzása is. kivettük a kocsiból, hogy a dombokról letaláljunk gyalog simán a városba, szakadt az eső, kicsúszott a kezünkből és pofával lefelé bírt érkezni a betonra.

itthon az első elemet sajnos ki kellett cserélni, bontottat nem kaptunk. Nem emlékszem az árára, de összeszámoltuk az út végén a kárt és meg volt a fél milla.

de a legrosszabb az volt, hogy összesen 1-szer tudtunk fürödni abban a csodálatos kristálytiszta tóban és otthon töltöttünk 5 és fél napot a nyaralásunkból

Előzmény: tomésjerry (13654)
tomésjerry Creative Commons License 2019.08.05 0 2 13654

Tavaly a kéthetes zillertali nyaralásunk első napján könyökölt ki a kupplung. Két kisgyerekkel a hátsó sorban. Rákérdeztem pár márkafüggetlen szerelőnél: semmi gond, megnézik, alkatrész rendelés, szerelés, szóval pár nap. Kedvesek, segítőkészek voltak mindenhol. A gyerekek miatt necces volt, hogy 3-4 napot autó nélkül legyünk, a szállás is olyan helyen volt, hogy kellett az autó. Bementem a helyi márkakereskedőhöz. Szívélyes fogadtatás, próbakör-> tényleg kinyomó csapágy ment tönkre. Ilyenkor persze ha már szétszedik akkor komplett szerkezte csere is van. Kérdezem mikorra lenne meg. Holnap kettőre... Ajnye. Az autó 15 éves, tehát nem mai csirke, ennek ellenére megoldották az alkatrészt másnap reggelre. És tényleg, az autó másnap kettőre ott állt az udvaron, megjavítva. Ár: 1110 EUR. Most már nem fáj, akkor azért egy kicsit :D Főleg a második napon ezzel indítani. De elkészült, megjavították az ígért időre. Egy 15 éves autót, ami így gyakorlatilag megduplázta az értékét :D

polo2004 Creative Commons License 2019.08.05 0 1 13653

Köszönöm szépen!!

Nagy boldogságomra úgy néz ki megoldódik a több mint fél éves procedúra. Találtam egy szerelőt, aki komolyan veszi amit mondok. Merthogy csak időnként , de egyre sűrűbben jött elő a hiba.

Trafócsere, autópályás teszt és remélhetőleg holnap tökéletes állapotban visszakapom az én kis autóm. Ha mégsem sikerülne esetleg a tesztút, odaadja a saját autóját.

Igen, tartottam a bérautótól, nem csak az ára miatt.

banyoca Creative Commons License 2019.08.05 0 0 13652

legjobb sör! mi mindig jól bevásárolunk belőle! az elmúlt évek FinkenbergHippachPitztalPitztalamit nagy hirtelen találtam, idei fotó még nem készült sajnos

Előzmény: KoCKáS PiERrE (13649)
Fatboy Slim Creative Commons License 2019.08.05 0 0 13651

Szia

nekünk volt, és sajnos rá is faragtunk. Egy Ford Mondeoval ment ki a család 10 napra Voralberg / Asuztria - Bajorország / Bódeni-tó Németország túrára. Már az indulásnál gyújtás problémánk volt, de aztán a kiút során ez elfelejtődött. Közvetlenül azután, hogy megérkeztünk az ausztriai szállásra, összetörtem az autó jobb első elemét és a lámpabúrát, annyira elfáradtam az úttól. Rossz ómen volt.

Majd Németországban az egyik esti fürdés után nem indult az autó. Betoltuk, elértünk az apartmaning, telefon az első yellow pages elérhető szerelőnek, elszállítás, alkatrészcserék, 800 Euro. Szerecsétlenségünkre, a biztosításban nem volt autó asszisztencia.

A 10 napból 5-öt autó nélkül voltunk úgy, hogy nyár volt, az iskolabuszok, Postbusok nem jártak, a legközelebbi település Friedrichshafen volt úgy 5km-nyi sétára tőlünk.

Szóval, ha teheted, ne indulj el, mert többe kerül a leves mint a hús.

Abból indulj ki, hogy egy jobb autó napi lízingdíja átlagosan 8.000 Ft. Társaságuk válogatja. A kicsi magántársaságok díjait nem ismerem.

Erre rájön még a biztosítás és biztosítás külföldre. Benzin + matricákkal együtt is a felét, vagy az 1/3-át fizeted annak, amit fizetnél egy szerelésre szoruló autóért, ha kikölcsönzöl egyet.

És a biztosításnál egyből levágják, ha az autóval már itthon probléma volt és nem fizetnek.

Még most van opciód :)

Előzmény: polo2004 (13650)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!