Keresés

Részletes keresés

pozo Creative Commons License 2023.11.06 0 1 45769

Szia!

 

Sajnos nem csak a Lyme-kór, hanem az életkor is negatívan befolyásolja a kognitív képességet. 65-69 év között 1%, 75-79 év között 6%, 85-89 év között 24% a demenciában szenvedők aránya, erre a Lyme-kór még rátesz :(

Amit lehet tenni: Fizikai terhelés (futás, gyaloglás, mozgás) és a szellemi munka (rejtvényfejtés, olvasás, sakkozás) beiktatása a mindennapokba.

 

Sajnos vannak olyan Lyme-kórosok, akiknek a betegségük alapvetően befolyásolja a kognitív teljesítményüket. Ismerek olyan főkönyvtárost és olyan egyetemi tanárt, akik kénytelenek voltak ott hagyni állásukat a krónikus Lyme-kórjuk miatt...

Előzmény: 55judit (45768)
55judit Creative Commons License 2023.11.06 0 2 45768

Szia Micimaca!

 

Remélem még most is fennáll a javulás nálad.

Én jól vagyok, legalábbis azt hittem eddig. Egy most olvasott tanulmányból azt hiszem az derült ki számomra, hogy nem a korom miatt kezdenek a kognitív képességeim hanyatlani, hanem a krónikus Lyme-kór miatt. Csodálkoztam is hogy 68 évesen ennyire megyek lefelé, de elfogadtam hogy ez van. Egyébként a cikkből is az derül ki, hogy nincs mit tenni:

 

Mindenkinek ajánlom elolvasni:

"A KULKSz-ban szenvedő betegek továbbra is küzdenek a pontos diagnózisért, a megfelelő kezelésért és a hatékony ellátásért." 

https://www.tenyek-tevhitek.hu/a_kezeles_utani_lyme-kor_szindroma.htm

 

Sokat fájnak a vállaim, térdeim, és gyengék a lábaim. Szinte naponta gyalogolok lendületesen 3-4 km-t, keveset futok is, de nem erősödni érzem lábaimat hanem kicsit tovább gyengülni inkább.

A cikk végén az áll hogy érdemes erősítő edzést végezni. Bár segítséget nem kérhetek hozzá, de beiktatom a napi programjaim közé egyedül aztán vagy segít vagy nem.

Puszi.

Előzmény: micimaca222 (45766)
pozo Creative Commons License 2023.10.17 0 1 45767
micimaca222 Creative Commons License 2023.10.08 0 0 45766

Halihó Judit!

 

Csak röviden tudok írni: az immunrendszered erősítése a legjobb dolog, amit tehetsz, én - mint írtam -, ezt egyszerűen frissen facsart citromlével végzem (1 egész citromból) és mellé mentes víz éhgyomorra, meg persze kollagén, vitaminok, sok zöldség gyümölcs minden nap, meg 2 naponta a gyógytorna. A szaunára mostanában alig van időm (leginkább nincs is), de minden nap tervezem, megvalósítani már sokkal nehezebb.

 

Közben volt egy problémám: 48 évesen, 15 hónap kihagyás után újra megjött a menstruációm. Emiatt aztán volt nagy riadalom a részemről, folyamatos orvoshoz járás, de kiderült, hogy csak a Covid oltás zavart be, mint sokaknál. Már kezdek megnyugodni, de ez a stressz nem hiányzott.

 

A lábam egyébként egyre jobban működik, bár a stressz és az időjárás eléggé tudja befolyásolni az állapotomat. Mindegy, nem panaszkodom, talán már kifelé megyek belőle.

 

Puszi

Előzmény: 55judit (45765)
55judit Creative Commons License 2023.10.07 0 0 45765

Szia Micimaca!

 

Nagyon örülök hogy jó hírekkel jöttél!

Nálam minden a régi, csak én vagyok egyre régebbi. :) Továbbra is maradt a rettegés, ezért kutakodok mit lehet jobbá tenni, hogyan tartsam legalább ezen a szinten az egészségemet mennél kevesebb költségből.

 

Nálam az augusztusi csontritkulás mérés sok csontvesztést mutatott. Tudtam hogy ez lesz, tavaly 2x-is kaptam szteroidos kezelést 2 szemműtét miatt. Ez erősen bontja a csontokat. De vissza feljavítom kollagénnel mint ez előtt is. Írtak ki biszfoszfonátot, természetesen nem szedem be.

Az a pofátlanság leg teteje, hogy annak ellenére hogy a csontozatunk 80% kollagén, orvos ezt sosem pótoltatja. Fogyasztani kell mellé rengeteg ásványianyagot is természetes formában, de erre is nekünk kell gondolni. Most természetes multivitaminként és ásványianyag pótlás gyanánt nyers virágport eszek és próbálok minél több zöldséget enni. Nem könnyű mert nagyon drága az is.

 

A Lyme miatt de más okból is felkeltette az érdeklődésemet az olajfalevél préslé. Amit terápiás céllal ajánlanak, az beválhat megelőzés gyanánt is. A novemberi visszamenőleges nyugdíjkiegészítésem kifutna 3 havi adagot. Télire megveszem, mert gondolom ha kihúzom a telet egészségesen, nem romlik az immunrendszerem működése, és talán nyugton marad ez a dög Lyme is.

 

A Lyme miatt nagyon vágytam az infra szaunára, de sajnos esélytelen hogy megvegyem és fiam szerint az elavult  hálózatom se bírná el.

Te használod rendszeresen? Milyen tapasztalataid vannak vele?

 

Minden jót kívánok neked szeretettel, és várom hogy írjál kicsit többet! :)

Előzmény: micimaca222 (45764)
micimaca222 Creative Commons License 2023.10.06 0 1 45764

Szia Judit!

 

Jó régen írtam, de azért olvasgatlak titeket néha. Szóval immunerősítés gyanánt én minden reggel egy pohár frissen facsart citromos vízzel kezdek. No meg persze az általad javasolt kollagénnel, amit azóta is lelkesen szedek. Egy idő után már nem voltam benne biztos, hogy nincs-e kezdődő csontritkulásom, ezért ezt is nézettem, 48 évesen már illendő. És képzeld: a huzamosabb ideje szedett kollagén meghálálta önmagát és csodálatos eredményeim születtek. Merthogy időközben csináltattam vérképet, nőgyógyászati rákszűrést i, amik már igencsak aktuálisak voltak. Elég kalandos volt az elmúlt időszakom, de ígéretemhez híven mindent lelkiismeretesen lejegyeztem a naplómba. :)  És te hogy vagy? Mi újság veled?

 

Szeretettel gondolok rád!

Előzmény: 55judit (45763)
55judit Creative Commons License 2023.10.05 0 0 45763

Csak télire keresgéltem olyasmit ami légúti nyavalyák elkerülésére alkalmas, esetleg segíti a gyógyulást is. Így találtam az olajfalevél préslére az imént.

Azt írják, hogy a Lyme-kór kezelésében segíthet. Véleményeknél kérdezte valaki. Szerintem minden létezőt meg kell próbálni, főleg hogy ez a készítmény elfogadható áron is van:

https://www.mannavita.hu/olajok-zsirok/olajfalevel-kivonat-500ml?gclid=CjwKCAjwvfmoBhAwEiwAG2tqzP8SmIlgl-VOGMb8sHOPV39NzlRzodvfXKvdTK-BKgECGhMVMUQcHhoCqToQAvD_BwE

Szerintem ha nem hagyjuk legyengülni az immunrednszert, lehet hogy kisebb az esélye hogy belobban ez a kórság.

 

 

55judit Creative Commons License 2023.09.07 0 0 45762

Köszönöm, nagyon kedves vagy! Én is minden jót kívánok neked!

Előzmény: Avonlea (45760)
Avonlea Creative Commons License 2023.09.06 0 0 45761

Köszönöm szépen az infót!!! 👍🙏

Medicover-nek van Western Blot szűrése.

Oda foglalok időpontot!

🙋🏻 

Előzmény: pozo (45759)
Avonlea Creative Commons License 2023.09.06 0 0 45760

Igen, nagyon jól csinálod! És teljesen pozitívan állsz hozzá! Minden elismerésem! A természetes úton bevitt vitaminok, ásványi anyagok, fehérjék, növényi anyagok (polifenolok stb.) sokkal többet érnek mint a mesterséges tabletták! 

A mozgás pedig nagyon fontos!

Jó Egészséget Kívánok!!! 🙋🏻

Előzmény: 55judit (45758)
pozo Creative Commons License 2023.09.06 0 0 45759

Synlab vagy Medicover. Sajnos nem olcsó...

Előzmény: Avonlea (45756)
55judit Creative Commons License 2023.09.06 0 0 45758

A háziorvos témába nem teszek több időt. Orvoshoz pedig ezzel a betegséggel fordulni nem sok értelme van. Pedig ideje lenne hogy foglalkozzanak vele érdemben, és a kezelést ami ugye mégis csak  van, tennék TB támogatottá. Az a baj, hogy ez a betegeken kívül másnak nem jut eszébe.

 

Sajnos ez már nem gyógyul tovább nálam, így marad. Más bajom egyébként nincs csak a rettegés, és hogy folyamatosan igyekszek az immunrendszeremen dolgozni. Persze nem értek hozzá, mennél többet olvasok a témában annál bonyolultabbnak tűnik. Így nekem marad a próba-szerencse. Amennyire lehet az egészséges étkezés, rendszeres vitamin és ásványianyag pótlás nem tablettás hanem természetes, mert így minden a megfelelő arányban kerül a szervezetembe és hasznosul is. Most méhészeti termékek pl. Aztán mikor nagyon nincs pénzem, akkor ez se. Na meg a mozgás ami ingyen van. Nagyokat gyalogolok tempósan szinte naponta 1-másfél órát, néha már futok is keveset, kerékpározok, most kezdek erősíteni is.

 

Én is jó egészséget kívánok neked és minden fórumtársnak is! Kitartás!

Előzmény: Avonlea (45757)
Avonlea Creative Commons License 2023.09.06 0 0 45757

Hát igen, ez tényleg durva, hogy mire orvoshoz kerül az ember az egy örökkévalóság! És ha akkor meg nem kezelnek rendesen az tényleg katasztrófa.

 

Én a helyedben a háziorvost lejáratnám! Írd meg a történetedet google értékelésén.

 

Remélem, hogy elmúlik a szemproblémád és a bénulás nyomai!

 

 

Előzmény: 55judit (45753)
Avonlea Creative Commons License 2023.09.06 0 0 45756

Szia pozo!

 

Köszönöm, hogy írtál!

8.napja szedem az antibiotikumot reggel 7-kor és este 7-kor. Szedek Elinix-et (probiotikum kapszila naponta 1x ebédhez)

Vérvizsgálatot készíttetek! Western blot-ot kevés helyen elérhető, de megpróbálom! Szinte mindenhol az ELISAT csinálják.

Jövő héten lesz 6.hete a csípés (júl.31-én volt)

Szerencsére egy picit javultak a tüneteim (fej-hát-csípőfájdalom) térdfájdalom még van. A piros folt is leapadt (még nagyon-nagyon halványan látni) 

Előzmény: pozo (45754)
Avonlea Creative Commons License 2023.09.06 0 0 45755

Szia 55judit!

 

Nagyon sajnálom az esetedet! Képzelem micsoda borzalmas dolgokon memtél keresztül! 

Teljesen együtt érzek Veled!

Az életünk sokszor az orvosok kezében van! És sajnos nem mindig jó kezekben. És ha valami rosszil sül el, akkor ők mossák kezeiket. Nincsenek következmények.

 

Mikor kaptad az antibiotikumot? Az arcbénulás előtt vagy után?

És milyen fajtát és meddig, ha még emlékszel rá...

 

Most hogy vagy? 

Neurológus kezelte a bénulást? Kaptál rá kezelést?

🙋🏻

Előzmény: 55judit (45753)
pozo Creative Commons License 2023.09.06 0 0 45754

Érdemes elmenned az antibio szedése előtt laborba. Az SZTK-ban adott beutaló eredményére több hetet kell várni és a vizsgálati módszer pontatlan (ELISA). Maszek alapon pár nap alatt kész a lelet, Western blot vizsgálatot kell kérni.

Előzmény: Avonlea (45752)
55judit Creative Commons License 2023.09.06 0 1 45753

Igen, vaktában. Nem volt akkora a csípés helye hogy háziorvos gyógyszert írjon rá??? Az eszem megáll! Az enyém arról is meg akart győzni engem hogy nem kullancs csípett meg, hanem megsütött a nap! Mire bőrgyógyászhoz kerültem fültőmirigy gyulladásom lett és lebénult a fél arcom. Teljesen nem is jött helyre, rángatózi a szemem és kicsit ferdén áll a szám.

 

Nekem bőrgyógyászaton írt a bőrgyógyász antibiotikumot, aki először laborba küldött. Nem kell ezért privát pénzt kidobni, az antibiotikum bármeddig szedjük, úgysem gyógyít meg.  Perzse hogy pozitív maradtam én is.  

Előzmény: Avonlea (45752)
Avonlea Creative Commons License 2023.09.06 0 1 45752

Üdvözlet Mindenkinek a Lyme-fórumon!

Sajnos egy kullancs csípés után 2023.07.31. bepirosodott a csípés helye, de nem volt akkora, hogy a háziorvos gyógyszert írt volna fel.

Közbe elkezdtek fájni az izületeim. Vándorló fájdalom: hol fejfájás hol térdfájdalom, hol hát ,hol meg a csípőm. Soha nem fájt semmim korábban. 45 éves férfi vagyok, 182 cm magas, 71 kg.

2023.08.29-én elmentem privát egy orvoshoz. Elmondtam a problémákat és ő felírt "Doxycyclin 100 mg" tablettát 30 napra, napi 2x100 mg reggel és este.

Itt a fórumon olvastam, hogy sokan 6 meg 8 hétig szedték az antibiotikumot. 

4 hétig (30 nap) elég lesz a Doxycyclin napi 2x100 mg?

Mi a hivatalos protokoll? Vagy minden orvos vaktában írja a gyógyszereket?

Köszönöm az infókat!

 

 

RPéter10 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 45751
pok88 Creative Commons License 2023.07.23 0 0 45750
pozo Creative Commons License 2023.07.23 0 0 45749

Valószínűleg DualDur...

Előzmény: 55judit (45748)
55judit Creative Commons License 2023.07.21 0 0 45748

Linkeld ide, hátha úgy működik.

Előzmény: pok88 (45746)
55judit Creative Commons License 2023.07.21 0 0 45747

Nálam azt írja, hogy a keresett oldal nem található.

Előzmény: pok88 (45746)
pok88 Creative Commons License 2023.07.21 0 1 45746
pok88 Creative Commons License 2023.07.20 0 0 45745

Remélem. Van valami kis harapó légy is (nem bogoly) .

Előzmény: Maketheworldabetterplace (45744)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.07.20 0 0 45744

Szúnyog?

Előzmény: pok88 (45742)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.07.20 0 0 45743

"Nemtudommiokozza,25000Ft lesz." Nekem is volt ilyen a jobb sípcsontomon.

Előzmény: pok88 (45742)
pok88 Creative Commons License 2023.07.19 0 1 45742

Sziasztok,

 

Mellkas felso reszen egy csipes szeru, dudorodo, viszketo piros folt jelent meg. kb 1cm atmero. Semmi rovart nem lattunk ott, es hat eleg feltuno lett volna, hisz nincs eldugva. Talan pok lehetett ejjel, gondoltuk?

Aztan kb 1 hetre ra 5cm atmeroju, kicsit halvanyabb piros folt nott az eredeti piros folt kore. Viszketett nagyon. Ez inkabb lapos volt, nem dudorodott ki.

Az eredeti 1cm folton aztan 1, majd kesobb 3-4 pici gennyes kiutes jelent meg rajta. (max 1mm atmerojuek).

Ekkor bordoki, aki azt mondta, valami rovarcsipes lehet, szteroidos gyulladascsokkentot irt fel (nem lett kivaltva).

Mostanra a pici gennyes kiutesek eltuntek, nagy piros folt halvanyodott, a kulso szele jobban latszik (gyurus?). A belso 1cm eredeti folt jobban latszik, de meg most is kidudorodik, ez is apadt kisse, es halvanyodott. Mar nem viszket, nem erzekeny.

 

Lehetseges lyme?

 

Ami ellene szol: a mellkason eszrevettuk volna kullancsot, reggel vagy este furdesnel. (hacsak nem 1-2 ora alatt le is esett magatol)

Sehol nem olvatam kis gennyes kiuteseket lyme folt kapcsan.

 

Fotok (raerositettem a szinekre, hogy latszodjon jobban):

jul 11, kiutesek: https://i.ibb.co/8r6XtKJ/jul-11.jpg

jul 15, csillapodik: https://i.ibb.co/yXq8MnW/jul-15.jpg

 

Gondoltam lyme teszt, de olvasva a rengeteg fals eredmenyt, elbizonytalanodtam.

Törölt nick Creative Commons License 2023.07.10 0 0 45741

Kedvesem Little 2013 május körül írt erre a fórumra utolján , Az utolsó bejegyzés talán 2015 jan végén volt . ugyanarról a gépről egy véletlenül benthagyott mail címről  , Jeanne Jolánka nickel lépett be akkor likvidálta a bentmaradt címet . Akiket tudtam azonosítani number one házastárs Louis, fia . Jeanne az unoka . Kamilla tanárnő Jolánka diák (sikerült velük találkoznom kisegító tanárként )

Doxicica Doxicicus ikerlányok szülőhazámban az egészségügyben dolgoznak ( fiuk egészségét védik a nagy "G" ellen !) Szép sikereket értél el állításod szerint , akkor miért is kapálózol mág mindig aki nem tud úszni ne menjen mély vízbe . Már meg kellene érteni - ha antibiotikumtól felerősödnek a tünetek - beteggé tesz

Ha azért rakják az infuzióba ,hogy a sós vizben elbomoljom mielőtt ki tudná fejteni hatását ! Csak a gyógyszerípar mohósága miatt van ez - lekövethető ki kinek a talp- seggnyalója . 

Tudod Hofmann Géza már régen megállapította (Magyar az "seggnyaló Nép") Még szerencse hogy itt csak fajtatiszta Magyarok élnek Géza is magyar volt -de sváb hangzásu névvel. (Kádár seggnyalója) Üdv

Előzmény: HajnalcsillagFfm (40601)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.10 0 1 45740

Kedves betegek "hasznos tanácsok Magyar orvosoktól" Igyál sok vizet a melegben -akár napi 10 litert

nátriummal erősen dúsítottat - megvéd a kiszáradástól? = Kórházi látogató- mire jó az infuzió - sokat kell tőle pisilni- ellentéte mint állítják!

Beteg leírja "azért kell kispalack infuzió - mert fél órán belül le kell folyni- mert elbomlik- mikortól számít a fél óra - bekeveréstől - ha bent van a vérben akkor is tovább bomlik = hatékonysága nulla!

Orvos állítja azért kell 3x8 óránként bevenni meglegyen a tartós gyógyszerszint- én kétszer szedtem napi 1500 mg-al- mégis hatott!

Orvos ajánlja szaggatottan kell pisilni - "mert edződik tőle a hólyag záróizomzata" - Ha szaggatottan pisilsz

-akkor szedjél rá tökmagolaj kapszulát ( Scherk Karcsi a reklámarca ) hát nagyon hatékony volt , a nyugdíjkorhatárt nem érte meg.

Ha nem edzed a záróizmot akkor szerintük lányosan inkontinencia fiusan "jóindulatu prosztata megnagyobbodás" - vannak rá csodálatos találmányok ( betét ne használd - mert különböző veszélyforrásoknak teszed ki magad - különféle fertőzések ) menj inkább orvoshoz - mütéttel megoldható !

Akik hittek bennük és mütettek azok azóta átkozzák az mütő orvosukat - és éveken évtizedeken keresztül pelenkázzák magukat - Ez ugye nem veszélyforrás ?

Kisgyermekeket is pelenkázzák hosszú ideig ( ugye náluk sem okoz problémát a pelus.?)

"Okosorvos" kitalálta a limfoma betegség okozója a limfocita = túl kell szaporítani és a megoldás máris megvan ! Ezért halt meg "nyálas Tóni " - Mert nem jött rá elég korán kedves orvosunk - de a fejlett egészségügy (Német) azért zsebrevágott 8 milliót 1993-ban - Ma már 100 millió sem lenne rá elég - ja ,hogy meghalt felesleges személy volt mint a többi - hiszen mindenki lyme kóros - leghatékonyabb szer ellene a "dilibogyó= leszarom tabletta népi nevén" üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!