Keresés

Részletes keresés

katka766 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 8211

Kedves fórumozók!

 

Elnézést kérek először is a fórumon történő zavarásért, de szeretném felhívni figyelmeteket egy előadásra, ahol több betegségről (lyme-kór, candidiasis, daganatos betegségek) is szó lesz, és esetleg érinthet titeket is:

 

MEGHÍVÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Szeretettel MEGHÍVUNK MINDEN ÉRDEKLŐDŐT..Lyme betegeket ,SM

betegeket, Alzheimer betegeket, társ betegségben

szenvedőket, hozzátartozókat!!!

 

A 2013. MÁRCIUS 14-én, csütörtökön 16 órakor kezdődő előadásomra!

 

MELY:INGYENES ELŐADÁS!!!

Címe:A KULLANCS CSÍPÉS OKOZTA LYME

KÓR, LYME-NEUROBORRELIA ,CANDIDIASIS, ÉS A RÁK BETEGSÉGEKRŐL!!

 

(TÖBBSZÖR IS TÚLÉLNI A TÚLÉLHETETLENT!!)

 

Előadó:Kisné Szoboszlai Ibolya.(Debrecenből.)

 

HELYSZÍN:

 

Budapest

 

Építészpince

 

Cím: 1088. Bp. Ötpacsirta utca 2.

 

Megközelíthetőség: az M3-as metró Kálvin téri megállójától kb 5 perc gyalog.

A bárpulttól balra lévő helységben találsz meg minket, vagy a

bárpultnál mondd, hogy az előadásra jöttél.

 

Mivel a helyszínt fogyasztás fejében kaptuk meg, kérünk benneteket

hogy egy kávé, tea vagy üditő (kb 350-450ft) fogyasztásával járuljatok

hozzá a forgalomhoz, hogy esetleg legközelebb is megkapjuk a helyet.

Az árak teljesen normálisak: http://www.epiteszpince.hu/

 

 

A Lyme-betegeknek egyelőre nincs érdekvédelmi szervezetük, egyesületük

Magyarországon. Tapasztalataikat internetes fórumokon vagy személyesen

 oszthatják meg egymással. Ezt a célt szolgálja az a program is, mely

március 14-én (csütörtökön) 16 órától lesz az Építészpincében

Budapesten. Kisné Szoboszlai Ibolya beszél a betegséggel folytatott

küzdelméről és  gyógyulásáról, illetve lehetőségük lesz a

résztvevőknek egymást segítő  beszélgetésre, információcserére.

 

SZERETETTEL VÁRUNK MINDEN ÉRDEKLŐDŐT!!

 

ADJÁTOK TOVÁBB: MINÉL TÖBB EMBERNEK,ÉS GYERTEK EL MINÉL TÖBBEN,HA TEHETITEK!!

 

SZERETETTEL: A SZERVEZŐK!!

 

Döndöleg Creative Commons License 2013.03.04 0 0 8210

Sziasztok, megint én. 
egy kis segítségre lenne szükségem.

Ahogy írtam is, hétvégén elég rosszul lettem:
- hidegrázás, hányinger, felerősödött ízületi fájdalom, fejfájás. Olyan másfél napig K.O.
Hét hete hagytam abba az antibiót. Reggel ma felhívtam Esztót, rendelt épp, beteg volt nála, csak kapkodva válaszolt, ez tuti nem herx, mert hét hét után ilyen nincs.Biztos szaporodik a borrelia. Fura lenne, amikor az egész kezdődött 2.5 éve, akkor volt hasonló, de akkor sem pont ilyen és azóta csak gyógyszereknél...Viszont eddig minden herxem kottára így nézett ki...


Oké, elfogadtam, de találtam egy telefonszámot Bozsikhoz, felhívtam, kíváncsi voltam .

Elég követhetetlenül beszélt, de válaszolt. Szerinte sem herx, viszont nem is a borrelia szaporodik, mert egyrészt az nem szaporodik, ha antibitotikumos kezelés alatt állok (erről tudtok valamit?), másrészt akkor sem ilyen tünetekkel, ez valami más lesz, valami más kullancs által terjesztett kórság.


Most itt ülök tanácstalanul.
Gondoltam elmegyek Bozsikhoz egy másodvéleményre, miért ne, de csak húsvét után hívhatom fel, hogy egyáltalán fogad-e...

Esztóhoz jövő héten megyek.Számtalan kérdés merül fel bennem:

- Mi volt ez akkor?

- Ehettem valamit, csinálhattam valamit amit herxet váltott ki? (nekem semmi nem jut az eszembe...)

- Ha társfertőzés, akkor melyik?

- itthon egyáltalán lehet valahol babesiara, bartonellára labort kérni? Ha van is teszt, az elég érzékeny-e? Tudom, Xynitta írt egy német labort, de itthon nem elérhető semmi?

Valamikor volt nekem ÁNTSZ-es vírusszerológiám, abban vajon ez benne lehet? (lelet nincs nálam...)

- Érdemes lenne-e felkeresnem egy infektológust, hátha több tesztet el tud érni?
Rengeteg mindent néztek nálam az elején, de már nem emlékszem egyrészt, másrészt nincs meg egy csomó lelet (de van, amit még vissza tudok szerezni...)
Patt helyzetben érzem magam.
Igaz, mára benáthásodtam. Kisgyerek most kezdett közösségbe járni, MINDENT hazahoz, lehet, hogy csak valami vírus?
Furcsa nekem ez az egész, úgy érzem magam, mint anno a legelején, hogy mi a frász bajom van akkor?

Az oké, hoyg mindjuk lyme, de akkor plusz valami?
Autoimmunra néztek is (negatív), kezeltek is (nem volt javulás változás)...
Jajj, de bonyolult ez, de tényleg... 

Döndöleg Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8209

Igen, aztán eszembe jutott, hogy fontos infó lehet :). És akkor után a visszahiggad?

De az influn már túl vagyunk, most kezdett azt hiszem engedni a herx (kopp-kopp-kopp), remélem, nem kiabálom el.

 

Előzmény: boxerkutya (8208)
boxerkutya Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8208

Az influenza beindítja borreliákat ,ez biztos ,ezt én is többször tapasztaltam. Azt, hogy ezen átestél az előbb nem említetted, pedig ez nagyon fontos tényező.

 

 

 

 

Előzmény: Döndöleg (8207)
Döndöleg Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8207

Köszönöm a választ, én is ebben reménykedem, de furcsa, hogy enniyre késleltetve. Igaz, közben infuelnzás is voltam, lehet, hogy az kavart be kicsit, nem tudom.

Előzmény: ArcturusX (8206)
ArcturusX Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8206
Lehetséges hogy az elpusztult kórokozókból most szabadulnak fel a toxinok. Hasonló jelenséget Bárányfelhő topictárs is leírt, a hiperbar terápia után.
Előzmény: Döndöleg (8202)
boxerkutya Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8205

Nem érti ezt, se orvos, se beteg. Nem mindig ugyanúgy támad, olyan mint egy sereg , ami átcsoportosítja az erőit, ha gyengébb pontot talál, mintha cirkálna testben.

Előzmény: Döndöleg (8204)
Döndöleg Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8204

De az a furcsa, hogy úgy csinál, mint amikor herxel. Amikor "csak" támad, az másmilyen szokott lenni... Ezért nem értem...

Előzmény: boxerkutya (8203)
boxerkutya Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8203

Ez szerintem már nem herx, hanem újból támad a borrelia, de várj ki vele egy kicsit, mert ilyenkor az immunrendszer is vissza támad és a tünetek újból enyhülhetnek. Ez a hullámzás jellemző az egész betegségre, hol jobb, hol rosszabb.

Előzmény: Döndöleg (8202)
Döndöleg Creative Commons License 2013.03.03 0 0 8202

Sziasztok,

volt valakinek olyanja, hogy antibio befejezése után kb. 7 héttel szabályos herx?
Ez elméletileg lehetséges?
Köszönöm... 

boxerkutya Creative Commons License 2013.03.02 0 0 8201

Szerencsére az esetek többségére nem ez a jellemző, az esetleges tüneterősödés a herxheimer reakció szokott előfordulni , amit javulás szokott követni. Én inkább haljak meg az antibiotikumoktól, mint hogy lebénulva éljek . Sajnos én magamon tapasztaltam, milyen  kéz, láb együttes bénulásával ,izomsorvadással élni .

antiquack17 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8200

Nyilván ilyen esetben nem szabad szedni. Azért az érdekes, hogy olyan orvosok nem tudnak erről a jelenségről, akik sok beteget kezelnek nagydózisú antibiotikummal.

Előzmény: Nuti49 (8199)
Nuti49 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8199

Igen, igazad lehet! Ez az egész még 2005-ben volt!!! Azóta azonban -tavaly novemberben- használtam a Zappert, elég gyakran kellett mert kutyául voltam. Szóval akkor  kezdett viszketni az ujjam! Így jöttem rá illetve gyanitottam, hogy a pusztuló bacik az oka. Biztos vagyok én is benne, hogy az antib. nagyobb "falat" volt és azért okozott akkora galibát de senki nem gondolt rá. Persze nem tudom, hogy meddig bírtam volna mert írtózatos volt a két ujam állapota. Senki - orvos- nem vállalta a felelősséget. Így hagytam abba.

Előzmény: antiquack17 (8198)
antiquack17 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8198

Lehet, hogy tévedek, de én úgy tudom, hogy amikor az antibiotikumok vagy más mikrobaellenes szerek elpusztítanak egy csomó kórokozót, akkor felléphetnek allergiaszerű tünetek is. Tehát nem arról van szó, hogy az antibiotikumra allergiás az illető, hanem a pusztuló kórokozók váltják ki ezeket a tüneteket, és majd szépen lassan elmúlnak. Persze ez csak egy olyan dolog, amit hallottam valahol, úgyhogy ne vedd készpénznek, meg mindenképpen vigyázz, mert szerintem akár az is lehet, hogy valamelyik szerved nem bírja a kezelést, és attól vannak a tünetek. Szóval nehogy a magad feje után szedni kezdd a doxycyclint! Viszont esetleg érdemes lenne jobban utánakérdezni más orvosoktól, ha már a vizsgálat nem mutatott ilyen allergiát.

 

De mindenképp csak akkor szedj ilyen gyógyszereket, ha biztosra vehető, hogy fertőzött vagy, és ha több orvosnak az a véleménye, hogy biztonságos a szedésük számodra. Mert különben baj lehet belőle...

Előzmény: Nuti49 (8197)
Nuti49 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8197

 Nálam igen! Soha nem voltam antibiotikumra allergiás, főleg a doxira nem! Már az első szem után a hüvejk ujjam bedagadt, kő kemény lett, borzalmasan viszketett, majd berepedt és a vér kezdett folyni belőle. Mindkét kezem hüvejk ujján. Rohantam- anno-, a bőrgyógyászhoz, illetve előtte hívtam az Esztót, Bozsikot de senki nem hallott, látott ilyen allergiát. Abba kellett hagynom a doxit. Minden gyártótól eredőt kipróbáltam,- mondván, hát ha a vivőanyaggal van a gond- de az eredmény ua. Így adta fel a doktornő és én is a további próbálkozást. De ami igen csak érdekes, megcsinálták a doxi allergiát ami nem mutatott allergiárt!!! Ez csak a doxinál volt!

Üdv. Nuti

Előzmény: boxerkutya (8194)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8196

Nalam. Epeutgyulladast.

 

Primer szklerotizáló cholangitis (primer sclerotisáló cholangitis, PSC)   A primer sclerotisáló cholangitis (primer szklerotizáló kolangitisz, PSC) az intra- és extrahepaticus epeutak gyulladással és fibrosissal járó betegsége. Jellemzően fiatal férfiakban fordul elő, a férfi/nő arány 7:3. Az Egyesült Államokban becsült prevalenciája 13/100.000. Immunológiai háttere mellett örökletes és környezeti tényezők is szerepet játszanak kialakulásában. Az esetek 75 %-ában gyulladásos bélbetegség (IBD) társul a PSC-hez.  

 

A primer szklerotizáló cholangitis (PSC) tünetei, diagnózisa Fáradékonyság, viszketés, sárgaság, bakteriális cholangitisek hívhatják fel a figyelmet a primer szklerotizáló cholangitiszre. A laboratóriumi eltérések közül az alkalikus foszfatáz emelkedése a legjellemzőbb, a GOT és GPT értékek kismértékben emelkedettek lehetnek, a serum bilirubin a betegség előrehaladtával és bakteriális cholangitisek idején emelkedik. Az AMA ritkán, viszont a pANCA irodalmi adatok szerint kb. 80 %-ban pozitív. MRCP-vel (mágneses rezonancia kolangio-pankreatográfia) vagy ERCP-vel (endoszkópos retrográd kolangio-pankreatográfia) láthatók a típusos, diagnosztikus értékű extra-, illetve intrahepaticus epeúti elváltozások (szegmentális szűkületek és tágulatok). A májbiopszia nem diagnosztikus értékű, de amennyiben az extrahepaticus epeutak radiológiailag épnek bizonyulnak, abban az esetben mégis javasolt elvégzése differenciáldiagnosztikai szempontból.    

 

A primer szklerotizáló cholangitis (PSC) szövődményei A májcirrhosis jól ismert szövődményein kívül primer szklerotizáló cholangitis esetén epeúti stenosisok és recidiváló bakteriális cholangitisek mellett a betegek 8-15 %-ában számolni kell cholangiocarcinoma kialakulásával (diagnózisa nehéz, a 100 feletti CA 19-9 érték primer sclerotisáló cholangitises (PSC) betegben 80 %-os specificitással és szenzitivitással utal rá).    

 

A primer szklerotizáló cholangitis (PSC) kezelése A primer szklerotizáló cholangitis kezelése nagy kihívás a klinikusok számára. Az egyedüli gyógyszer, mellyel kedvező tapasztalatok vannak, az az ursodeoxycholsav (urzodeoxikólsav, UDCA), ennek javasolt napi adagja 25-30 mg/ttkg. Klinikailag szignifikáns epeúti stenosis kialakulása esetén ERCP során végzett ballonos tágítás, esetleg epeúti endoprothesis behelyezése kedvező hatású lehet. A betegség definitív kezelését a májtranszplantáció jelenti, de nem szabad elfelejteni, hogy a colitis ulcerosában is szenvedő primer sclerotisáló cholangitiszes (PSC) betegekben a májtranszplantáció után megnő a vastagbélrák kialakulásának rizikója.

Előzmény: boxerkutya (8194)
valerya Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8195

Nem beszéltem vele,mert úgy gondolom, hogy nem tudna erre a kérdésre válaszolni. Csak jönne a szokásos séma, hogy szedjem tovább az antibiót és egyszer majd, vaélamikor jobban érzem magam. 

Előzmény: boxerkutya (8193)
boxerkutya Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8194

Valakinek köztetek okozott már az antibiotikum valamilyen kellemetlen, esetleg elviselhetetlen mellékhatást. Ha igen pontosan mit ?

boxerkutya Creative Commons License 2013.02.27 0 0 8193

Szia ! Neked mit mondott a doktornő, hogy miért nem javultál az antibiotól. Biztos, hogy van benned borrelia a leleteid szerint, viszont az kérdés, hogy hol a hiba.  Én beszélnék vele. Nálam látványos javulást csinál a gyógyszer a mai napig is.

Előzmény: valerya (8191)
Lentesfent Creative Commons License 2013.02.27 0 0 8192

http://forestpress.hu/jie_hu/index.php?option=com_content&task=view&id=10607&Itemid=102

Cseh vakcina a Lyme-kór ellen (ForestPress)

"...változás következhet be, mivel a moraviai Biovita vállalat az olmützi Palacky Egyetemmel együttműködve, befejezte egy Lyme-kór elleni oltóanyag kifejlesztését.
A most kifejlesztés alatt álló vakcina olyan oltóanyag lesz, ami az immunrendszert erősíti majd a klinikailag Lyme-kóros esetekkel szemben.
Laboratóriumi kutatás befejeződött. Az eredmények hitelesítését az egyik neves Lyme-kór megbetegedésekkel foglalkozó német intézetben végzik. Ha az eredményeket megerősítették, tovább lehet lépni a klinikai és pre-klinikai tesztelésre.
Ha a tesztek sikeresen zárulnak, a Bioveta lehet az első, Lyme-kór elleni vakcinát előállító vállalat a világon."

valerya Creative Commons License 2013.02.26 0 0 8191

Két megjegyzésem lenne: tökéletesen egyetértek Lentesfenntel, ez az egyik. A másik: talán nem kellene az orvosokat kuruzslóknak nevezni.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.25 0 0 8190

Kedves Antiquack 17 little fake nem bomlasztani jár erre de te igen ! Egy szellemileg fizikailag leépült személy ezt

irod magadról és köszönheted azon csodálatos orvosodnak aki rábeszélt a kezelésre !!!! Nem vagyok troll sem nem

azért jöttem ide a fórumra hogy bomlasszak azt mások gerjesztik helyettem talán azért mert ha tényleg jó a receptem

és ez be is bizonyosodik akkor a csodálatos kezelőorvosaitok bizony éhen halnának / véleményem jobb is lenne !!/

Az Esztó bérencek mindent megtesznek hogy elhallgattasanak , meg is teszem nekik remélem még sokáig itt fognak

siránkozni . Mielőtt olyan dolgokat állitasz hogy bomlasztok olvasd át irásaimat tütetesen talán megérted én napra pontosan

le tudok irni mindent /nem ugy mint a fórumozók többsége / Ezt a fórumot már akkor is bomlasztották egyesek amikor még

csak olvasgattam de nem szólltam hozzá ! A mult évben egy általam nagyon jól iosmert személy verte szét több alkalommal !

De tudod neki is vannak személyiségi jogai , és ő is legalább szellemileg annyira le van épülve mint te.

Kapsz bucsuzóul egy kis tanmesét egy lyme kóros beteg elmegy meglátogatni borreliával fertőzött betegtársát .

A borreliás beteg már évek óta fekszik de mindenkiről mindent tud ! A lyme kóros mindkét csipőjében protézis két bottal jár

az orvosa felir neki dorol nevü gyógyszert kérdi a másiktól milyen gyógyszer következik utána ! Mondja neki eszi fertig

ez azt jelenti jön a vég ! Egy egyházi bucsuztató ének !!! az egyik 88 évet élt kezeletlenül a másik 85 évet .

Helyesen cselekedtél mikor kuruzslókra biztad magad a többi is igy jár ,de nem mindegy mikor . Mielőtt meg hülyeségeket

irkálsz betegtársadról előtte kicsit gondolkodj el vagy vonuj vissza ha annyira le vagy épülve. Üdv.

Előzmény: antiquack17 (8189)
antiquack17 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 8189

Egy-két dolgot szeretnék tisztázni. Bocs, ha önismétlés is van benne. Ahogy már korábban is írtam, bocsánatot kérek azoktól, akiket esetleg megbántottam. Én nem rossz szándékból jöttem ide, bizonyos dolgok viszont felidegesítettek, emiatt elég hülyén viselkedtem. Ezt bánom. Nekem nem az volt a szándékom, hogy egyetlen Lyme-osnak is bajt okozzak. Csak szerettem volna, ha teljesen levegőben lógó állítások nem hangzanának el itt tényként.

 

Azt nem tudtam, hogy ez a Little fake nevű forumozó bomlasztani jár ide, mert őszintén szólva olyan zagyvák a hozzászólásai, hogy pár sor olvasása után nem is foglalkoztam vele tovább. Most így jobban beléjük olvasva, nekem az a véleményem, hogy az illető ún. troll. Egy olyan személy, aki nem Lyme-os, nem is beteg, de annyira nincs élete, hogy itt kell kiélnie magát abban, hogy szándékosan érthetetlen, nyelvtanilag totálisan hibás, őrültségekkel teli hozzászólásokkal gyárt. Közben az illető valószínűleg röhög azon, hogy milyen ügyesen gúnyolódik másokon, és milyen jól fel tud idegesíteni másokat. Ha valóban erről van szó, borzasztó undorító dolog, hogy van, aki betegekből képes gúnyt űzni, esetleg komoly veszélybe sodorni őket a hülyeségeivel. Nem hiszem, hogy tévednék, de ha mégis, sajnálom. Ha viszont igazam van, az illető remélem azt kapja majd az élettől, amit megérdemel. (Bár ha annyira nem tud mit kezdeni magával, hogy ez a szórakozása, akkor már megkapta, azt hiszem.) Egyébként ki kéne tiltani, meg úgy általában is ki kéne tiltani az ilyen trollokat a fórumokról, hogy még ezt az örömöt se kapják meg, amit ez az undorító gúnyolódás és idegesítés szerez nekik.

Lentesfent Creative Commons License 2013.02.25 0 0 8188

Elnézést, aki(k) esetleg e-mailt vártak, de sok minden összejött, amit magamnak kell megoldanom.

Amíg folyamatban van, nem tudok róla beszélni. Szerencsére jó is történt az elmúlt időszakban, aminek nagyon örülök. De rossz is, ez utóbbi volt a több. A jóról azért nem írok, mert nem szeretek dicsekedni, a rosszról azért nem, mert sajnos egyes embereknek ez -általam érthetetlen okból - örömet okozna. 

Minden közösségnek (így a fórumnak is!) szüksége van arra, hogy önmagáról, önmaga tevékenységéről pozitívan gondolkozzon. A pozitív gondolkodás és tettek (segítségnyújtás, információ) összekovácsoló erő. Az egész lényge azonban a dialógus, a monológok helyett. Reflektálás a leírt véleményre, ha és amennyiben az érdemes arra. Ha nem alakul ki érdemi párbeszéd, akkor az egész olyan, mint a pusztába kiáltott szó. Mindig annak örültem, ha egy-egy felvetéshez minél többen hozzászóltak, értékes véleményt alkottak.

Szándékosan nem beszélek A RIZSÁRÓL...Eddig is túl sok elfecsérelt időt, érdemtelen figyelmet eszközölt ki erőszakosan magának. Ha a rizsázás folytatódik (az arra érdemes véleményekre pedig nem, vagy nem megfelelően reagálunk) és a hablaty tölti ki a kommunikációt, a fórum maradéka ebek harmincadjára jut.

Tételezzük fel, hogy az ember az adott az adott körülmények között, az adott tudásával a lehető legjobbat akarja magának. (Amennyiben nem önpusztító, vagy pusztító személyiség.) Ha ebből indulunk ki, akkor el tudjuk fogadni azt, amit Valerya, Grnak, vagy Pozó mondott.

Nem lehet ellentét forrása az, hogy valaki - a saját egészsége érdekében - éppen az antibiotikumok, a sokat szidott szteroidok, a gyógygombák, vagy a gyógynövényekmellett teszi le a voksát. Nyilván neki az használ, abban hisz, az vált be. Valószínűleg végigzongorázta már a lehetőségeket. Nyilván megkérdezett több orvost. Ugyanígy el tudom képzelni a "magától gyógyul" létjogosultságát is. Lehetnek olyan periódusok az életben, amikor az előbb említettek nélkül is javul az állapot. A különféle gépekkel ugyanaz a helyzet. Próbáljuk meg látni az érem két oldalát. 

A magán-szférát támadóknak:
"Legbenső világunk csakis a miénk. Nem odaadható, és nem elvehető. Itt vagy igazán "ÉN". Ezt tisztelni kell önmagadban.... Magadban, másokban és a gyerekedben is. "


A kísérletezés életveszélyes lehet! Én nem kísérletezem. Pláne nem szeretném, hogy más kísérletezzen valami álságos, ki nem próbált, valaki hallotta, hogy valahol volt valami dologgal.

Találja meg mindenki a maga egyéni útját! Legyen célja, még ha kis cél, rövid távra, akkor is próbálja megvalósítani. Próbálja meg sorstársait segíteni! Ennek az ad különös aktualitást, hogy a héten dönt a Parlament a rokkantság fogalmának eltörléséről.

http://www.meosz.hu/new_index_00_hirek_one.php?mcs=meoszkozlemeny&rec_azonosit=d_meoszkozlemeny_hirek_102
Több százezer megváltozott munkaképességű ember ellátása kerülhet veszélybe, ha az Országgyűlés megszavazza azt módosítást, amelynek eredményeként az Alaptörvényből kikerülne a rokkantság fogalma, és helyette fogyatékosság esetén járna csupán törvényben meghatározott támogatás az állampolgároknak. A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) arra kéri a kormánypártok képviselőit, hogy ne szűkítsék a szociális biztonság alanyainak körét, hanem bővítsék ki azt: emeljék be a XIX. cikkbe a fogyatékosság fogalmát és tartsák meg a rokkantságét is, a kettő ugyanis sem a jogi szabályozás, sem az ellátások tekintetében nem fedi le egymást.


Végezetül, de nem utolsó sorban:

"A betegség súlyos nehezék az emberen. A léleknek minden erejére szüksége
van ahhoz, hogy fölébe kerekedjen.

A betegség lehetőség is az ember számára, hogy legyőzve önmagát, megsokszorozza lelki erőit. Ez a gyógyító felismerés Isten ajándéka."
(P. Kozma Imre OH)

Nuti49 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 8187

helyesírás! szándékuakat így helyes. Mégis lymes vagyok!!

Előzmény: Nuti49 (8185)
Nuti49 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 8186

Megnéztem és döbbenetes, hogy alig 4 hónap alatt ilyen rombolást lehetett csinálni a fórumon, igaz már előbb is voltak "bajok" de szerintem azt rendbe lehetett volna hozni!

Előzmény: Nuti49 (8185)
Nuti49 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 8185

Kedves Mindenki!!

 

2009 októbere óta vagyok illetve az utóbbi időben csak vagyogatok a fórumon! Visszasírom a belépesem eleje, közepe időket. Voltak VITÁK- szerintem előre vivők- de csak VITÁK. Borzasztóan sajnálom, hogy 2012 végétől- kb- ez lett e fórumból. Olvasom rendszeresen de inkább nem szólok hozzá-kivétel pár napja amikor már nem bírtam tovább- mert elég a betegségem, védem magam a "bántástól". Igen jól látjátok egy ember az aki állandóan generálja, az ellentéteket. Amit, és ahogy ír! ROMBOL! Néha előfordult egy-két normális ötlet, hozzászólás tőle de ez elenyésző.  Fogalmam nincs, hogy mit akar? Ennyire beteg, vagy gonosz? vagy buta???? NEM vagyok képes felfogni, hogy mit miért csinál? Ez pedig nem a lymem miatt van, nem hiszem, hogy ennyire leépűltem- leépültünk volna! Igen vissza kell állítani a pozitív és mindenki számára pozitív ötleteket adó, sugaló fórumot. Az Ibolya létrehozta a zárt fórumát mert Ő sem bírta. De az újak nem találnak oda. Egyenlőre én is itt maradtam. Kérem a régieket-újakat fogjunk össze. Segítsük egymást jó tanácsokkal, ötletekkel és bántó szándékut/ukat/ ki kell zárni. Nem szabad felvenni a "kesztyüt", nem szabad válaszolni rá!!

Befejezem mert elszáll amit írtam, "öreg" vagyok már, hogy megtanuljam hogyan kell megoldani, hogy hosszabb levelet írhassak.

Minden jó szándéku lymest és segítő szándéku hozzászólót üdvözlök!!

Nuti

Előzmény: kovikovi45 (8184)
kovikovi45 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 8184

A topik hanyatlása az Little Fake belépése óta zuhant meg, aztán jött még egy ember és elég is volt hogy szétessen. Érdemi dolgok nem születtek és nem is fognak, kórtörténetet nem ír senki , mert utána már le sem tudja magáról vakarni a rátolakodókat , sajnos olyanok mint a kullancsok .Ha nem vigyázunk akkor még a fejüket is belénk szakítják .Sajnos sikerült is nekik . Lenne egy két dolog a tarsolyomban ,mert van bőven tapasztalatom is , de annyit nem ér , hogy utána hátba támadjanak.

Előzmény: ArcturusX (8182)
kovikovi45 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 8183

Little Fake azt írta egyik régi hozzászólásában , hogy ő feldobta a tetanusz injekciót ide a fórumba és utána rögtön hiánycikk lett!!!! NO NO AZÉRT MÉGSEM ANNAK A HATÁSÁRA LETT HIÁNYCIKK.Parazitafertőzések - informed.huwww.informed.hu › ... › Parazitafertőzések - Tárolt változat(2012-10-19). Pénteken többhavi mennyiséget fedező Tetanol Pur vakcina érkezett az országba, így tartósan megoldódott az elmúlt héten kialakult... . Amit az irásaiból kiszedtem elejétől a végéig az a tetanusz injekció amiben benne van a védekező fehérje és mellé penicillin inkekció . Azt a két gyógyszert egy hónap leforgása alatt meg kell kapni, előbb a tetanusz és utána a penicillin. Ennyire egyszerű a dolog. A drága gyógyszer amiről ír az végül is az olcsó penicilin lehet vagy annak a származéka. Soha nem volt 150000 forint egy ampulla penicilin itt Magyarországon és nem is lesz .És ha valaki dátumot néz akkortájt jelent meg little írása is .  Szépen megvezette az emberkéket .

ArcturusX Creative Commons License 2013.02.25 0 0 8182
Jó, most éppen megy a topic, de ha megnézed csak az antiquack- ellentét pörgette mostanában, meg az ellentétek. Ahhoz viszonyítva, hogy régen az első helyen állt viták nélkül, ez kevés. És ez kb tavaly október óta van így. Na mivel esik ez az időpont egybe?
Előzmény: boxerkutya (8181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!