Keresés

Részletes keresés

Corvette22 Creative Commons License 2021.01.15 0 0 41
Előzmény: Duncsi 4 (40)
Duncsi 4 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 40

Érdeklödnék hol lehetne beszerezni sérelem dij táblázatot vagy hivatalos tályékoztatott  köszi

andresz Creative Commons License 2002.08.09 0 0 39
Ezt nevezem én értelmetlen halálnak:

A szelestei gabonaszárító telep előtt várakozott két Liaz típusú pótkocsis teherautó, amikor az elől álló váratlanul visszagurult a lejtőn és nekiütközött a mögötte veszteglő tehergépkocsinak. A vétkes autó sofőrje visszaállt az eredeti helyére és megpróbálta rögzíteni a szerelvényt. Közben a hátul álló autó pilótája kiszállt szemrevételezni a kárt és elkezdte javítani a rongálódásokat. Akkor is a vezetőfülke előtt tartózkodott, amikor az elől álló teherautó ismét elszabadult. A vétlen autó sofőrjének már nem volt ideje menekülni, így a két kocsi közé szorult. Sérülései olyan súlyosak voltak, hogy a nagyvenyimi férfi azonnal életét vesztette.

A teljes cikk



sexmachinehead Creative Commons License 2001.11.08 0 0 38
Groland,

Ha valaki nem ert az elsosegelynyujtashoz, az jobb, ha nem is nyul serulthez. Neha tobbet artasz vele, mint hasznalsz. Es ha esetleg szemtanuja vagy egy balesetnek, az is sokkolhat, tehat lehet, hogy egy csomo ember segitett volna, csak mondjuk megijedt es nem tudta, hogy most mit is csinaljon.
udv, smh

Előzmény: groland (37)
groland Creative Commons License 2001.11.07 0 0 37
Ma este néhány perccel a helyszínre érkezésem előtt történt egy halálos baleset. Egy figyelmetlen kispolszkis kihajtott egy BMW elé. Én már csak a polák romjait a tőle 8 méterre (!) heverő mozdulatlan testet és a vétlen BMW szerencsére sértetlen utasait láttam. Eszembe se jutott, hogy az első sokkon átesett vétlen elszenvedői a balesetnek, a fiatal házaspár, szintén áldozatai a történetnek. Van olyan egészségügyi fórum, testület, bármi egyáltalán aki gondol azokra is, akik megélnek egy ilyen borzalmat?
Az egészségügy egyébként remekül vizsgázott :-( 10.000-es kisváros Bp-től 25 km-re, az alatt a húsz perc alatt amíg én ott voltam, csak a közeli kórházból ért oda egy riasztott orvos, a mentőknek híre sem volt.
Honfitársaink is jelesre vizsgáztak, legalábbis azok, akik a később bizonyítékot jelentő nyomokkal nem törődve, az ablakra tapadó, tények-akták-fókusz-láncszemstb-vel átmosott aggyal, kocsonyás tekintettel bámulva gázoltak át a törmelékeken.
Kár, hogy a jelenlévő változó létszámú érdeklődő között senki nem volt, aki legalább megpróbálkozott volna az elsősegélynyújtással, bár a helyszínre érkező orvos szerint felesleges lett volna. Én személy szerint érzek némi lelkiismeretfurdalást.
A dolog egyébként tanulságos: adott egy szinte álló, de éppen a főútra kióvatoskodó autó, amibe beleütközik egy másik, akár nem is túl nagy sebességgel. A kurva életbe is, ha be van kötve a biztonsági öve, akkor nem repül ki a roncsból és simán túléli.

gyerekek, vigyázzatok magatokra!

Előzmény: Missy (36)
Missy Creative Commons License 2001.09.18 0 0 36
ma reggel a Fővám térnél a korábbihoz hasonló baleset volt, egy öreg bácsi (bottal!!!) a piroson akart átmenni. egy szerencsétlen, vétlen 23 éves fiú vezette a kocsit, ami elütötte. a bácsi meghalt.
ott voltam reggel, szerencsére a balesetet nem láttam, de így is nagyon megrázott...

MIÉRT NEM TUDNAK A (főleg az idős!) GYALOGOSOK KÖZLEKEDNI????!

Missy Creative Commons License 2001.09.17 0 0 35
kedves ObudaFan_d

igazán érdekesek a hírek, mi több, mulatságosak is. így épp ezért úgy gondolom, elnézésedet kérem, de nem ebbe a topicba illenek bele.
sajnos.

Missy

Missy Creative Commons License 2001.06.13 0 0 32
köszönöm. most olvasom.
Előzmény: Zsoldos (31)
Zsoldos Creative Commons License 2001.06.13 0 0 31
Írtam
Előzmény: Missy (29)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 29
...szóval azt mondjátok, marad nekem a pszichológus....
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 28
láttunk egy mentőt másnap az utcán. elfordította a fejét, de halványan rámosolyogtam, és azt mondtam, hogy ez van kicsim, születünk, meghalunk, ezen nem lehet változtatni. mondta, hogy soksok mindent másképp lát. és elmeséltem hogy amióta meghalt az egyik rokonom, ha mentőt hallok, mindig arra gondolok, hova siethet... ő is úgyanígy van ezzel..
nem tudok benyúlni a lelkébe... de igen. a gondolataiba nem, de a szívébe, a lelkébe, nagyon is... ez az egyetlen fegyverem...
sokat beszélünk róla. azt hiszem ezt ki kell beszélni, ezt már végigrágtuk, beszélni kell, de el is kell engednünk magunkat, eddig sikerült megtalálni az egyensúlyt ebben... idáig olyan biztos voltam. tartottam a frontot. kicsit fáradok, és egyre többet morfondírozok, hogy jól csinálom-e a dolgokat. és most jön ki rajtam. hullámokban süllyedek magam alá... már majdnem tudok sírni is. minden percben mellette állnék, de most már két napja nem tudok annyira ragyogni rá... erősnek kell lennem, de nem tudom, tudok-e olyan erős lenni, hogy ő is kapjon belőle, és érezze a kisugárzásom...
Előzmény: Spanci (27)
Spanci Creative Commons License 2001.06.11 0 0 27
Én azt gondolom, hogy az ilyen szörnyű, mély sebeket csak és kizárólag az idő (teljesen sosem) tudja begyógyítani.
Alapgondolatként: az élet megy tovább.
Talán úgy tudnál segíteni, hogy lehetőleg ne hozd szóba, bármilyen nehéz. Ha sír, ne sírj jobban. Símogasd meg és mosolyogj rá. A lelkébe úgysem tudsz benyúlni, kívülről támaszd meg erős akarattal.

Elmondom, hogy velem nem történt még ilyesmi. Csak beleképzeltem magam a helyzetbe. Lehet, hogy nem is jól okoskodom.

Előzmény: Missy (26)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 26
mindenkivel szívesen beszélgetek, és nagyon jólesik, ha írtok...
Előzmény: Spanci (25)
Spanci Creative Commons License 2001.06.11 0 0 25
Gondoltam jól elmélezgetsz a témáról Zsoldossal (akit egyébként nagyrabecsülök).
Előzmény: Missy (24)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 24
azért nem írtok, mert nem árulom el, melyik balesetről van szó? vagy azért, mert pszichológust javasoltok?
senki nem volt olyan szituációban, mikor fogta valakinek a fejét, hogy az ne lássa azokat a pillanatokat, amik beleégnek az emlékeibe, amik kísérteni fognak élete végéig, amiktől reszketni fog, nehogy éjszaka törjenek rá???
senki nem volt olyan szituációban, hogy el tudja mondani, mi segített, mit csináltak, beszéltek, megbeszélték-e, hogy sikerült halványabbá tenni ezeket a perceket, pillanatokat, az örökkévalóságot?
Zsoldos Creative Commons License 2001.06.11 0 0 23
Ok. Válaszoltam.
Előzmény: Missy (22)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 22
az itt megadottra küldtem el.
Előzmény: Zsoldos (20)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 21
másrészt, ha mások is be tudják azonosítani, melyikről van szó, akkor menni fog a vita, ki kinek ad igazat, mit kellett volna másképp csinálni... nem szeretném, ha idegenek ítélkeznének egy olyan helyzetről, amit nem ismernek, amit nem ismerhetnek, olyan emberekről, akik egy másodpercre ugyanakkor, ugyanott, ugyanabban a pillanatban hibáztak, habár lehetséges, hogy ezer, sokezer közül a legjobb emberek...érted?
Előzmény: Zsoldos (20)
Zsoldos Creative Commons License 2001.06.11 0 0 20
igazad van.
még nem kaptam meg.
Előzmény: Missy (19)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 19
hidd el nehéz úgy tapogatózni ezzel kapcsolatban, hogy senki ne szóljon nekik, hogy egy topic nyílt ezzel kapcsolatban a neten. csak ha próbálod beleképzelni magad a helyembe... írtam neke, megkaptad?
Előzmény: Zsoldos (12)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 18
köszönöm. minden bátorító szó sokat ér. habár én nem ismerem/ ismertem őket.
Előzmény: originalqszi (5)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 17
igazad van ebben. hidd el, mérlegelem, bárki bármit is mond, és eddig is úgy viselkedtem, ha nem is teljesen tudatosan, hogy CSAK segítettem ezzel. viszont kezdek összetörni, most kezd megviselni, és annak a súlya is, hogy én vagyok, aki a legtöbbet tud neki segíteni, nagy felelősséget tettek rám a többiek, ami kedves teher nekem, mert nagyon fontos ő az életemben, de nagyon nagyon nehéz...
Előzmény: Törölt nick (14)
originalqszi Creative Commons License 2001.06.11 0 0 16
Bölcs!:)))))) A hét legjobb hozzászólása!!!!:))))))))))))))) Köszi!
Előzmény: Törölt nick (14)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 15
ma megyek pszichológushoz IRL. sokat foglalkozom vele---
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.11 0 0 14
Még sem indegy, hogy milyen balesetről van szó. Mert nem mindegy, hogy milyen "szerepe" volt benne.
Egyébként ez a tipikus "nem értek hozzá, de baromi okosakat mondok" dologba futhat itt, szerintem ez pszichológus dolga. Többet árthatunk, ha csak mondjuk a dilettáns elképzeléseinket. Talán annyi belefér, hogy éreztesd vele, hogy számíthat Rád. Ez a legtöbb -szerintem-, amit nyugodt szívvel megtehetsz így látatlanban. Konkrétabb teendőkért tényleg szakértőt kérdezz, de ne itt a net-en, mert ez nem ilyen távolról megmondható dolog.
Előzmény: Missy (11)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 13
írtam neked.
Előzmény: Zsoldos (12)
Zsoldos Creative Commons License 2001.06.11 0 0 12
Bocs, de számomra így nincs fogódzó. Talán másnak lesz. Szia
Előzmény: Missy (11)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 11
kérlek, ne találgassátok. így is nagyon nehezen vettem rá magam, hogy erről a témáról írjak itt. nem a balesetről szeretnék, hanem annak a feldolgozásáról...
Előzmény: Spanci (8)
Zsoldos Creative Commons License 2001.06.11 0 0 10
Mert arról hallottam, hogy történt. Peugeot és két öregasszony balesete.
De ha nem az, akkor nem az.
Előzmény: Missy (6)
Missy Creative Commons License 2001.06.11 0 0 9
abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan segítsünk feldolgozni a történteket, hiszen, ez egy egész életre nyomot fog hagyni benne. nagyon nehéz, mintha kötélen egyensúlyozniék, hogy hogyan viselkedjek..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!