Keresés

Részletes keresés

GOLAZ111 Creative Commons License 2019.06.22 0 0 2238

Strasser nincs, csak Schlosser. És nemcsak büntetőügyet nem csinál, hanem polgárit sem. Nem ezzel foglalkozik ugyanis. A Zamecsnik pedig csak a Tescoba jár az S8 - al. Tessék:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aV6WZVE4Pt8

Előzmény: GyüreTanár (2044)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 2237

A táblázatból számomra az derült ki, hogy a Kínával történő kereskedelem nem mindegyik európai országnak okoz hiányt, van egy kivétel: Németország. 

Éppen ezért én vagyok annyira biztos abban, hogy a 150 - es felújítása tényleg egy kínai ármánykodás, amit Magyarország kiszolgál valamiért. Vastagon benne vannak ebben a németek is. Európában ők akarják a jövőben lefölözni a kínai kereskedelem hasznát. Ugye az angolok már nem játszanak, a 150 - es pedig éppen a szibériai útvonal alternatívája.

 

GOLAZ111 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 2236

Bocsánat, hogy kicsit messzebbről kezdem, de talán lehetett volna másként is. Anno dacumál volt egy olyan elképzelés, hogy globálisan rendezni kellene az adósságokat és meg kell akadályozni, hogy a jövőben a magas kamatok miatt visszafizethetetlen adósságok jöjjenek létre. Ezáltal sokkal több olyan ország lenne, ahol befektetésre alkalmas körülmények vannak. 

Ebből nem lett semmi, a befektetések nagy része Kínába áramlott, 30 éven át a nyugati vállalatok hatalmas hasznot értek el a kínai bérek és a nyugati árak közötti különbségen. Mindenki nagyon ügyes volt, kereskedett a pénzzel, mert a kínaiak állták a számlát. Most kezd visszanyalni a fagyi.

Dalma28 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 2235

Kedves KingaLány!

A Fórumod ugyan ezeréves, de hozzászólnék jogászként. Nem tudom azóta változott-e véleményed rólunk, ha nem, a következőket javaslom: az augusztusi pótfelvételi időszakban iratkozz be a jogi egyetemre, (PTE,SZTE,ELTE jogász szakjai közül válassz), csináld végig az 5 évet, (ami ritkán 5 év, általában inkább 6-7 , mert nagyon nehéz az egyetem, NEM csak magolásból és latinból áll a tanulás!!!), majd végez el az 5 éves képzés után egy 2 éves szakjogász képzést, közben helyezkedj el bojtárként/fogalmazóként/közszférában/nagyvállalatnál  valahol, (ha végzel jogászként, sok lehetőséged lesz, nem csak klasszikus jogi pályákon tudsz elhelyezkedni, hanem akár a diplomáciában is,politikában,bankszektorban és más helyeken is, mert jogász mindenhova kell, és a társadalmi presztízse a szakmának továbbra is nagy, nem csak a dr-i cím miatt. Deki kell ábrándítsalak, kezdőként(tehát a végzéstől számított 3-4 évben) a fizetésed szar lesz! )majd 3 év gyakorlat után tedd le a szakvizsgát. Ha mindezzel végeztél, tehát min. 8-9 év múlva (!!!), tisztelettel várom fórumon a válaszod!

Tipi-Tapi Dekan Creative Commons License 2014.06.22 0 0 2234

Errol jutott eszembe, hogy nyitottam egy topikot a kozos kepviselokrol is, ami szinten egy kihalasra itelendo allatfaj:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9219606

Előzmény: fortune hai (2233)
fortune hai Creative Commons License 2012.01.17 0 0 2233

What do you call 500 lawyers lying on the bottom of the ocean?
A good start...

golaz11 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2232

wamzer Creative Commons License 2004.06.21 0 0 2230
Ha jogász lett volna, lebeszél a szarásról, és a wécétartály használatáról, majd ennek sikere esetén ezért kért volna pénzt :)
Előzmény: Törölt nick (2228)
KicsiKatica Creative Commons License 2004.03.02 0 0 2229
:))
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.02 0 0 2228
Szerintem jogász végzettségű volt. :]
Előzmény: wamzer (2227)
wamzer Creative Commons License 2004.01.18 0 0 2227
Emberek, kicsit OFF, de rájöttem, hogy a WC-tartály szerelők a társadalom parazitái, albérletben upgradeltük az említett eszközt, Praktikerben kemény pénzért tartály beszerez, szerelő kihív, szerelő kapásból elkezdi fikázni a tartályom, és ajánja az övét, én közlöm, hogy érzelmileg kötődöm a saját tartályomhoz, amit végigcipeltem a városon, úgyhogy nem vagyok hajlandó az ő tartályára ráfizetni, szerelő morogva elkezd szerelni, tartály fennvan, 7500 HUF-ot elkér, másnap a csövek, amiket ő hoz, 3 helyen csöpög, a javítás ugye elvileg garanciális, de a csóka 3x-i hívás ellenére is b*szik kijönni.
wamzer Creative Commons License 2003.08.01 0 0 2226
Gyakorló és szopó éveimet töltöm, ahelyett, hoyg a Nagyszínpad előt döglenék 237846287462946924 sörrel éppen....

Ja, szakvizsga után nő a lé, bár ez is helyfüggő, a közigben olyan nagyon nem. Szvsz elég nagy a szórás. Pl. ismerek egy megyei bíróság elnökhelyettesét, az ő fizuja tavaly bruttó ~420e HUF körül volt (nettó durván a fele) ami nyilván annyira nem rossz, csak akkor néz ki szarul, ha belegondolsz, hogy inenn felfele már nem nagyon mehet az illető, és hogy mindezt 20 év melóval érte el, arról nem is beszélve, hogy elvileg a mindentől független, a jogállam egyik letéteményeseként működő, magyarul a demokrácia szemponjából kibaszottmód fontos bírói kar egyik vezetője. És nyilván vannak nem is annyira sztárügyvédek, akik 40ezer HUF-os órabérrel dolgoznak, és nem mert gecik, meg csalnak, hanem mert ilyen a piac. De erre megint csak azt lehet mondani, hogy ugyanúgy ahogy mérnöknek, mehetett volna mindenki jogásznak is.

Előzmény: KingaLany (2225)
KingaLany Creative Commons License 2003.08.01 0 0 2225
legkorrektebb hozzaszolas jogasztol itten. :]
mernok cimboraid lehet, hogy meg zsebrevagnak, de nem a gyakorlo 3 evedet toltod veletlenul?
Előzmény: wamzer (2223)
Vica78 Creative Commons License 2003.07.31 0 0 2224
Igen, az ún. sztárügyvédek már nem mindig azzal foglalkoznak, amivel kellene, s nem olyan szinten, ahogy kellene.
Így már értem, hogy dühöngsz, de azért ne általánosíts, én is szóba állok a franciákkal! :)

Talán nézz körül kevésbé sztár, és magát sztárnak tartó ügyvédek között, én örülnék a legjobban, ha legközelebb arról számolnál be, hogy megváltozott a véleményed...

És azt is szívből remélem, (mégha naívnak tűnik is)hogy 6-8 év múlva is hasonlóan fogok vélekedni.

Előzmény: crazyBMW (2218)
wamzer Creative Commons License 2003.07.31 0 0 2223
Kingajány, elolvatam első hozzászólásaidat, én is § vagyok, a dr. cím szerintem is felesleges cafrang, különösebben nem szolgáltunk rá, magam részéről nem is tulajdonítok neki nagyobb jelentőséget, a belépőkártyámon kívül máshol nincs leírva asszem.

Jogászok matematikai képességei valóban suxok, amúgy engem módfelett idegesít, amikor humán végzettségű arcok nagy nyilvánosság előtt dicsekdnek a reáliákhoz való tehetségtelenségükről. Én sem vagyok amúgy különösebb talentum, monnuyk matspeces gimnáziumba jártam, és szerettem a matekot.

Nade ettől maga a jogász szakma nem felesleges, és a jogtudomány sem teljesen baromság, és lehet normálisan művelni. A sok píz amit meg keresünk, hát,nemtom, mérnök cimboráim simán zsebrevágnak, az megint más, hgy nem irigylem őket, ilyen a piac, azt kész,mehettem volna én is mérnöknek.

de nem is ez a lényeg, hanem hogy mindenki tűzzön kifele a Szigetre, engem meg engeggyen el a főnököm azonnal szabira....

KingaLany Creative Commons License 2003.07.31 0 0 2222
"Mekiről meg csak álmodtok,vagy apuka befízet.
"

:]]]]]]]

2003-ban a "Meki" meg mindig elegans dolognak szamit. milyen szar ujgazdag ez a gyerek? :]]] tudod, ez nagy benasag. en pl szeretem a hamburgert, de ezzel menozni meg ma is, hat, eleg eges. ebben mi is a kemeny? szerintem egy szimpla BISZTRO / BUFE / RESTI. annak jo.

vagy ez csak gyenge provokacio?

Előzmény: crazyBMW (2203)
KingaLany Creative Commons License 2003.07.31 0 0 2221
na, figyejje, ÖRÜLTBÖMBI.

sok esetben igazad van. de hadd mondjak NEKED IS valamit: a foiskola = nagy szar.

akar indithatok is egy topikot a foiskolakrol. hat az mindennel szarabb. a BMW-rol elnevezni egy azonositot, az is szar. nekem pl nem kellene BMW, mert kommersz, unalmas auto. es nem is eri meg az arat.

Előzmény: crazyBMW (2203)
KingaLany Creative Commons License 2003.07.31 0 0 2220
a pszichomokus majdnem a kuruzsloval egyenlo. mondjuk ugy: diplomas Gyurcsok.

csak egy a kulonbseg: azok azert nincsenek pofatlanul tulfizetve.

igy csak aszondom, hogy, bar ertelmetlen a munkajuk, hisz olyan dolgokat tanulnak az egyetemen, amit MINDENKI TUD vagy jozan paraszti esszel kitalalhato. viszont nem kerulnek bele a politikaba, kozeletbe, mediaba, mint a jogaszok, akik MINDENHEZ ERTENEK, ugye.

Előzmény: boholy (2200)
wamzer Creative Commons License 2003.07.29 0 0 2219
nem, kergebömbi, télleg nem fogom fel, nálad max. a slusszkulcsod entelektuelleb :)

nade bömbi, igazából nem azzal van baj, amit mondasz, mert fröcsögni éppen lehet (ld. egy mondattal feljebb én is azt csinálom :), csak egy idő után idegesítő/röhejes, a másik meg, hogy általánosítasz, ld. 'drogos egyetemista', meg a korrupt jogászok, etc. kétségkívül van mind2-ből bőven, és van szende bölcsészcsaj, aki max a diplomaosztóján csíp be egy kicsit, amúgy derék polgári életet élt egyetemista évei alatt, és ugyanúgy van 23987492344562 jogi végzettségű, akiket valszeg szintén megvehetnél kilóra, pláne, ha olyan nagy ember vagy, csak éppen a büdös életben nem találkozol velük, mert monnuyk x község x hivatalában húznak le 40 évet, meg monnuyk véletlenül becsületesek, és amúgy sem hajlanának az ilyesmire. meg lehetne még ezt ragozni a bömbisekre is, vannak a nagyarcú vagány bömbis gyerekek itt, kelet ojrópában, és vannak a tisztes derék bajor családapák, akik meg úgy állnak hozzá, hogy van egy ótójuk, oszt ennyi, ezér nem mondjuk azt, hogy minden bömbis paraszt.

Előzmény: crazyBMW (2214)
crazyBMW Creative Commons License 2003.07.29 0 0 2218
Nem tudom,hogy ki vagy,de Te se tudod,hogy én ki vagyok! Talán jobb is,mert valszeg meglepődnél...
és ezt nem egzisztenciálisan értem.
Hidd el jobban tudom,hogy mi folyik a jog és a jogi pálya körül mint azt gondolnád.Ezért is nyilvánítom ki a véleményemet,kissé harcosan.
Az tény,hogy nem lehet általánosítani,de a ... tele van az ügyvédekkel és slepjeikkel.Lehet,hogy néha hamarabb felkapom a szart,de már az élet egy-két dologra megtanított.Az egyik (sztárügyvéd,ráadásul a családom nagyon jó ismerőse)csinált egy 1 millás kárt nekem,csak azért mert egy szerződést elfelejtett érvényteleníteni...,naponta lehet látni a médiában,most dolgoztatom le vele.Ti csodálkoznátok a legjobban,ha megtudnátok a nevét.A fogalmazóra akit korábban említettem,azért rágtam be,mert utólag keveselte a megbeszélt összeget,üzent a havernak,hogy szeretne még pénzt kapni.Ezt minek lehet mínősíteni!?

Szép dolog a szeretet és a hűség,de 25 éves vagy...kevés élettapasztalattal,ráadásul ha jól veszem ki,10 éves stabil kapcsolatod van...nem jósolgatok,de Te is fogsz kislány, kalandozni előbb vagy utóbb.
Az is szép dolog,hogy még nem vagy korrumpálható,mondjuk a ranglétrán még nem állsz olyan helyen,majd 6-8 év múlva kíváncsi lennék rá.

Tudom a vesztegetés fogalmát,de azt be is kell tudni bizonyítani,ami azért már jóval nehezebb,sőt némelyik jogÉsz képességét meg is haladja...

Előzmény: Vica78 (2217)
Vica78 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 2217
pénz, hatalom, diktálás...a te értékrended.

A "normális" ismerőseid hogy hogy nem vetnek ki maguk közül?

A "fajtámat" nem ismerheted, szóba sem állok ilyen "agyonművelt", nagyképű kihaénnem emberkékkel.
Bár próbálkozók voltak, valszeg ők is azt hitték, hogy pénzért bármit megkaphatnak, de mivel az én értékrendemben a szeretet és a hűség az első, szegények nem nagyon verték a lécet...Nem értették, miért nem cserélek le egy 10 éves kapcsolatot a magukfajtára...
Persze, aki még be is vallja, hogy egy autót többre tart egy embernél, attól mit várjunk?

Szerinted persze itt mindenki hülye, csak te vagy a "sirály" (próbálom tanulni a tifélétek szókincsét, ha már az enyém olyan szegényes...:D)

Én nem utállak, és szerencsére még nem kényszerültem arra, hogy korrumpáljak vagy korrumpáljanak.
Persze tudom, hogy ezt te nem hiszed el, hiszen a beírásaidból ítélve te otthon vagy a témában, de ez már engem nem érdekel.
Egyébként hadd figyelmeztesselek, hogy az aktív és a passzív vesztegetés is bűncselekmény.(tudom, hogy "leszarod" -ismét tanulom a Te fenomenális szókincsedet:), de hátha egyszer te is megkomolyodsz...)

Érdekes volt tőled hallani a rongyrázó és beképzelt kifejezést, tán volt egy tükör a közelben?

Előzmény: crazyBMW (2216)
crazyBMW Creative Commons License 2003.07.28 0 0 2216
Azon derülsz am(k)in akarsz,hisz többre nem vagy nagyon képes...

Ostobaságot meg kár emlegetni,nincs önálló szókincsed se, csak meg kell nézni,miket írogatsz,Te mint jogvégzett ember!-:

Remélem nem lesz belőled egyszer ügyvéd,mert az állad fog felkopni...

Kiábrándítlak csak normális ismerőseim vannak és a fajtádat ( rongyrázó,beképzelt) lotyókat semmire nem tartom. Még "arra" se !-:)"Szaros kocsimat" többre becsülőm!

Szóval, tudom hogy ciki,de nem ti diktáltok...

Ahol a pénz,ott a hatalom. Bele vagytok kényszerítve a korrupcióba valahol és éltek is vele rendesen.Ez nem csak a ti hibátok...Lehet utálni ezért a dumáért (is)...leszarom!-:)

Előzmény: Vica78 (2211)
crazyBMW Creative Commons License 2003.07.28 0 0 2215
Kaphatsz bővebb tájékoztatást a drogos témáról!
Nézd meg a drága Vicuska 2199-es hozzászólását...,ott utal a fehér porra.Csórikámnak lehet,hogy már elvonási tűnetei voltak...

"szerintem amúgy nem pali vagy,hanem Laci (vagy Gerzson)"
Tudod mit, legyek Laci vagy Gerzson,mint Ábel vagy Jakab!

Előzmény: Törölt nick (2210)
crazyBMW Creative Commons License 2003.07.28 0 0 2214
Baromi okos vagy,na ugorjál neki olvassad el mégegyszer,hogy mit írtam,talán így másodjára megérted...azt nem feltételezem,hogy fel is fogod.
Előzmény: wamzer (2204)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.28 0 0 2213
Egyszer kezembe került a szegedi joghallgatók lapja, a Magyar KÖZÖNY (sic!)
Nagyon tetszett, csúcs!

Ismered azt az ügyvédviccet, hogyaszongya:
Elütnek egy ügyvédet és egy disznót. Mi a különbség a kettő között?
(A disznó előtt van féknyom.)

bocs

Előzmény: Vica78 (2199)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.28 0 0 2212
Most zsebpénzbaráti alapon 2 sajtbucit kapsz mustival és kecsivel a mekiben. "Sziagyeremáskoris"! Yummie! :]

Amúgy Te végeztél már az egyetemen és dolgozol?

Előzmény: Vica78 (2211)
Vica78 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 2211
Azt hiszem, nekem már nem is kell semmit sem mondanom, már minősítetted magad.
Most már legalább nemcsak én derülök rajtad...

Ismét bebizonyítottad, hogy milyen ostoba vagy.
Szerencsére vannak még az országban olyan emberek, akik nem hiszik magukról, hogy ők a valakik, ha már van pénzük.
(az iskola nem ad műveltséget, de a pénz igen, mert attól már nem leszel senki! :DD)
Sajnos te még így is az maradtál.
Te csak a nyafka lotyókat ismered, akik elájulnak a szaros kocsidtól, használd ki, mert normális lány veled szóba sem áll, az is biztos!

Na megyek, hátha látok egy BMW-st, és rázhatom magam, de előtte kérek pénzt is aputól, hátha elmehetek Mekibe is...De csodálatos lenne! Akkor már én is lehetnék valaki! :DDDDDD

Előzmény: crazyBMW (2203)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.28 0 0 2210
Wáu! És mindezt hajnali f3kor, amikor az ügyvédek már álmukban számolják a kilóikért kapott kenőpénzt! :)

Drogos??????? Erről bővebb tájékoztatást lehetne kérni?

Szerintem amúgy nem pali vagy, hanem Laci (vagy Gerzson). :)

Előzmény: crazyBMW (2203)
wamzer Creative Commons License 2003.07.28 0 0 2209
de az én apukám meg kilóra megveszi a krumplit a piacon :D
Előzmény: L.C.S. (2208)
L.C.S. Creative Commons License 2003.07.28 0 0 2208
Szerintem egy Boeing 777-es, vagy egy Szojuz, de kinek a pap... ;-) Egyébként is az én apukám erősebb, mint a tied bibibi!
Előzmény: boholy (2207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!