Keresés

Részletes keresés

**BPO-700** Creative Commons License 2008.06.21 0 0 203

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a Pászto-Rock együttessel mi van? A honlapjukat sem találom... :(

Vajk Creative Commons License 2006.07.15 0 0 202
ez a közlekedési nehézség is táplálja az elitista tévképzetet itt wekerlén:)
Előzmény: eMM (199)
Vajk Creative Commons License 2006.07.15 0 0 201
egy kutya nagy vagy kicsi?
egy könyv jó vagy unalmas?
Előzmény: eMM (200)
eMM Creative Commons License 2006.07.14 0 0 200
Na most akkor nyikorog az a falépcső vagy nem nyikorog? Picik azok az ablakok avagy sem?
Ezek tények amik makacs dolgok.
Előzmény: Törölt nick (196)
eMM Creative Commons License 2006.07.14 0 0 199
Na már vártam, megjött az "ősvekerlés":)
Igen a térképen nagyon szép szabályos remekül mutat, erről nincs vita.
Kár,hogy az utcák 45 fokosak egymással a mexokott 90 fok helyett.Ami enyhén szólva nem könnyíti meg a tájékozódást,mármint ha nem a térképen akarod csodálni ezt az "ékszerdobozt".
Faterom több évig voolt kiszálló tévéműszerész anno,de lehettelen volt térkép nélkül követni a mutatós ám szokatlan utcaelrendezést.
Ez is az "apró hártányok" egyike.
Előzmény: Vajk (197)
csirip46 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 198

Hogy tisztába legyél Wekerlével - ami Bpest egy csodálatos kis ékszerdarabkája - olvasd el  történetét.

http://mek.oszk.hu/01900/01928/html

Csak azért romlott sokáig a házak minősége, mert az egész telepet le akarták bontani, de szerencsére a józan ész győzedelmeskedett, igy Wekerle megmenekült az oktalan bontástól.

Előzmény: Devil23 (191)
Vajk Creative Commons License 2006.07.13 0 0 197
:)
nézted már térképen Wekerlét?
Sehol nincs az országban másik ilyen szabályos település....

A nyikorgó falépcsők, kicsi ablakok pedig igen szubjektív dolgok, ezekkel szembe lehet állítani pl a vastag falakat(nyáron 35 fokban bent mindig hűvös van )

Ízlés kérdése.

Az tény, hogy igen drága, de hát ez csak annak legyen a baja, aki itt akar venni lakást magának:)
Előzmény: eMM (190)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.12 0 0 196

"A wekerle meg túldimenzionált"

ezzel egyetértek.

amiket utána sorolsz, azok meg hasonlóan ostoba sztereotípiák.

eMM Creative Commons License 2006.07.12 0 0 195
Ráadásul ha nagyobb ablakot szeretnél nem lehet beépíteni hiába vetted meg a házad a wekerlén..Mert védett az összes épület.
és egy vagyon.
Előzmény: Devil23 (191)
csirip46 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 194

eMM már leirta, hogy melyik részen lakott.  Igy nézett ki az Ady E. ut anno.

Előzmény: Devil23 (193)
Devil23 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 193
Melyik része?
Előzmény: csirip46 (192)
csirip46 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 192
Én is ott laktam 17 évig. Szerintem a lakótelep legjobb része még most is.
Devil23 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 191

Szerintem a kispesti lakótelepnek a legrosszabb része a Simonyi Zsigmondtól lefele egészen a Vécsey utcáig, meg a kocka panelházak az Euró parknál (Corvin krt, Fő u. környéke) meg az Ady Endre Kisfaludy Üllői rész.

Wekerlének tényleg csak a kertek meg némi zöld övezet az előny.

eMM Creative Commons License 2006.07.12 0 0 190
Hát igen,az uszoda de főleg a piac környéki panelok elég "gettósak".Az igazi a 'spicc" Ady Endre Hunyadi,Üllői út háromszög.Az "orp-s" rész.
Na nem azért mert ott laktam.:)
A wekerle meg túldimenzionált.Ezeréves házak, mini ablakokkal nyikorgó falépcsők,követhettelen utcatérkép.Az egyetlen előnye hogy jórészt kertes rész de akkor inkább Csepel királyerdő.Csak az egy picit messzebb van a metrótól.Igen ott is laktam helyesebben ott nőtem föl..)
Előzmény: Devil23 (189)
Devil23 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 189

Üdv. mindenki kispesti lakónak!

A mamám a kispesti lakótelepen lakik a Csokonai u. végén, közel az uszodához (sárga színű 11 emeletes házakban). Nekem az a rész annyira nem jön be (nem rossz, de valahogy nem jön be a lakótelepnek az része főleg, nem tudom, hogy miért), a piros színű házak valamivel jobban tetszenek, több a zöld is azoknál, nem? A Wekerle sem valami nagy szám (számomra), nekem az sem szimpatikus,a  nővérem ott lakik albérletben, földszinti lakásban és azt mondja, hogy a Wekerlén a földszinti lakások vizesek.

Kőbánya-Kispestet mikor építik át?

eMM Creative Commons License 2006.07.08 0 0 188
És megint van esemény.
Ámbár ez már mindennnapos jelenség.
De csak mert rosszabbul élünk mint 4 éve.
http://index.hu/politika/bulvar/pszall0707/
Előzmény: eMM (183)
eMM Creative Commons License 2006.02.26 0 0 187
"pozsony u. (csíky-méta --kérdés: ez olyan rossz lenne???)"

Biztos ott lakik a polgármester:)

Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 186
kiegészítés a pannóniához: a másik fele is benne lesz, tehá a kóstól a zalegerszeg utcáig.
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 185
kihagytam a vak bottyán utcát, a köki környékén, meg a derkovitsot, a felüljárótól a máv-átjáróig.
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 184

útfelújítások kispesten 2006-ban

(ami eszembe jut)

nem egyszerre lesz, hanem asszem három ütemben.

leghamarabb tán márciusban, legkésőbb október végéig.

kisfaludy u. (ady-üllői)

simonyi zs. u. (üllői-bartók)

bartók b. u. (simonyi-szabó)

báthory (üllői-ady)

hunyadi (üllői-ady)

üllői (határ út-szabó ervin u.)

ady (határ út-baross u.)

pozsony u. (csíky-méta --kérdés: ez olyan rossz lenne???)

hofherr (nagykőrösi-mészáros l.)

kossuth (esze t.-zalaegerszeg u.)

wekerlén:

baross u. (pannónia-ady)

pannónia (álmos- kós k. tér)

kós k. tér

hungária út (ady-kós)

elég szép mennyiség, nem mondom.

remélem, jövőre a zalaegerszeg utca is befér, mert az valami döbbenet.....

eMM Creative Commons License 2005.05.15 0 0 183
No ismét történt valami!
http://index.hu/politika/bulvar/0515gasexp/
Legalább születik beírás a topicba.
Azért remélem a sérült kigyógyul, a károkat meg megtérítik.
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.25 0 0 182
sajnos a buszosok egy része abszolút nem úgy használja az ady endre úti "buszsávot", ahogy azt kéne. így aztán a dolog hatásfoka nem megfelelő.
Előzmény: igazi hős (177)
eMM Creative Commons License 2004.02.27 0 0 181
Régen történt velem ontopic de tegnap igen.
Helyszín Kispest, lakótelep Üllői.u.Ady E.u.spicc aki ismeri tudja.
ott valami iszonyat a közlekedés egyirányu utca hegyek,fekvőrendőr eldorádó,betonakadályok tömkelege, stb.
Na beparkolok a bio "nagyker" mellé vásárolni.
Megtörténik, ok.
Visszafelé a Penny Marketbe mentem volna még venni ezt azt, de az onnan 2 km-es kerülős tekergés az idióta forgalmi rend miatt,pedig különben 300m csak.
Sebaj rövídítsünk,gondoltam.A parkoló végén pont ez ügyben kiütött
vaskorlát nem álta utamat.
Nosza hisz csak 50m földút gondoltam én hisz láttam rajta keréknyomokat,bár a szürkület miatt az "út" állagát nem figyelhettem meg.
No elsüllyedünk e, kérdeztem páromtól és merészen nekivágtam.
Hát el,kb 5m után(ez jól jött később hogy csak 5m) mint a sicc.De annyira hogy a Trabi(pedig elsőkerekes) se ki, se be.
Na akkor tologassuk, hisz ketten vagyunk.
Nyakig sárosak lettünk, eredmény seMMi.
Najó kérjük meg szépen a járókelőket segítségre a kitoláshoz.Nem nagyon voltak,de még a szemben levő "Sting pub" dolgozója sem állt kötélnek,érthető módon nem akarta tökig összesározni magát.Jó tanácsot adott,miszerint alá kell tenni ezt azt,fadarabot a kerék alá.
(persze, fadarabot a lakótelep közepén:)
Mondta ezt nekeMM a szakavatott mocsári hajósnak aki nem egyszer kijött már a vízparti házunk előtti "lápból" ami szokik tavasszal/ősszel/télen lenni a szar út miatt.(Szeretünk dunavarsányi önkormányzat)
Szóval ez itt nem segít, vontatókötél meg nincs.
Úgyhogy ott áltunk a lakótelep közepén elsüllyedve a sárban.Na most akkor mi legyen,a tavaszt/nyarat megvárni nem célszerű hisz addig a trabit atomjaira bontják a környékbeli fiatalok,kb 1 éjszaka alatt.Autómentőre meg nem tellik a szegény trabantosnak.(min 10K a kiszállás a járulékos költégről nem is szólva) Ott lett volna az a "Borpatika" nevü korcsma ahol a jójómúltkor a szolg.kívüli rendőr lövöldözött,pár alkesz néhány fröccsért biztos besározta volna magát,hogy segítsen,és ha szépen kérjük,tán még ki se fosztanak.
De az zárva,a törzsközönségnek se híre se hamva.
Akkor jönnek a barátok ismerősök lehetőleg a közelben.
Régi kispesti révén nincs is sok(legalábbis a mobilomban,kutyagolni meg mégse akartam kmeket) de az egyik épp a barátnőjével enyelgett a hetedik a határban, a másik meg nem is volt elérhető.
És megtörtént a csoda,a régi lakásomban lakó ember elérhető volt,othon is volt,de vontatókötele nem volt.
Az igaz hogy most alsónadrágban vacsizik,de kis rábeszélésre segítene,kitolni nyilván neMM,hisz neMmszereti a sarat.
És jött az ötlet,itt az OBI egy köpésre,vegyek vontatókötelet,addigra megpapizik és segít is tán.
Jó.Nekivágtam a sármezőnek,járdának,tüzoltóság kerül, aztán jött a shell kút(mióta 1X átbasztak a tankolásnál oda be sem teszem a lábam) azt hagytam a végére.
az OBI ban csak 3 nagynehezen előtalálható dolgozót kelett megínterjúvolnom,de végre a kezemben volt a pipecz narancsárga vonókötél.

Vissza a Trabihoz,de hova akasszam? Előlről OK lenne de hátulról már nem anyira,a lökhárító nyilván leszakadna,az alja méginkább,marad a laprugóköteg a hátsó tengyelyen.Meg az ima.Hogy az ne szakadjon ki a kíhúzásnál.

A beakasztásnál letteMM igazán nyakig sáros,mert biz bele kellet feküdnöm a pocsolyába ahhoz hogy biztosan tudjam rögzíteni a cérnát.Röf röf,szerencsére a rupótlan télikabátomat viseltem(véletlenül) és a thermó nadrágom is bírta a gyürődést.(egy darabig) A cipőmből persze sárcipő lett,kilós koloncokkal.
Közben békaperspektívában hallom ám, hogy pár pógár aki jól felöntött a garatra erre közeleg.
Jót vidulhattak hogy ök a kapatosak, és én fexem a sárban.

Aztán megjött a felmentő sereg,és a Trabi bemozdult kimozdult,de nem jött ki.
Najó beül, segít, hátramenetben túráztat és lám kint voltunk a dagonyából.
És még ki sem szakadt a laprugó hiába no éljen a jó öreg technika!

Innentől már bagatell volt, sárosan átázva átfagyva félórán keresztül sötétben,szembe a hósesésben hazavezetni.(ahol persze nem süllyedtem el pedig földút ugyi)
Aztán irány a forró fürdő,eddig ugytünik megúsztam(szó szerint) megfázás nélkül.
Viszont leszürtem 2 tanulságot,úgymint:

1.Járt utat a járatlanért el ne hagyj
2.De ha mégis elsüllyeni csak OBI környékén érdemes.

Bocs ha hosszúvoltam,de igyekeztem hűen visszaadni annak a másfél órának,idegfeszültségnek,dagonyának a történéseit.

És a "szponzorok" nélkülük nem jött volna létre a cikk,és a ciki.
1. a dagonya Kipsest lakótelep szívében éljen az önkormányzat
2.Andirs aki kihúzott,
3.Nissan ami kihúzott,
4.István aki jött segíteni
5.Faterom aki online müszaki segítséget nyújtott
6.Párom (Kati Cica) aki kitartott és segített,
7. meg a saját hülye fejem hogy azt hittem hogy a Trabi Land Cruiser.
8. és a legfontosabb tán a Trabimn,hogy kiállta a "csontörést"h azahozott,és még ma is megy Kop-Kop.
9.+ vontatókábel,mert nem szakadt el benne a cérna,bennem seMM csak hazaérve a gyógykonyak hatására tudtam már vicesre venni a figurát.
Bár már akkor tudatában voltam hogy megcsináltik mikor kijött a trabi a dagonyából,de az igazi " vigaszt" mégiscsak a görögből hozott hétcsillagos metaxa nyújtotta.
Hiába no nincs párja a görög konyaknak!

eMM Creative Commons License 2004.01.23 0 0 180
Megvan az ítélet a Borpatikás lövöldözés ügyében.
http://index.hu/politika/bulvar/rend0123/
eMM Creative Commons License 2003.12.25 0 0 179
A BKV-nek tényleg legendás a pontossága, Kispesten és másutt???
Előzmény: igazi hős (177)
BPO-700 Creative Commons License 2003.12.24 0 0 178
Minden kedves topic olvasónak!

Szeretetteljes, boldog és békés karácsonyi ünnepeket,
és a 2004. évre kívánok boldogabb és sikeresebb évet, mint amilyen 2003-as év volt!

BPO-700

igazi hős Creative Commons License 2003.12.15 0 0 177
Nem teljesen értem a kérdést, fuss neki mégegyszer. Szerintem a forgalom nem neheztel a menetrendre. De mégcsak nem is nehezíti. Legfeljebb a BKV legendás pontossága szenved kisebb csorbát az Üllői úti (+Ady Endre út és a kettőhöz kapcsolódó utcák) minden reggeli dugótól. (Na jó Határ útra járó buszokon segített valamit az Adyn kialakított buszsáv, de az Erzsébet felől Kökire menő buszok megszenvednek mire a Sibrikig eljutnak. A villamos viszont nyerő.)
Előzmény: BPO-700 (176)
BPO-700 Creative Commons License 2003.12.14 0 0 176
Az Üllői úti forgalom mennyire nehezteli a BKV menetrendjét a közútakon?
eMM Creative Commons License 2003.12.07 0 0 175
Kisokos:)
Irjál akkor mást.
Előzmény: Vajk (174)
Vajk Creative Commons License 2003.12.06 0 0 174
Te vagy a vészmadár?:)
Annyi minden más történik Kispesten, és ez nem a kékfényfórum.

Előzmény: eMM (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!