Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.03 0 0 215

....és közben iskolások lettünk....

:))

szomi_szomi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 214
Ezzel a kiegészítéssel megnyugtattál. Azért a fulladásnál a lászló is jobb. :( De szerencsére van alternatíva.
Előzmény: Törölt nick (212)
MentátNé Creative Commons License 2006.01.15 0 0 213
Válaszoltam az ikres topikon. Ha ma reggelre volt akkor inkább ne menjen bölcsibe még!!! Nagyon sok gyógypuszi neki!!!
Előzmény: Törölt nick (212)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.15 0 0 212
tudom, emlékszem, amikor olvastam a sztoridat bőgtem, és valszeg az agyam hátsó felében miattatok is az maradt meg, hoyg oda NEM. úgyhogy hálás vagyok mindenkinek aki itt leírta a sztorit. félreértés ne essék, ha olyan stádiumban lenne a betegség, hogy kórház, akkor vinném, akárhogyan is, megoldanám, ez nem kérdés. de jelen állapotban csak ártott volna egy durva kórházi élmény. (mára nem volt semmi, kopp.kopp)
Előzmény: enkis (211)
enkis Creative Commons License 2006.01.15 0 0 211

Arról nem is beszélve, hogy mit csináltál volna a másik lurkóval a kórházban!

(asszem talán be se lehet vinni, már nem emléxem)

Azért az röhej, hogy egy fuldokló gyerek anyjának azt mondja az ügyeletes, hogy nem tudja mikor ér oda a doki!!!!!! :((((((

 

(nekünk volt szerencsénk a lászlóhoz, soha többet!!)

Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.14 0 0 210

tegnap éjjel lányom rohamozott, soha ilyen előtte nem volt, krupp + asztma egyszerre!! nem is értettem, az ügyeletes dokinő mondta. azt a hangot az ellenségemnek se kívánom... mindkét irányban sipolt, és ugatott, tényleg szabályosan. iszonyat. mondjuk annyira jellegzetes, hogy egyből tudtam, ez az. a rettegett krupp.

persze erkélyre rohanás, minden, de nem javult. az ügyeletnek úgy kellett könyörögni, hogy kijöjjön, mert nem akartam a lászlóba vinni őt (valahol emlékeztem, hogy horror) és persze nem is tudtam volna, mert egyedül voltam 2 gyerekkel. de aztán jöttek és injekció, inhaler, stb. most van itthon fújóka, kúp, párásítok és várom az éjszakát.

 

az ügyelet egyszerűen zsigerből, alapból hárított és küldött volna a lászlóba. mert sok a hívás, stb. tudom én. aszongya, hogy ha egyedül vagyok, akkor úgyse tudom kiváltani a gyógyszereket, amit az ügyeletes doki felír, menjünk kórházba. normális az ilyen??? mondom hát egy gyerekügyeletes orvos csak hoz magával injekciót, nem? aszongya nem (ez effektíve hazugság), és az a gyerek mindjárt megfullad. (képzelhetitek, mit éreztem) hát jó, akkor küldi, de időt nem tud mondani. (ehhez képest a doki 15 percen belül ott volt, és minden volt nála, szóval a benti aszisztens csak kapásból hárít, nem a valós helyzetet mondja. rohadt egy dolog ez a magyar eü rendszer...

 

de örülök, elolvasván a topikot, hogy jól döntöttem. ha az ügyeletes doki azt mondta volna, hoyg kórház, akkor is gyerekklinika, vagy most már ezt is tudom: svábhegy. köszönöm mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 209

Jobbulást nektek!

(én a gyerek eü könyvében tartom a címeket, telefonszámokat, kinyomtatott térképet, amin filccel végighúzva az útvonal, stb)

Előzmény: szomi_szomi (208)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.12.16 0 0 208
Régi motoros sajnos itt megint. :-( Második kölökkel (1.5 éves) olyan váratlanul ért minket a krupp, hogy köpninyelni nem tudtunk. Ráadásul sokkal súlyosabb volt mint az első gyereknél bármikor. Hajnal egy felé mondtam ki én, hogy akkor kórház mert ez már sok. De nem mertem bonyolítani a dolgot az éjszaka közepén és a László volt a legközelebb (10 perc) illetve ott ismertem a járást. És persze a krupp ügyeletekről a feljegyzéseim a telefonszámokkal, címekkel már rég elkavarodtak. Ügyelettel, mentőkkel nem bajlódtunk, mert annyira azért nem volt súlyos a dolog. 2 napot vol bent a feleségemmel a gyerek. Háát a 2. nap már épp kezdtem gondolkodni, hogy valamit csinálni kéne mert a feleségem rövidesen lefordul a székröl, de szerencsére hazaengedtek. A kicsi szerencsére jól viselte lelkileg, hisz vele volt az anyja és gyorsan javult. Legközelebb lenne neadjisten korházbarohanás, akkor inkább kipróbáljuk a klinikát. (Bár azért a László védelmében annyit, hogy soha rosszabbat egy kórházban, mint hogy 2 nap alatt kigyógyítanak.) Majd még írok részleteket a Lászlóról. Meg elkövettünk egykét hibát amiket aztán korigálva az egy hónappal későbbi második alkalmat megúsztuk 2 darab ugató köhögéssel, meg némi ijedelemmel. Annyit fogok most tenni, hogy vasárnap elautózom a klinikára, hogy pontosan ismerjem az utat, mert éjszaka, idegeskedve, hátul egy ziháló gyerekkel rohadt rossz a betegfelvételt keresgélni.
juditmama Creative Commons License 2005.05.25 0 0 207

bettettem am, csak a topikot csak goggleval talaltam meg es nem engedett belepni maskepp csak igy :-)

amugy kiderult ami kohogesunk bar 12es 2 kozt van es rohamszeru megse krupp. csak meg azt nem tudjasenki se hogy miert  van .... napok ota... nappal semmi tunet.

 

Előzmény: Törölt nick (206)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.24 0 0 206
be kell tenni a kedvencek közé :-))
Előzmény: juditmama (205)
juditmama Creative Commons License 2005.05.21 0 0 205

csak felhozom mert maskepp nem tudom olvasni

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.08 0 0 204

Jóvan !

akkor nem hiába kezdtem... :-))))

Bár boldog akkor lennék ha okafogyottá válva eltűnne a süllyesztőben.

Jó egészséget!

 

bye,

Ltd.

Előzmény: csirketojas (203)
csirketojas Creative Commons License 2005.04.07 0 0 203

Örök hálám a topic-ban hozzaszoloknak!!!!

19-en 5 honapos kisfiam hajnali 2-kor fulladni kezdett, hörgött, zihált, az ügyeletes orvos ki se jött, azt mondta, azonnal vigyük a László Kórházba. Ezt a topicot mar korabban egyzser atneztem, ezert a ferjemnek mondtam, hogy azonnal az I. Gyerekklinikara megyunk, nem a Laszloba. Meg morgott is velem, hogy mit kiserletezek a kisfiunkkal, de nem hagytam magam, mentunk a Klinikara. Az ugyeletes orvos megvizsgalta Nandit, azonnal elkezdtek a kezeleset, aztan felvettek az osztalyra es egy baba-mama boxot kaptunk.

Tenyleg, mintha nem is magyar korhaz lett volna, minden orvos nagyon rendes es segitokesz volt, a noverek szinten!

Koszonom meg egyszer, hogy megirtatok, hova erdemes ilyenkor menni!: -)

 

Koszi,

Cst.

dez1 Creative Commons License 2005.03.11 0 0 202
Nemtom kruppra jó-e a sópipa, de nekünk erős köhögésre nagyon bejön.
Előzmény: Forti (201)
Forti Creative Commons License 2005.02.27 0 0 201

dez1

Köszi a segítséget, remélem nem lesz rá szükség. Mi most az I.sz. Gyerekklinikával tartjuk a kapcsolatos más okból kifolyólag, és nagyon rendesek. Ott is van krupp ügyelet. De tényleg remélem hogy nem lesz rá szükségünk! Ha nem jönne be, megyünk mi is a Heim Pálba! Az biztos hogy a Lászlóba többet önként nem megyek.

Előzmény: dez1 (200)
dez1 Creative Commons License 2005.02.25 0 0 200

Erre a következőt írnám:

 

2 éve gyerek szenteste előtti nap délután jóféle kis bronhitiszes nehézlégzést kezdett produkálni, le volt gyengülve szegény, gyerekorvos mondta kórház.

Irány Heim Pál, este hétkor értünk oda, nagy sor ambulanciánál, simán előre vettek, mikor szóltam, hogy gyerek nem túl jól kap levegőt. 

 

Szóval. hétkor megvizsgálta ügyeletes, szólt hogy felveszik, megmondta hova menjünk, de előtte ugorjunk csak le röntgenezni. 7 20-kor kész volt röntgen, 7 30 kor felvettek, ott azonnal vérvétel...

 

Szóval a Heim Pálról csak jókat tudok mondani.

 

Az már csak hab a tortán, hogy elköltöztünk azóta biatorbágyra pestlőrincről, de az a fiatal orvos, aki ott kezelte, szintén átjött a törökbálinti kórházba.....

Előzmény: Forti (183)
Lizi_ Creative Commons License 2005.02.22 0 0 199

 

Btünde,

Köszi a választ. Nagyon úgy néz ki, hogy ez volt, mivel másnapra szinte elmúlt ez a fulladásos köhögés, és most már szinte teljesen jól van, picit folyik az orra. Mégcsak nem is köhög.

 

Lizi

Előzmény: btünde (198)
btünde Creative Commons License 2005.02.21 0 0 198

 

Szia !

 

 

Nekünk anno azt mondta a dokinő, hogy előfordulhat, h. csupán egyetlen egyszer van a gyereknek, mert vmi vírus kihozta belőle, és soha többé !

 

Tiszta szívemből kívánom h. nálatok így legyen ! ♥

Előzmény: Lizi_ (197)
Lizi_ Creative Commons License 2005.02.19 0 0 197

Sziasztok!

 

Most jöttünk haza az ügyeletről, 13 hónapos lányom édredéskor ugyanis nagyon csúnyán köhögött és fulladt is. Éjjel nem volt ilyen, két napja náthás. Igaz éjszaka sokszor felébredt, nem is számoltam hányszor, de csak reggel volt ez az ugatásszerű köhögés, meg délután ébredés után. Akkor mentünk az ügyeletre.

Doki azt mondta kezdődő krupp. Azt nem hogy ezt most akkor megúsztuk, vagy még kialakulhat. Szerintetek?

Calciumot és fenistil cseppeket kell szednie.

moncaberta Creative Commons License 2005.02.17 0 0 196
Köszönöm, kaptunk.
haspoki Creative Commons License 2005.02.17 0 0 195
Szia!

A Svábhegyi korházban lehet kapni, olcsóbban, mert nincs rajta áfa, úgy emlékszem, 4500-ért vettem. Van az udvarban egy gyógyszertár, ott kell kérni, felmenni a pénztárba, befizetni, visszamenni és megkapod. Szóval elég bonyolult volt megkapni, főleg, hogy a gyerek már a kocsiban ült, eltartott vagy 20 percig.
Előzmény: moncaberta (191)
rollller Creative Commons License 2005.02.17 0 0 194
nem tudom aktualis e meg de a fogarasi uti (zuglo) harsfa patikaban jelenleg is kaphato, telefonszamuk: 220-8116
Előzmény: moncaberta (191)
rollller Creative Commons License 2005.02.16 0 0 193
roham eseten kup, akkor mar kalcium semmit se er, kalcium (vagyis inkabb a kalcium-fenistil egyutt) napi 3szor megy amikor gyanus a gyerek, de este mindenkepp, de gondolom ez dokifuggo
Előzmény: Forti (190)
rollller Creative Commons License 2005.02.16 0 0 192

holnap reggel megyek mas miatt a nalunk levo hianycikkekkel is mindig rendelkezo gyogyszertarba, ha akarod megkerdezem, es ha irsz mailt a mobilszamoddal az itteni mailemre, akkor smst is kuldok rola hogy van-e (vagy van-e eggyel nagyobb meret, mert nekunk mar az kene, es akkor oda tudom adni a mi baby meretunket)

amugy amig nem kapsz, addig a kerekalju tejfolosdoboz technikat hasznald, ha nem mutattak, leirom szivesen,

Előzmény: moncaberta (191)
moncaberta Creative Commons License 2005.02.16 0 0 191

Sziasztok!

Sehol nem kapok babyhalert a hörgötágítóhoz. Nincs ötletetek, hol szerezzek egyet? Online is jó. Feleslegessé vált használtat is átveszek.

Forti Creative Commons License 2005.02.14 0 0 190

Szeretném még megkérdezni,  sajnos mint gyakorló kruppos szülőktől, hogy meddig fogok parázni esténként? Már több mint egy hete volt a roham, bár igazából már ebben is kétségeim vannak, hogy roham volt-e, azok után amiket olvastam, és még mindíg rettegek az éjszakáktól. Levi mivel ugye tüdőgyulladása van, eléggé köhög még mindíg, én meg ugrok egyből mellé és hatalmas fülekkel figyelem nincs-e gond.

A hidegpárásítót is hol bekapcsolom, hol kikapcsolom, nem tudom hogy tüdőgyuszinál mennyire jó, ugyanakkor félve a krupptól hagynám menni egész éjjel. Azt sem tudom pl. hogy a rohamot mindíg megelőzi az ugató köhögés, vagy van olyan is amikor csak nem kap levegőt a gyerek?

Írtátok a kálciumot! Azt pl. mikor adjátok? Az én gyerekorvosom azt mondta, hogy teljesen hatástalan és roham esetén egyből a kúpot adjam.

Az a baj, hogy mivel az ember nem kap normális felvilágosítást, próbál utánajárni maga, viszont én mostanra eljutottam odáig, hogy még jobban össze vagyok zavarodva mint addig amíg csak a kórházi tájékoztató levelecske volt a kezemben.

Forti Creative Commons License 2005.02.14 0 0 189
Aha, értem. Köszönöm szépen a gyors választ.
Előzmény: Laja73 (187)
MentátNé Creative Commons License 2005.02.14 0 0 188
Mi is feküdtünk a múlt héten a Lászlóban, igaz nem a kruppos osztályon hanem a belen. Na az is egy horror. Én is egy széken húztam le 3 napot ( anyuka nem kötelező bennt maradni ). Kisfiam kiszáradással került be ( hányás miatt ) és tele volt a vizeleteacetonnal. A nővérekkel semmi gondom nem volt, de sok mással igen. Előszőr is betettek mellénk egy gyereket 41 fokos ismeretlen eredetű lázzal ( háziorvos agyhártyagyulladás gyanúval küldte ) . Addig azt mondták, hogy ők csoportosítják a fertőző betegségeket. A másik gondom az volt, hogy az orvos kért a hazamenetel előtt vizelet kontrollt,mert hogy előtte sok volt az aceton és ezt nem csinálták meg, de rárták a záróra, hogy vizelet kontrollon minden rendben. Én azt hiszem no comment. Vannak helyek ahol mindent szabad.
Laja73 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 187
Sosem teszünk csapvizet bele, csak salvust, és fertőtlenítő-tablettával tisztítjuk, asszem Neomagnol a neve.
Laja73 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 186
Aha, olyan nincs nekünk. Kézi inhaláló van, ami végülis ugyanaz, csak koncentráltabban.
Előzmény: Forti (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!