Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 11
Szia zsebibébi!

Tudsz mondani pontosabb infókat róla? Milyen árak vannak, hegyivasút, szállás, hol lehet a neten megrendelni, stb. És engedd meg hogy azt is megkérdezzem, menyi időre mentél ki? :-)
Előzmény: zsebibébi (10)
zsebibébi Creative Commons License 2005.08.25 0 0 10

Ausztria lett belőle, Puchberg am Schneeberg.

 

Fantasztikus volt, és alig három óra Budapesttől autóval, és már meg is vettük a hegyivasútra a jegyet, ami 1700méterig megy fel. Még sosem másztam igazi Alpokbeli hegyet, tüdőszaggató érzés, de fantasztikus fent lenni.

Olyannyira, ha nem kapaszkodik az ember lánya, simán lefújja a szél a hegygerincről..pedig alig valamivel több, mint 2000 méter. Kíváncsi vagyok, mi lehet a Himalájában ezek után?:)

 

Mindenkinek ajánlom, ha valaki szeretne túrázni. Interneten is lehet jegyet venni, és ki is nyomtatni egyből. Gyönyörű minden, a táj, a látvány, a hó a hegyen fent, káprázatos. És nem kell noszogatni senkit elalvás gyanánt este:)

 

De legközelebb lehet belőle Magyarország is. Csak gondoltam, tartozom a beszámolóval a szabimról visszajövet:)

zsebibébi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 9
Köszönöm szépen:)
Előzmény: ilzo29 (8)
ilzo29 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 8

Én írok Neked 1-2 szép helyet, lehet választani:

- Visegrád

- Esztergom

- Dömös

- Vácrátót

Ez a 4 hely pl majdnem "egy helyen van", nem kell sokat autózni, hogy eljuss az egyik helyről a másikra.

 

+írok még:

- Gyöngyös

- Mátrafüred

- Miskolctapolca (Barlangfürdő)

- Szarvas

- Martfű

 

Egy kicsit messzebb van pl:

- Hévíz

- Harkány

- Pécs

- Zalakaros

- Kőszeg

 

Jó pihenést!!! :))))))))

 

Előzmény: zsebibébi (6)
zsebibébi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7

Látom, senki nem vesz komolyan. Bár meg tudnám változtatni a topikcímet...

 

Csak egy várost írjatok, kérem szépen:)

zsebibébi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 6

Bocs, hogy ide írok, de nem akartam ezért új topikot, viszont hétvégéről lenne szó, ami most nem feltétlenül kell, hogy meghitt legyen.

 

Megint iszonyat hülye időt mondanak, tehát megint ugrott a strand, viszont azért szeretnék valamit kitalálni.

Van valakinek valami jó ötlete? Budapestről indulással, max 100km-en belül, félnapos-egynapos...

Strandpótlék is jó, de nem hegymászós, mer azt utálja sajna, szóval valami...

Bár valami ilyet is hallottam, mintha lenne Egernél valami új látványfürdő, de ez csak hirtelen egy ötlet volt félfüllel valahonnan, szóval ha segítenétek, az jó lenne.

 

Ugyanis rossz fát tettem a tűzre:)

 

 

RKata Creative Commons License 2001.06.08 0 0 5
Igen, zuhanyzósak. (Nálam szóba se jöhetne különben. :))
Bővebb info: www.hotels.hu/kiralyret

Kata

Előzmény: Centi the real (4)
Centi the real Creative Commons License 2001.06.08 0 0 4
RKata!

Te vagy a mi emberünk!!Pont ilyenre vágytam!!Valszleg a legutolsó helyet fogjuk meglátogatni. (picit szűken vagyok most...)Kastélyhotel Királyrétben fürdőszobásak a szobák?

Előzmény: RKata (3)
RKata Creative Commons License 2001.06.08 0 0 3
Kedves Centi!

Éppen most akartam egy hasonló témájú topicot nyitni, amelyben mindenki megírhatná személyes élményeit a hazai szálláshelyekkel (elsősorban szállodák, panziók) kapcsolatban, hogy melyiket ajánlja, melyiket nem?

Volt szerencsém az ország jónéhány területén összebújni a párommal, nagyon szeretjük az ilyen hétvégéket, havonta-kéthavonta egyet mindig megejtünk. A legeslegfrissebb élményünk az elmúlt (Pünkösd) hétvége: Porva-Szépalmán a Silence Hotel Szépalma. Gyönyörű hely (Zirctől kb. 10 km-re, Veszprém, Pannonhalma a közelben), nagyokat lehet kirándulni (Kőris-hegy oda-vissza kb. 3 óra, eltévedőknek 5 óra :), a szálloda maga gyönyörű, kedves a személyzet, ötcsillagos a szakács! A tulajdonosnak (svájci) igencsak van rá gondja, hogy minden nagyon igényes legyen. Saját ménesük van, szerveznek méneslátogatást is (lovagolni nem lehet, mert csak tenyésztés céljából tartják a lovakat), vannak szürkemarhák, mangalicák (irtó édesek), saját méhészetük stb. A szállodában szauna, szolárium, infrakabin, könyvtár. Június 17-ig akciós ajánlatuk van, egyébként az ár: 13.000 Ft/szoba/éjszaka + IFA. Megtalálod őket a www.szepalma.hu honlapon. Ja, és nincs térerő!!! :) Bocs, hogy így elragadtattam magam, de tényleg nagyon-nagyon szép hely!
Szívből tudom még ajánlani Sopronban a Hotel Koronát, gyönyörű szálloda a város tetején, kis tornyos bástyákkal (10.000 Ft/szoba/éj bőséges svédasztalos reggelivel, van szauna és uszoda), számos turistaútvonal kiindulópontja, Noszvajon (Egertől 12 km) a Kastélyhotel Fenyvest (5.200 Ft/szoba/éj, szauna, pezsgőfürdő van), ha pedig mindenképpen 100 km-en belül szeretnétek maradni, akkor Szokolya-Királyréten (Börzsöny) a Kastélyhotel Királyrétet. Innen is rengeteget lehet túrázni (Magas-Tax, Csóványos, Nagy-Hideghegy), nagyon jó a levegő. Az ára sem vészes, kb. 5.000 Ft/szoba/éj – ebben a svédasztalos reggeli is benne van. (Pontosan már nem emlékszem a szobaárra.)
Remélem, segítettem, érezzétek jól Magatokat!

Kata

jedilovag Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2
Az a problem, hogy amit konkrétan mernék ajánlani az 600 km-re van, csak hosszú 7végére tudnám ajánlani...sorry
Előzmény: Centi the real (1)
Centi the real Creative Commons License 2001.06.08 0 0 1
Hi Jedi!

Valami konkrét????

Előzmény: jedilovag (0)
jedilovag Creative Commons License 2001.06.08 0 0 0
Az ágyban kettesben, nincs is annál j0bb ;-)
Centi the real Creative Commons License 2001.06.07 0 0 topiknyitó
Sziasztok!!!

A segítségeteket szeretném kérni!!
A feleségemmel szeretnénk elutazni a június 23-24.-i hétvégére egy meghitt nyugodt fogadóba, vagy panzióba. ( tudjátok, olyan összebúlyós gerlés hétvégét szeretnék...)Budapest 100 km -es körzetében, ahol lehet sétálni, kikapcsolódni

Tudtok ilyet?

Nem merek katalógus alapján választani, mert már arra egyszer ráfáztam...

Ha van valakinek tapasztalata, akkor ossza meg velem!!

Köszi!!

Centi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!