A 250-es sem rossz dolog, a kérdés mire használja az ember a motort. Egy CRF 250 rally-t simán el tudnék képzelni magamnak tereptúrázáshoz.
De mivel én országúton kirándulgatok, gyakran keresve 2000 m feletti hágókat, bizony a kis 600-asból is néha elő kell szedni a fordulatokat, hogy haladjak. A nagy motor soha nem azért kell, mert a csúcsteljesítményére szükséged van, hanem azért, hogy kényelmes legyen vele a motorozás. Aki ment régi két ütemű 125-össel az tudja. Mentek azok rendesen, de megdolgoztatta az embert rendesen.
Nekem 10.000 km-t bír nagyjából minden gumi úgy hogy 120- nál többel szinte soha nem megyek, büntetést még soha nem fizettem. A kipufogóm gyári, zenét motoron nem halgatok, füldugóba motorozok :-)
Nagyon sok a múlik azon, hogy milyen motoron használod. Nekem a PR2 volt egy katasztrófa Horneten, pedig azt is a mindenki ajánlotta. Végül sok vélemény után arra jutottam, hogy a Hornetnek Hornetnek nincs meg a kellő súlya hozzá.
Nyilván lehet úgy óvatoskodni, hogy sokáig tartson, de akkor meg mindegy milyen gumi, ha nincsen feszegetve soha. A búgást nagyon sokan leírták már, elég sokan hallják.
BT 23 nekem is volt. A nagy hibája az volt, hogy csak akkor tapadt jól, ha rendesen bemelegedett. De addig el kellett jutni! Ha rendesen elérte az üzemi hőmérsékletet, akkor már esőben is tapadt szépen, lehetett vele rendesen menni, de egy hűvösebb hajnalon olyanokat fintorgott a legváratlanabb helyzetekben is, hogy tényleg meg lehetett ijedni párszor :-)
Nekem annak idején BT 023 volt egy nagy határ szar,úgy ahogy írják is,csak csúszkálni lehetett vele!
Halálfélelmem volt a motoron,pedig mind a kettő új volt.(R 17.beszélt rá).
Utána vettem Pirelli Angeleket és olyan lett a motor mintha kicserélték volna!
Mindenkinek merem ajánlani,mert sokat kibírnak!
Amúgy azt is merem ajánlani,hogy a revolution motornál vegyétek meg,mert nagyon korrekt a srác és sokkal olcsóbb mint az R 17.
Pl.: a motorkiállítás előtt beszéltem a tulajjal és azt mondta,hogy azért nem jönnek el,mert nem tudja biztosítani azt a 22-24 fokot a kiállításon,mint ami a raktárba van nála.
Miután fel lett rakva frissen nagyon tetszett. Egy csapásra nagyon kezes lett a motor az új gumival a lefutott után, de ez az effekt minden új guminál megvan. Aztán azt hittem búg valami a váltóban, vagy a kerékcsapágy, mert néha olyan fura hangot hallottam. Aztán rájöttem, hogy úgy 80 km/ó alatt egyes aszfalttípusokon nagyon hangos ez a gumi. Megkönnyebbültem, hogy csak a gumi, de innentől folyamatosan zavart ez a búgás. Aztán elég gyorsan kopott és a minták nagyon rondán szétnyíltak, mintha valami hatalmas nyomatékkal bíró motor elcsavarta volna a gumit. Végül annyit bírt csak mint egy sportgumi, amit utána használtam. És a sportgumi még egy lapáttal rá is tett, ami a tapadást, kezességet illeti, ráadásul hangtalanul. Én nem vennék olyat újra.
Innen rendeltem én is párban. Annyi a szépséghiba, hogy 2016-os a gumi, amit küldtek. Bár én szerintem 2018 év végéig elhasználom, ha meglesz addig a vas...
Lehet ha én kergetem meg igen gyakran a gépet, úgy 6 az átlag. A 6,5 egyszer jött össze egy transzfogarasi túra alkalmával, egy részen őrülten kanyargós, hegyes, hazafele sietős túra volt. 3-4 ezren csak nézelődés közben szoktam tartani, amikor fontosabb a látnivaló, mivel abban a tartományban nincs sok ereje ezeknek a motoroknak.