Keresés

Részletes keresés

Attila Dinók Creative Commons License 2018.11.22 0 0 2604

sziasztok! 

 

Érdekelne a véleményetek, hogy ezek a bélyegek körülbelül mennyit érhetnek?! 

 

Úgy örököltem, szeretném eladni őket. A képen látható bélyegeken kívül, van még több is.

 

A válaszokat előre is köszönöm. 

seothoes Creative Commons License 2018.11.03 0 0 2603

írtam egy levelet.

Előzmény: pg54 (2599)
foltos1107 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 2602

http://maltesex.com/cgi-bin/doctarr/dtaccess1?data=plating~2003/07/25/DT095726.JPG~~~~

Vagy ellen ezen kép alapjan, ahol az összes plate PB-je egymas mellett van...az enyem szerintem a p10-re hasonlít a legjobban.

foltos1107 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 2601

Sziasztok!

Erről a Penny Blackről azt gondolom hogy plate 10-ből való, az itteni: http://philatelics.org/~allan/shrop/blacks/pb.html plate 10-zel való összehasonlítás után.

Szeritetek lehet benne valami? Csak a p10-nek van annyira lent a 'P' betűje, mint az enyémnek.

seothoes Creative Commons License 2018.11.03 0 0 2600

Csak segítséget kérnék,h tudjam ér-e valamit,Persze,egyetlen darabja sem eladó,mert több generációs gyűjtés eredménye-még az üknagyapám (1820-1911+)majd a nagyapám (1898-1986+) állt be  a sorba,és közben édesapám is megkedvelte ezt a hobbyt.Valamennyi rálátásom van nekem is,"könyomatos" -réznyomatos-"hírlapbélyegeknél ezt könnyű megmondani,a többire meg ott a Visnyovszky-féle virtuális azonosító,de kinek van erre ideje?A tudásom egyenlő a zéróval,aki meg tudna segíteni,más sajnos,nincs közöttünk

Sok féle-fajta bélyeg van

Valahol olvastam,hogy  a gyarmati bélyegek jó árasítottak,no meg  a Mauritiusi bélyegekről is hallottam már ezt-azt..

Előzmény: pg54 (2599)
pg54 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 2599

Van bizony! Persze attól is függ, mit tartasz értékesnek (kb. Ft?). És persze itt-ott kellene nagyobb kép ill. kiegészítő adat...

Előzmény: seothoes (2598)
seothoes Creative Commons License 2018.11.02 0 0 2598

halisztok.Érdeklődnék,hogy van -e ezek között értékes?köszi

pg54 Creative Commons License 2018.10.03 0 0 2597

Attól is függ, mit akarsz kezdeni vele...

A használatlan bélyegek mindenképpen megérdemlik a csipesz használatát.

Első körben én szétválogatnám országok szerint, aztán időrendbe szedném (ez inkább csak katalógussal megy...)

Természetesen egész más a helyzet, ha valamilyen téma mellett lecövekelsz...

A rakosgatás idejére mindenképp a berakó alkalmas.

Jó szórakozást!

Előzmény: kagabor-ip (2596)
kagabor-ip Creative Commons License 2018.10.02 0 0 2596

Üdv!

Van egy megtermett albumnyi bélyegem, amit szeretnék rendbe rakni, hogy könnyebben átlátható legyen, így könnyebben megítélhető legyen esetleg az értéke. Hogyan fogjak hozzá? Mi alapján csoportosítsam elsősorban? Évszámok? Esetleg származási ország, vagy téma? Köszönöm szépen a válaszokat!

(Esetleg: mivel érdemeb pakolászni őket? Simán kézzel, vagy cérna- vagy gumikesztyű, esetleg csipesz?)

beauvois Creative Commons License 2018.09.11 0 0 2595

Az első kiadás volt a 20+1-es, ebből készült kb. 600 000, ebből legfeljebb 30000 lehet bal oldali szelvényes.

A második volt a 9+9-es, kb 200 000, ebből csak felső szelvényes lehet, 100000 db. (utólag készült, mert sok MaBéOSz-tag gyűjtőnek nem jutott szelvényes bélyeg)

Vágott csak az elsőből készült, kb 4000 sor, ennek huszada lehet szelvényes.

Felső szelvényes fogazottat könnyű találni, bal szelvényes ritkán van árveréseken, vágottan még ritkábban.

A felső szelvényesről nem lehet megállapítani, hogy 1. vagy 2. kiadás.

A 2. kiadást a postán nem árulhatták összefüggésekben és a szervezett gyűjtők is csak egyesével kaphatták. 50 éve adták ki és még nem is került elő összefüggésben, ívdarabban.

forrás: MBM, MPIK

Előzmény: pg54 (2594)
pg54 Creative Commons License 2018.09.09 0 0 2594

Kétszer nyomták:

egyszer 18-as ívekben, felváltva 3 szelvény, 3 bélyeg 6 sorban,

egyszer pedig 20-as ívekben, bal 1. szelvény, a többi bélyeg (7x3 - 1 = 20).

Valószínűleg a két nyomás közti különbségre találtál rá.

(Ugyanezért vannak nagy árbeli különbségek, hogy hogyan helyezkedik el a szelvény a bélyeghez képest.)

Előzmény: Szilatesz (2593)
Szilatesz Creative Commons License 2018.09.05 0 0 2593

Sziasztok, van egy 1968-as Hortobágy sorozatom, azon belül is a Csíkos verseny az érdekes, mert a fogazott és szelvényes bélyegek között szemmel látható a különbség. Az egyiknél hiányosak a felhők és a csíkosok sapkájáról a tollak. ez sima festékezési hiba?  Találkozott ezzel már más is? Vagy csak nekem új? 

nagytibi Creative Commons License 2018.08.05 0 0 2592

Sziasztok!

1988-ban volt egy légiposta sorozat, amin duplafedeles repülőgépek voltak. Szerintem akkor ez volt a leggyakoribb bélyeg, így biztos csak filléreket ér. Viszont nekem van néhány tévnyomatnak látszó példány a 2 forintosból, ahol más a szín (van a normálisnál sötétebb és világosabb is) vagy függőlegesen elcsúszott a kép. Ezek érhetnek valamit?

wangared Creative Commons License 2018.07.26 0 0 2591

Még kiegészíteném annyival, hogy az albumot (berakót) tokkal (angolul: slipcase) együtt vedd meg.

 

Már korábban linkeltem ezt a cikket evvel kapcsolatban, egy híres Ausztrál gyűjtő írása a slipcase fontosságáról:

https://www.glenstephens.com/snmarch09.html

 

Ennél többet nem tehetsz a bélyegek épségének a megóvásáért.

Előzmény: Kaptabakta (2589)
wangared Creative Commons License 2018.07.26 0 0 2590

szia. Szerintem ha filacsíkba rakod egyenként őket, és úgy rakod a berakóba, az a legbiztonságosabb megoldás.

 

https://www.stampcommunity.org/topic.asp?TOPIC_ID=27844

 

Ezen a fórumon egy Indiai gyűjtő elkalmazta ezt a módszert. Sajna szükséges hozzá egy filacsíkvágó készülék is.

 

De vehetsz Leuchtturm Vario lapokat (több féle méretben kapható) és azokba teszed a bélyegeket, ahol a fólia csík teljesen lefedi a bélyeget.

https://www.stampcommunity.org/topic.asp?TOPIC_ID=46720

 

Ezen a fórumon van pár kép, hogy milyen igényesen lehet benne tárolni a bélyegeket. Nem olcsó.

 

Előzmény: Kaptabakta (2589)
Kaptabakta Creative Commons License 2018.07.25 0 0 2589

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy mindeddig berakóba raktam a bélyegeimet, de sikerült beszerezni pár ritkaságot az 50-es évekből amit már inkább nem oda tennék be és erre keresnék egy biztonságosabb (mármint állagmegóvás miatt biztonságosabb) tárolási módot. Legalább a 1949-1959-ig tartó időszakot szeretném átrakni.

Tudnátok tanácsot adni, illetve a beszerzésre szintén?

Köszönettel

nancai Creative Commons License 2018.07.05 0 0 2588

köszi,de nekem olyan van,amin az elnök arcképe van,5-6féle különböző szinben.Én azt olvastam,hogy az 'elnököt ábrázoló kinai bélyegek",de az enyémek nem ilyenek.Köszi  a segítségét.

Előzmény: wangared (2587)
wangared Creative Commons License 2018.07.03 0 0 2587

Ez a 67-es Mao sor 1300 Euro volt 2006-ban, postatisztán.  Azóta több. Ha ilyened van jól jártál vele

 

Előzmény: nancai (2582)
bakibaby Creative Commons License 2018.07.03 0 0 2586

Oh, pardon, félre :-)

Előzmény: bakibaby (2585)
bakibaby Creative Commons License 2018.07.03 0 0 2585

Remélem, h az angolok nem ülnek fel a kolumbiai provokálásokra..

wangared Creative Commons License 2018.07.03 0 0 2584

Ebben az esetben már érdemes beszerezni fillérekért egy nem régebbi Magyar bélyegkatalógust, és megnézegetni benne az árakat. Bár a II világháború körüli átlagbélyegek nem túl értékesek.

Előzmény: Legere (2581)
wangared Creative Commons License 2018.07.03 0 0 2583

Ha teszel fel képet a Mao sorról, meg tudom mondani a katalógus árát.

 

A Vaterán szoktam vásárolgatni bélyegeket, sajna soha nem sikerül megvennem semmit bagóért, mert ami ér valamit annak keményen felmegy az ára. Úgyhogy emiatt ne aggódj. Persze katalógus áron szinte soha semmit nem lehet eladni, kevés kivételtől eltekintve

Előzmény: nancai (2582)
nancai Creative Commons License 2018.07.02 0 0 2582

Valahol azt olvastam,h a régi bélyegek értékesek,de alant olvasható,hogy az újabbak között is vannak értékes darabok.Örököltem néhány régebbi és újabb   bélyeggyűjteményt,mint laikus,nyilvánvalóan nem szeretném eladni "bagóért"A neten tájékozódom,valahol egy másik cikkben pl. azt olvastam,hogy a 60-as években kiadott "Mao Ce tung" bélyegek mekkora értékkel bírnak-a 90-es években  a kinai polgárok jórésze azért költözött Magyarországra,hogy ezeket felvásárolja..Nekem pont van egy Mao sorom is..akkor most mennyit érhet?

https://www.veol.hu/eletmod/belyeget-gyujtott-kincsek-lapulhatnak-a-fiokjaban-1755404/

Legere Creative Commons License 2018.06.27 0 0 2581

Köszönöm a válaszokat.

Bőven 1965 előtti kollekcióról van szó, zömében II. világháború körüliek. Nagyapám 1903-ban született, az orosz frontot postásként megjárt fiatalember volt, aki akkortájt már hódolt a bélyeggyűjtésnek.

Előzmény: wangared (2580)
wangared Creative Commons License 2018.06.26 0 0 2580

Sajnos a posta tiszta Magyar bélyegek ijesztően alacsony áron kelnek el a Vaterán, illetve szánalmasan alacsony áron árulják őket, és senkinek sem kell. 1-1 olyan kivétel van hogy nem 50ft-ért, hanem 200ft-ért megy el valami, annak örülni kell. Az 1965-1989 közötti bélyegekről-blokkokról beszélek. Az Ajándék kiadások, vagy a vágott-fogazatlan bélyegek kivételek, ezeknek még viszonylag van ára.

Előzmény: Legere (2578)
pg54 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 2579

Ha egykét konkrétumot írsz (ország, évjáratok), vagy teszel fel képeket, itt a fórumon elég reális vélemények szoktak megjelenni...

Előzmény: Legere (2578)
Legere Creative Commons License 2018.06.25 0 0 2578

Sziasztok!

Előrebocsátom, hogy nem vagyok gyűjtő, bélyegalbumról maximum ifjú koromban a lányoknak tettem említést. Ennek ellenére komoly és tiszteletreméltó hobbinak gondolom. Mostani érintettségem megboldogult nagyapám révén lett aktuális, aki gyűjtőként hódolt eme időtöltésnek. Rám maradtak az albumai, melyeknek tartalma főként posta tiszta magyar bélyegekből és blokkokból tevődik össze. Eladásra szánom a gyűjteményt és ezzel kapcsolatosan tudakolódom itt a fórumon. Laikusként milyen biztosíték állhat rendelkezésemre, hogy ne hagyjam magamat megvezetni kevésbé tisztességes szándékú gyűjtőktől? Miként kerülhetnék tisztába a gyűjtemény pillanatnyi értékével, hogy párhuzamot vonva mérlegelni tudjak ajánlatadáskor?

A segítő tanácsokat előre is köszönöm.

totya3213 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 2577

Üdv lehet gyüjteni beragasztva vagy kivéve de az istenért nehogy letépd a ragasztó csíkokat. Így falcosan van értékük ezt hívják falcos bélyegnek, de ha szétcincálod, gyűröd vagy elvékonyodik a papír értéktelen lesz

mersereg Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2576
bucci11 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 2575

Sziasztok! Egy meglepő mondattal kezdem:-): örököltem egy bélyeggyűjteményt. Nagyobb része a II. vh. előtti időkből magyar és külföldi. egy része berakókban van, másik része borítékokban, ezeket most szedem szét országonként (eddig vagy 60 féle van), a maradék albumokba, füzetekbe beragasztva kis ragasztócsíkokkal. A füzetekből kiszedem, és itt jön az első kérdés: a bélyegen maradt ragasztócsíkot hogy tudom a bélyeg károsodása nélkül eltávolítani?

Az albumokba ragasztott bélyegeket szerintetek kivegyem, vagy hagyjam így? Mellékelek pár képet, hogy milyenek.

Még egy kérdés: a barna foltok gombásodásra utalnak mindig? Ezeket ki kell dobni akkor a kukába, mégha esetleg ritkaság is, vagy tegyem őket egy közös helyre és majd nézzek utánuk?

Köszi a segítséget előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!