Keresés

Részletes keresés

yogibear Creative Commons License 2002.08.23 0 0 10
Való igaz, az ffdshow filter "gyengébb" gépeken is lehetővé tesz jóminőségű divx és xvid lejátszást.
Gatorral meg csak akkor kell küzdeni, ha a fullos, de nem fizetős 5.02-t teszed fel, az alap 5.02-ben ugyanis nincs gator :O)
Lejátszáshoz meg az is elég.
Előzmény: Floriol (9)
Floriol Creative Commons License 2002.08.23 0 0 9
Hi!

Lent olvastam, hogy másnak is gondja van a div-el. Sajna nekem is volt pedig 728 MHZ gépem van.

Én megoldottam, leszedtem minden vacak codecs-et és ezt tettem fel "ffdshow". Nem igazán értem, de az win-t a nagy kodecs csomagok meghülyítik teljesen, tök használhatatlan lesz a mplayer.

http://cutka.szm.sk/ffdshow/

Sokkal szebb a képe a PP-k miatt, amit lehet állítani a processzor sebességéhez mérten 1-100%.
Kevesebb processz igénye és visz a divx 3-4-5 változatait is. Kezeli a sub-ot, nem kell a gator.exe progival küzdeni mint a divx5.02 alatt.

Szóval szebb kép, kisebb proc terhelés és csak egy csomag.

Érdemes kipróbálni.

TaXiN Creative Commons License 2001.06.07 0 0 8
Itt asztali gép: SiS620 / Celeron TM 466 - dupla méretben szaggatnak a filmek. Normálban OK.
Előzmény: tcm (-)
tcm Creative Commons License 2001.06.07 0 0 7
Ja, és még valami: milyen OP rendszer lenne a legjobb? Jelenleg W98SE van rajta, jó, jó, de mégiscsak w9x... w2k esetleg?
tcm Creative Commons License 2001.06.07 0 0 6
mr_ricsi!
Tudsz ajánlani olyan tesztprogit, amivel kb. megbízhatóan tudnám tesztelni a RAM sebességét? Érdekes egyébként, hogy a kis videochip elvileg 4xAGP-nek van meghirdetve, és a SpeedSys nevű kis tesztecske szerint gigabájtok pörögnek másodpercenként. Persze DOS módban, protected alatt nem megy a progi...
Mit gondolsz, ha vennék még RAM-ot, kihúznám mondjuk 256-ra (ami nem hangzik olcsó beruházásnak egy notebooknál), akkor megoldódhatnának a gondjaim?
Üdv: TCM
Előzmény: mr_ricsi (5)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.06.07 0 0 5
TCM:
Igen, az alvás megtette a hatását! Én is pontosan emiatt ástam elő ezt a hozzászólást.
Nekem nem integrált a VGA-kártyám, így gyakorlati tapasztalatom nemigen van, de nemrég láttam egyik kollégám vadi új gépét DVD-t játszani és az is iszonyatosan szaggatott.
(C2-633, 64M SD, int.TNT2-M64)
Előzmény: tcm (4)
tcm Creative Commons License 2001.06.07 0 0 4
Elmélkedtem még a dolgon, az alvás frissített is kicsit. Amit a megosztott videomemóriás gondokról hallok, az logikusnak hangzik. Na de miért pont DivX-nél jön elő, könyörgöm??? NFS Porschének még csak eszébe sem jutott szaggatni. Akkor pont a DivX terhelné annyira a memóriát?...
Azt olvastam valahol, hogy
1. Sokaknak van gondjuk erős gépeken a DivX-el.
2. Bug van a DivX kódjában.
3. MP3-ba kódolt hang lejátszásával van a gond, innen az aszinkron.
Mi a vélekedés?
Előzmény: tcm (3)
tcm Creative Commons License 2001.06.06 0 0 3
Öööö... Szóval... Bízom benne, hogy nem sírod el magad, de... Mit kellett volna ebből megtanulnom?... (Azon túl, hogy még van mit fejlődnöm.) Szoszi bajos, meg minden - de számomra az a fontos, hogy neki is integrált Sis chipsetes cucca van, ami a shared video memory miatt lassan éri el a memóriát?

Na most akkor hogyan is van ez?...

TCM

Előzmény: mr_ricsi (2)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2
Előzmény: tcm (1)
tcm Creative Commons License 2001.06.06 0 0 1
Hi there!


Nos, nem tudom, mennyire vagy híve a SiSoft Sandra tesztjeinek - én nem teljesen, de mivel jobbat nem tudok... Szóval több különböző verziójú Sandrát is ráeresztettem a kicsire, meg egy PII400, 128M 133MHz, 32M AsusV3800, Win98 gépre, és... Hát nem lett rosszabb a gépem. Illetve nem sokkal. Na persze a DDR RAM picivel gyorsabb... :-)Szal ez a szitu.


Persze attól még lehet, hogy igazad van, és az integrált kártya SUXX. Gondoltam rá. Vissza is mentem a boltba. Ahol válaszképpen lekapott a srác a polcról egy ugyanolyan gépet, mint az enyém, és látványos bemutatót tartott. No - neki ment... Megnézettem vele a kütyümet kívül-belül, de nem jött rá semmire. Azt mondta, hogy nem tuningolt semmit, felrakta a DivX-et (3.11) meg a mozit, és megnézte. Még a CPU Quality-vel sem játszott. Ja, 1024*768*24, ? Hz. (Tán 60, asszem, majd utánajárok.)


Hát ezért vagyok én ilyen kis tanácstalan. Ha van még ötlet, szívesen fogadnám... Jó lenne, ha nem pont ezzel a DivX dolog rontaná el az életkedvemet...

Üdv:

TCM

Előzmény: mr_ricsi (0)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.06.06 0 0 0
TCM:

0, azaz nulla!

1, HW. Méghozzá az integrált videókártya, ami rendszeresen elveszi a RAM irási/olvasási jogát a CPU elöl, és az átlagos memória átviteli sebességet kb. 5-ödére csökkenti (a CPU szemszögéből nézve). Ez a gyakorlatban úgy néz ki, mintha tizenvalamennyi MHz-es memória lenne egy nem integrált VGA-s gépben.

2,Mindegyik számít, azaz minegyiknél egy minimális értéket el kell érni.

3, A képernyőfrissítés gyakoriságával kísérletezz. (Elvileg csökkenteni kellene, de hát mit lehet tudni...)

Előzmény: tcm (-)
tcm Creative Commons License 2001.06.05 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Nagy gondom lenne... Szeretnék a notebook-omon videózgatni, de sok film élvezhetetlenül szaggat. Egy asztali gépen (Celeron 400, 64M, Win98, 4M S3 Trio 3D/2X, DivX3.11 Alpha, minden alkatrész noname) simán megy például egy nagy felbontású és magas tömörítési arányú movie, de a kicsimen nem. A kicsike CeleronII 700, 64M, Win98, rendszermemóriával osztott Sis630 chipsetes videokártya, esetünkben mindegy hány megára osztva, ugyanaz a DivX verzió - movie lejátszásban negyedannyit sem tud, mint az asztali gép. (CPU Quality a DivX codec beállításainál minimumon, vagy akárhol.) Pedig egyébként eléggé hasít.
1. Miért van ez? Hardver v. szoftver? El lehet qrva valami a vindózban vagy vegyek még vasat?
2. Szerintetek mi számít a DivX lejátszásnál: proci, videokártya, memória mennyisége?
3. Van rá remény, hogy némi befektetéssel le fogom tudni játszani a filmjeimet?...

Reménykedő hívetek:

TCM

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!