Keresés

Részletes keresés

balatonorult Creative Commons License 2009.09.08 0 0 45

Mi újság Balatonfüreden? Épül a Tesco áruház !!!!!!!!!!!!!!!!!

Agyon kéne  csapni azt akinek ez köszönhető ! Legalább dugták volna el valahová, ahol nem látszik az egyen-ronda épület. Persze, a szörnyűséges görög falu mellett mi is állhatna még? Pont egy Tesco kellett oda. Fújjjjj !!!!!!!!!!!!!

Utó-Pista Creative Commons License 2008.07.05 0 0 43

Még valami:

 

A Görög falu csodás. Agyament ötlet volt a megépítése, már kezte megszokni az ocsmányságot az ember, oszt most kiszínezték, inkább grafiti versenyre kellett volna felajánlani.

 

Meghírdetni "egy grafiti hétvége Füreden" és már be is kerülhettek volna a rekordok könyvébe.

 

Paloznak az új iparteleppel versenyre kel a Görög faluval.

Ha látta valaki a hodályt, vagy barakkot a 71-es és a vasút mellett, ez az első gyöngyszem, leszmég vagy három.

 

 

Nem lenne baj, ha hazánkban építészeket képeznének, mert ezek a művészek ezeket az alkotásokat produkálják. A paloznaki ipartelepet a Finta keresztfia pártfogolja.

 

 

Visszatérve a Görög falura

Mi újság Balatonfüreden? Besárgult, vagy ha úgy tetszik sárgaságban szenved.

Lehet a festékgyárak féláron kínálták ezeket a színeket, esetleg valakit megkínáltak, és eldöntődött ez a látvány.

Utó-Pista Creative Commons License 2008.07.05 0 0 42

Nagyon csendes ez a lap.

 

Valaki meg tudná mondani, hogy kik jönnek a jazz napokra zenélni?

Ender Wiggin Creative Commons License 2007.12.07 0 0 41

Akkor most ugorjunk 5 évet. Gazdátlan a topic, de Füred sokat változhatott. A 6lépcsős és a velős pirítós azonban még mindig a régi.

 

Üdv., Ender

seuso Creative Commons License 2002.11.01 0 0 40
hali, tetszenek a korábbi beírások, amelyek Fonyódot dícsérik, valóban a hegy tetejéről nyílik a legszebb balatoni kilátás, ezt már annak idején Cholnoky Jenő is megmondotta... nem csak a fél Balaton láccik, hanem az EGÉSZ!!!

az érdekelne, hogy Bóka István hogy s mint lett Füred polgármestere, amikor előtte Alsóörsé volt. Hol lakik ő?
Üdv. Elek Miklós helytörténésznek, aki hallja adja át!

X polgártárs Creative Commons License 2002.08.13 0 0 39
ha nem látnám a neved, még azt hinném, h igazat beszélsz :)

na ilyen időjárás mellett ennyit a jürgenspottingról is...

Előzmény: Munchausen (35)
tenkeskapitány Creative Commons License 2002.08.12 0 0 38
a kempingben dolgozom mit szeretnétek tudni és miben segíthetek?
farriss Creative Commons License 2002.07.30 0 0 37
A füredi camping-ben (ha jól néztem a neten, akkor csak egy van) vannak a parthoz közeli kis faházak vagy bungalók?
mr hankey Creative Commons License 2002.07.24 0 0 36
hello!

ha szállást kerestek a balaton környékén, akkor nézzetek körül a www.vendegvaro.hu oldalon! mostanában indult, töltik fel az adatbázisuk serényen. és nem csak szállásokat lehet keresni, hanem programokat is...

jó nyaralást!

Munchausen Creative Commons License 2002.07.18 0 0 35
Nembay, a dolog úgyis lényegtelen, mert nem iszom a bort, meg a söröt, meg a páleszt se, lévén majdnem teljesen antialkoholista. Egyszer a borhéten megkostóltam egy jó drága és öreg márnememlékszem talán szekszárdi bort, nem volt rossz, de nem bírnék rászokni. ;-))

Viszont jó poén a borhét, mert jókat röhögünk a becsípett germánokon. ;-))

Előzmény: X polgártárs (34)
X polgártárs Creative Commons License 2002.07.18 0 0 34
azazhogy pont nem :))))
x láma pt
Előzmény: X polgártárs (32)
Porter Creative Commons License 2002.07.18 0 0 33
Udv mindenkinek,

ha tudna valaki szombatra-vasarnapra emesztheto aron szallast ajanlani Fureden 4-5 fo reszere, akkor az legyszi dobjon mar meg egy eMail-lel!

Egyebkent milyen a Zimmer Feri helyzet, nehez ures apartmannt/szobat talalni a balaton mellett?

X polgártárs Creative Commons License 2002.07.18 0 0 32
báró úr, úgy pont lekési a borhetet (aug 10-25)...:(
(füredi progamok)
Előzmény: Munchausen (31)
Munchausen Creative Commons License 2002.07.18 0 0 31
Üdvözletem minden kedves Balatonfüreden lakó, illetve ott nyaraló olvtársnak!

Idén sajnos csak Augusztus 20-26-ig tudok lemenni nyaralni és szeretném megtudni valakitől, hogy a Kisfaludy strand mellett a Kagyló ételbár nyitva van-é így a szezon végén is? Jó lenne, nem kellene főzni és nincs messze. ;-)

rendesember Creative Commons License 2002.06.18 0 0 30
A pizzéria a volt Aranycsillag hotelnél van.
Bp. felöl jövet jobbra van az új OTP fiók és az út másik oldalán egy nagy sárga épület,van egy parkoló is ott.
800-1200 a pizzák árai.Jók a saláták is és a sörök.
Hétvégén,ha este akarsz menni akkore érdemes foglalni,mert nem biztos,hogy van hely.
A bazársor helyén nincsen semmi csak a park maradt meg.
A bódéváros ismét megépült és már nyitva is van.
A strandbelépőkről később nem tudtam beszélni senkivel sem aki tudná.

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.17 0 0 29
Szia!
Konkrét árakat nem tudsz mondani?
Hol van az a pizzéria?
(Már úgy várom, hogy ott legyek!)
Előzmény: rendesember (28)
rendesember Creative Commons License 2002.06.16 0 0 28
Sziasztok!
Füred klassz hely ez kétségtelen.
Sajna a mostani városvezetésnek köszönhető az a sok ember által megszólt állapot amely a sétányt és környékét jellemzi.
Sokkal előbbre való a sok önös érdek mint a köz java.
Sajnos ez van.
Az árak sajna ismét emelkedtek ( lassan elüldöznek evvel mindenkit ).
Az aranycsillag-pizzériában és a Kisfaludy strand új főbejáratának a tetőrészén egy salátabárban elfogadhatók az árak.Kellemes a milliő és a kiszolgálás.A pizzériában péntek-szombat este foglalni kell helyet,mert vannak rendesen.
A csarnok sajna tényleg drága,de van minden és kihasználja a monopolhelyzetet.

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 27
Halihó!

Jól el volt már rejtve ez a topic, de mivel júliusban leköltözöm Füredre egy hónapra, gondoltam, tájékozódom már egy kicsit előtte itt is. Leginkább most az izgat, hogy milyen árak vannak mostanában (strandbelépő, mozijegy, fagyi, ilyesmik). Meg hogy a sétányon mi a helyzet, épitettek már bódékat a lebontottak helyére?

M79

Ender Wiggin Creative Commons License 2001.09.24 0 0 26
Igen! A legszebb tavasszal, ha lehet hóvirágot, vagy ibolyát szedni. Ősszel pedig piroslik a hegy attól a bokortól, aminek nem tudom a nevét (cserszömörce?). Egyszer átvágtam a hegyen a Tamási Áron u.-tól a Koloska forráshoz és a kilátónál előbukkant két őz (nem tudom ki lepődött meg jobban...)

Jó, hogy jön a vénasszonyok nyara, a gond csak az, hogy én nem fogok menni mostanában. Sajnos, vagy szerencsére, de sok a munka...

Üdv.: Ender

Előzmény: Tantus (25)
Tantus Creative Commons License 2001.09.24 0 0 25
Ez talált. Én is jobban szeretem a vidéket,ha nincs annyi ember. Aki még nem látta a Balatont télen, nem is tudja elképzelni, hogy milyen gyönyörű tud lenni. Én nem nagyon szeretem a nyarat itt, nekem túl sok az ember, de az ősz, a tél és a tavasz nagyon klassz. És ráadásul még most állítólag jön a vénasszonyok nyara is, alig várom...
Előzmény: Ender Wiggin (24)
Ender Wiggin Creative Commons License 2001.09.24 0 0 24
Hali Tantus!

Nekem nem is szokott hiányozni a nyüzsgés. Jobb szeretem, ha havas a város és nagyokat lehet szánkózni a Kilátó utcában. Ismered?

Üdv.: Ender

ui.: Kösz, hogy nem hagyod elmerülni kis városom topicját.

Előzmény: Tantus (23)
Tantus Creative Commons License 2001.09.21 0 0 23
Igen, a Balaton már hideg, de német túrista még van, nem is kevés... Utószezon, meg ilyenek. Viszont a mostaniak nagy része nyugdíjas, a nyüzsgés tehát már nem annyira nagy.
Előzmény: Ender Wiggin (22)
Ender Wiggin Creative Commons License 2001.09.21 0 0 22
Legnagyobb bánatomra ez a topic mélyebbre merült, mint a Titanic. Megpróbálom kiemelni a hullámsírból, pedig talán veszni kellene hagyni. A legnagyobb baj az, hogy az előző beírásom óta nem jártam Füreden, így semmi újságról nem tudok beszámolni.

A Balaton gondolom már hideg, véget ért a borhét és talán német vendég is csak hírmondóba maradt. Az iskolák pedig ott is beindultak.

Üdv.: Ender

Ender Wiggin Creative Commons License 2001.08.21 0 0 21
Ezúton köszönöm a Dianna cukrászda melletti autósbolt eladójának azt az önzetlen segítséget, amellyel elirányított egy veszprémi boltba, ahol sikerült szombaton fékbetétet vennem az autómhoz.

Ez az a fajta segítség, amelyet a legtöbbre becsülök. Semmit nem nyert vele, csak annyit, hogy legközelebb is hozzá fogok fordulni. (És hálából vettem nála 380 Ft-ért egy illatosítót). Kár, hogy egyre ritkábban találkozni ilyen emberekkel.

Üdv.: Ender

Tantus Creative Commons License 2001.08.14 0 0 20
Én sem találkoztam nonstoppal, de most, hogy felépült az új Plusz diszkont, kicsit jobb a helyzet. A görög falu tényleg egy közröhej, pedig az alapgondolat nem lenne rossz, de igy eléggé szánalmas. A csarnok engem is idegesít, ráadásul nagyon drága.
Van esély arra, hogy akertmosi helyén butiksor lesz, Füreden már mindenütt van butik, (ugyanazokkal a cuccokkal), a régi Plusz helyén is az van, ( semmi új ötletük nincs a városatyáknak????)
Előzmény: Ender Wiggin (19)
Ender Wiggin Creative Commons License 2001.08.14 0 0 19
Hali Mindenki!

Füred csúcs hely. 74-ben költöztünk oda, bár most pár éve már Pesten lakom, azért gyakran hazajárok. Amit érdemes megnézni: Tamás hegyi Jókai kilátó (Tamási Áron utcából fel a Kilátó utcán). Onnan belátni a fél Balatont. Ha valaki szereti a gyaloglást kb. 1 1/2 óra alatt átmehet a Koloska völgybe, ahol a forrás mellett (ha jól tudom most van benne víz) lehet bográcsozni, vagy szalonnát sütni. Sokkal rövidebb az út a Lóczy barlangig, ami nem túl nagy durranás, de kellemesen hűvös és a belépő sem drága.

Este lehet sétálni a sétányon, és a mólón. Szép a Kiserdő is (a Szabadtéri színpad ott található és nem a mólónál. Az csak egy körszínpad) Hétvégenként délelőtt a városi zenekart láttam koncertezni a mólónál, és jó hangulatot csináltak.

Internetet a Városi Könyvtárban lehet használni a Faluban (közel a Fehér templomhoz), ha jól tudom, hétfőnként zárva van.

A Hatlépcsősben és az arácsi állomásnál lévő Árnyas büfében is nagyon jó (kicsit csípős) a velős pirítós.

A gombákat én is sajnálom, sok nyugdíjas, aki a Szívkórházban vendégeskedett egészítette ott ki a diétást egy kis sülthallal, hurka-kolbásszal. A kertmozi helyén nem tudom mi lesz, remélem nem butiksor. Negatívum még a Campingel szembeni "görögfalu", ami szerintem a város szégyene, ne is beszéljünk a tervezett Aquaparkról.

Szintén negatívum, hogy nincs egy normális nonstop az egész városban (vagy csak én nem tudok róla?) és hétvégenként iszonyú a tömeg a Csarnokban. (Ez a faluban a polgármesteri mellett található)

Üdv.: Ender

rayden Creative Commons License 2001.08.14 0 0 18
Sziasztok!
Tegnap jöttem haza füredről. Egyhetes iskolai nyaralás volt. Legjobban a sétány tetszett, főleg hogy pont a múlt héten voltak a borhetek. :). Nagyon jó a hangulata a kisebb sörözőknek, mulatóhelyeknek. Csak a kollégium ahol laktunk, ne lett volna olyan messze mindentől! (legalábbis gyalog) Szerintem összességében nagyon jó hely, az egyik legjobb(ha nem a legjobb) a Balaton mellett.
Munchausen Creative Commons License 2001.07.19 0 0 17
Köszi a tippet, tényleg, mikor múltkor leballagtam az apátságtól, mintha láttam volna a müvháznál net feliratot. 2 évvel ezelőtt nyáron volt egy café a (volt)mozitól srévizavé, egy magánlakásban, és baromi drágán, múlt nyáron már az sem volt...
Biztos igaz amit írtál, de nekm akkor is füred a kedvencem. Siófokot nem bírom.
Előzmény: Tantus (16)
Tantus Creative Commons License 2001.07.19 0 0 16
Füreden nem tudok internetcafet, de Tihanyban a művelődési házban van. Egyébként szerintem Balatonfüred nem nagy durranás. A sétány kivételével nem nagyon tudok olyan helyet, amiért lelkesedni tudnék. Télen tökéletesen megáll az élet. Vásárlási lehetőség egyetlen helyre szűkül, bár az tény, hogy a kilátás gyönyörű. Szerintem a Siófokiak mindent megtesznek azellen, hogy Balatonfüred fejlődése stagnáljon, hiszen akkor nem Siófok lenne a "Balaton fővárosa".
Munchausen Creative Commons License 2001.07.19 0 0 15
Augusztus 6-ig leruccanok egy kicsit ejtőzni. ;-))
Tud valaki füredi netcafé-t. Azért két-három naponta emilkednék egy kicsit. ;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!