Keresés

Részletes keresés

Ciboney Creative Commons License 2020.08.27 0 0 56

Szia! Sikerült kiderítened, hogy létezik e német nyelven vagy felirattal? 

Előzmény: Törölt nick (52)
Dumás Sanyi Creative Commons License 2013.07.13 0 0 55
Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.02.14 0 0 54

egyébként van benne egy nagyon jó, parodisztikus rész, amit kevesen ismernek, mivel távoli hangzást tettek a hangcsikra, ez akkor van, amikor Bendegúz elmegy "szenteltvízért", és a mocsárból merit, közben közelednek a csendőrök. A csendőrök közötti párbeszéd: 

-őrmester úr! hosszabb szünet. lobog a tollam? ismét hosszabb szünet, hosszabb, mint az előző. - lobog megint hosszabb szünet akkor jó 

szerintem ennél jobb csendőrellenes paródiát kitalálni sem lehet... 

Én is csak a legutóbbi m1-es adásnál figyeltem fel rá, meg is lepett. :)

Lehet, hogy már annyiszor láttam, hogy van időm ilyen részletekre is figyelni, vagy végeztek rajta némi utókeverést?

Előzmény: Sveriges fana (31)
stevebi Creative Commons License 2011.02.13 0 0 53
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.13 0 0 52
Sziasztok
Nem tudjátok létezik valahol ez a film német nyelven? vagy legalább német felirattal?
stevebi Creative Commons License 2009.03.12 0 0 51
Chrisflower Creative Commons License 2004.11.30 0 0 50

Én még a nyolcvanas évek végén kaptam kölcsön az egyik osztálytársamtól keményfedeles kiadásban, amiről elolvasás után - nem valami dícséretes módon - úgy határoztam, hogy soha vissza nem kerül jogos tulajdonosához. :) Aztán kb. 3 éve megláttam egy könyvesboltban új formában, két másik társával együtt (Fordul a bakterház, Gyorsul a bakterház), amit egy Zádori Bence nevű úriemeber jegyez. (A stílus ugyanaz, a poénok nemkülönben.) Megvettem mind a hármat és azóta is rendszeresen olvasom. Megunhatatlan, nagy igazságtartalmú. Alapmű.

Előzmény: MAZSA (49)
MAZSA Creative Commons License 2004.09.08 0 0 49

Ma láttam vagy századszorra és megint szarrá röhögtem magam, alapmű!

"HUN VAN A SZABÓ BAKTER???" :)))))

werpo Creative Commons License 2004.04.29 0 0 48
"Szerintem a rádiójáték-változat is óriási. Nekem mind a 10 rész megvan.
Sokkal jobban ragaszkodik a könyvbeli történethez, mint a film."

Nincs meg vkinek a rádiójáték változat?
Jobbhorognak megvan, de a mail címe nem működik.

ona Creative Commons License 2002.11.14 0 0 47
Köszönöm.
Előzmény: Moll Flanders (45)
Moll Flanders Creative Commons License 2002.11.14 0 0 46
"Elvisz téged az Ördög !
Nem jár az faluhelyen édesanyám"

Pontosan: "javulnék én édesanyám, de nem megy az könnyen faluhelyen"

Előzmény: fmsahs2 (21)
Moll Flanders Creative Commons License 2002.11.14 0 0 45
Olvasztó Imre
Előzmény: ona (44)
ona Creative Commons License 2002.11.14 0 0 44
Sziasztok,

megmondaná nekem valaki, hogy ki játszotta Regôs Bendegúzt a filmben?

Bulbasaur Creative Commons License 2002.09.30 0 0 43
Tegnap volt az m1-en és most már sikerült felvennem!

"Lássanak hát csodát kicsik és nagyok,
a becsületes ember én magam vagyok!"

Bendegúz

Na persze! :)))

Meg az a klasszikus bemutatkozás a bakternak:
"Regős Bendegúz a becsületes nevem!" :)

Tényleg, van már valami hír a 2. részről?

semmitmondó Creative Commons License 2002.09.09 0 0 42
"ne! itt a papucsod! ilyen időbe' ne mászkájj mezítláb, mer meglevesedik az orrod!"

"De szép színe van kendnek! Olyan szép sárga. Tuggya má' mire gondolok?"

Bakterház rulez, a legjobb magyar film

Engill Creative Commons License 2002.02.06 0 0 41
nem tudjatok h mikor mutatjak be a folytatast?

Bolas Creative Commons License 2002.01.24 0 0 40
Ide még vagy ötöt!
_ Liar _ Creative Commons License 2001.11.19 0 0 39
ugy kell
Előzmény: Törölt nick (-)
BX_thomas Creative Commons License 2001.10.30 0 0 38
A bakterház szerintem hozzátartozik az egyetemes műveltséghez, Ford kalandjaival eggyütt és Nagy Feró ricséje is.
Ezeket ismerni kell, enélkül félember az ember.
A feleségem anno nem látta a bakterházat kölcsönkértem 2x nézte végig egymás után.
Én már milliószor láttam most akarom megvenni dvd-mert ha gyermekem lessz és felnő, kell hogy lássa.
Igy vagyok még a ford feirline kalandjaival is. Már a hang teljesen gagyi a kazettán... azt is körözöm digi formában.
Van egy két örökzöld magyar film.
pl. a legényanya. :)
req999 Creative Commons License 2001.10.30 0 0 37
Nem tetszik a Sámson? Nekem nagyon bejön, de tényleg überkommunista. :] Azt hiszem, egy felnőtt Bendegúznak is a becsületére válna, ahogy megszivatta a zsírosparasztokat vagy a pékmestert... vagy a cukrász-gyertyaöntőket... A vége felé viszont már tényleg nagyon elszállt, amikor az ólomgyárban is mindenhol vörös csillagokat látott, meg amikor összeverték a rendőrök, a zárkában a vacsorára kapott kenyérbelet csillag alakúra gyúrta és a saját vérével festette vörösre... Nem egyszerű olvasmány, de Rideg bácsihoz ez is hozzátartozik.
Előzmény: lajafix (36)
lajafix Creative Commons License 2001.10.30 0 0 36
Topik fel!!!

Jó látni, hogy az irodalmi műveltség másnak is itt kezdődik. Az én "műveltségem" alapja Rejtő Jenő könyvei, a Bakterház pedig a felépítmény. Nehéz is volt a magyar érettségi.... :-))))
A 80as évek közepén a Kossuth rádióban volt belőle rádiójáték is ha jól emlékszem keddenként.(Azért emlékszem hogy keddenként mert én kedd este mindig a nagy keddi sorozatot néztem az egyetlen magyar tévén, apám meg kiment a rádiót hallgatni a konyhába és ott vonyított mert nem kapott már a vége felé levegőt a röhögéstől!!! Bunkó volt a fater mert nem szólt, én meg 10-12 éves fejjel azt hittem valami fölnőttes dolgot hallgat. A röhögése kicsit gyanús volt…)

kicsit OFF
Rideg Sándortól a Sámsont olvastátok?
Hogy az mekkora otromba, bunkó, köcsög komcsi mű!!! Van benne csomó poén de nem véletlen, hogy nem filmesítették meg. Mondjuk tűrőmerő gyulácska politikus és igenjóképességű pártja megcsinálhatná az állami támogatásból amit kapnak, hogy végre legyen valami hasznuk is.
nagyon ON

A topikot ezennel felveszem a kedvencekbe. Nem olyan családból származok hogy ezt kihagyam.

Sveriges fana Creative Commons License 2001.09.06 0 0 35
azér, mer én is kéccer voltam :))
egyébként az a másik nem speckó bakterházas topic, valami ilyesmi címe van, hogy folytatásos filmek, vagy hogy miért sikerül minden második rész szarul, valami ilyesmi, már elég régen láttam ezt a topicot, valahova elsüllyedt...
GG
Előzmény: Sedyl (34)
Sedyl Creative Commons License 2001.09.06 0 0 34
Mér vagyok én is kéccer?
Sedyl Creative Commons License 2001.09.06 0 0 33
"...ugy taknyán tenyeröllek, hogy elered az orrod vére!"

Igen, ez is benne van de ez ott van, amikor Bendegúz másodszor is "le naccsáddozza" Rozit(Pécsi Ildikó).
Otthon megvan cd-n, amit kb. 30-szor láttam, úgyhogy nagyjából már megy a szövege:))

Amúgy, van másik bakterházas topik?

Sedyl Creative Commons License 2001.09.06 0 0 32
"...ugy taknyán tenyeröllek, hogy elered az orrod vére!"

Igen, ez is benne van de ez ott van, amikor Bendegúz másodszor is "le naccsáddozza" Rozit(Pécsi Ildikó).
Otthon megvan cd-n, amit kb. 30-szor láttam, úgyhogy nagyjából már megy a szövege:))

Amúgy, van másik bakterházas topik?

Sveriges fana Creative Commons License 2001.09.06 0 0 31
Sedyl!
a 14-es hozzászólásod vége, én ugy emléxem, helyesen ugy van, hogy:
...ugy taknyán tenyeröllek, hogy elered az orrod vére!

egyébként van benne egy nagyon jó, parodisztikus rész, amit kevesen ismernek, mivel távoli hangzást tettek a hangcsikra, ez akkor van, amikor Bendegúz elmegy "szenteltvízért", és a mocsárból merit, közben közelednek a csendőrök. A csendőrök közötti párbeszéd:

-őrmester úr! hosszabb szünet. lobog a tollam? ismét hosszabb szünet, hosszabb, mint az előző. - lobog megint hosszabb szünet akkor jó

egyébként egy másik topicban már kitárgyaltuk ezt a második rész dolgot, de még akkor, amikor elterjedt a híre. Csodálkozom is, hogy nem hallottatok még róla...
GG

Sveriges fana Creative Commons License 2001.09.06 0 0 30
Sedyl!
a 14-es hozzászólásod vége, én ugy emléxem, helyesen ugy van, hogy:
...ugy taknyán tenyeröllek, hogy elered az orrod vére!

-őrmester úr! hosszabb szünet. lobog a tollam? ismét hosszabb szünet, hosszabb, mint az előző. - lobog megint hosszabb szünet akkor jó

egyébként egy másik topicban már kitárgyaltuk ezt a második rész dolgot, de még akkor, amikor elterjedt a híre. Csodálkozom is, hogy nem hallottatok még róla...
GG

Sedyl Creative Commons License 2001.09.06 0 0 29
Ma láttam az RTL-en egy reklámot miszerint Bendegúz kerestetik a folytatáshoz.Jelentkezés szept. 15-ig.Ezexerint még el sem kezdték a forgatást?Mikor lesz ebből film?:(
Lógáz Creative Commons License 2001.08.24 0 0 28
Láttam az ATV-n egy riportot a régi Bendegúzzal, akinek immáron egy fia és egy lánya van... Szorgalmasan tanogatja a fiát tájszólással beszélni a fürdőszobában, ha a fia is így vissza tudja adni, amit előadott, marha jó lesz... Egyébként a gyerek hasonlít is az apjára, szerintem ő kéne az új Bendegúznak...
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.22 0 0 27
Hát ha lenne folytatás...azt nem eszik meg a pesti urinépek! És én sem. (ld. Tanu2)

Egyébként meg "Etünnyél mosmár akasztani való vén ráncos bocskor, mert vagy te nem leszöl, vagy én!"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!