Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.03 0 0 479
sziasztok! szeretnék szerezni középkori egyházi zenét, ha ismertek ilyen előadókat kérlek segítsetek!
Banci Creative Commons License 2003.07.07 0 0 477
a leírás alapján rögtön a Borgiákra asszociáltam.

Egy szó eredete

A középkori Angliában az emberek nem szexelhettek, csak a király jóváhagyásáva (kivétel a királyi család). Mikor egy család gyereket akart a királyhoz kellett fordulniuk kérelemért, aki küldött nekik egy táblát, amit az ajtóra kellett kitűzniük, amikor házas életet éltek. A táblán ez állt:

Fornication Under Consent of the King. ( F. U. C. K. )

azaz paráználkodás a király engedélyével.

Innen ered a mai "fuck" angol szó.

Előzmény: sneci_ (467)
Gomba Creative Commons License 2003.06.17 0 0 476

Sziasztok,

a szent-grallal kapcsolatban inditunk hamarosan vitaforumot az alabbi cimen, gyertek ti is gondolat-ebreszto temakkal, kerdesekkel! Belefer templomos lovag es szk. tema is...:)

http://dartonita.hyperboards2.com
ui: bocsi, hogy mast reklamozok es ha offtopicnak erzitek

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.01.08 0 0 475
Szándékos? Mi ennek a háttere? Mikor és miért alakult ki?
Előzmény: iceride (471)
don maci Creative Commons License 2001.12.06 0 0 473
Hello Mindenki!
Egy kis segitségre lenne szükségem!Vagyis inkább kettöre.
Tudja valaki ki volt az a pápa aki megtiltotta a holtestek boncolását?(kb1200 körül de lehet hogy tévedek)Utána elég macerás dolog volt az egyetemeknek is szerezni a diákjaiknak.
És ez mikor volt? valamint hol lehetne utána nézni szerintetek?
És volt egy pápai rendelet ami megtiltotta a lovak vágását és fogyasztását a keresztényeknek.
Mindkét dolgot olvastam valahol de nem emlékszem hol is mindent átnéztem már de nem jutok semmire.
Sokat segitene ha valaki tud valamit.

ottar Creative Commons License 2001.11.18 0 0 472
A görögöknél pl. a bólintás jelenti az igent és a nemet is, ha fölemeli a fejét akkor nem, ha biccent akkor igen. :-))
Előzmény: sneci_ (470)
iceride Creative Commons License 2001.11.18 0 0 471
Például a bolgároknál. De azok kivétel nélkül szándékos megváltoztatása az eredeti szokásnak.

Eredetileg ott is a fejrázás volt a nem...

Előzmény: sneci_ (470)
sneci_ Creative Commons License 2001.11.18 0 0 470
Ja, és a fejrázásról: Úgy rémlik, mintha lenne olyan nép, ahol pont fordított a fejrázás jelentése. De ne kérdezd, hogy melyiknél.
Előzmény: Törölt nick (468)
sneci_ Creative Commons License 2001.11.18 0 0 469
És az angol, francia stb gyerek mit mond csukott szájjal?:))) esetleg nnnnntttttt?:))))
Én se vagyok nyelvész, írtam is, hogy "úgy tudom".

Előzmény: Törölt nick (468)
sneci_ Creative Commons License 2001.11.06 0 0 467
Na, mivel nagy a türelmetlenség:
Úgy tudom, a "nem" kialakulása latin eredetre nyúlik vissza, és terjedt el. Ezért majdnem minden nyelvben hasonlatos, n-el is kezdődik. pl. non- not, no, nein, nyet,nem stb.
Az "igen" viszont nincs a latin nyelvben, tehát hiányzik a közös eredet. Nem is hasonlít a különböző nyelveken(kivéve az azonos nyelvi gyökereket) pl. yes, si, da, ano, ja, igen oui (ezt nem biztos, hogy így írja a francia) stb.

Ami meg az elöző kérdéseket illeti:

Elöljáróban:
Az ókori Egyiptomban nem volt ritka a családon belüli házasság.

2. XI. Ptolemmaioszról van szó, aki nem sokkal élte túl felesége(Benerike) halálát, mert a fellázadt nép betört a palotába, és szó szerint széttépte.

1. Az ezutáni uralkodót, XII. Ptolemaioszt "hívták" flótásnak, mert csak a dorbézoláshoz, és a fuvolázáshoz értett. Érdekes módon (a rómaiaknak köszönhetően) mégis 30 évig "uralkodott".
A művészi fuvolajátékának köszönhetően maradt rajta a "szerencsétlen flótás" elnevezés.

A kapcsolat : ugyanaz az uralkodócsalád (nem apa-fiú)

Előzmény: Zsoldos (466)
Zsoldos Creative Commons License 2001.11.06 0 0 466
Szabad a gazda!
Előzmény: sneci_ (465)
sneci_ Creative Commons License 2001.11.01 0 0 465
Mielőttmegmondom a válaszokat, egy egyszerűbb kérdés (nem igazán ide tartozik, de eszembe jutott, és...)
Tehát: Mint tudjuk, a "nem" szó a világ sok nyelvén hasonló. De az "igen" már nem. Miért?
Opi Creative Commons License 2001.10.30 0 0 464
Méghogy állami gondozásba az én kis aranyoskámat!:) Hámég mit nem!

Különbenis! Mi az, hogy eltűnsz?:) MI????

Opinyanyus@bocsidenégynaposonötnapigirodátfestettünk, aztánmegtakarítottunkmegilyenekszalkovótam.:(

Előzmény: sneci_ (458)
sneci_ Creative Commons License 2001.10.29 0 0 463
Nagyon várod már, hogy eltűnjek a topicból:))))
Majd holnapután, mert most nem tudom meddig leszek a gépnél.
Előzmény: Zsoldos (462)
Zsoldos Creative Commons License 2001.10.29 0 0 462
Lejárt az egy-két nap. Elö a farbával!
Előzmény: sneci_ (460)
unguided Creative Commons License 2001.10.27 0 0 461
tönkre megy:
"...megszégyenítésre ítéltet felrakták...kivégzendő halálraítélt hajtotta a buksiját..."

Apai nagyapáméknál ezt a kifejezést arra használták, ha egy bútor,szerszám,vagy valami más használhatatlanná válik és eltüzelésre kerül. Ahhoz, hogy be tudják rakni a kályhába, fel kellett aprítani. Ez általában az aprítófejszével történt. Mivel kövön kicsorbul a fejsze, földön meg nem áll meg az aprítandó anyag, az üllő egy fatönk volt.

Előzmény: borzimorzi (451)
sneci_ Creative Commons License 2001.10.27 0 0 460
Nem.
Itt két személyről van szó, és valamilyen kapcsolat is van köztük.
Még várok egy-két napot, és megmondom a megfejtést. Aztán asszem elfelejtem a topicot.
Előzmény: Zsoldos (459)
Zsoldos Creative Commons License 2001.10.27 0 0 459
Néro csinált ilyen vad dolgokat, bár talán túl egyszerü lenne megfejtésnek...
Előzmény: sneci_ (453)
sneci_ Creative Commons License 2001.10.27 0 0 458
Ha már a tOpicanya se néz erre, talán állami gondozásba kéne adni a szüleményét.
sneci_ Creative Commons License 2001.10.15 0 0 457
....és az óra ketyeg:))
sneci_ Creative Commons License 2001.10.12 0 0 456
És mondtam, hogy a két kérdés között van valamilyen kapcsolat.
Előzmény: KicsiHuszár (454)
sneci_ Creative Commons License 2001.10.11 0 0 455
ez nem az.
Előzmény: KicsiHuszár (454)
KicsiHuszár Creative Commons License 2001.10.11 0 0 454
2: Caligula (Julius Claudius dinasztia második tagja)
Előzmény: sneci_ (453)
sneci_ Creative Commons License 2001.10.11 0 0 453
1. "szerencsétlen flótás"
honnan ered?
Segítségül: van kis kapcsolata a másik kérdéshez:)
2. Ki volt az az uralkodó, aki feleségül vette unokatestvérét, egyben mostoha anyját, majd 19 nap után meg is gyilkolta?
Opi Creative Commons License 2001.10.10 0 0 452
Kedves b, aki nem Olga!:)

"Forrásaim" szerint eredetileg (csak) ahhoz a tönkhöz van köze, a házasságra, és egyebekre csak később kezdték alkalmazni.

Előzmény: borzimorzi (451)
borzimorzi Creative Commons License 2001.10.10 0 0 451
Kedves Opi, gratulálok a topichoz, nagyon tecc!

Mellesleg a tönkre menés esetén a házasság/vállakozás stb. befuccsol, azzal vége. Talán ezért van, hogy szvsz talán nemcsak annak a tönknek van köze a szólás eredetéhez, amelyre a megszégyenítésre ítéltet felrakták, hogy jobban lehessen látni, hanem ahhoz a tönkhöz/tőkéhez is, amelyre a pallossal kivégzendő halálraítélt hajtotta a buksiját. Hm?

b, a véreskezű nem Olga

Előzmény: Opi (405)
Opi Creative Commons License 2001.10.10 0 0 450
Nehogy azzal jöjjön, hogy ezt mondta, mert nem ezt!:)

Új kérdések holnap.

Opinyanyus.akinél.mégmindig.havazik:(

Előzmény: sneci_ (449)
sneci_ Creative Commons License 2001.10.10 0 0 449
inkább nem reagálok
Előzmény: Opi (448)
Opi Creative Commons License 2001.10.10 0 0 448
Tolnám én, ha megmondaná végre, hogy hova!:P:)

Hogy ontopic is legyek:
"... A képviselőház és a főrendi ház közös bizottsága tehát megbízott három nagy tekintélyű történészprofesszort, hogy számítsák ki az ünnepség esztendejét. Mind a három tudós a honfoglalás és az Árpád-kor szakembere volt: Szabó Károly, Pauler Gyula és Salamon Ferenc. Külön-külön töprengtek és számoltak, külön-külön adták le a bizottságnál eredményeiket. És mind a három nagy hírű tudós más-más eredményre jutott 892 és 898 között. Tehát a parlamentnek kellett okosnak és hitelesnek lennie. Ki is találták a megoldást: a három évszámot összeadták és elosztották hárommal. Vagyis a tudósok eredményeinek középarányosát iktatták törtvénybe, mint a honfoglalás hiteles dátumát.
Ez a szám volt, és maradt a megemlékezés hiteles - hiszen törvényben kimondott - dátuma."

Előzmény: Törölt nick (447)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.07 0 0 447
OFF
Majd egyeztetek vele, csak eltolná már az arcát végre a boráér:))
ON
Előzmény: sneci_ (446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!