Keresés

Részletes keresés

ath Creative Commons License 2001.06.19 0 0 51
azt már le sem mertem írni, hogy én személy szerint imádom a viadalt. gyönyörű a torero mozgása!
Előzmény: szega (50)
szega Creative Commons License 2001.06.19 0 0 50
Én is hasonlóképpen gondolom. A viadalt ellenzők jártak már vágóhídon??? Én igen, láttam sertést is, és marhát is levágni. Nem egy felemelő látvány. Plusz ehhez jön még az állatok nagyüzemi "élete", hát az tuti, hogyha én bika lennék, és dönthetnék a sorsomról, inkább választanám a szilaj rohangálást szabad téren éveken át, és a végén az arénát, minthogy egy sötét istállóban rohadjak évekig, aztán beterelnek egy kalodába, és fejbelőnek. Brrr....
Előzmény: ath (49)
ath Creative Commons License 2001.06.19 0 0 49
visszatérve a bikaviadalra:
ezek a bikák a viadalok nélkül már rég kihaltak volna, mint az történt velük eu többi részén.
nem értem azokat az állatvédőket akik sajnálják őket. érdemes elmenni egy kasztíliai tenyészetbe (ganadería), ezek az állatok jobban élnek bármelyik haszonállatnál. ha választanom kellene, akkor inkább szenvednék 5 percet mint, hogy egy életet kelljen leélnem műkaján egy hízlaldában.
spo-ban ez egy régi, szvsz igen szép szokás, a bikát nem gyűlölik, hanem igenis tisztelik.
egyébként aki kételkedik abban, hogy ez egy férfias sport, az álljon oda egy közel 7 mázsás bika elé amelyik 50 km/h-val rohan felé. kezdésnek javaslom a san fermint pamplonában, ott úgyis mindig a hülye turisták halnak meg.
CsiKi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 48
Kár, hogy komolyan veszel minden elejtett szót...
Előzmény: KingaLany (47)
KingaLany Creative Commons License 2001.06.06 0 0 47
azert, akarhogy is nezzuk, eleg igenytelen ember vagy.
Előzmény: CsiKi (46)
CsiKi Creative Commons License 2001.06.06 0 0 46
Éljen!
Előzmény: hoppaaa (44)
Eddie Hunter Creative Commons License 2001.06.06 0 0 45
Benne van a pakliban, nagy ugy...
Előzmény: hoppaaa (44)
hoppaaa Creative Commons License 2001.06.06 0 0 44
Ma győzött a bika :)
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.06.05 0 0 43
off
áá, megvan a hiba! Azokat a képeket nem látni amelyek ékezetes betüket tartalmaznak, má a címük. Csak azt nem értem, hogy eddig jó volt? Hol akadnak fel a fájlok? Az Indexen?
on

ennek most elvileg látszania kell...

http://www.inext.hu/~defensio/bikak.jpg

Törőlt_nick Creative Commons License 2001.06.05 0 0 42
én is de nem értem mé pedig él a hely és jó a link is. Ami a furcsa, hogy csak a jpg fájlokkal csinálja ezt, a gifek jók. :(
Előzmény: Ordas (41)
Ordas Creative Commons License 2001.06.05 0 0 41
Egyelore egy piros keresztet latok. :(
Előzmény: Törőlt_nick (40)
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.06.05 0 0 40

fenti képünkön: Ordas és starquake meghitten beszélget egymással

wzindbad Creative Commons License 2001.06.05 0 0 39
Na, hogy visszatérjünk a témához:

Valenciai látogatásunk alaklamával bennem is működött a "turistareflex", inkább lekéstük a vonatunkat, hogy megnézzünk egy kiplakátolt bikaviadalt.

NAGYON SZAR ÉRZÉS VOLT.

_Viadalról_ baromira nem beszélnék. Egy szerencsétlen körbe rohangáló állatot kínoztak. Belevágták azokat a felcicomázott pikákat, amiket nem tudott kirázni magából. Szvsz ez egyértelműen az álatkínzás kategóriába tartozik. Aztán a matador szórakozott vele kurva sokáig, míg a végén leszúrta....Na ez háromszor egymás után......

Baromira sok Aqua Valencianát kellett meginnunk utána, hogy a jókedvünket visszanyerjük.

Aki ezt fennköltnek tartja, annak javaslom, hogy menjen és nézze meg élőben......aztán ha fenntartja a véleményét, akkor nyugodtan menjen csak tovább kutya-, kakas-, utcai harcos "viadalokra".... követheti ezt hajléktalanverés stb.

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.04 0 0 38
megijedtel? 168cm/62kg, ne felj. kuldd a cimed, ne kelljen mar nyomoznom...
Előzmény: Ordas (37)
Ordas Creative Commons License 2001.06.04 0 0 37
Elfogytak az ervek? S okollel probalsz igazsagot teremteni? A megoldasi mod nagyon hasonlit a bikanyaku, kopaszm sotetben is napszemcsis, csatos cipos, izompolos, fuxszal ekesitett, melegitonadragos taho buzikera. Netan kozoluk valo vagy? Testsulyodbol levonva az IQ-t meg boven 120 kilo felett vagy? :)
Előzmény: Törölt nick (35)
Ordas Creative Commons License 2001.06.04 0 0 36
Fenyegetsz?
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.04 0 0 35
gondolod? sikerult vegulis kiakasztanod az ordito butasagoddal, ugyhogy ha megadod a cimed mailben, szivesen "elbeszelgetnek" veled az eletben is.
Előzmény: Ordas (34)
Ordas Creative Commons License 2001.06.04 0 0 34
startquake a trefas visszavagasok mestere :)
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.04 0 0 33
most mar alljal le, komolyan mondom. mert megtanulhatod hogy kepes egy starquake utni.
Előzmény: Ordas (32)
Ordas Creative Commons License 2001.06.04 0 0 32
starquake, aki nem vegetarianus

Hanem egy kocsog allatkinzo, egy gyilkos

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.04 0 0 31
En egyszer kozoltem nehany spanyollal, hogy szvsz mekkora allatkinzas ez, javasoltak, hogy ezt hangosan itt ne mondjam, mert megolnek.
Az ominozus balhet lattam a tv-ben, iszonyuan megszortak a torreadort, rendorok kisertek ki, pajzsokat tartva a feje fole. A vegen egy dagi kis ember ugralt egy palank mogott egy injekcios tuvel, aztan amikor a bike osszesett, batran elojott.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.04 0 0 30
en hulye, inkabb vegeznek el magamon egy kiserletet, minthogy ertelmetlenul artsak egy allatnak.

starquake, aki nem vegetarianus

Előzmény: Ordas (28)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.04 0 0 29
valoban, nem horgasztam meg soha, es nem is szandekozok.. nincs ertelme.

azt mindenesetre sose gondoltam volna, hogy leteznek meg ilyen sulyos pszichozissal rendelkezo gyokerek, mint te. orulok, hogy jokat mulattal azon amit irtam, lathatolag nem ertesz semmit a vilag mukodesebol. ezert nem is valaszolok a pontokba szedett butasagi tanusitvanyodrol, nincs ertelme olyan "emberrel" vitatkozni, aki nem ert meg alapveto dolgokat.

nem vagyok szdsz-es, semelyik jelenlegi politikai part iranyzatat sem kovetem.

egyszeruen civilizalt vagyok.

Előzmény: KingaLany (25)
Ordas Creative Commons License 2001.06.04 0 0 28
tehat szerinted, primitiv baratom a gondolkodas azt jelenti, hogy szukseg nelkul, mero kedvtelesbol olhetsz, csak mert olyan szorakoztato?
Miert ne? Fakat is kivagjak, az is eloleny.
amit alahuztal az szep es jo, de lathatoan te nem azt az elvet koveted.
De, ui. pl. utalom a vizlepcsokat, szeneromuveket, a nagy forgalmat, az felesleges erdoirtast. Sot barmilyen meglepo, de a kutyaviadalt nem kedvelem. Ui. ott az oriasi kulonbseg, hogy a bika nem szenved annyira, s utana a bikat feldolgozzak, azaz megeszik. Mig a kutyat nem. S raadasul a bikat nem bikaviadal miatt tenyesztik, mint a kutyat a viadalokra.
Az allatot [amelyket lehet] meg kell enni, ezert hulyeseg a vegetarianizmus, mert az ember art maganak azzal. Ezert az allatok kocsin ide-oda hurcolasat nem tartom gaznak, legfeljebb korulmenyeken javitanek vmit.

De az allatvedoket utalom, akik emberi jogokkal ruhazzak fel a dogoket. Ok csak allatok, semmiben se vethetok ossze az emberrel. Mint oyan, alsobb rendu lenyek.

Bundakesziteset se tartom gaznak, kivetel, ha kihalas szelen van az a faj. De az faszsag, mikor pl. orrszarvu szarvaert az egesz allatok megolik, hogy vmi placebot keszitsenek belole.
Allatkiserlet meg kell. Felrohogok, mikor az allatvedok az allatkiserlet ellen vannak. Ok ne legyen, akkor kiserletezzunk az allatvedokon. Pocs liberalisok nem tudnak mar hol artani, akkor jonnek ezek...

Törőlt_nick Creative Commons License 2001.06.03 0 0 27
politika off
Előzmény: KingaLany (26)
KingaLany Creative Commons License 2001.06.03 0 0 26
en pedig siman elhiszem, hogy te SZDSZ-es barom vagy. ok hablatyolnak ekkora utodott baromsagokat.
Előzmény: Törölt nick (24)
KingaLany Creative Commons License 2001.06.03 0 0 25
meg regebben mondta egy nagy tudos a teveben, a nevere sajnos nem emlekszem. eloszor azt hittem, tuloz, de egy ilyen hozzaszolas utan mar ertem, hogy teljesen igaza van.

a XX. szazadban fellangolt 3 nagy veszely a kovetkezo:

1) barna = fasizmus
2) voros = kommunizmus
3) zold = kornyezetvedelem

mind a haromban van nemi alapigazsag, de ahogyan gyakorlatta valtak ezen elvek, az mindegyik esetben felhaborito. mindegyik az ertelmetlen hulyeseg kategoriaba esett.

kedves starquake, te irtozatos hulyesegeket irtal itt le:

"az allatokat evezredek ota elnyomjak az emberek anelkul, hogy jogunk, vagy szuksegunk lenne ra! sokkal elobb lenne joguk az allatoknak az elethez, mint barmelyik embernek, hiszen rajtuk eloskodunk amiota vilag a vilag.

es tudod, az ember tud tenni sajat sorsaert, mig egy vedtelen allat nem.. "

amikor elolvastam, egyszeruen felrohogtem. elnyomjak az allatokat. :) vedtelen allat nem tud tenni a sorsaert, stb... JOGOKAT az allatoknak, a novenyeknek es a koveknek, nem?

eloszor roviden csak annyit:

1) azonnal hagyd abba az elo szervezetek bezabalasat: tehat elj son es vizen. kulonben elo szervezetek gyilkolasaert leszel felelos. enyhebb esetben legy vegetarianus, de orok eletedre!

2) dobj el magadtol mindent, ami (novenyi es)allati eredetu hasznalati targy.

3) szerinted az allatok mit tettek a civilizacio kialakitasaert? amennyiben tettek valamit, valos az igeny, hogy emberhez hasonlo jogokat nyerjenek az ember uralta Foldon.

4) menj el az oserdobe es tuntess az oroszlanok elott, hogy ne kinozzak a taplalkozasi piramisban alacsonyabbrendu allat-tarsaikat. utana, kerlek, szamolj be az eredmenyessegedrol!

5) igazad van, az embernek nem kell mindenek elott lenni. valasszunk par varacskos disznot es lajhart a parlamentbe, es nezzuk meg, javul-e az eletminoseg. ja, aszondod, felesleges ezt javitani? akkor koltozz ki a termeszetbe, es elj vadaszatbol, halaszatbol. vegul is, lehet, hogy neked ugy jobb is.

6) ja, es ugye nem horgasztal soha, nehogy a horoggal kinozd a halakat es sose csaptal agyon erzo szivu szunyogokat/legyeket!?

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.03 0 0 24
tehat szerinted, primitiv baratom a gondolkodas azt jelenti, hogy szukseg nelkul, mero kedvtelesbol olhetsz, csak mert olyan szorakoztato?

amit alahuztal az szep es jo, de lathatoan te nem azt az elvet koveted.

nem tudom miert, de van egy olyan erzesem, hogy te igencsak kissebsegi komplexusban szenvedo gyenge kis szurke alak vagy, de nem lennek meglepve, ha verprofi katolikus lennel... ok szoktak ilyen badarsagokat osszehordani (tisztelet a kivetelnek).

Előzmény: Ordas (21)
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.06.03 0 0 23
Szerintem Ordasnak nem állt meg egy kecske, azt most ki van akadva az egész faunára! :)
helion Creative Commons License 2001.06.03 0 0 22
A portugál tv-n is szokott lenni viadal,de ott nem pusztul el szegény barma.Ott kézzel fogják le a bikát,ohne penge,aztán eleresztik.Nem tudom,láttatok-e már ilyet,de jóval nagyobb bátorság kell hozzá,mint a spanyol változathoz,az tuti!
Az első néhány pajtit szó szerint a szarvai közé kapja a bika,aztán a nagy súly alatt szépen lerogy.Az első fickó simán kinyúlhat,ha az állat az utolsó pillanatban 10 centivel odébbkapja a fejét.
Szóval én inkább ezt nézném,ha már viadal!:)
Előzmény: Törőlt_nick (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!