Keresés

Részletes keresés

esefi Creative Commons License 2001.06.25 0 0 37
oxi ... mind1
Előzmény: Fuly (36)
Fuly Creative Commons License 2001.06.25 0 0 36
A másik topicról jut eszembe.

Nem kaptam konkrét választ. Maradt a 'kiselejtezték' verzió. Állítólag egyesek 'húzós'-nak találták. De hogy ez alatt mit értettek, azt ne kérdezd...

esefi Creative Commons License 2001.06.18 0 0 35
Ok. Mondom, nem tom.
Csak azt tudnám, ha nincs nyomás gyakorlás, akkor minek oda Schmidt Mária? :)
egyébként tudnál linket, ahol ennek utána lehetne nézni?
Előzmény: Fuly (34)
Fuly Creative Commons License 2001.06.18 0 0 34
A tulajdonhányad nincs meg, csak az üzletkötés történt meg, de a tulajdonjog megszerzéséhez a versenyhivatal engedélye kellett.
Ez MOST van meg, MOST változott a tulajdoni hányad. MOSTANTÓL ketyeg az óra (asszem fél vagy egy évük van rá), hogy tegyenek valamit: vagy a Népszabit, vagy az RTL-Klubot kell eladni. SZVSZ az újságot fogják.
Előzmény: esefi (33)
esefi Creative Commons License 2001.06.17 0 0 33
Nem lehet, hogy ez a tulajdonhányad már régóta megvan, csak a versenyhivatal most hagyta jóvá? Vmi ilyesmire emléxem.
Előzmény: esefi (32)
esefi Creative Commons License 2001.06.17 0 0 32
Hát nem tom, lehet, hogy utána kellene néznem jobban. Igazából én már kissé belefáradtam a médiavitába és el is könyveltem magamban, hogy alapvetően nincs igaza a FIDESZ-nek benne. Ezért nem követtem figyelemmel maradéktalanul az eseményeket ez ügyben. De én már régebbről emlékszem, hogy probléma volt, csak valahogy elaludt (elaltatták?) az ügy. S lehet, hogy a versenyhiatali döntés újra előtérbe helyezte ezt. Most vissza kellene mennem vagy 1 évet a napilapok on-line kiadásainak archivumában. Hadd ne! :)
Előzmény: Fuly (31)
Fuly Creative Commons License 2001.06.17 0 0 31
Hát én nem úgy tudom, hogy újkeletű a tulajdonosi szerkezet jogiproblémája, csak vmiért most téma.
A versenyhivatal most (a héten?) adta meg az engedélyt a felvásárlásra.
Ha lyól tudom, a német versenyhivatalról van szó, amelyik visszadobott már ilyen kérést, többet is, tehát nem volt triviális az eredmény.
Előzmény: esefi (29)
esefi Creative Commons License 2001.06.17 0 0 30
OK. A magam részéről nem bánom. :)
Előzmény: Fuly (28)
esefi Creative Commons License 2001.06.17 0 0 29
"A Frei műsor csakis Juszt (és Frei hülyesége) miatt használt, különben indifferens kb. volt, és ha megsértődik a Fidesz, akkor nekik árthatott volna."

Ha igaz Juszt konspirációs elmélete, akkor ebbe ez beleillik. Miszerint eszeágában sem volt a FIDESZ-nek megsértődni, sőt...

Hát én nem úgy tudom, hogy újkeletű a tulajdonosi szerkezet jogiproblémája, csak vmiért most téma.

Előzmény: Fuly (26)
Fuly Creative Commons License 2001.06.17 0 0 28
Belebonyolódtam, sorry.

Arra gondoltam, hogy nem kaphatták ki adás előtt hirtelen -mert nem volt beharangozója-, hanem 'megfontoltabb' döntés született.

Remélem, megtudok majd valamit a háttérről.

Előzmény: esefi (27)
esefi Creative Commons License 2001.06.17 0 0 27
A Fókuszban nem. Ugyanis, mint mondtam napi műsor, aminek témáját előző nap harangozzák be, míg a felvétel 1 héttel korábban készült.
Előzmény: Fuly (25)
Fuly Creative Commons License 2001.06.17 0 0 26
A Frei műsor csakis Juszt (és Frei hülyesége) miatt használt, különben indifferens kb. volt, és ha megsértődik a Fidesz, akkor nekik árthatott volna.

Az RTL-Klub feje felett lebegő jogi probléma abszolút újkeletű, SZVSZ még nem hathatott pár hete.

Előzmény: esefi (23)
Fuly Creative Commons License 2001.06.17 0 0 25
Na, lyól lebuktam, hogy nem nézek TV-t! :)))

A témában még nem tudok semmi konkrétat, megígértem, hogy utánakérdtetek, még nem válaszoltak.

Hogy a 6. napon sem tették egyáltalán nem erősíti a "nem tervezték komolyan adásba" verziót.
Itt nem szokás minden anyagot beharangozni? Különösen egy ilyen 'érzékeny' témát?

Előzmény: esefi (24)
esefi Creative Commons License 2001.06.17 0 0 24
"Erősíti a nem tervezték komolyan adásba verziót az, ha a beharangozóban sem volt benne. Az azt jelenti, hogy 1 hétre előre lehetett (volna) tudni, hogy nem jön le."

Itt kijön, hogy nem nézel Mo-n TV-t.
A Fókusz napi műsor, ahol a beharnagozó az előző nap van. Ha jól tudom 1 héttel korábban forgattak, 5 napig nem is kellett, hogy beharangozzák. Hogy a 6. napon sem tették egyáltalán nem erősíti a "nem tervezték komolyan adásba" verziót.

Előzmény: Fuly (14)
esefi Creative Commons License 2001.06.17 0 0 23
Kedves Fuly! :)

"Számomra a legkevésbé sem hihető, különösen a FREI eset miatt, hogy a kormányzati erők be tudnának avatkozni az RTL Klub műsorpolitikájába.

Viccelsz? Az egyetlen, akinek használt a Frei-riport (álriport?) az a minelnök. Elég sovány bizonyítás.

Az RTL-Klub feje fölött meg ott lóg néhány jogiprobléma. Kezdve a Bertelsmann-csoport (Ha jól emléxem így írják, ha nem bocs :)) a média tv-vel ellentétes tulajdoni hányadával. Lehet, hogy éveket vesz igénybe bizonyos eljárások lefolytatása, de mint zsarolási eszköz ezeket Schmidt Mária igen közvetlen módon tudja kiaknázni, mint minelnöki tanácsadó és igazgatósági tag.

Nyugtass meg (legalább emilben), hogy csak vmi mundérbecsület (polgári szimpátia okán) védelme, amit írtál. :)

üdv
SFI

Előzmény: Fuly (11)
Eazy Creative Commons License 2001.06.05 0 0 22
Szerintem az index.hu sem teljesen cenzúrázatlan, gondoljatok csak a Torgyán Interjúra.
belll Creative Commons License 2001.06.05 0 0 21
OK :)
Előzmény: Fuly (20)
Fuly Creative Commons License 2001.06.05 0 0 20
Megjegyzésedet azért mondtam annak, aminek mondtam, mert azzal a hgy-t automatikusan a "a semmi módon nem elfogadható 'Family' közösség" kategóriájába is soroltad.

Nem ezzel a szándékkal írtam, hanem amint pontosítottam. Ha félreérthető voltam, bocs.

A 'Family' családközösség olyan csoport, amelyben 10-15 ember teljes (vagyoni-testi-lelki) közösségben él, gyermekeiket együtt nevelik. Állítólag ők is keresztények (legalábbi szerintük).

Előzmény: belll (19)
belll Creative Commons License 2001.06.05 0 0 19
Kedves Fuly!
Te is tudod, hogy mire gondoltam. Megjegyzésedet azért mondtam annak, aminek mondtam, mert azzal a hgy-t automatikusan a "a semmi módon nem elfogadható 'Family' közösség" kategóriájába is soroltad. (egyébként fogalmam sincs, hogy mi az a "Family" közösség)
Az igazság viszont az, hogy a hgy-ben is lehet találni kudarcos családokat, ha nagyon keresel, de jellenző:
a helyreálló családok, életek,
a sokgyermekes tisztes polgári életet élő családok,
a válások nagyon alacsony aránya(kb. egy nagyságrendel kisebb mint a magyar átlag).
Úgy lehetne röviden elmondani, hogy Hit Gyülekezet saját példáján megmutatta, hogyan lehet a társadalom "a család válsága" nevű problémáját megoldani. A dicsöség pedig az Úré!
üdv
belll
Előzmény: Fuly (17)
Fuly Creative Commons License 2001.06.05 0 0 18
Mi van akkor, ha OVI-ék egyszerűen azt mondják, hogy az a pályázat, amin az RTL megnyerte a sugárzási jogot, nem érvényes, mert törvénytelen?
Ilyen már nem állítható, részben, mert sok idő telt el azóta, részben mert lezárt per van az ügyben.

Neked se kell rémalakokat kergetni, amint én se teszem.

Előzmény: faithful (15)
Fuly Creative Commons License 2001.06.05 0 0 17
Kedves Belll,

ezt nem sunyi megjegyzésnek szántam, hanem tényközlésnek egy elvi sorban.
Neked talán meglepő módon számos példát tudok hozni pl. Mária eredményes közbenjárásáról, vagy Szent Antal imameghallgatásairól.
Sőt, a semmi módon nem elfogadható 'Family' közösség gyermeknevelési eredményeiről is láttam igen tetszetős összeállítást.

Pozitív példa mindenhol van, amit, ha akar, bármilyen média ki tud csípni. A 'tanmese' csak egy gondolati kombináció volt, mint lehetséges, de SZVSZ teljesen téves megfejtése a történetnek.

Békesség
Fuly

Előzmény: belll (16)
belll Creative Commons License 2001.06.02 0 0 16
"(3-4 sikeres család mindenhol van!)"
Fuly!
Ez egy nagyon kis sunyi megjegyzés volt.
Előzmény: Fuly (14)
faithful Creative Commons License 2001.06.01 0 0 15
Kedves Fuly,

Mi van akkor, ha OVI-ék egyszerűen azt mondják, hogy az a pályázat, amin az RTL megnyerte a sugárzási jogot, nem érvényes, mert törvénytelen?

A HGy istentisztelete nem olyan, mint egy átlagos vallásos összejövetel, hanem érdekes. (még neked is érdekes lenne)

nézd meg a www.hit.hu -n a videokat! (Főleg azt a zenei részletet, ami egy 20 perces improvizációt tartalmaz az "Amikor megérint fenséged" c. dalra!

Előzmény: Fuly (14)
Fuly Creative Commons License 2001.06.01 0 0 14
Az RTL Klub lefejezésének rövid története a következő (a legenda szerint):
1. Reklámspotok a bérgyilkosriportról - a Fidesz vezérkar tiltakozik - lepattannak
2. Lejön a teljes műsor - a Fidesz vezérkar tiltakozik - lepattannak
3. Híre jön Jusztnak, Frei eltűnik, oroszok tiltakoznak: a külföldi (holland) tulajdonos érdeklődik a dologról
4. A tulajdonos képviselői megnézik a beharangozó reklámspotot, és a következőt kérdezik: 'És ezért ki mondott le?' - na ott helyben keletkezett a két lemondás. Frei-t védték, mert a csatornának pénzt hoz(ott).
5. Lemegy a Juszt műsor, azóta Frei ismeretlen helyen tartózkodik.

Szóval, ennyit ért a 'kézivezérlés' kísérlete. A műsor Ny-Európában nem mehetett volna le, ezt mutatja a tulajdonos közbelépése is.

Az elképzelhető, hogy a maradék menedzsment most nem mer 'ugrálni'.
Sőt, ha akarom, durvább kombinációt is mondok. Ha az RTL Klub vezetése nagyot akar vágni a kormányon, akkor eljátssza a következőt:

  • Vegyünk egy kormány által nem szeretett és ismert csoportot - HGY ideális: nem szeretik, egyház is és politizál is
  • Válasszunk olyan népszerű témát, amiben a közösség sikereket képes felmutatni - a család erre tökéletes (3-4 sikeres család mindenhol van!)
  • Forgassunk látványosan a közösségben - egy egész napos forgatásból egy 30-40 (max 60) perces filmnek kell kijönnie, az egy teljes Fókusz Plusz (a német RTL alapján mondom, azt ismerem, itthon nem TV-zek)
  • Ígérjük be az adásta közösségnek, majd vegyük le 'felsőbb utasításra' - SENKI sem lesz képes bizonyítani, hogy nem a kormány tiltotta le.
  • Kérdésekre ne válaszoljunk mást csak annyit: most nem aktuális - sokat sejtet az okoról, de nem számonkérhető!!!


    Na, én ennél egyszerűbbre gyanaxom, olyanra, ami velünk is megtörtént: kijött a csoport (talán Duna TV volt), forgatott, beígérte az adást, de sose jött le az anyag, mert a szerkesztők -fene tudja miért, de szintén a 'nem aktuális' érvvel- kiszórták.

    Erősíti a nem tervezték komolyan adásba verziót az, ha a beharangozóban sem volt benne. Az azt jelenti, hogy 1 hétre előre lehetett (volna) tudni, hogy nem jön le.

    Üdv
    Fuly

  • Előzmény: jihlavai (13)
    jihlavai Creative Commons License 2001.06.01 0 0 13
    Annyit tudok, hogy a műsor elkészült és az adás dátuma is meg volt már amikor hírtelen leállították. A döntés tv vezetésében születet. Pont a Frei dolgok teszik valószínűvé (lefejezések), hogy az RTL-nek igazodnia kell valamihez ami nem ORTT szabályzat hanem aktuális világnézet.

    Jihlavskí Jezek

    Előzmény: Fuly (12)
    Fuly Creative Commons License 2001.06.01 0 0 12
    "felsőbb utasításra" nem tehették be
    Tudsz erről bővebbet?
    Előzmény: TulipánFejű (-)
    Fuly Creative Commons License 2001.06.01 0 0 11
    Az RTL Klub pillanatnyilag olyan pozícióban van, hogy nem a kormány, hanem a -külföldi- tulajdonos áll a tyúkszemén.
    Számomra a legkevésbé sem hihető, különösen a FREI eset miatt, hogy a kormányzati erők be tudnának avatkozni az RTL Klub műsorpolitikájába.
    A 'levétel' oka lehetett, hogy az RTL vezetősége úgy értékeli, hogy a tulajdonosok miatt jobb eltekinteni a dologtól.

    A 'levétel' másik oka lehetett, hogy egyszerűen csak máskor fog lejönni.

    Vad Creative Commons License 2001.05.29 0 0 10
    én is köszi, a rebókot, nálam is megvolt, de elittam:))
    de legalább nem parázok állandóan, csak utálom az összes politikust és a politikai tartalmú célozgatásokat is ezzel együtt
    Előzmény: jihlavai (9)
    jihlavai Creative Commons License 2001.05.29 0 0 9
    Kösz a bókot, nálam ez megvan...

    Jihlavskí Jezek

    Előzmény: Vad (6)
    jihlavai Creative Commons License 2001.05.29 0 0 8
    Kedves LUCzI FERencz! (bocs de ez igazán idétlenül hangzik) Ami nevedet illeti szívesen megkövetlek, de mivel a Bibliában a lucifer és a sátán egy éz ugyan az a személy vegyük úgy hogy a keresztneveden szólítottalak. A -ka pedig becézés volt.
    Jihlavában amely nem tót hanem Moráviában található német bányászváros eltöltöttem az életemből kis időt de ez most gondolom nem tartozik ide.
    Nem tudom tudod-e de a HGY-ben elég szém számmal vannak zsidók. Ezekszerint Őket is tiszteled, mert (és ennek szívemből örülök) nem vallás írtál hanme nemzetet. Azonkívül cigányok is vannak több gyülekezet számban. Több roma gyülekezet működik a HGY-n belül (ww.hit.hu). Szóval őket is tiszteled, illetve nincs ellenük kifogásod.

    Bocs csak tisztázni szeretném az állításaidat. Akkor kik maradnak? Szóval a "magyar" HGY tagok ellen van kifogásod. Hát....

    Mint gondolom tudod, hisz számtalan műsor foglakozott tárgyilagosan a kérdéssel a HGY nem nevezi magát állami értlemben vett szektának, hanem gyülekezetnek amely része az Egyháznak vagyis Jézus testének. Valamin nem nevezi magát vallásnak sem, sőt tagad (mint ahogy a Jézus is tette) minden vallásosságot.

    A MIJÉP és Csurka törp pedig költői tulzás volt. Némilegnevezhetném provokációnak is. Azonban nekem az a véleményem, hogy kicsit rasszista és mijépes, a kirekesztésben nincsenek fokozatok.

    Én egyébként nem vagyok tót számazású sokkal több közöm van az általad tisztelt nemzethez.

    A topic véleményem szerint pont arról működik, hogy ebben az országban az üzlet sem üzlet hanem politika. Egy tv csatorna a jó üzletet is kénytelen eldobni a hatalommal való jó kapcsolat érdekében. Ez számomra (bár tudott dolog volt) mégis botrányos.

    Az én adóforintjaimból is fenntartott magukat privilégizáló társaságok nem be hanme ráépülnek a hatalomra és irányítani próbálják azt.

    Tudod az megdöbbentene ha a most hatalmi pozícióban lévő pártokban találnánk HGY, Jehova vagy SZC hívőt. Ennél jobban működik a titkosszolgálat. Egyébként örülnék neki, bár ez mindenkinek a magánügye.

    A szabadság korlátai, bocs de ez nem képzavar?

    Jihlavskí Jezek

    Előzmény: LUCzI FERencz (7)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!