Keresés

Részletes keresés

Téli nap Creative Commons License 2020.11.15 0 0 176

 Nos én 2011 ben vettem egy körúti lakást  . Felújítottam és most a dupláját éri.

 

 Jó helyen, a villamos és a metro megálló az ajtón kilépve   2 perc. Nem zajos mert udvari, nem sötét mert a legfelső emeleti. Lift is van.

 Egy hibája ugyan van, lehetetlen a parkolás , sőt a hülye gyerek mániája miatt a ház előtti megállás is.

 Mondta  is  a fiam ez most vagy 25 % -ot visszavesz az értékéből.

 

 Azért az a sokat szajkózott 1 millás  nm ár még odébb van.

 Tény, hogy sokan hirdetik, de realizálni nem tudják.

Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 175

Nemrég hallottam az utcán egy fiatal pártól, a belvárosban, hogy "még mindig egymilliós nm-áron hirdetik a lakásokat".

Gondolom, tetszett nekik a környék, csak reménytelennek látták a vételt.

Ugyanakkor az igazság az, hogy már a járvány előtt is irreális áron hirdették a lakások 95%-át, most meg aztán, hogy az airbnb-zőknél beütött a krach, a relatíve jó állapotú apartmanokért első körben megpróbálnak lehetetlen összegeket kérni. Valójában ezeket 1M körül soha nem fogják tudni eladni, kivéve rendkívüli esetben (dunai panoráma, rálátás az Országházra + szép ház, zárt lépcsőház, erkély, lift)... Kíváncsian várom, a többségnek mikor esik le a tantusz. Pláne ahol hitel is van.

Karl May Creative Commons License 2002.10.12 0 0 174
Bár nem értek hozzá, de szerintem is simán ér annyit (vagy többet). Én legalábbis biztos megnézném, ha el akarnád adni és nem most vettem volna lakást...
Előzmény: Ági1225 (172)
njk Creative Commons License 2002.10.11 0 0 173
Szia Ági!

Nézz szét a "lakáshitel - csökken a kamat?" és
"Hitelbírálat - OTP tempóban" címszavak alatt. Ott nem is olyan rég volt egy levezetés.

Előzmény: Ági1225 (172)
Ági1225 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 172
Sziasztok!
Úgy látom, ezen a fórumon néhányan nagyon tapasztaltak vagytok. Jó lenne, ha nekem is tudnátok segíteni. Jelzálog hitelt szeretnék felvenni a lakásomra, de jó lenne előre tudni, kb. mennyit is kérhetnék rá, hogy mennyi a forg. értéke. (Ha nem feltétlenül szükséges, nem szeretném kifizetni a kb. 25eFt-ot az értékbecslésre.)
Tehát ha valaki meg tudja becsülni, írja meg.

A paraméterek: Bp XV. kerület, Rákos út, elég jó hely, közpoti. Földszinti, jó elrendezésű, 35 nm, egy szoba, fürdőszoba, előszoba, nagy konyha (étkező is egyben) egyedi cirko fűtés. Kétszintes társasház, kb. 50 éve épült. Kert-, pince és padlásrész van. A lakás néhány éve lett totál felújítva.
Kérlek Benneteket, ha tudtok, segítsetek. Sejtésem szerint min. 6-6,5 millát érhet.
Előre is köszönöm!
Sziasztok.

njk Creative Commons License 2002.10.10 0 0 171
Passe Partout!

A kérdéseidre egy mondatban lehet válaszolni:

www.veritas.hu

Ők Zuglóban, (Bosnyák térhez közeli utcákban is, ahol később metró is várható!!!) építkeznek.
Sok házat építettek már.
Most is van legalább 3-4 futó építkezés.
Egyetlen dolog, amit nem tudok pontosan: a közbiztonság, de szerintem az is jó, mert ismerős lakik arrafelé, és szerinte minden OK.

Előzmény: Passe Partout (160)
garzon_ Creative Commons License 2002.10.10 0 0 170
Ez a lakás például 5,6 MFt irányáron:
Néhány azonosító: Csepeli, 35 nm-es, alacsony közös költségű, 6. emeleti, HÉV közeli, jó állapotban. Várom az érdeklődőket. 70-211-8188
Karl May Creative Commons License 2002.10.09 0 0 169
Én nemrég vettem a Bródy Sándor utcában egy hasonlót (utcai, földszinti, 36 m2, felújított) 6,2-ért, szerintem ez annál nem érhet többet. Persze attól is függ, hogy a Dohány/Wesselényi utca melyik részén van és hogy udvari-e. Ha igen, akkor valószínűleg kevesebbet ér.
Előzmény: baloldali határérték (167)
KaRmInCa Creative Commons License 2002.10.08 0 0 168
Nem túl sok az kicsit?
Előzmény: ildagabor (166)
baloldali határérték Creative Commons License 2002.10.08 0 0 167
belekérdezek akkor egyet én is :P
hetedik kerület, dohány utca/wesselényi utca környékén, földszintes, 31 nm-es, felújított lakás konyhabútorral, gázfűtéssel, kaputelefonnal.
ildagabor Creative Commons License 2002.09.16 0 0 166
szerintem talán úgy 10 körül...
miriuta maci Creative Commons License 2002.09.11 0 0 165
Sziasztok!

Szerintetek mennyiért adható el Zuglóban, Stefánia út Egressy út sarki házban egy nagy belső zöld udvarra néző 46 nm-es kéró, frissen felújítva?

garzonlakas Creative Commons License 2002.08.18 0 0 164
Eladó a III. kerületben, Békásmegyeren egy 33 m2-es garzonlakás. A szoba mérete 20.64 m2, amely majdnem teljesen négyzet alakú. A lakás egy négyemeletes ház első emeletén található. A ház 1980-ban épült, 1999-ben szigetelték és felújtották a tetőt.

Közös ktg: 4800, de ez tartalmazza a víz és csatornadíjat, a fűtés télen 8000, nyéron 4000

Az álomlakást mi már megtaláltuk, ezért viszonylag sürgős......

Irányár: 5.8, de megegyezünk

érd: garzonlakas@freemail.hu

Előzmény: voyager75 (-)
thw Creative Commons License 2002.08.14 0 0 163
nincs mit. Azert ne vedd keszpenznek, csak igy gondolom. Az egyedul valo felujitasnak pont az az elonye, az anyagiakon kivul, hogy nem kell szakikkal vitaznod! Biztos vannak barataid, baratnoid, mi negyen csinaljuk. A kedvesem ket kollegaja segit. Ok ugyan villanyszerelni is tudnak - szvsz ezt szakertelem nelkul ne bizd ra senkire -, de a tobbit, mint falveres, vakolas, fugazas, meg en is segitettem megcsinalni, es en soha nem csinaltam ilyesmit. A kedvesem - hozzam hasonlo tapasztalattal a hata mogott - mar egyedul vakol. ha van kedved, nezz be a Lakasbol otthont topicba, rengeteg jo otletet kaphatsz olyanoktol, akik sok mindent maguktol csinalnak!
Előzmény: Briel (162)
Briel Creative Commons License 2002.08.14 0 0 162
Köszi a választ, thw!
Gondoltam én is a lakásfelújításra, jó ötlet, csak egyedülálló nőként nem vágyom igazán arra, hogy mindenféle szakikkal vitatkozzak...:)
Előzmény: thw (161)
thw Creative Commons License 2002.08.13 0 0 161
Szvsz abszolut nem remenytelen. Pest semmi esetre sem. Talan meg VIII. keruletbe sem kell menned, de egyebkent egy ismerosom ott lakik, es pont egy egesz kulturalt utcat talalt maganak. Egyebkent, miota mi a kedvesemmel ketten ujitjuk fel a lakasomat, meggyozodesemme valt, hogy semmi sem lehetetlen es nem feltetlen olyan draga. ha erzel ehhez Magadban affinitast, erdemes jo lerobbant allapotban levot venni, es szep lassan, ahogy penzed meg idod van ra, felujitani.
Előzmény: Briel (159)
Passe Partout Creative Commons License 2002.08.13 0 0 160
Budapesti társasházépítkezésekben járatosak tanácsára számítok elsősorban, de a kérdéseim egy része helytől független lesz.

1.) Budapest melyik részén (melyik kerületben) érdemes beszállni ilyen építkezésekbe, az alábbi szempontok figyelembevételével:
- a városközponthoz (ez most legyen kb. a Deák tér) közel legyen; tömegközlekedés!
- fontos tényező a közbiztonság (egyedülálló fiatal nő)
- az ár kb. 250e/m2
- lehetőleg zöldövezet legyen, de legalábbis legyenek fák az utcán

2.) Mire kell odafigyelni az ilyen házaknál műszaki szempontból?

3.) Hogyan győződhetek meg róla, hogy a ház, amelyikre idén befizetek egy rakás pénzt, jövőre talán el is készül.

4.) Szerkezetkész, kulcsrakész fogalmak mit takarnak?

Mindenkinek köszönöm a hasznos tanácsokat.

Briel Creative Commons License 2002.08.13 0 0 159
Sziasztok!

Úgy látom, vannak itt páran, akik eléggé beleásták már magukat a lakásár-témába. Én néhány hónapon belül szeretnék venni egy kis lakást, de erre max. 5,5 millám lesz (ha lesz...).
Szerintetek reménytelen? Illetve csak a nyóckerben elképzelhető? Oda nagyon nem szeretnék menni ugyanis...

Mit mondtok?

thw Creative Commons License 2002.08.09 0 0 158
Ne feledd, hogy amirol Te ugy latod, erosen felujitasra szorul, arrol az elado azt tartja, hogy kituno allapotban van :o))))
Előzmény: kerdezoskodo (155)
thw Creative Commons License 2002.08.09 0 0 157
Igen, konnyen lehet, hogy igazad van, ennekem telleg fogalmam sincs, csak magyarazok a nagyvilagba. :o)

Email: ez jo vot :o))

Előzmény: pasztell (154)
Email Creative Commons License 2002.08.08 0 0 156
Ez is esetben is 6 és 7 között, csak inkább a 6 felé:)
Előzmény: kerdezoskodo (155)
kerdezoskodo Creative Commons License 2002.08.08 0 0 155
Sziasztok,

Az igazság az, hogy nem eladni, hanem venni szeretnék. Információ kellene, hogy nehogy nagyon mellélőjjek. Ahogy nézegettem 7,5-8 környékén mennek a lakások arrafelé.

Üdv

pasztell Creative Commons License 2002.08.08 0 0 154
Szerintem talán többért is elmenne, 7,5-8 milla.
Előzmény: thw (153)
thw Creative Commons License 2002.08.08 0 0 153
Haho!

Hat a szakertelem tavol all tolem, de a Raday eleg jo helyen van, ha jol tudom, setaloutca is lett, ami nagyon megdobja az arat a lakasoknak, akar tobb millioval is. A korfolyoso meg a felujitasra szorulas nem a legjobb, de en 6-7 korul megprobalnam elsozni, meghordetni pedig mindekepp a 7-hez kozeli aron.
Ha erre rengetegen jelentkeznek, viheted az arat foljebb, ha nagyon kevesen, akkor lejjebb.
Megegyszer mondom, ez csak sajat velemeny, tudas nelkul.

Előzmény: kerdezoskodo (152)
kerdezoskodo Creative Commons License 2002.08.08 0 0 152
Sziasztok,

Mi az elfogadható ár egy 34 m2 I. emeleti, körfolyosós garzonlakásnak a Ráday utca felújított részén? A konyha, fürdő teljes felújításra szorul.

Előre is köszi!!

Üdv.

dodika66 Creative Commons License 2002.08.02 0 0 151
Sziasztok!

Lakásvásárlás előtt állok és szeretnék egy kicsit tájékozódni. Van valaki aki tudja, hogy a TEVEHÁZban kb. milyen szinten van közös költség? Esetleg, ha van itt valaki aki már ott lakik akkor milyenek a tapasztalatai összességében?

Remélem nem rossz topicban teszem fel a kérdést, de úgy tűnik ide illik a legjobban.

Előre is köszi
Dodika

altf5 Creative Commons License 2002.07.30 0 0 150
Miert nem koltoztok videkre?

Nekunk a Kiraly utca jobbik reszen (LisztF ter kornyeke) volt 44nm kenyelmes, de sotet 2 szoba cirkoval.
7M-ert adtunk tul rajta 1 eve es most Erden lakunk egy regi hazban. 9.5M volt, meg van egy kis tartozasunk ...
55nm+kamra(sufni?)+garazs+180nol telek, 2 szoba (+felet lehetne meg konnyen csinalni a nem hasznalt elso eloszobabol ha jonne a gyerek) etkezo.
Az udvar most mar szep, a haz lakhato, de elobb utobb alapos felujitasra/atepitesre szorul.
Viszont: nyugalom, sok fu, fak, bokrok, kutya cica, levego.
Busszal 45-60 perc a munkahely (del Buda), autoval 20-40perc, hazafele 10-15 perccel kevesebb.
A hazra tiz even belul kene kolteni 6-8M Ft-ot, akkor lenne meg egy szoba, uj teto, cirko, stb.
A legnagyobb problema a vizes falak (a Kiralyban is volt, kezdjuk megszokni...), nem tudtok jo leirast hogy melyik a legjobb utolagos szigetelesi modszer?

koszike: altf5

Előzmény: Miss Maci (148)
Karl May Creative Commons License 2002.07.24 0 0 149
Az én álmom is egy nagy belmagasságú, régi, polgári, panorámás, esetleg tetőteraszos lakás. Azon viszont mindig elképedek, hogy mennyire szar lakásokat akarnak polgáriként eladni. Már egy lerobbant, liftnélküli, józsefvárosi házban lévő, félkomfortos, nagy alapterületű félig udvari, stb. lakást is polgáriként hirdetnek, csak azért mert téglából van és nagy belmagasságú.
Én úgy gondolom, hogy egy lakás nem attól polgári, hogy tégla és nagy belmagasságú, hanem attól, hogy hol van és mennyire haszmnálhatók, kellemesek a lakások, milyenek a lakók, stb. Ha így nézzük, egy panel is lehet polgári, a miénk szerintem az is.

Ha egy panellakásba légkondit szereltetsz és fullextrásan felújíttatod, még mindig kevesebbet költöttél rá, mintha megvettél volna egy közepes állapotú, hasonlóan használható régi téglalakást.

Előzmény: Miss Maci (148)
Miss Maci Creative Commons License 2002.07.24 0 0 148
Én aztán már mindenféle lakásban és házban laktam, de a panelt valóban én sem szerettem. Nem szeretem, hogy áthallatszik a szomszéd minden szösszenete, alacsony a belmagasság, nekem semmi hangulata az ilyen lakásoknak, drága a fenntartása, nyáron folyamatos klíma nélkül nem lehet meglenni.Hidd el, aki nem panelből megy a másikba-én pl. a vidéki családi házból jöttem fel-az vacakabb helyet a világon nem tud elképzelni. Mindazonáltal egy zöldövezeti panel talán még mindíg jobb, mint egy körúti büdös téglaház. Amiben most albérlek, az sem sokkal különb, csak a szomszédokat nem hallani.Az én álmom most egy nagy belmagasságú 'polgári' lakás. Azt tudnám igazán az otthonomnak érezni. Öregségemre meg remélem, megengedhetem majd magamnak hogy leköltözzek vidékre, hogy az unokák kergethessék a kutyákat a kertben, meg málnázzanak a bokraimról.:-)
Előzmény: Karl May (147)
Karl May Creative Commons License 2002.07.24 0 0 147
Én pl. egy XIII. kerületi, dunaparti, panorámás panellakásban élek, és nagyon szeretem. Pont ugyanúgy, mint nálatok, jó a közlekedés (metró is van), viszonylag csendes a környék, de ráadásul még a Budai hegyekre és a Margitszigetre is van kilátás (+ kicsit a Belváros felé is).
Mégis, ha azt mondom valakinek, hogy szeretem a panellakásomat, alig hiszi el. Sokkal szarabb téglalakásokba, vagy egyszerűen csak budai lakásokba szívesebben költöznek be emberek, mint egy szép lakótelepre. Ez viszont már nem normális dolog, hanem szimplán hülyeség.

Előzmény: Miss Maci (146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!