Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.17 0 0 60
Igazi gondolatindító az lesz, ha megvennéd a tegnapi sportot, vagy a www.nemzetisport.hu-n elolvasnák páran a sportgazdaság című részt. Érdemes. Talán le kerülne pár emberről a szemellenző.
Előzmény: dejo (59)
dejo Creative Commons License 2003.02.17 0 0 59
Jééé. Már a focirajongók is kezdik azt hinni, hogy nem csak pénz kell a focihoz.
Szerintem egy drasztikus támogatáscsökkentés kitakarítaná a szemetet és lehetne előlről kezdeni, lelkesedésbő focit csináló emberekkel.
Amúgy meg outsider vagyok a témában, csak néha néha dobok be egy ilyen vadat, de talán gondolatindítónak ez is megteszi.
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.16 0 0 58
Naja, az elmúlt évek alatt a focistáink sikert sikerre halmoztak. Nézz már szét az ország melyik önkormányzata nyomott ennyi pénzt a sok sikertelenség közepette a csapatába?
Előzmény: _banner_ (57)
_banner_ Creative Commons License 2003.02.16 0 0 57
Ne legyetek már ennyire pesszimisták!
Előzmény: Papci (56)
Papci Creative Commons License 2003.02.16 0 0 56
A kerdes jo! Mire gondoltal? En nem latok meg gyertyafenyt sem :-)
Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.14 0 0 55
Mikor, milyen reménysugár?
Előzmény: Törölt nick (54)
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.02.14 0 0 53
Helyére kerül az eredményjelző

A nyíregyházi stadion azon kevesek egyike, ahol végül megvalósult a rekonstrukció.

Kedden végérvényesen lezárulhat a nyíregyházi stadionrekonstrukciós program. Ekkor kerülhet ugyanis helyére az új eredményjelzőtábla.

Ilyen szempontból a nyíregyházi Városi Stadion unikumnak számít hazánkban, hiszen kevés olyan hely van Magyarországon, ahol megvalósult a 2000 nyarán meghirdetett program. Ez adta az apropót, hogy áttekintsük az elmúlt két és fél esztendő krónikáját.

Emlékezhetünk rá, a C kategóriás minősítés egy új lelátó építését, az eredményjelző korszerűsítését, a gyep felújítását, a világítástechnika kialakítását és a beléptetőrendszer megvalósítását is magába foglalta volna. Utóbb kiderült, mindez nem fért bele a (nettó) 535 milliós költségvetésbe (ebből 180 milliót a város állt), és az utóbbi három munkafázis meghiúsult. A stadion azonban így is jelentősen megszépült!

- Mintegy négyszáz millió forintra lett volna még szükség ahhoz, hogy az eredeti terveknek megfelelő rekonstrukció létrejöjjön - beszélt a problémáról Bartha László. - A beruházás folytonosságát figyelembe véve a tulajdonosi bizottság, vagyis az önkormányzat, a Magyar Labdarúgóliga és az akkori Ifjúsági- és Sportminisztérium kompromisszumokat kötött, és elhagyta a fenti programpontokat, azzal, hogy az esetleges folytatás esetén kettőezer-háromban vagy kettőezer-négyben ez is megvalósulhat. Hozzáteszem, nálunk nem vonult le a kivitelező, mint Zalaegerszegen és Székesfehérváron, igyekeztünk jó viszont ápolni a lebonyolító Stadioninvest Rt.-vel és a műszaki ellenőrzésért felelő Főberrel, így három hónapos késéssel ugyan, de október ötödikén átadhattuk a háromezer-egyszáz férőhelyes, fedett új lelátót, alatta a három szintes klubházat és a szükséges szocális blokkokat. Az őszi szezon végére a „régi” lelátó száz méteres szakaszát is kicsinosítottuk, ide ezerötszáz új műanyagszék került, illetve felújítottuk az ehhez tartozó szociális blokkot. A Megalux jóvoltából pedig elkészült a hatszor két és fél méteres mátrix eredményjelzőtábla, amelyet kedden szerelnek fel és a tavaszi rajtra be is üzemelnek.

Bővebben a Kelet-Magyarország 2003.02.15-i számában olvashatnak.

- Bodnár Tibor - (szon)

Tibó Creative Commons License 2003.02.12 0 0 52
Nem vagy képbe.
Olvass vissza.
Előzmény: Tizedes (51)
Tizedes Creative Commons License 2003.02.12 0 0 51
Éppen ez az, hogy nem mindegy.
Ha a város kiszáll a Szpariból, akkor mi lesz a Stadionból?
Legelő?
Előzmény: Tibó (50)
Tibó Creative Commons License 2003.02.12 0 0 50
Mert már megvolt rá a pénz, szerintem "kénytelenek" voltak.
Mindegy. Ez már elég régi ügy...
Előzmény: Tizedes (49)
Tizedes Creative Commons License 2003.02.12 0 0 49
Ha nem jut fel a Szpari minek?
Ráérnének a nyáron megvenni.
Előzmény: Tibó (47)
Tibó Creative Commons License 2003.02.12 0 0 48
Stadionfejlesztés.
Abszolúlt ON. :)
ja, forrás: indexKelet.
Előzmény: dejo (46)
Tibó Creative Commons License 2003.02.12 0 0 47
Kiváncsi vagyok az új eredményjelzőre...
Előzmény: Tibó (45)
dejo Creative Commons License 2003.02.12 0 0 46
Nekem már ez a Copy-Paste is hosszú! :-{)E
Miröl is van benne szó? Valami focivagymi...
Előzmény: Tibó (45)
Tibó Creative Commons License 2003.02.12 0 0 45
A városi stadion (tettre) kész

2003.02.12.

Befejeződött a nyíregyházi városi stadion rekonstrukciója. Március elsején utolsó munkafázisként, a már elkészült új eredményjelzőt is üzembe helyezik.

- A kemény tél nekünk sem kedvezett, hiszen a lelátó beázott. Már megtörtént a hibafeltárás és a kivitelező az egy éves garancia terhére helyre állítja a szigetelést - kezdte internetes lapunk tájékoztatását Bartha László, a Nyírsuli Kht. igazgatója.

Az ökölvívó terem már szinte elkészült. Ami még hiányzik az a festés és a sportpadló. Tizenkét zsák felszerelése, és a két versenyring beépítése után beköltözhetnek a csarnokba a bokszolók is.

2003-ban már nagy építkezés nem várható, viszont az önkormányzat segítségével még a hat salakos kispálya komplex felújítása fog megtörténni, továbbá a kerítések festése és a padok elhelyezése szerepel még a célkitűzések között. Az ''A'',''B'' és a ''C'' pályák világítást kapnak. E mellett a ''D'', ''E'', ''F'' pályáknak a vízelvezetését is megoldjuk. Nem marad(hat) el a salakcsere sem. Az MG-pálya (volt főiskolai focipálya) füvesítése, öntözőrendszerének kiépítése befejeződött, így májusban az utánpótlás csapatok igénybe vehetik ezt a területet. A Bozsik program keretén belül a műfüves programra ismét pályázunk az önkormányzattal. Így ha a pályázat sikeres lesz, akkor megtörténhet a Volán pálya műfüvesítése.

Tibó Creative Commons License 2002.08.16 0 0 44
Neked.
Nekem nem, mert én lesz@rom őket.
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.15 0 0 43
No, itt valamit félre értesz.
Itt a lényeg azon volt amit írtál, hanem hogy a FIDESZ közeli cégek egy jól hangzó project révén, természetesen szigorú pályáztatással jelentős munkához jussanak.
Tibó Creative Commons License 2002.08.15 0 0 42
Nézzetek el a stadioninvest.hu-ra.
Ezek azt hiszik, hogy nem volt elég nekünk a panelprogram.
Vazze, mindenütt, környezettől függetlenül ugyanazon elemekből pakolnak össze minden szart!!!!
CSAK, a panelprogramnak legalább volt értelme, hiszen lakásra volt szükség, és gyorsan...
Az utóbbi idők legundorítóbb fejlesztése Nyíregyházán.
Egyéniséget a Városoknak!
Független ÖK-kat!
Előzmény: Tibó (41)
Tibó Creative Commons License 2002.06.04 0 0 41
Mikor volt utoljára ekkora fejetlenség városunkban, mit most itt a stadion körül?
Emléxik még valaki?
A metropolt szeretem, az univerzumot valszeg már sosem fejezik be.
Nem jut eszembe semmi hasonló...
Don Valentino Creative Commons License 2002.06.04 0 0 40
dejokraciat NyihYohknak!
Előzmény: Tibó (39)
Tibó Creative Commons License 2002.06.03 0 0 39
Huuu, dejo lenne!!!
:)))
Előzmény: Don Valentino (38)
Don Valentino Creative Commons License 2002.05.23 0 0 38
Palyamodositas lesz? Segitek a kampanyodban. Mekkora moka lesz. Vallalom a szendvicsemberseget Orokosfoldon.
Szavazz dejora! Minden dejora fordul.
Előzmény: dejo (37)
dejo Creative Commons License 2002.05.23 0 0 37
Értek én a számokhoz?
Tehetek én arról, hogy az 1800 Ft sokszor több az 5000 Ft-nál? A gyerek nem számol (mert még csak 6 éves), csak szeret játszani. Fantáziája az van.

Önkormányzati választááááás. Szöget ütöttél a fejembe! A csudának jöttem én ide!

Előzmény: Don Valentino (34)
Tibó Creative Commons License 2002.05.23 0 0 36
Nem EZ, és abszolult nem így kellett volna...
Előzmény: Kurtabérci Béci (35)
Kurtabérci Béci Creative Commons License 2002.05.23 0 0 35
Az ISM erre adott pénzt, így jelölte meg a felhasználás célját. Nyilván ebben benne voltak a helyi ,,szakemberek" is, nyilván ezeket a célokat egészítette ki a helyi önkormányzat.

Hogy jól, vagy rosszul én ezt Budapestről nem tudom eldönteni, - de ha rossz lesz, nem kellett volna a fedett, műanyagszékes lelátó, ahogy Tibó mondja, - akkor az az ISM + Nyíregyházi Önkormányzat közös ,,munkája".

Don Valentino Creative Commons License 2002.05.23 0 0 34
dejo te mar az onkormanyzatira kampanyolsz!
Nekem a tortenetbol tanulsagkent az jott le, hogy most epitenek 500 millabol, aztan majd balos kormany, balos varosvezetes logikaval kesobb 1800:5000 = 500milla:kovetkezo beruhazas erteke. Jol ertem en ezt? :o)
Előzmény: dejo (32)
Tibó Creative Commons License 2002.05.23 0 0 33
Hat errol van szo.
Szep tortenet.
Előzmény: dejo (32)
dejo Creative Commons License 2002.05.23 0 0 32
Mesélek egy történetet, semmi köze a stadionhoz, de valami párhuzam mégis van.
A fiamat tavaly novemberben a 6-dik szülinapján elvittük egy játékboltba, hogy válasszon magának vamit.
Ő rögtön kinézett egy robot-díno transzforersz játékot kb. 1800 Ft-ért. Nekem sem nagyon tetszett ez a játék, a feleségem meg (bizonyos rossz emlékek miatt) ki nem állhatja a hüllőket. Óvatosan addig addig gyűzködtük, hogy egy 5000 Ft-os harckocsit katonákkal is elfogadott. Jött a karácsony, a Jézuska meghozta az ajándékokat. A gyerekek kibontották a csomagokat, boldognak látszottak mind a ketten.
Másnap a fiam, azt mondja: nagyon szép és jó dolgokat hozott a Jézuska, de én egy dínós-robotot sokkal jobban szerettem volna.
Azóta megkapta a dínót és nagyon boldog, amikor azzal játszik. A tankkal is szívesen játszik, de sokkal kevesebbet.

Szóval építkeznek a stadionban is, csak másnak sokkal jobban örültünk volna.

Előzmény: Tibó (29)
Tibó Creative Commons License 2002.05.23 0 0 31
Nem az a baj!
Ezekutan evekig nem lesz fejlesztes.
Ennyi penzbol megcsinalhattak volna a vilagitast, gyepet, korszerusitett lelatok.
Es ehejett epitenek egy ormotlan oda nem illo kihasznalatlan vackot.
A tervezot kivegeztetnem.
Ez a stadion tonkretetele. Ha mar egyszer van penz valamire, miert nem gondolkoznak?

Nagyon szomoru vagyok...

Előzmény: Don Valentino (30)
Don Valentino Creative Commons License 2002.05.23 0 0 30
A fociba szerintem is nagy hulyeseg penzt olni, en jobban szeretnem, ha az igazi sikeragakat nyomnak (kezilabda, vizilabda (egy jo kis varosi nagyuszoda nem artana) jegkorong)
De azert egy igenyesebb stadion nem art tibo. Csak a szekcsere is mar jo. Foleg hogy tavalyelott a diosgyoriek felszedtek a padokat.
Előzmény: Tibó (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!