Keresés

Részletes keresés

Újlaki Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4
De láttaok-e már napi frissítésű 403-as oldalt? Mert ilyen is van...

A mai legfrissebb 403-as

Dalai Lámer Creative Commons License 2001.05.22 0 0 3
Ez igazán király!
Előzmény: cyber.greg (0)
Löszy Creative Commons License 2001.05.22 0 0 2
Az én kedvenc 404-esem:

KATT IDE!!

Újlaki Creative Commons License 2001.05.22 0 0 1
Most már bevallhatom, hogy megfeledkeztem a 000-ás hibajelzésről.
Előzmény: cyber.greg (0)
cyber.greg Creative Commons License 2001.05.22 0 0 0
Újlaki Creative Commons License 2001.05.22 0 0 topiknyitó
Az internet, a világháló közkatonái, a mindenki által semmibe vett szorgos munkások: web-oldalaink hibajelző lapjai miért nem kapják meg az őket megillető figyelmet és nyilvánosságot?

Kukkoló kamaszok vágyának kegyetlen korlátja, a 401-es... Az érthetetlen és titokzatos 403-as... Az egyéni hangú, izgalmas 500-as... A köznapi, mindenki által ismert 404-es... Mind egy-egy külön kis világ, egy mikrokozmosz. Mi azonban sietünk, és elmegyünk mellettük, pillantásra sem méltatva őket.

Sok web-oldal beéri az unalmas, gyári, szűkszavú szöveggel: "Internal server error"... "Page not found"... Szerencsére az igényesebbek webmesterek a saját ízlésükre formálják világuknak ezt a parányi szegletét is. Hány szép és eredeti hibajelzés mellett megyünk el tudatlanul, észre sem véve azt, mert véletlenül minden jól működik, és soha nem tárul fel szemünk előtt a kis rejtekajtó.

Úgy döntöttem, hogy életemet mostantól a hibajelző odalalak felfedezésének szánom. Sorsom a lemondás és a kudarc lesz, hogy néha, váratlanul, mint egy göngyszem, felragyogjon előttem egy-egy 404-es vagy 500-as oldal a maga művészi tökéletességében.

Addig is egy 403-as oldal, amelyik nem hagyja a hoppon maradt látogatót sorsára, hanem gondoskodik a méltó kárpótlásról: 403.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!