höhö :-) nemisámpedig. beszélgetés közben többször konzekvensen falunak tituláltam, és kijavítottak, hogy Túrkeve város. Monnyuk ez egy olyan dolog, hogy én eredetileg kápolnásnyéki vagyok, de évkig nem tudtam, hogy a kettôvel szomszéd település, Gárdony már jó ideje város és nem falu, mint én hittem. :-)
jah, rokonék vettek asszem 2 éve egy házat-telket a belvárosban, a Post Office környékén - mivel belvárosnak titulálták, rá kellett döbbennem, hogy belvárosa csak városnak lehet :-)))
Mi egy sporttelep szerűségen állítottuk fel sátrainkat,ott volt a medence és a teniszpálya is.
A lovagláshoz el kellett mennünk valahova ha jól emlékszem.
"Nem elég magyarnak lenni, tehetség is kell…” - ezek a szavak köszöntötték egykoron a London Studios bejáratán a munka reményében arra tévedt magyar emigránsokat. Korda Sándor azóta szállóigévé vált mondása hűen tükrözi a magyar filmesek mindenkor betöltött szerepét a világ filmgyártásában.
KORDA Vince
(1897, Pusztatúrpásztó - 1979, Chelsea)
Angol díszlettervező, Korda Sándor és Zoltán fivére. 1909-ben került Budapestre. Érettségi után beiratkozott a Képzőművészeti Főiskolára, ahol diplomát szerzett. Nagybányán, Bécsben, Firenzében, majd Párizsban élt. Képei között jelentős József Attila arcképmása.
Bátyja, Korda Sándor rendező meghívására telepedett le Angliában. 1931-től dolgozott mint díszlettervező. Alfred Jung asszisztense volt. 1939-től a London Film művészeti igazgatója lett. Az angol-amerikai filmművészet egyik leginvenciózusabb díszlettervezője, a Korda-filmek miliőjének megálmodója. Felesége Gertrud Lawrence angol filmszínésznő volt.
Ismertebb filmjei: Marius (angol-francia, 1931); VIII. Henrik magánélete (angol, 1933); Eladó kísértet (angol, 1935); A vörös Pimpernel (angol, 1935); Mi lesz holnap ? (angol, 1936); Rembrandt (angol, 1936); Négy toll (angol, 1938); A bagdadi tolvaj (angol, 1940); Lady Hamilton (amerikai, 1942); Lenni vagy nem lenni (amerikai, 1942); A dzsungel könyve (amerikai, 1942); Eszményi férj (angol, 1948); A mélykék tenger (amerikai, 1955); A leghosszabb nap (amerikai, 1962); A sárga Rolls Royce (angol, 1965).
Hogy valami pozitívat is írjak: A Túrkevén született Korda fivérek rendezték a nagy sikerű A dzsungel könyve című örökzöldet. Gondolom Mindenki látta már. Minden évben leadják legalább egyszer.
Csak figyelsz? Na, ma nem maradok, csak elpöttyintek néhány dolgot. Annak idején a mi városunk volt az első kommunista város, s a pártvezetők lejöttek az Alföldre, és megkérdeztek a polgármestert, h mit szeretne. Kérhetet volna bármit, teljesítik. Ha azt kéri, h építsenek ide egy gyárat, megteszik. Erre No1. mit kért? Egy kerékpárt a városnak.