Keresés

Részletes keresés

szuri kata Creative Commons License 2024.03.31 0 0 56

bár, most nem akarok venni elég sok ami van, de mindig nézegetem a monitor kínálatot.

a gugli dobálja is az ajánlatokat rendesen.

a 21.5- től a 43 - 48 collig van bőven mindenféle.

jó , a közel félmilkós mini ledes 34 collos kevesek asztalára kerül, de alatta is van élet.

szuri kata Creative Commons License 2024.03.31 0 0 55

na most az van, hogy a peaq monitorhoz azóta sem kellett hozzányúlnom beállításügyileg.

teljesen jó képe lett bármilyen témában.

még a yutub reklámok sem zavaróak, mert a szép színes kavalkádot szívesebben nézi az ember.

a monitor , több másik mellett sok órát megy naponta.

az egészet úgy kell elképzelni mint egy tévéstúdiót.

most is motorkiállításokról futnak rajta videjók , háttérnek.

az m1000 xr bmw kézzel fogható közelségbe kerül, ahogy végig pásztázik rajta a kamera.

a színei , a kék- piros fekete, a karbon elemekkel valósághűen adja vissza.

vagy a ktm narancssárga fényezése , az olyan a valóságban is.

örülök neki , hogy sikerült belőni a képét, mert igen jó vizuális élményt ad.

Előzmény: szuri kata (34)
szuri kata Creative Commons License 2024.01.28 0 0 54

szuri kata Creative Commons License 2024.01.28 0 0 53

szuri kata Creative Commons License 2024.01.28 0 0 52

szuri kata Creative Commons License 2024.01.20 0 0 51

szuri kata Creative Commons License 2024.01.20 0 0 50

szuri kata Creative Commons License 2024.01.20 0 0 49

szuri kata Creative Commons License 2024.01.20 0 0 48

D

szuri kata Creative Commons License 2024.01.20 0 0 47

D

szuri kata Creative Commons License 2024.01.20 0 0 46

szuri kata Creative Commons License 2023.11.20 0 0 45

csak nem vettem másikat, pedig szemeztem vele, de nem láttam sok értelmét

a képek a samsungról  készültek, a sáv nagyon halványan ott van , de például ezeken a képeken semmi nem 

látszódik belőle

ezért is vittem el két helyre, mindkét helyen panelhibát mondtak rá , de talán mégiscsak javítható lenne, okosba..

amúgy meg  szép képe van

 

 

 

Előzmény: szuri kata (40)
szuri kata Creative Commons License 2023.11.15 0 0 44

a hibás 380 ezres lgéhez

ez 34 collos, 21:9 ultrawide képarányú lehet, az ára miatt gondolom , hogy oled 

biztos nem lesz kis pénz az esetleges megjavítása

 

viszont, ekkora méretben, újat és használtat is láttam 100-120 ezer körül

jó , ezek nem oledek ,csak full hd  2560x1080 felbontás 

de teljesen megfelelő lehet, főleg , hogy csak a negyedébe kerül

Előzmény: szuri kata (39)
szuri kata Creative Commons License 2023.11.12 0 0 43

rohadt dolog ez

tényleg itt van a black november , tényleg vannak best buyok

ezek az árak lettek volna jók , amikor én vásároltam be, de akkor azok voltak , rohaggyon meg

cuccok még csak-csak , de nem férnek el , ahhoz nagyobb szintet is kéne lépni..

Előzmény: szuri kata (40)
szuri kata Creative Commons License 2023.11.12 0 0 42

eltaláltad

Előzmény: kisbetu (41)
kisbetu Creative Commons License 2023.11.02 0 0 41

Mer te meg büszke, gyönyörű fehér vagy... :(

Előzmény: szuri kata (39)
szuri kata Creative Commons License 2023.11.02 0 0 40

azért, az is beszédes és bosszantó is, hogy az egyik szervizes , fiatal csóka , amikor bekapcsolta és látta a 

sávot előtűnni megjegyezte: - ez panelhiba, nem javítható vagy csak drágán, nincs hozzá semmijük, ez kuka.

kuka , na most , itt van előttem a monitor , be van kapcsolva és pld. itt az index oldalánál semmi sem 

látszódik a sávból , csak akkor , ha olyan oldalakat nézek amelyeken azon a részen sötétebb részletek

vannak, akkor is csak halványan.

a bimbo-kontroller  hibájára gyanakodtam 

mert ennek mozgatása révén jön elő a sáv többé vagy kevésbé

de ezt meg muszáj megnyomni , mert ez a be-kikapcsolója is+ menü.

mivel, nekem fontos, hogy pöpec legyen a kép ennek a helyére egy másik 27 coll méretűt azért majd beszerzek

vannak tippjeim, de egyelőre kivárok egy kedvezőbb vételre, holnaptól black november jön

Előzmény: szuri kata (39)
szuri kata Creative Commons License 2023.11.02 0 0 39

két helyen is voltam vele, panelhibát mondtak mindkét helyen.

annyiba kerülne a javítása , sőt , munkadíjjal jóval többe , amennyibe újonnan került.

ennél kevesebbért meg újakat is lehet venni.

45 ezerért, 65 ezerért, használtat régebbit vastag keretűt lehet náluk kapni, de ki veszi azt meg, ha annyiért

már újat is kap. ez a samsung két és fél évet bírt ki hibátlanul , persze most is műkszik csak az a fránya sáv 

ne lenne ott.

szidom a samsungot, bár van tőle még más készülékeim is, de a szervizes elmondta , van náluk hasonló

hibával 380 ezerbe került lg is.

tudom én , nagy kalap szar ez az összes, a rohadt sárga csájnízok kókányolják össze mindet.

Előzmény: szuri kata (37)
szuri kata Creative Commons License 2023.10.31 0 0 38

samsung g7 4k 28 collos

bekapcsolva láttam, igen jó képe van tetszett

amiért nem lesz, az a 230 ezres ára, meg samsungból van előbb-utóbb lesz valami köhéje

a 65 ezres 32 collos full hd ok. tévé  szemre ugyanolyan szép képet ad.

szuri kata Creative Commons License 2023.08.25 0 0 37

kurva kínaiak gondoskodnak róla , hogy túl sokáig ne működjenek rendben a szarjaik.

27 colos samsung monitor 2 éves , és már jönnek elő betegségei.

pár hónapja a jobb szélétől kb. 10 centire , 6-7 centi széles függőleges sáv jelent meg, minél sötétebb kép

annál jobban látszódik. pld. itt a zindex világos oldalánál semmi nem látszik belőle.

most a bal szélétől kb. 10 centire, alulról 5 centire egy kb. 5 mm-es folt jött elő. először azt hittem kosz

de nem az, ez belül van. nyomogattam , de nem tűnik el. 

van aki talán észre se venné, nem foglalkozna vele, engem kurvára zavar.

sokan szidják a samut , azt hiszem elengedem..

XNC Creative Commons License 2023.07.25 0 0 36

Ezen ne csodálkozz, minden ott készül. 

 

Én nem csak 1 nyamvadt monitort, hanem százezres hifi-cuccokat vettem úgy, hogy a címkéjén "Made in China" felirat díszeleg. Ettől függetlenül még lehetne jók a termékek.

Előzmény: szuri kata (35)
szuri kata Creative Commons License 2023.07.25 0 0 35

bár , most nem akarok venni, de a jófosáson szoktam nézegetni a kínálatot.

elképesztő , hogy az összes monitor címkéjén a made in china felirat díszeleg.

ezek ilyen 2010 után gyártott típusok, de legyen az acer, asus, hp vagy dell, samsung, lg, philips, aoc, msi

mindegyik kínai gyártású.

szuri kata Creative Commons License 2023.06.25 0 0 34

tegnap jártam a mmarktban, igazából nem is akartam semmit sem venni, csak nézelődni tértem be.

mondjuk, jó alkalom volt , hogy összehasonlíthatom a most már jó képű monitorom képminőségét

a kiállított darabokéval.

a megszokott mmarktos reklámok mennek , érzésre nem látok számottevő különbséget,

ugyanazok a színek, kordáéknak ugyanolyan szép piros az öltönyük

kontúrok, képélesség. persze, maguk a kiállított darabok között is látni kisebb-nagyobb eltérést, de hát ez természetes. az volna a legjobb, ha vinném a monitort és ott a többi mellé téve lehetne összehasonlítani.

nem lenne ennek semmi akadálya, de látva a jelentős javulást, nem látom sok értelmét.

egyszerűen , jó lett a képe és kész. ha kinézek az ablakon üvegen keresztül, és látom a falevelek zöld színét

fölötte a kék eget a fehér felhőkkel, videjót nézve a monitoron ugyanazt a képi hatást látom.

a gyári , minden középen, beállításához képest ég és föld, mintha kicserélték volna.

megjegyzem nem szívesen állítgatok el semmit, és van is olyan készülékem amelyhez nem kellett hozzányúlni

mert anélkül is klafa, de ebben az esetben érdemes volt, kiváló munkát végeztem.

Előzmény: szuri kata (33)
szuri kata Creative Commons License 2023.06.20 0 0 33

ha nem is hajhullás, de a tököm tele volt már vele, hogy ennyire fos képe van.

még idén januárban vásároltam egy PEAQ 24 collos 75 Hz-es full hd VA monitort, újonnan.

ez egy mmarktos sajátmárkás monitor, többediknek vettem meg, van még több más márkájú monitorom 

és tévém is, úgy hogy van összehasonlítási alap bőven.

vehettem volna lg, vagy samsungot, stb. is de azokból csak kiállítási darabok voltak éppen ebben a kat.ban.

jó, legyen PEAQ , mi baj lehet?

originál dobozból kiszedettem nincs e eltörve, + tartozékok megléte miatt, de kipróbálva nem lett.

vettem hozzá egy hama vga kábelt is.

hazavittem, összedugtam a pécével és elhűlve láttam , hogy a többi készülékemhez képest is mennyire 

rossz képe van. olyan lilás, hideg, homályos, az emberi bőr is olyan ronda barna beütésű volt.

természetesen, azonnal nekiestem, mint tót az anyjának, állítgattam fényerőt, kontrasztot, amit csak lehetett.

nem lett jobb, továbbra sem tetszett a képe, pld. a kékje inkább olyan lilás hatású volt.

a paraméterei 50- re voltak beállítva.

érdekes, a 8 k youtube videjót meg ebben az eredeti, gyári beállításában is ugyanolyan élesen, szép színekkel

jelenítette meg mint a másik készülékeim.

mivel, nem ez a fő monitorom ez csak többedik a sorban, annyira nem érdekelt, de azért baxxta a csőrömet

hogy ennyire xar a képminősége.

hibásként visszavinni sem tudom, mert működik a monitor, + bizonyos mértékben mindegyiknek eltérő  a képe

már azon spekuláltam, ha ez ilyen nekem nem kell, megkéne hirdetni, aztán veszek másikat.

aztán ment az idő használtam így, néha - néha állítgattam rajta, de persze nem volt az igazi.

az ilyen monitor mozgatásoknál észrevettem , hogy a kép néha bezöldült, vagy bepirosodott.

a hama vga kábel  csatlakozója  a monitornál, bár be volt erősen csavarva, mégis tudott mozogni.

a pécé felől jó volt a csatlakozás, megfordítottam a kábelt ,úgy  már jó volt a csatlakozás a monitornál

de a kép nem lett jobb.

aztán, arra az elhatározásra jutottam, hogy másik vga kábelt kéne vennem.

pár hete sikerült is, ennek már erősebb , stabilabb a csatlakozója, nem tud  mozogni.

ettől kissé másabb lett a képe , de még mindig nem az igazi.

használtam így, hiába ez ilyen nincs mit tenni.

aztán néhány nappal ezelőtt, az egyik laptopommal együtt használtam, és láttam , hogy a monitoron 

erőteljesebbek a színek.

gondolván, próbáltam hasonlóra belőni szemre nagyjából

sikerült is, most a piros és a zöld 60-on van, a kék 70-en. 

igen jó, kontrasztos képe lett, szépek a színek, az emberi bőr is kellemes, élethűbb színe van.

egyre több videjót nézek rajta, látom ,hogy mintha kicserélték volna, mindent jó rajta nézni, most már.

persze, tudom , hogy kijelzők képminősége között vannak különbségek, nekem is van olyan típus

amely még szebb, még élesebb, de ahhoz képest , hogy milyen satnya képe volt, szinte feléledt.

így már teljesen vállalható, öröm ránézni.

pld. a windows 10 kék kezdőképe a jobb oldalán ahol sötétebb kék, korábban olyan lilás volt, most meg

szép kék.

ezt csak okulásul írtam le, mert többhelyről olvastam, hallottam , hogy így az ips, tn, va, meg úgy.

nekem mindhárom típusból van, és azt mondom mindegyik jó, ha jó, csak jól be kell állítani.

szuri kata Creative Commons License 2023.06.20 0 0 32

á, ezeket már nem vettem meg, így is annyi cuccosom van , alig férek el.

Előzmény: szuri kata (30)
szuri kata Creative Commons License 2023.03.28 0 0 30

fax kivan!

mindig ez a kurvinyek gyűjtési szenvedély, bár már helyem sincs annyi van.

megint megláttam két monitort , 23 colos, 27 colos, eléggé kedvező árban.

szeretek velük foglalkozni, állítgatni, kihozni belőlük a legjobb képet, utána meg élvezni a látványt, amely

az éles képben, és gyönyörű színekben nyilvánul meg.

szuri kata Creative Commons License 2023.01.29 0 0 29

van az is, bőven , megnyugodhacc!

ezt a hápét sokadiknak vettem, de teljesen jó, szép képe van.

Előzmény: arkilaszlo (28)
arkilaszlo Creative Commons License 2023.01.29 0 0 28

egyébként az ""az új készülékek híve vagyok""

Előzmény: szuri kata (27)
szuri kata Creative Commons License 2023.01.28 0 0 27

fax ki van a gyártókkal!

a baszott nagy laposítás + vékony keret miatt sutba dobják a használhatóságot.

kurvinyek lehetetlen helyekre dugják el a power+ a funkcijó gombokat,+ az aljzatok is rohadt nehezen 

hozzáférhetőek.

a napokban vettem egy hp 23 colos monitort

ennek még rendesen elöl , jobbra lent vannak , nem hátul, meg oldalt, vagy az alsó szélén kell matatni,

kotorászni, vakon, mint az újakon.

 

 

kisbetu Creative Commons License 2022.12.23 0 0 26

És a sokx baxakodástól kihullott a hajad :)

Előzmény: szuri kata (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!