Keresés

Részletes keresés

zsanna Creative Commons License 2015.06.11 0 0 52389

Miért vagy ennyire titokzatos? Írd meg, mennyi a jövedelmed, tízezres nagyságrendben. Akkor majd én megmondom, egyáltalán szóba jöhet-e az iksz, és ha igen, akkor szeretnéd-e vagy sem?

Előzmény: bububorzas (52387)
bububorzas Creative Commons License 2015.06.11 0 0 52388

Előbb elfelejtettem még egy dolgot. Ha csak én igényelhetem, akkor az élettársa vonatkozó pontokat üresen kell hagyni, ugye? Köszi.

Előzmény: zsanna (52386)
bububorzas Creative Commons License 2015.06.11 0 0 52387

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Köszönöm a magyarázatokat is. Kérdezném még akkor, hogy mennyi az a jövedelemhatár, ami úgymond még alacsonynak számít, mert ha van ilyen, akkor abból ugye már tudnám, hogy kell-e a 4. ponthoz x, vagy nem.

Előzmény: zsanna (52386)
zsanna Creative Commons License 2015.06.11 0 0 52386

Ha még csak babát vársz, és nem vagy férjnél, akkor a betöltött 91.nap után a várandósságra való tekintettel csak Te igényelhetsz családi kedvezményt. Élettárs nem.

És gőzöm sincs, milyen nyilatkozatod van, de amit én a bérprogramomból nyomtatok ki, ott a 3. pont arról szól, hogy EU-ban nem veszel igénybe hasonló kedvezményt, csak itt MO-n. Remélem a Tied is ilyen :-)) Itt tehát ikszelni kell.

A 4. pont arról szól, hogy ha a jövedelmed olyan alacsony, hogy nincs elég személyi jövedelemadód arra, hogy lefedje a 10 ezer forint családi kedvezményt, akkor igénybe lehet venni a nyugdijjárulékból és az egészségbiztosítási járulékból is a maradék összeget. Mennyi a béred?

Az 5. ponthoz: ha ez lesz az első gyereke, akkor a b) pontot töltsd ki, hogy 1 fő kedvezményezett. Az a) pontot hagyd üresen.

Az 1. pontban pedig a magzatot kell kitöltened.

 

Előzmény: bububorzas (52385)
bububorzas Creative Commons License 2015.06.11 0 0 52385

Most szeretném megigényelni, mert babát várok. Kérdésem az lenne, hogy ki számít élettársnak? Csak a bejegyzett élettársi viszony? Érdeklődnék továbbá, hogy a 3. pontban kell megjelölnöm ha igényelem. A 4. pont mit jelent pontosan, mert nekem nem olyan egyértelmű, ahogy az útmutatóban le van írva. Illetve az 5. pontba milyen összeget kell írnom? Köszönöm.

Előzmény: zsanna (52384)
zsanna Creative Commons License 2015.06.10 0 0 52384

Mi a problémád? Írd le, hogy hány gyereked van, és hogy kapjátok a családi pótlékot: hány gyerek után, és hány figyelembe-vételével? 

Előzmény: bububorzas (52382)
zsanna Creative Commons License 2015.06.10 0 0 52383

Hogy kicsit gyakorlatiasabbak is legyünk: mikorra vagy kiírva, és pontosan mettől meddig tartott az az időszak, amire azt mondod, hogy megvan a 365 nap? 

Előzmény: BenjiMia (52380)
bububorzas Creative Commons License 2015.06.10 0 0 52382

Sziasztok!

 

Tud nekem valaki segíteni a családi adókedvezményes papír kitöltésében? Köszönöm előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 52381

Itt tudsz utána nézni: http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=30386.290501

 

 

Ebtv. 40. § (1)Csecsemőgondozási díjra jogosult, aki a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, és

a) a biztosítás tartama alatt vagy a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül szül, vagy

b)a biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül szül.

....

 

 

Ebtv. 42/A. § (1)Gyermekgondozási díjra jogosult

a) a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését – a gyermeket szülő anya esetén a szülést – megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

b)az anya, valamint a 40. § (4) bekezdésében meghatározott személy, aki részére csecsemőgondozási díj került megállapításra és a biztosítási jogviszonya a csecsemőgondozási díjra való jogosultságának időtartama alatt megszűnt, feltéve hogy a csecsemőgondozási díjra való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, és a gyermeket saját háztartásában neveli.

 

 

A CSED és a GYED számítását a fenti paragrafusok alatt találod, de szerintem, te sajnos nem leszel biztosított már amikor szülni fogsz.

http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=30360.287068

 

Tbj. 5. § (1)85 E törvény alapján biztosított

a)86 a munkaviszonyban (ideértve az országgyűlési képviselőt és a nemzetiségi szószólót is), közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban, kormányzati szolgálati viszonyban, ügyészségi szolgálati jogviszonyban, bírósági jogviszonyban, igazságügyi alkalmazotti szolgálati viszonyban, nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyban, ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban, közfoglalkoztatási jogviszonyban álló személy, a Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek, az Országgyűlési Őrség, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hivatásos állományú tagja, a Független Rendészeti Panasztestület tagja, a Magyar Honvédség szerződéses állományú tagja, a katonai szolgálatot teljesítő önkéntes tartalékos katona (a továbbiakban: munkaviszony), tekintet nélkül arra, hogy foglalkoztatása teljes vagy részmunkaidőben történik,

b)87 a szövetkezet tagja, aki a szövetkezet tevékenységében munkaviszony, vállalkozási vagy megbízási jogviszony keretében személyesen közreműködik, kivéve az iskolaszövetkezet nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folyatató tanuló, hallgató tagját és a szociális szövetkezetben tagi munkavégzés keretében munkát végző tagot,

c) a tanulószerződés alapján szakképző iskolai tanulmányokat folytató tanuló,

d)88 az álláskeresési támogatásban részesülő személy,

e) a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni vállalkozó,

f) a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő társas vállalkozó,

...

Előzmény: BenjiMia (52380)
BenjiMia Creative Commons License 2015.06.10 0 0 52380

Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy babát várok dolgoztam a 365 biztosított napom meg van viszont a munkaviszonyom május 31-el meg szűnt! Van egy 2 éves kislányom is aki után gyest kapok! Arra lennék kíváncsi hogy így hogy a munkahelyem meg szűnt jár e a gyed

és csigen Ha igen akkor hol hogyan miképp tudom igényelni?!  És így hogy számolják ki az összegét?! Előre is köszönöm :) 

pannika77 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 52379

Segítségeteket szeretném kérni!2009 februártól be lettem jelentve egy céghez.2009 augusztusban szültem.A cég felszámolás alá került,kaptam papírt a megszűnéséről.Csakhogy 2011 ben egy másik helyen be akartak jelenteni de kiderűlt,hogy még az előző cégnél vagyok.Végül is el lett intézve,hogy kijelentsenek onnan.Most kaptam egy idézést,(bűnügyi igazgatóságtól)hogy tanúnak jelenjek meg .Fölhívtam őket és kiderült,hogy a megszünt céggel kapcsolatosan kerestek meg.Lehet nekem valami bajom ebből?

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.15 0 0 52378

Itt már tényleg az idei tervezett változtatásokról van szó:

 

http://www.orientpress.hu/141927

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.15 0 0 52377

Elnézést!

 

Ez a cikk tavalyi, és a 2015.01.01-től bevezetett változásokról szól. Ma reggel hallottam valamit a rádióban a változásokról, és rákerestem a GYED- re, és ezt találtam.

Csak én hallottam?

Előzmény: Törölt nick (52376)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.15 0 0 52376

Figyelem, jelentős változás a gyed számításában 2015-ben!

 

http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Oriasi_valtozas_jon_a_gyed_szamitasaban_201_7MX5GB

 

A cikk  T/2123 számú egészségügyi-, és egészségbiztosítási tárgyú törvénycsomagba foglalt módosításról beszél, de ilyen törvényjavaslatot itt nem találok:

http://www.parlament.hu/folyamatban-levo-torvenyjavaslatok

zsanna Creative Commons License 2015.04.12 0 0 52375

A GYED-et a REP-től kapjátok, a GYES-t meg a MÁK-tól, illetve már nem MÁK-nak hívják, de a lényeg, hogy szerintem - ha csak idén nem változott, - nem ugyanaz a szerv folyósítja, így az általad elgondolt folytonosság nem biztosítható.....

De ahogy olvasom, már a legtöbb helyen már gyorsan megy a GYES elbírálása és kiutalása. 

 

Ami a másik két kérdésedet illeti: ez az un. GYET, - a gyermeknevelési támogatás. Három kiskorú gyerek esetén, ha a legkisebb betöltötte a 3. évét, és lejár a gyes, lehet főállású anya valaki, ha GYET-et igényel. Összege a gyessel egyezik meg. Feltétel, hogy a legnagyobb gyerek még ne töltse be a 16 (vagy 18? ezt meg kéne nézni) évet. És ha jól tudom, addig jár, amíg vagy a legkisebb betölti a 8-at, vagy a legnagyobb eléri a 16-ot (vagy 18-at). 

Előzmény: trakeszv6 (52374)
trakeszv6 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 52374

Üdv mindenkinek.

Feleségem 3.gyermeke után jelenleg GYED -et kap gyermekünk 2 éves koráig 2015.10.02.-ig.

Utánna tudtunkkal GYES-t igényelhetjük.

Kérdésem:

-mikor kell beadni a papirokat a GYES kérelem iránt,hogy folyamatosan utalják a pénzt.(gondolok itt arra ,hogy mielött lejár a GYED 1hónapppal ha beadom a papirokat már utalják-e a következö

hónapban a pénzt)

-3 gyermek után meddig jár a GYES (hallottam ilyet hogy 8éves korig)

-"főállásu anya" mi ez, mit takar?

 

Köszönöm elöre a válaszokat.

zsanna Creative Commons License 2015.04.11 0 0 52373

Kénytelen vagyok felvilágosítani Téged, hogy abszolute mindenben tévedsz :-)) 

És marhára nem zavar, ha valaki kiakad a válaszomon, de egyáltalán nem azért mert jellemtelen lennék. 

Nem is értem, miért jellemtelenség az, ha valaki Neked nem tetsző választ ad????

Előzmény: Törölt nick (52370)
zsanna Creative Commons License 2015.04.11 0 0 52372

Szerinted miből kellett volna tudnom, hogy dolgozik? Egy szóval sem említette, pedig ez is alapvető információ lett volna. És ha erről nem ír, akkor kizárásos alapon következik a másik megoldás.

Előzmény: lakatos rita (52371)
lakatos rita Creative Commons License 2015.04.11 0 0 52371

Zsanna! A lenyeg mellett ne menjumk.el! Enya2 anyuka a 2. gyermek 1,5  eves kora ota dolgozik  ha nem lenne vilagos szamodra...egyedul te irtad hogy otthon van 5-6 eve. Hoppa!!!

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 52370

Kedves Zsanna! A jo Isten aldjon meg korrekt valaszodert! Gondolom a Te eleted csupa deru es boldogsag lehet ha igy valaszolsz....inkabb ne tenned ;) sokat elarul jellemedrol. Tudtam volna oldala

kat irmi az elozmenyekrolakkor biztosan azert valaszoltal volna pikirt modon hogy rabolom a draga idotoket es nem vagytok kivancsiak, ezert szoritkoztam a szaraz lenyegre.  El tudlak kepzelni ahogy maganyosan tengeted napjaidat mert nem sok ember foroghat korulotted ha ennyire jellemtelen es pikirt vagy. Minden jot kivanok az eletben....es probalj pozitiv lenni! ♥ En pedig boldogan varom a kisbabamat gyonyoru csaladom koreben..

 

Ui: 

A tappenzem osszeget havonta szivesen elutalom Neked...hatha mosolyt csal az arcodra.

 

Micimalacka Creative Commons License 2015.04.08 0 0 52369

persze, ismerlek:)

 

de attól még ez működik. És pont olyan életszerű, ahogy hirtelen sokan vállalkoznak, mikor munkanélküliként lesznek terhesek ;-.)

(mielőtt vitáznál velem, tudom, a munkáltatónak költség egész más, mint ha vki magának csinál kiadást a jövőbeni ellátásért)

 

de attól még működőképes verzió

Előzmény: zsanna (52368)
zsanna Creative Commons License 2015.04.08 0 0 52368

Ja. kb 5-6 éve otthon van, és pont akkor jut eszébe, hogy dolgozni akarna, miután az orvos közölte vele, hogy veszélyeztetett terhes....

Persze. Pont tök életszerű....

Tudod jól, híresen szókimondó vagyok, nem kenyerem a cizellált megfogalmazás :-)))

Előzmény: Micimalacka (52367)
Micimalacka Creative Commons License 2015.04.08 0 0 52367

egész addig, míg vissza nem megy, onnan már van kieső jövedelem ... ;)

Előzmény: zsanna (52366)
zsanna Creative Commons License 2015.04.08 0 0 52366

Igen, jól fogalmaztál :-)) És a kérdező esetében nincs kieső jövedelem, mert éppen gyesen van :-))

Előzmény: Törölt nick (52365)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.08 0 0 52365

1. Mivel biztosításról van szó, én úgy fogalmaznék, kicsit leegyszerűsítve, hogy a táppénz káresemény bekövetkeztekor jár a biztosítottnak.

A káresemény pedig - szintén leegyszerűsítve - a keresőképtelenség miatti jövedelemkiesés. 

Előzmény: zsanna (52364)
zsanna Creative Commons License 2015.04.07 0 0 52364

1. Kicsit pikírt leszek, előre bocsátom: a táppénz azért jár, mert egészségügyi okok miatt valaki nem tudja elvégezni a munkáját. Ha Te otthon vagy gyesen, akkor milyen munka alól is akarna felmenteni az orvosod???? Mitől kímélnéd meg magad a táppénzzel???? 

Tudom, illetőleg gyanítom, hogy a gyesnél magasabb pénzbeli ellátás miatt kéne még a táppénz IS. Ennek az lenne módja, hogy jelentkezel a munkahelyeden, vegyenek vissza állományba, és utána elvonulsz táppénzre, nem kevés költséget varrva ezzel a munkáltatód nyakába. Mert a táppénzed egyharmadát neki kell állnia, plusz ugye ott van az adminisztrációs plusz is, minden egyes táppénzes papírod esetén. 

Tehát lehetsz táppénzen gyes mellett is, de nem fognak repesni miatta a munkahelyeden.

2. Csak a bejelentett terhesség véd a felmondási tilalom ellen. Ha még nem jelentetted be, akkor javaslom, minél előbb tedd meg.

3. Ugye ezt a kérdést nem gondolod komolyan? Ki a jó isten tudja, hogy mi lesz 3,5 év múlva? Még Te sem tudhatod, nem rugaszkodtok-e neki egy újabb babának.... Hogy a jogszabályok meg hányszor és hogyan változnak majd, az még egy látnok sem tudja megmondani. Úgyhogy ezen a kérdésen totál felesleges egy másodpercet is agyalni.  

Előzmény: Törölt nick (52362)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.07 0 0 52363

"1./ Gyes mellett lehetek tappenzen ? mik a teendoim?
Ebtv. 47. § (1) A táppénz – a (2) bekezdésben foglaltak kivételével – minden naptári napra jár, ideértve a szabadnapot, a heti pihenőnapot és a munkaszüneti napot is.
(2) Nem jár táppénz
a)a keresőképtelenségnek arra az időtartamára, amely alatt a biztosítás szünetel, munkavégzési kötelezettség hiányában keresetveszteség nincs, továbbá a betegszabadság lejártát követő szabadnapra és heti pihenőnapra, ha az azt követő munkanapon (munkaszüneti napon) a keresőképtelenség már nem áll fenn,"
http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=30386.290501



3 / Ha minden jol alakul szeretnek visszamenni a 3 gyermek 3 eves kora utan hiszen imadom a munkam...a GYET melletti 6 oraban van jarulekfizetesi kotelezettseg a munkaltatonak utanam?

"Tbj. 26. §235 (1)236 A gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, ápolási díjban, munka-rehabilitációs díjban, rehabilitációs járadékban, a 2012. január 1-jét követően hatósági határozattal megállapított rehabilitációs ellátásban részesülő személy a díj, segély, támogatás, járadék, ellátás összege után nyugdíjjárulékot fizet. A saját jogú nyugdíjban, valamint a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött, özvegyi nyugdíjban részesülő személy a gyermekgondozási segély, az ápolási díj, valamint a munka-rehabilitációs díj után nyugdíjjárulékot nem fizet. A reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött, özvegyi nyugdíjban részesülő személy a folyósító szervhez benyújtott nyilatkozatával azonban vállalhatja a nyugdíjjárulék fizetését."

 

Ebből számomra az következik, hogy eb járulékokat nem kell a GYET-es után fizetni.

A 2. kérdést a Munkajogi problémák topicban tedd fel, szerintem.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9008797

Előzmény: Törölt nick (52362)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.04 0 0 52362

Kedves forumozok! Segitseget kernek. 3. babucimat oktober 20-ra varom. A 2-al a gyesem okober 30-an jar le. Veszelyeztetett vagyok ezert tappenzt javasolt a dokim.

 

1./ Gyes mellett lehetek tappenzen ? mik a teendoim?

 

17 eves munkaviszonyom van allami szferaban...veglegesitve vagyok. Viszont atszervezesek vannak es felek nehogy felmondjanak.

 

2./  A felmondasi vedelem meddig el nalam? Gondolok itt arra hogy a tappenz alatt a fizetesnelkuli szabadsgom megszunik...ebben a tappenzes idoszakban felmindhatnak? Vagy a megszuletendo 3 gyermek 3 eves koraig nem?

 

3 / Ha minden jol alakul szeretnek visszamenni a 3 gyermek 3 eves kora utan hiszen imadom a munkam...a GYET melletti 6 oraban van jarulekfizetesi kotelezettseg a munkaltatonak utanam?  Abban remenykedem hogy viaszavesznek 3 gyerek utan is ha nem kell fizetni jaulekot. 

Koszonom

zsanna Creative Commons License 2015.04.02 0 0 52361

Könyvelődnek igaza van, nem állnak majd szóba Veled a Munkaügyi központban.

El kell döntened, mi a fontosabb: a munkanélküli, vagy a bt.

Ja, és hát hogy őszinte legyek, nem tudom, hogy mekkora összegű munkanélkülit tudnának megállapítani, mert nem igazán volt számottevő az az időszak, amikor járulékot fizettél. És az ilyen extra dolgokkal nem vagyok tisztában. Tehát még az is lehet, hogy többe kerülne a leves (a bt megszüntetése vagy eladása), mint a hús (a kapott járadéki.)

Előzmény: Fogár (52360)
Fogár Creative Commons License 2015.04.02 0 0 52360

Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni-igyekszem érthetően leírni a helyzetem.

 

2015.május 7-én jár le a 4. kislányom után járó GYED ellátásom.

Utána GYES-t kaphatnék.

A GYED-re TGYÁS-ra való jogosultságot úgy értem el, hogy a saját tulajdonú bt-mben ahol beltag is vagyok, személyes közreműködéssel járulékot fizettem magam után. Onnan mentem TGYÁS-ra majd GYED-re.

2011. júliusában született a 3. kislányom- 2013 februárjában volt ez az járulékfizetős időszak ami alapján számolták újra a TGYÁS-t majd GYED-et.

 

Barátnőm most GYES lejárta után igényelt álláskeresési járadékot- és ennek kapcsán merült fel bennem, hogyha a férjem igényelné meg a GYES-t, én tudnék-e ilyet igényelni. Munkaviszonyom csak szeptembertől várható-mivel a gyereket akkor tudom majd csak bölcsibe beiratni.

 

Jogosult lehetek-e én erre úgy, hogy a bt-ben beltag/tulajdonos vagyok?

 

Könyvelőm szerint a személyes közreműködést nem tudom csak úgy megszüntetni-akkor az egész bt-t kell megszüntetni- vagy ki kell lépnem-ami szintén bonyolult, mert csak 2 beltag van. (egyik én)

Sosem voltam még munkaügyi hivatalban ügyet intézni, de feltételezem vmféle papírt kellene bevinnem arról, hogy milyen jogviszonyban voltam és hol és mettől meddig.

A bt tulajdoni viszonyom 2002 körül indult,de 2005 ben alakult át úgy, hogy csak 2en maradtunk+kültag. 2005.decemberétől munkavállaló voltam a bt-ben, 2010 novemberétől személyes közreműködéssel járulékoltam majd táppénzen voltam veszélyeztetett terhesként- majd tgyás/gyed. Mivel a 4. baba gyed időbe született bele szükség volt járulékfizetős hónapra, hogy újra jogosultá válhassak a társas vállalkozói tagságom miatt.

 

Remélem nem volt túl kusza.

 

Ha lenne mód arra, hogy ne GYES-en üljek itthon kvázi kényszerből az nem lenne rossz...szeptemberig nincs lényegében más esélyünk arra, hogy több pénz érkezzen a kasszába.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!