Keresés

Részletes keresés

JO Creative Commons License 2001.05.18 0 0 48
UDV!

Hmmm...No igen...
Globalizacioval a globalizacio ellen...

m.t.:
JO

Előzmény: armagnac (47)
armagnac Creative Commons License 2001.05.18 0 0 47
Csupán azt akartam mondani, hogy tök mindegy, vannak-e Mo-on szélsőakármilyen randalírozásra vágyó ifjak. A társaság "globalizált" és nemzetközi, ahogy a prágai, genfi, stb. esetekből kiderült.
Előzmény: JO (46)
JO Creative Commons License 2001.05.18 0 0 46
UDV!

A szelsojobb ugyanugy globalizacio ellenes, es tudtommal a magyar fiatalok ideologia hatteret nem firtattak kulonosebben. Igy aztan passzolom a koltoi kerdesedet...

Olyan orszag pedig nincs, ahol nincs egyetlen szelsobalos figura sem.

m.t.:
JO

Előzmény: armagnac (44)
PuPu Creative Commons License 2001.05.18 0 0 45
Neked is lehetnek rosszabb napjaid...
:O))))
Előzmény: Derek (31)
armagnac Creative Commons License 2001.05.18 0 0 44
Prágában sem a csehek randalíroztak.
Előzmény: JO (43)
JO Creative Commons License 2001.05.18 0 0 43
UDV!

Termeszetesen ez csak MO-ra ertendo.

m.t.:
JO

Előzmény: JO (42)
JO Creative Commons License 2001.05.18 0 0 42
UDV!

Az NBH (mint abszolut autentikus hirforras szelsobal ugyben) szerint ma nincs szamottevo szelsobalodali aktivitas.

m.t.:
JO

Derek Creative Commons License 2001.05.18 0 0 41
Azert otthagyott 65 ezer embert. Megszamolhatod a falon. Egyszeruen elvesztettek azt a haborut.
Es nem lehetett tovabb belpolitikailag sem eladni.
Előzmény: Your DEvil (40)
Your DEvil Creative Commons License 2001.05.18 0 0 40
Na és? Az USA garantálta a biztonságát. Aztán jól cserbenhagyta.
Előzmény: Agent M (39)
Agent M Creative Commons License 2001.05.18 0 0 39
DV nem volt NATO-tag.....
Előzmény: Your DEvil (38)
Your DEvil Creative Commons License 2001.05.18 0 0 38
Sokat kéne a történelmet tanulmányoznod. Dél-Vietnamot is cserbenhagyták, mikor túl sok lett az ami áldozat és besoklat a nép. Gondolod, hogy másképp viselkednének velünk?
Előzmény: micu (35)
Derek Creative Commons License 2001.05.18 0 0 37
"Azért voltak ellenvélemények is. Kádár például 68-ban a lehetőségeinek határain belül sok mindent megtett a bevonulás ellen"

Persze ,hogy voltak, de azok szepen ki lettek zarva a partbol es emigracioba kenyszeritve,mint Heller, vagy ongyilkos lett ,mint Tompe. Egyebkent meg kuss volt.Vagy otthon az asszony fulebe sugdozva hangos radioszo mellett. Ne etess mar, en 68 szept 2-an vonultam be es masrol se hadovaltak a politikai tisztek egy even at ,mint az internacionalista segitsegrol. Legalabb ne neztek volna hulyenek az embert. Raadasul en egesz augusztusban szlovakiaban voltam es 21-en csusztam at a hataron kassanal visszafele es lattam a hangulatot odakinn.

Vagyis akkor lenne alapja a Munkaspartnak dumalni a Nato ellen, ha fel tudna mutatni legalabb par embert aki akkor vette a batorsagot es volt ver a pucajaban es ki merte jelenteni nyilvanosan,hogy kilepni a Varsoi szerzodesbol es a csehek elleni bevonulas az egy kozonseges agresszio volt. Van ilyen az alapszervezetedben? Ugye ,hogy nincs.
Aki meg felszolalt ellene az ma nem a Munkaspartban van.
Az meg engem nem hat meg,hogy a PB-ben nagy titokban mit beszeltek egymas kozott.
Mellesleg mar aprilisban tudtam,hogy be fogunk vonulni.

Előzmény: REV (33)
Agent M Creative Commons License 2001.05.18 0 0 36
Arrol, hogy kell e nekunk a NATO vagy sem, lehet vitazni, de szerintem kell.
Kicsi orszag vagyunk pont ajropa erdekszovetsegeinek (befolyasi ovezetek? ertitek mire gondolok, ugye?) metszespontjaban.

Egyszoval ha ganaj van, akkor nalunk igencsak nagy van. Addig meg nem zavar minket a NATO. IMHO.

Es nem, nem fog minket a NATO feladni, mert ha egyszer oda kerulne a sor, hogy ide be akarnanak vonulni a zoroszok, akkor ugy ok valamikor tovabb is akarnanak menni. Minek kockaztatni, itt megallitjak oket. Plane, hogy akie Mo (kepletesen). Az komoly esellyel kavarhatja a szart a Balkanon (mint mellekelt peldank mutatja).
Az pediglen sokat szamit. Raadasul micu is mondott egy okosat. Ez a szovetseg egy biz. hatarok kozotti bizalomra epul. Ha ez mexunik, vege az egesznek.

micu Creative Commons License 2001.05.18 0 0 35
Ki van zárva. Ha ugyanis nem védené meg bármelyik tagországát az a szövetség végét jelentené. És az oroszok már régen nem azok akik a nagy SZU idejében voltak (sőt a dolog végét az jelentette amikor egy srác egy trágyabombázó kategóriájú géppel leszállt a Vörös Térre, ami sokat elárul a SZU akkori állapotáról, pedig akkor még sokkal jobb kondiban voltak mint szvsz az elkövetkező 40 évben valaha is lesznek). Egy semleges Magyarországot még csak-csak meg merne támadni a jelenlegi Oroszország ha valamelyik idióta kommunista hatalomra kerülne, de egy NATO tagországot aligha.
Előzmény: Your DEvil (34)
Your DEvil Creative Commons License 2001.05.18 0 0 34
""és utáljuk az orosz lánctalpakat.""

Pedig jobb ha belenyugszol, jönnek még ők erre.
És a NATO ismét eggyetlen puskalövés nélkül a sorsunkra fog hagyni minket. Én egyébként a csatlakozás ellen szavaztam.

Előzmény: Mercurius (29)
REV Creative Commons License 2001.05.18 0 0 33
Szia Derek!
Azért voltak ellenvélemények is. Kádár például 68-ban a lehetőségeinek határain belül sok mindent megtett a bevonulás ellen. Politikájában is egyre erősödött a nemzeti jelleg. Persze ennek megvoltak a határai, de az egyéni korlátai is. Nem mentségére, de talán magyarázatául. Nagy Imre számomra külön fejezet. Akkor 10 éves voltam, mai álláspontom szerint senkit nem szabadna politikai okokból halálra itélni, Őt sem.
Üdv REV
Előzmény: vf (32)
vf Creative Commons License 2001.05.18 0 0 32
Azt azert mindenki tudja hogy Kadarnak ezt a lepeset igen eros szovjet nyomasra kellett meghoznia raadasul az orszag erdekeit is merlegelte.
Ahogy ma is nem szivesen oszlatjak nyugaton vizagyukkal az antiglobalistakat de hat a hatalom kompromisszumokra van kenyszeritve, akkor egy vilaghatalom altal ma pedig a tokesek altal ill. a penz altal.
Előzmény: Derek (31)
Derek Creative Commons License 2001.05.18 0 0 31
" A NATO csatlakozást megelőzően, tőle telhetően sok mindent megtett a NATO csatlakozásunk ellen, de erőszakos cselekményekre akkor sem vetemedett, az adott helyzetben természetesen helyesen. "

Talan akkor lenne a Munkaspart Nato ellenessegenek hitele,ha pl tagjai kozott fel tudna mutatni olyanokat akik 89 elott ugyanilyen vehemenciaval koveteltek volna MO kilepeset a Varsoi szerzodesbol, vagy pl nyilvanosan hangot adtak volna a csehszlovakiai invazioban valo reszvetel ellen es tiltakoztak volna. Vagy pl fel tudnanak mutatni tagjai kozul par Charta 77 alairot. Valoban volt olyan MSZMP politikus eppen a part alapitoja aki a Varsoi szerzodes ellen volt es ki is nyilvanitotta az orszag kilepeset, ot viszont a Munkaspart nagy peldakepe egyszeruen felakasztatta.

Előzmény: REV (17)
vf Creative Commons License 2001.05.18 0 0 30
Nem beszelt itt senki orosz lanctalpakrol.
Nem kell nekunk sem az orosz sem a jenki segg.
Fuggetlen, Semleges Magyarorszagot!
Előzmény: Mercurius (29)
Mercurius Creative Commons License 2001.05.18 0 0 29
Azért amúgy közutálatnak fogsz örvendeni. Mert mi meg a mi gyermekeink szempontjait tartjuk szemelött és utáljuk az orosz lánctalpakat.
Előzmény: vf (28)
vf Creative Commons License 2001.05.18 0 0 28
A hirig nem aktualitas kerdese.

Mi az emberekert, magunkert, gyermekeink jobb jovoeert megyunk ki.
Hogy nekik mar ne kelljen megelniuk ezt a "hiriget".

Előzmény: REV (26)
bloki Creative Commons License 2001.05.18 0 0 27
Kedves the little-guy speaks,

nem tudtam, hogy felületes vagy (más tulajdonság is írathat oly leegyszerűsítő, cinikus sorokat), magamat meg nem tartom szakértőnek, csak elemi összefüggések ismerete mondatja velem, hogy nem illdomos úgy (és törvényszerűen nem is történhet úgy)csinálni a katonapolitikát, mint ahogy te azt kívánatosnak tartod.

A Politikában van egy-két balkános rovat, magam is irogattam beléjük, ha kéred, szívesen a felszínre hozom őket.

Előzmény: the little-guy speaks (23)
REV Creative Commons License 2001.05.18 0 0 26
T. vf!
Sokan vagyunk akik nem félünk, de most nem aktuális a hirig, bárki miatt is van! Mit értek el vele. A port igazán nem rajtatok veri el a még erős hatalom.
Előzmény: vf (24)
Subiaco Creative Commons License 2001.05.18 0 0 25
Hiszen eddig is az volt a tapasztalat hogy a biztonsagiak tulkapasai miatt volt a hirig

nana!...

Előzmény: vf (24)
vf Creative Commons License 2001.05.18 0 0 24
nem tudom miert feltek?

Hiszen eddig is az volt a tapasztalat hogy a biztonsagiak tulkapasai miatt volt a hirig.
S Simicsko is megmondta hogy megakadalyozzak a tuntetest. Azert eleve igy felallni egy demokratikusan bejelentett tunteteshez???
Hat nem demokratikus.

the little-guy speaks Creative Commons License 2001.05.18 0 0 23
"Márcsak azért is, mert az erővonalak nem ott húzódnak, ahol a felszínes szemlélődő látni véli őket."

Akkor áruld már el az erővonalakat, te mély szemlélődő, hadd tudjam én felületes is.

Előzmény: bloki (22)
bloki Creative Commons License 2001.05.18 0 0 22
Kedves the little-guy speaks,

a józan, végiggondolt konfliktuskezelés - főleg olyan konfliktusé, melynek esetleges eszkalációja hazánkat is fenyegette - árnyaltabb gondolkodásmódot feltételez. Márcsak azért is, mert az erővonalak nem ott húzódnak, ahol a felszínes szemlélődő látni véli őket.

Előzmény: the little-guy speaks (18)
REV Creative Commons License 2001.05.18 0 0 21
Én is remélem!
Előzmény: nurej (19)
REV Creative Commons License 2001.05.18 0 0 20
Tudod azon túl, hogy hasonlókat egy kicsi bajuszos ember is mondott egykor, lángba borítva a világot, az a bizonyos seprű amiről beszélsz még mindig nem elég szelektív, így a lapátra kerülnél vele nem csak én, de te is.
ÜDV REV
Előzmény: the little-guy speaks (18)
nurej Creative Commons License 2001.05.18 0 0 19
Kedves REV,

>>>Ha itt hirig lenne, az ma nem a hazai balodalnak használna.
Persze, a szélsőbalos hirig nem használ a baloldalnak. Nem is azért csinálják jobb helyeken, hogy használjon.

Én nagyon remélem, hogy nálunk vissza fogják majd fogni magukat.

nurej

Előzmény: REV (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!