Keresés

Részletes keresés

KarsaiÉva Creative Commons License 2014.01.20 0 0 53

Tisztelt Hölgyem/Uram!

A nevem Karsai Éva, a Szent István Egyetem ápoló szakos, negyedik évfolyamos hallgatója vagyok. Szakdolgozatom témájaként a csontritkulás életmóddal való összefüggéseinek vizsgálatát választottam, és ez úton szeretném megkérni kérdőívem kitöltésére, mellyel nagyban hozzájárul az eredményes munkámhoz. A kérdőív kitöltése önkéntes, az adatok feldolgozása névtelenül történik, nem kerülnek máshol felhasználásra.

Köszönöm a kitöltésre szánt időt!

Tisztelettel:

Karsai Éva

 

A kérdőívet az alábbi linken tudják kitölteni:

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/04da2ad2adaba001ccc0966ca91afff6

czelesztin Creative Commons License 2014.01.15 0 0 52

láttalak, de megint rohanok, majd leszek, puszillak :))))))))

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 51

Szia Czelesztin!

De jó, hogy jelentkeztél! Nem sűrűn jössz:) 

 

Szépen javulgat a lábam, már csak picit sántikálok. Tegnap már voltam a cipésznél is talpbetét készítés végett. Két hét múlva lesz kész.

Időhiány? :-)   Ismerős! Annyi feladatom van mindig, alig jut idő játszani a neten:) Na, nem most műtét után, most azért kevesebbet dolgozok. Hiába, mi nyugdíjasok sose érünk rá:) 

De ügyi vagy! Valami probléma van a szemeddel? 

Tornázgatsz rendszeresen? Milyen gyakorlatokat végzel? Én is el kezdtem a nyujtó gyakorlatokat, és még jobban megfájdult a derekam. Abba is hagytam a tornát, gyógyszert szedek. Ami újdonság: a hátam is fáj. Arra gondoltam, hogy lehet azért fáj, mert abbahagytam a csonterősítőt??? 

Hány unokád van? Mekkorák? 

Puszi neked is!

Előzmény: czelesztin (50)
czelesztin Creative Commons License 2014.01.11 0 0 50

Szia kis Betegem!

 

Nagyon sajnálom az ujjacskádat, remélem jobban leszel és tavaszra már futkározhatsz a kertben az unokákkal :)

 

Igen, kihevertem az ünnepeket, most újabb feladataim vannak, de legyűröm őket.

 

Minél nyugdíjasabb vagyok, annál kevesebb az időm, most éppen krémet készítek a családnak, mert elfogyott. A szemcseppel készen vagyok, mindenki ezt használja : szemvidítófű tunktúra 1 csepp + deszt. víz a cseppentőbe és készen is van, mert a tinktúrát már elkészítettem, és örökéletű az eltarthatósága :)

 

A gyerekek jól vannak, minden napra van valami anyai és apai feladat :)

 

milliószor puszillak és jobbulást kívánok!

 

 

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 49

Szia Czelesztin!

Jól hangzik a kókuszolaj, utánanézek még:)

Kidolgoztad már magad az ünnepek előtt ill. alatt?  Hát sajnos, nem tudtam megállni, hogy ne sertepertéljek, sántikáljak a konyhában, be is dagadt a műtött lábam. A bal láb második ujját műtötték, 9 évig iszonyúan fájt, minden orvos csak azt mondta, hogy talpbetétet készíttessek.  Végre az egyik orvos 9 év után elküldött rtg-re és kiderült,hogy valójában nem a harántboltozat süllyedés okozza a fájdalmat,hanem valami Köhler II. elváltozás, ami magyarul   "csontelhalás"-t jelent. Most ezt a csontelhalást szüntették meg. Hogy jobb lesz-e, azt akkor tudom meg, ha már a műtét helye nem fog fájni és teljesen rá tudok majd állni a lábamra.  Ez még odébb van, de legalább túl vagyok a műtéten.

 

Remélem, pihengetsz, vigyázz magadra, szia:)

 

Előzmény: czelesztin (48)
czelesztin Creative Commons License 2013.12.22 0 0 48

Szia Cip-cirip!

 

Köszönöm, hogy gondoltál rám!

Mi történt a lábaddal, hogy műteni kellett? Jobbulást kívánok!

A mák nagyon jó ötlet, keverd össze mézzel, és úgy edd naponta. A tejet nem ajánlom, a szervezeted tudja, mi nem kell neki, ezért ne eröltesd. Viszont rászokhatnál a kókusz- olajra,  -tejre és -reszelékre, ami jön.

 

http://kokuszolaj.ingyenblog.hu/a-kokuszolaj-taperteke.blog

 

Hozzájárul az erős csontok és fogak megőrzéséhez, valamint segít a csontritkulás megelőzésében..........is.

 

Nagyon jó pihenést és kellemes ünnepeket kívánok sok szeretettel!

 

 

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.18 0 0 47

Kedves Czelesztin,  Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok Neked és a családodnak! Pihenj sokat! Hát én most nem sokat fogok sütni, főzni, két hete még csak, hogy megműtötték a lábujjamat, nehezen tudok még menni. 

Megnéztem, hogy mely ételek tartalmaznak kálciumot, igyekszem pótolni a tablettát természetes úton. Talán a mák tartalmazza a legtöbb kálciumot. Minden nap megeszek egy evőkanálnyit. Meg tejterméket. Eddig nem ettem semmilyen tejes dolgot, nem szeretem a tejet. De ezután máshogy lesz:) Egy év múlva pedig elmegyek a csontritkulásos vizsgálatra, meglátjuk, mi lesz:)

De irigyellek az úszás miatt! Elhatároztam, ha meggyógyul a műtött lábujjam, utánaérdeklődök, hogy valahol tanítanak-e úszást vénasszonyoknak:) Hátha valaki meg tud tanítani:)

Még egyszer kellemes ünnepeket, aztán néha írjál:)

 

Szia

Előzmény: czelesztin (46)
czelesztin Creative Commons License 2013.12.18 0 0 46

Szia!

 

Most én voltam elhavazva több szempontból is - elsősorban család, akárcsak Nálad.

Annyira jók a leleteid, hogy szívesen cserélnék Veled! Van egy kedves ismerősöm, akinek - 6,66 (tiéd - 2,8 - tehát jó) és még neki se engedte az orvosa, azt mondta meg kell tanulni éli vele, ugyan szed rá gyógyszert, de semmiképpen sem olyat, mint a tiéd.

 

Igen, készülök az ünnepekre, és sokat úszom, sétálok vagy tornázom itthon. Voltam Sárváron, nagyon jót tett, érzem az erőt a csontjaimban :)))))))))))

 

Kellemes ünnepeket kívánok az egész családnak!!!

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.10 0 0 45

Szia czelesztin!

 

Bocs,hogy csak most jelentkezem.  Két napja jöttem haza a kórházból, lábujj műtétem volt. Na meg a sok unokázás miatt se volt időm.

 

Az én leletem két oldalas, nézegesd meg, én nem értek hozzá. Én csak annyit tudok, amennyit a vizsgálatot végző hölgy mondott: "tavalyhoz képest nincs javulás, de már annak is örülnöm kell, hogy nincs visszaesés." 

Amit a Boneact-tal kapcsolatban írtál..hát... még én is egy kicsit utánaolvastam a dolgoknak. És arra a következtetésre jutottam, hogy nem éri meg szedni, nem éri meg a kockázatot ez a minimális eredményt. Elkeserítő dolgokat olvastam. Ma eldöntöttem: abbahagyom a szedését.  

Na, nézegesd a képeket:) 

 

Hogy vagy egyébként? Készülsz az ünnepekre?

 

 

Előzmény: czelesztin (44)
czelesztin Creative Commons License 2013.11.13 0 0 44

Hali!

Ne haragudj, hogy sokáig távol voltam, pedig örülök, hogy bajomban társra leltem:)))

Valahogy nem szeretnek róla beszélni a károsultak, ez az én tapasztalatom.

Szeretném, ha az adataidat beírnád, nem nagy cucc a T-score és Z-score rajta van a leleteden minusz előjellel.

A gerincemet nem vizsgálták a meszesedés miatt, csak a medence csontot.

 

Eredményeim:

% young ref.     54,6 (21 éves fiatal korához mért  %)

T-score            - 3,82           "-"

% Age Matched  69,o ( törési kockázat a tényleges korhoz viszonyítva)

Z-score            - 2,o7      ( -1 és -2,5 között normális érték)

 

Na, ezt szeretném Veled kivesézni, csak másold be az adatokat ebben a sorrendben, én érteni fogom :D

 

Alaposan fontold meg a gyógyszer szedést, mert ez az anyag nem távozik soha többet a szervezetedből, magyarul nem ürül ki az évek során :( Én láttam olyan nőt, akinek már nem volt állkapcsa, és nem tudott enni, olyan volt mint az ujjam.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 43

Szia! Hát, jól elmaradtál, hiába, sok a dolgunk:) Én se unatkozok, bár nem panaszkodom, mert pihenni is szoktam, egy keveset:)

De rendes vagy, hogy minden nap tornázol. Fogysz is? Derékfájásod nincs?

 

Na, mi van az úszás tanítással? :-)))

 

Hát....jól rám ijesztettél. Egyébként minden gyógyszernek van mellékhatása, sajnos. 

Nem merem abbahagyni, mert akkor romlani fog az eredményem.  Illetve nem is tudom, mit tegyek.   Egyik topikban olvastam, hogy akik szednek - bármilyen - gyógyszert a csontritkulásra, sajnos,  nagy eredményt nem érnek el. Kérdés, hogy akkor van-e értelme szedni ezt az erős gyógyszert. 

Azért gondolkodom, hogyan tovább.

Remélem, hamarosan megérkezel:)

 

Előzmény: czelesztin (42)
czelesztin Creative Commons License 2013.11.11 0 1 42

Szia!

 

Na, most én maradtam el, mert annyi a dolog!

 

Köszi, hogy megírtad a gyógyszereket, megnézem, hátha nekem is beválna.

Az én eredményem rosszabb lett - 3,82, ami annyit jelent, hogy a medencében mért törési kockázat 69 % :)

Ezért tornázom itthon elsősorban calanetisc , Bíró Ica - főleg nyújtógyakorlatok, aerobic egy kevés.

Sajnos a szájon át bevehető gyógyszerekkel hadilábon állok, így a D3 vitamint krém formájában és a Magnéziumot (ami a D3 vit. felszívódásához nélkülözhetetlen) spray alakban használom.

Egyre nagyon vigyázz, hogy biszfoszfonát tartalmú (gyógyszer) mérget ne engedj magadba, mert állkapocs elhalás a mellékhatása :( Boneact ezt nem szabad szedni!!!!!

 

http://www.tenyek-tevhitek.hu/csontritkulas-fosamax-biszfoszfonat.htm

 

ezt ajánlom Neked elolvasni!!!

vigyázz magadra, nemsokára jelentkezem, amint lerendeztem a családot :D :D

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.02 0 0 41

Szia Czelesztin!

 

Itt vagyok már:) Hat napig itt voltak a lányomék...lefárasztottak a kicsik, alig állok a lábamon, leszakad a derekam, dehát az unokák mosolya kárpótol mindenért:)

 

Megvolt a vizsgálat, a doktornő még nem látta az eredményt. Aki végezte a vizsgálatot, az mondta,hogy a tavalyihoz képest nincs változás. De ne keseredjek el, a lényeg, hogy nem is romlott.  Tavaly előtthöz képest van javulás, akkor  - 3,04 volt az egyik  eredményem. Jaj, nem értek hozzá, két lapot is kaptam. 

A lényeg, hogy nincs javulás, egy évig hiába szedtem a gyógyszert.

 

Boneact-ot szedek, hetente egyszer. Plusz mellé Citrokálciumot. És most azt mondta a doktornő, hogy szedjek D-vitamint is.  Ezt eddig nem kellett szednem.

Tavaly olyasmit mondott a doktornő, hogy ha nem lesz javulás, akkor valami injekciót fog adni, ami fél évig hat. Hát nem tudom..... Meglátjuk.

 

ÁÁÁ, senki se tudna megtanítani úszni:-) Pedig de jó is lenne:)

 

És milyen torna gyakorlatokat végzel? Otthon tornázol? Írj a csontritkulásodról...mióta tart, mégis mit szedsz rá, stb.

 

Várom!  Sziaaaa!

Előzmény: czelesztin (39)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.30 0 0 40

Kedves Czelesztin, jövök majd, és reagálok! Kösz, hogy írtál! Most épp unokázok:) 

(Egyébként amikor elküldtem a hozzászólásomat, akkor vettem észre, hogy egy 2012. évi hsz-re reagáltam:) Na, majd jövök:))

Előzmény: czelesztin (39)
czelesztin Creative Commons License 2013.10.28 0 0 39

Szia! mit szedsz? milyen hatásai vannak? várom az eredményeidet és nagyon drukkolok Neked!!!!

jó, hogy tudok úszni, meg tornázni, mert szeretek! :)

Írjál :) megtanítalak úszni, ha akarod!

Előzmény: Törölt nick (37)
czelesztin Creative Commons License 2013.10.28 0 0 38

Szia! kalciumot, D-vitamint , gyógyszeres kezelést biszfoszfonátokat és minden olyan gyógyszert, amit a pajzsmirigy betegségemből adódóan nem szedhetek.

Éppen ma voltam kontrollon, rosszabbodtak az eredményeim T-Score - 3,82 lett. :(

Az a problémám, hogy azzal nem foglalkoznak, hogy a túlműködött, aztán alulműködött pajzsmirigyem miatt ritkul  a csont tömeg állományom.

Keresnék egy új orvost, aki árfogóan foglalkozik a problémával.

Előzmény: afintha (36)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 37

Az én értékeim is ilyen rosszak voltak tavaly, a napokban megyek újabb vizsgálatra. Én hetente egyszer szedek gyógyszert, kíváncsi vagyok, lesz-e javulás.

Hát az nagyon rossz, hogy nem szedhetsz gyógyszert.  

Mit javasolt az orvosod?

De jó, hogy tudsz úszni:) Én is szeretnék, de képtelen vagyok megtanulni. 

Gondolom, a derekad nem is fáj, az úszás jót tesz.

 

Előzmény: czelesztin (35)
afintha Creative Commons License 2013.01.13 0 0 36

Pontosan mit javsolt az orvosod? Mert a leirasodbol nem derult ki.

Előzmény: czelesztin (35)
czelesztin Creative Commons License 2012.10.28 0 0 35

Sziasztok!

Mondjatok már valami értéket a T-scor, akár Z-scor, mert az orvos úgy megijesztett, hogy egy fillér sem maradt a zsebemben. (T-Scor: -3,66, Z-Scor -1,98)

Én úgy érzékelem, hogy koromhoz képest(61) a Z-Scor megnegedett érték, gyógyszereket nem tudok szedni, mert Basedow kóros vagyok, vagy voltam, most már beállt normálisra egy kis  hormon szedéssel.

Házilagosan gyógyítom magam: másfél éve eszem mákot, kókuszt, szezámmagot és paleo étrenden vagyok. Hetente leúszom a magam 2 kilométerét, emellett heti 2 x tornázom.

Most mi legyen, egyenesen menjek a gödörbe????????????????????????????

 

köszönöm a válaszotokat előre is.

dr_agy2 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 31
A Z-score érték a mért csonttömeg és a korban hozzáillő normál magyar csontérték viszonyát fejezi ki. Általában a T-score értéket használják a csontritkulás fokozatának definiálására.
Azt javaslom, hogy ne drága orvost keress, hanem segíts magadon. Ez a Z-score érték is javítható "házilagosan" is.
Mozgás, mozgás, mozgás! Speciális gyógytorna. Nuku alkohol, kávé, csokoládé. Tej, tejtermék, zöldségek (főleg brokkoli).
Ha beírod a Google keresőbe, hogy "csontritkulás", rögtön 301000 (!) találatot kapsz. Ott aztán bőven találhatsz igazán jó tanácsokat - szakorvosoktól is.
Előzmény: Törölt nick (28)
gbr25 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 30
Sziasztok!
Egy rokonomnak Sedront (Calcisedront) írtak fel. Először egy havi tabletta adagot, hogy hogy bírja a gyógyszert, és azt mondták, hogy utána válasszon három beviteli mód között:
1. marad a tablettánál (elég szigorú szedési előírásokkal, és komoly veszélyekkel a nyelőcsőre nézve), vagy
2. kap havi egy intravénás injekciót (lehetséges, de az orvos által nem részletezett szövődményekkel - gondolom beadási szövődményekkel), vagy
3. évente egy 20 perces infúziót (erről semmi bővebbet nem tudunk)

Van valakinek tapasztalata a három beadási mód bármelyikével? Melyiket érdemes inkább választani?

köszi előre is
g
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.21 0 0 28

Én 38 éves férfi vagyok. Mint véletlenül kiderült kálcium vesztő vesém van és megindultam a leépülés útján, mármint a csontjaim. A Z-score-om -1,75, ami azt hiszem ha nem is csintritkulás, de már rossz.

 

Nem tud valaki egy nagyon jó orvost? Minden tanácsot szívesen fogadok.

n0ri Creative Commons License 2001.06.21 0 0 27
Hát kedves 40 feletti hölgytársaim, de mindenki más is, minden rendben van a csontjainkkal? Volt már mindenki szűrésen? Mozgunk eleget?
n0ri Creative Commons License 2001.05.25 0 0 26
Kellemes hétvégét mindenkinek, tessék sokat kertészkedni, meg sétálni meg kirándulni, eza legjobb terápia állítólag
Előzmény: ssneci (25)
ssneci Creative Commons License 2001.05.24 0 0 25
Ez a lumbágó érdekes dolog. Pár éve derült ki, hogy deréknál kicsit nyitott a csigolyám. Kérdezte a Fizikoterápiás hölgy, hogy szokott lumbágóm lenni. régen volt,/ még a seregben mondta valaki,használjak lúdtalpbetétet. ezután már csak néha "éreztem" a derekam, az iszonyat elmaradt/ Erre megnyugtatott, hogy ebben a korban elkezdődik a meszesedés, és ez meggátolja a becsípődést is. ?!?!
Előzmény: n0ri (24)
n0ri Creative Commons License 2001.05.24 0 0 24
Kedves kékbarisnya, léteznek kifejezetten gerinc erősítő gyógytornák, én kb. két hónapig jártam egy kitűnő gyógytornászhoz, igaz, pénzért, de azóta nem jönnek elő a lumbágóim, ill. ha érzem, hogy jönni fog, tudom, milyen gyakorlatokkal lehet megelőzni. A csontritkulásra pedig valóban a mozgás a legjobb terápia, mert mind minden szervünk, ez is a terheléstől erőzödik. A gyógytornászom szerint nagyon jó hatású a lendületes séta ill a kerti munka, az utóbbinál a naptól képződő D-vitamin is jó hatású. Ne hanyagold a mozgást!
Előzmény: kékbarisnya (23)
kékbarisnya Creative Commons License 2001.05.21 0 0 23
Én már túl vagyok a változáson, talán túl korán történt ez meg velem, éppen elmúltam akkor 45. A csontritkulásra nagy esélyem van, mivel ez örökletes betegség, és anyámnak kb 6 éve van meállapítva a sűlyos csontritkulása. A hormontól félek, attól hogy X nőgyógyász felírja, még nem bizos, hogy veszélytelen. Antibébit sem szedtem aktív koromban. Csodaszerek sajnos nincsenek, az aloe vera sem az, bár jóízű és kellően drága. Nekem enyhe diffúz csontritkulást állapítotak meg néhány hónapja. Tornáznom kellene, de nem bírok az aktv porckorongsérvem miatt. A jóga nagyon jó, ha bírnám azt csinálnám, de most minden mozdulat fáj. Van csontritkulásos gyógytorna-könyv és -kazetta, érdemes költeni rájuk. Többet érnek mint a csodaszerek (pl. tojáshéj, mész stb)
Próbálj meg mindent, amiben hiszel, valami csak fog segíteni. Anyámnak évente 2 hét a kórházban, mindenféle tornával, masszázzsal, gyógyszerekkel szinte csodát tesz, csak éppen a bajt nem mulasztja el. Azzal vigasztalom őt is, magamat is, hogy néhány év múlva együtt járunk majd a kórházba. Ő 78, én 52 vagyok.
Előzmény: n0ri (-)
n0ri Creative Commons License 2001.05.21 0 0 22
jó lenne tudni, mi az a 18 %-os hiány? Lehet, hogy az egy bakfitty
A gyógytornász azt mondta, hogy nagyon fontos a D-vitamin, ezért célszerű napon dolgozni, pl. kertészkedni, sétálni stb. semmiképpen nem kifeküdni és aszalódni
Előzmény: stoki (20)
bübüke Creative Commons License 2001.05.18 0 0 21
Erről én is hallottam, de nem nagyon hiszem... Jó lenne ha valaki olyan megerősítené, akivel megtörtént a "csoda" és tényleg nem "beépített ember"...
Előzmény: stoki (20)
stoki Creative Commons License 2001.05.18 0 0 20
Állítólag az aloe vera nektár formájában még vissza is fordítja a folyamatot. Kezemben került egy elég reklámszagú anyag, amiben egy példa van emlegetve, miszerint egy 62 éves 18%-os hiánnyal bíró nő kb. 1,5 hónap alatt visszanyerte csontsűrűségét és emellett az egyik kolléga ismerőse is átélte ugyanezt ő hosszabb idő alatt. NEm tudom mennyi az igaz ebből, mindenesetre a mamámnál is aktuális a dolog, mert neki most tört el a bokája (nem ebből adódóan) és a műtét után azt mondta a doki, hogy annyira gázos a csontozata, mint egy 80 éves emberé. Úgyhogy muszály lesz beújítani, hogy ne legyen folyamatos combnyaktörés a jővőben, így kerültem én is kapcsolatban ezzel a problémával.
A mozgás nagyon fontos dolog, mert az izmok és a csontozat egymásra hatással vannak és a csont igyekszik hozzánőni a feladathoz, még ebben az állapotában is. Akkor van nagy gond, ha törik, mint a ropi, no ezt az állapotot nem szabad elérni.
Előzmény: n0ri (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!