Keresés

Részletes keresés

onagyz Creative Commons License 2004.05.25 0 0 37

Ráday Kultucca Dunagate - Fekete Doboz
onagyz Creative Commons License 2004.04.28 0 0 36
Rendszerváltás a Rádayban (Fekete Doboz archívum)
Az Ellenzéki Kerekasztal története I-V. rész (1989.)
1989 tavaszán hat ellenzéki párt (Fidesz, Független Kisgazdapárt, MDF, Magyar Néppárt, SZDSZ, Szociáldemokrata Párt) és két szervezet (Bajcsy Zsilinszky Baráti Társaság, Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája) a Független Jogászfórum szervezésében ellenzéki egységet alkot az MSZMP-vel történő tárgyalások megkezdésére és a békés rendszerváltás véghezvitelére. Az ötrészes film az ellenzéki és a nemzeti kerekasztal tárgyalásain forgatott 150 óra eredeti archív felvétel anyagából készült.

Május 12.
Dunagate (34 perc) – 1990.
Ki ne emlékezne az 1990. januárjában kirobbant, belügyminisztert és magas rangú belügyi tiszteket buktató politikai botrányra, a Dunagate-re? Végvári József, a BM III/III-as ügyosztályának őrnagya a Fekete Doboz kameráját hívta segítségül annak leleplezésére és bizonyítására, hogy a szabad választások előtt néhány hónappal az MSZMP utódpártja, az MSZP ugyanúgy folytatja a lehallgatásokat és megfigyeléseket, mint a virágzó kádásri időkben.
onagyz Creative Commons License 2004.04.03 0 0 35


Ráday kultucca - FEKETE DOBOZ FILMKLUB (04. 03.)
A filmklub a Fekete Doboz Alapítvány azon filmjeiből válogat, melyek megvilágították a rendszerváltás egyes sarkalatos kérdéseit. Az öt hét programjának gerincét Az Ellenzéki Kerekasztal története című dokumentumfilm öt része alkotja.

n0ri Creative Commons License 2003.01.01 0 0 34
hogyaza, én aztán egy igazi szélsőliberális balos vagyok, de ha a haveri kör (pl. Frei) kapja a műsoridőt, legközelebb senkire se szavazok
Előzmény: Emeric (33)
Emeric Creative Commons License 2003.01.01 0 0 33
Gondolom, mert nem a jelenlegi kormányhoz kötődő brancshoz tartozik, ezért.
Előzmény: n0ri (32)
n0ri Creative Commons License 2003.01.01 0 0 32
nem lesz több Pesty fekete doboz az M1-en. Miért?
mtoma73 Creative Commons License 2002.04.01 0 0 31
az teny, hogy nem volt egy nagy szam. Aki mar latott aldokumentumfilmet, az sejthette, hogy nem igazi. De azer szokott jo filmeket is csinalni.
Előzmény: SliDe (30)
SliDe Creative Commons License 2002.04.01 0 0 30
debileknek szánt színvonalon előadott "tréfa" öncélú, amolyan "hú de kurva jót röhögtünk egymás hátát csapkodva" miközben a pestylaci felhúzott fél millert...ennél azért jóval többet vártam tőle az eddigiek alapján
mtoma73 Creative Commons License 2002.04.01 0 0 29
de kiderult, hogy aprilisi trefa volt.
Azt nem irjak ki, hogy honnan van ra penz.
De jobb lenne, ha a vegen ki lenne irva, hogy Ezusthajo produkcio?
Előzmény: SliDe (28)
SliDe Creative Commons License 2002.04.01 0 0 28
Hogy ez a Pesty milyen vicces fiú...és erre van pénz közszolgálatilag...gratula
mtoma73 Creative Commons License 2002.04.01 0 0 27
A vegen szerintem kiderul, hogy nem igaz a Bukki szorny meseje
Előzmény: mtoma73 (26)
mtoma73 Creative Commons License 2002.04.01 0 0 26
MOst egy erdekes szerintem aldokumentum film megy.
Heavy_D Creative Commons License 2001.06.28 0 0 25
Most volt vége a sorozatnak sajna csak az utolsó kettőt láttam. Ez a doki nem egy egyzserű pofa totál kész már szerintem attól a sok szartól amit látott.
FŐNÖK Creative Commons License 2001.06.13 0 0 24
Tegnap láttam a lányt. Józan volt és egyedűl... Nincs semmi elveszve.

Úgy tünik, lesz itt még hepiend.... Be optimist!!!!!!!

zsimzsum Creative Commons License 2001.06.13 0 0 23
Gratula Pestynek!

Kevés ilyen döbbenetes mozit láttam.

A vége pedig egészen letaglózott. Miért nem tud ez a dolog sikerülni???
Nagyon sajnáltam a csajt.
Volt egy olyan érzésem - ami nektek is -, hogy a flegma palija sokat rontott az esélyein.

A gyermekével való találkozás... na ott gondoltam sikerülni fog neki, hogy ez elegendő cél. És nem...

Csernus doktorról is kiderült, hogy egy vérprofi a szakterületén! Kapásból megmondta, hogy nekik nem fog sikerülni...
Vagy nem is olyan profi csak a heroinfüggőségnél a jelen sztori az esetek többsége???

Annak viszont örülök, hogy kevesen írtak a topicba mivel a többségnek tetszett és ami jó azt nehéz fikázni...

FŐNÖK Creative Commons License 2001.06.12 0 0 22
Szerintem, a csajszi ezek után sem adja fel (az előző adás óta felszedett jónéhány kilót,
tuti voltak tiszta időszakok azóta), a srác már más tészta.

Ha tőle megszabadúlna (biztos meg fog), még lehet esélye a leállásra.......tán még arra is,
hogy kislányát visszakapja!

Drukkolok neki! Csak ezt a harcot már nem ország-világ előtt kéne megvívnia, gondoljátok el...

A doki jó arc.

FŐNÖK

ThomasCovenant Creative Commons License 2001.06.11 0 0 21
Hat ez a mai epizod nagyon durva volt. Lattam mar nehany dolgot, de amikor talalkozott a "Fohosno" a kislanyaval, osszeszorult a torkom. A gyermek tuti, hogy latta az elozo adast az Edesanyjarol. Valoban hatasos lehetne a film(ek) bemutatasa serdulo koru kolkoknek, de ahogy a magyar oktatast ismerem ez esetleg csak egyeni kezdemenyezes formajaban valosul majd meg. Ha jol ertelmeztem a Monirol es baratjarol szolo "sorozat" veget ert. Az epilogus szerint becsaptak a Csernus doktort, a riportert es a nezoket. De igazan onmagukat csaptak be, Ez egy vegtelen tortenet... En azert meg szurkolok nekik. Meg mindenkinek aki hasonlo helyzetben van vagy lesz. Meg tudom erteni oket, jomagam is voltam "hasonlo" helyzetben.
Előzmény: SZ.I. (20)
SZ.I. Creative Commons License 2001.06.11 0 0 20
ez az addiktologus se semmi, kapasbol azt hittem o is be van lőve...
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.29 0 0 19
A tegnap esti műsor tényleg döbbenetes volt. Ritkán mutatják be a médiában ilyen hitelességgel azt hogy mivé tesz az anyag. Lent vki említette hogy oktatóanyaggá kellene tenni. Teljesen egyetértek, sok tévhitet eloszlatna és más színben tüntetné fel a gyerekek előtt a dolgot. Számomra az a furcsa, hogy Pesty kezdeményezése mennyire egyedi, hogy más nem próbálkozott meg vele, vagy ha igen az nem volt ennyire átütő.
A média fenti kérdéshez való hozzáállása egy SouthPark epizódra emlékeztet, melyben MMM-Kay bácsi folyamatosan csak azt tudta mondani a gyerekeknek a drogról, hogy "A drog rossz. Az alkohol rossz."
Gratulálok Pestynek a műsorhoz.
Már csak azt nem értem mit keresett Jenő és a 2 hidrogénbomba között múltkoriban :)))

zordon

saafi Creative Commons License 2001.05.29 0 0 18
igen, igen, es talan nagyon bolcs is, csak milyen arat kell ezert fizetni

meg hogy ez a dolog mar nem ilyen magasztos-patetikus (kozossegi) eszmekrol, meg ilyenekrol szol, hogy mit kovess, hogy le tudjal szakadni az anyagrol, de kokemeny neurofiziologias folyamatokrol (ezt, ugy ereztem, nagyon fontosnak tartja elmondani: biztosan egy csomo fasz papolt neki mar, hogy mit csinaljon, miben higgyen, es akkor minden jo lesz)

Előzmény: SZ.I. (17)
SZ.I. Creative Commons License 2001.05.29 0 0 17
sőt. lehet azt mondani, hogy rám kifejezetten egy intelligens ember hatását tette. nagyon értelmes a pali.
Előzmény: saafi (16)
saafi Creative Commons License 2001.05.29 0 0 16
ja...

en arra lettem volna meg kivancsi, hogy ez a csavo honnan szerzi a penzt az anyagra - merthogy nem nezett ki egy olyan rablos tipusnak; a hypererzekenysege mellett, amit en ereztem rajta, nehezen tudnam elkepzelni, hogy csak ugy felnyom egy lakast...

de lehet, hogy teljesen naiv vagyok

amugy a kiralyin a sok fucking millenniumos-zaszlovivos szarsag mellett, meg par musorral (pl. Halo), a PestyFD az egyetlen nezheto - nagyon jo - musor

gratula ezert!

Előzmény: SZ.I. (15)
SZ.I. Creative Commons License 2001.05.29 0 0 15
ez a tegnapi valami extra durva volt, nem?:(
Előzmény: Anthony1 (14)
Anthony1 Creative Commons License 2001.05.16 0 0 14
szia zsombi

a dilernek neméri meg hogyha leáll a drogos
kurvára ellehet adósodni ez tény
a legtöbb heroinista nem piti zsebtolvajlásból él

én most több mint 4 hónapja vagyok tiszta

Ant

Előzmény: zsombi (13)
zsombi Creative Commons License 2001.05.16 0 0 13
Miért éri meg a dealernek? Ilyen lepukkant arcok csak eladósodni tudnak nem? Nincs egy vasuk sem. Jó, elmennek betörni, ez-az, de az első utcasarkon megbuknak. Ilyen állapotban még tolvajkodni sem lehet. Vagy csak én vagyok naiv?

Te is tolsz, vagy milyen tapasztalataid vannak? (Kicsit konfúz volt a hozzászólásod is.)

Előzmény: Anthony1 (11)
Kola Creative Commons License 2001.05.15 0 0 12
Tényleg nagyon hatásos egy műsor! Felvettem kazettára, azt hiszem a húgomnak is megmutatom, szerintm is be kellene mutatni a sulikban is, pláne így érettségi után. Egy szóbeli tételt megérne.
Na és ez igazi reality show volt, nem úgy mint a Bár:)
Amúgy az RTL-en is volt a srác, a Mónika Showban múlt héten egy drogról szóló műsorban. Ott már teljesen tisztának tűnt, és a csaj is ott volt a nézők között, amennyire láttam ő is rendben volt.
Előzmény: Anthony1 (11)
Anthony1 Creative Commons License 2001.05.15 0 0 11
szia zsombi

megéri a dilernek külömben
de általában nem diler viszi be hanem valamelyik haverja az embernek , de kb az elvonás csak addig tart mert nagyjából utánna megszöknek vagy kirugják öket
bár legtöbbször hamarabb megszöknek mintahogy behozák a cuccot(ez saját tapasztalat)

Ant

Előzmény: zsombi (6)
zsimzsum Creative Commons License 2001.05.15 0 0 10
Nagyon örülök, hogy volt akinek - csakúgy mint nekem - tetszett a riport.

A sors balgasága, hogy egy ilyen riportot nyomott el ez a Frei-Juszt purpálé! Kár érte!!!

Degeczi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 9
Ezert, vagy masert. Az elso musorban amit lattam, meno csavonak oltozve probalt tisztava operaltatni egy lopott kocsit tobb autobontoban is. Csak egyetlen helyen utasitottak vissza...

Es tenyleg kezelesre szorulna a parod? ;)

Előzmény: SPANCI (4)
Gyötör Creative Commons License 2001.05.15 0 0 8
Ütős öszeállítás volt a hétfői!

Kötelező jelleggel megnézetném minden középiskolással a Sacra Corona helyett!!! Egy ilyen film többet ér, mint a Deutsch "Tökös" Tamás minisztériumának minden hangzatos - de harmatos - drogmegelőző ifjúságvédelmi programja.

Félelmetesen jó volt a kezelőorvosuk - egy pillanatig azt hittem ő is függő- aztán a szemét figyelve rájöttem, hogy nagyon észnél van a fickó. De higgyétek el nem lehet másként tárgyalni, sajna együtt laktam egy ilyen párral pár hónapig. És magánvéleményem szerintem minimális - vagy egyáltalán nincs - esélyük a gyógyulásra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!