Keresés

Részletes keresés

Degec007 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 379

hali!

 

én a kis tekiben ( asztóriánál, a zsinagógával szemben) vettem mindig az általuk kevert vitaminport

Előzmény: koppany_wazul (378)
koppany_wazul Creative Commons License 2010.11.09 0 0 378

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen vitamin- illetve ásványianyag-utánpótlást ad a békáinak [jó lenne konkrét terméknév]. Előre is köszönöm!

üdv: wazul

Amnet Keilor Creative Commons License 2010.04.13 0 0 377
Tisztelt Mindenki!

Szeretnék (elsősorban Szeged, de felmennék érte B.pestre is) Tejbékát, illetve más AKTÍVABB NAPPALI kétéltűt! Nem 10 éves kisgyereknek kell szülinapra!

kérem aki segítene abban, hogy a tulajdonomat képezze néhány ilyen gyönyörű állat az vegye fel velem a lenti elérhetőségen!

Kovacs.szilard@mailbox.hu

FONTOS: mindenképpen már viszonylag kifejlett állat érdekelne (nem egyből a metamorfózison átesett példányok), de ne is az élet alkonyán legyen!

Köszönöm előre is

Maradok Tisztelettel: Kovács Szilárd
Tretyi Creative Commons License 2009.01.17 0 0 376
Sziasztok!

Keresnék olyan Béka tenyésztőket akiknek van eladó kis békájuk!
Érdekelnek nyílméregbékák,eperbékák és ezekhez hasonló pici aranyos színes békák !
Azért szeretnék itthoni tenyésztőtől vásárolni mer biztos a származási helye! És vadon befogott pedig nem szeretnék (nem azért mer nyílméregbékák esetébe mérgezők hanem mert ha egyszer kijutok az élőhelyükre akkor szeretném ott is megcsodálni őket.)

E-mail : m4rbi@freemail.hu
Degec007 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 375
Előzmény: Degec007 (374)
Degec007 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 374
Elindult a kis nyílméregbékás oldalam, egyenlőre próba üzemben, csak egyes részei vannak feltöltve, de folyamatosan teszem fel rá a dolgokat.
Szeretném ha elmondanád véleményedet, ötletedet az oldallal kapcsolatban. Fórum része is van az oldalnak, kérlek azt is nézd meg.

Minden észrevételnek örülök
az oldal: Dendrobatidae

Köszi, Degec
Degec007 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 373
helló

gondolom akkor Dendrobates truncatusod van, nemtom merre vetted a békát (sejésem an) de 4-5 körül vannak ezek a békák. a 20*20-as terrárium kis nevelőnek eég lenne, de egyedül nem érdemes ilyen békát tartani, inkább csapatban, jobban is érzi magát, te is jobban megfigyelheted a viselkedésüket
én naponta spriccelem őket, a páratartalom 80% körül van, reggelente több.
nálam 24-26c van a békáknál, este 3-4 fokkal hidegebb, ez az ingás a természetben is meg van és igénylik is.

naponta kell etetni, fontos, h vitaminozd az eleséget! nálam minden nap vitaminozott eleséget kanak, a felnőtteknél néha be berakok egy koplalónapot, így is kövérek már :) fiatalok minden nap kapnak, had nőjenek :)

egyébként a blogomban írtam már erről a fajról s másokról is, sztem érdemes elolvasnod http://diszallat.blog.hu címen elérheted
Előzmény: S.Ann (371)
leptopelis Creative Commons License 2008.09.25 0 0 372

Így nem szabad állatot venni! Ez állatkínzás. A nyílméregbékáknak berendezett terrárium kell, biztos táplálékállat ellátás, és ismeretek. A 20*20-as terkó (ha cm-ben gondolod) nagyon kicsi. A tejbéka kb 7-8 cm-es lesz, és mozgékony.

Egyébként zavarni fogják egymást, mert az egyik nappali, a másik esti-éjszakai állat. így ekkora helyen maga a stressz is megöli őket.

Inkább vettél volna a hugodnak egy csokit, magadnak pedig egy sört.

Egyébként ha egy másik békás forumra látogatsz, nagy sikered lesz a "kis törpe, sárga csíkos" meghatározással, és ez nagyban megkönnyíti a tanácsadást is.

:(

Előzmény: S.Ann (371)
S.Ann Creative Commons License 2008.09.23 0 0 371

Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem!

Vetem kb 1 hónapja egy kb 20X20 as kis terráriumot, kis siklók voltak benne előtte, üresen állt..

Ma a húgommal (sajnos) bementünk egy állatkereskedésbe, és rábeszélt hogy vegyek egy kis törpe (a sárga csíkos) nyílméregbékát.. 6000 forint volt, az soknak számít egy ilyen békáért?

Nekem viszont a kis bébi tejbékák(kb. 1.5 -2 centi)  jobban tetszettek, hát vettem egy olyat is... nos a kettőt össze kellett raknom.. Nem lesz bajuk egymás társaságától? A nyílméregbéka mit igényel? Most hangya nagyságú tücskök vannak neki.. Mennyit kell etetni? Milyen páratartalom kell? Nem baj ha nincs 23-24 fok felett a hőmérséklet? Mennyit kell őket spriccelni?

Degec007 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 370
nos már két fajom is van, phyllobates vittatus és pár darab dendrobates truncatus, és holnap érkezik még egy csapat dendrobates leucomelas
juhé :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 369
?
Degec007 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 368
nagyon elültek a békások sajnos...

üdv, Degec
diszallat.blog.hu
Degec007 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 367

na feldobom kicsit a topicot egy D. lehmannival

 

Dendrobates lehmanni
Degec007 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 366
??
Kardhal2 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 365
Igen, de szabin vagyok és ritkán netközelbe. Majd jelentkezem. Z
Előzmény: Degec007 (364)
Degec007 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 364
mostanána nem jár erre senki? :(
Degec007 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 363

Kard:

most milyen békáid vannak a terráriumba? s milyen eloszlással?

lehetne egy kérésem? felhasználhatám a képeidet a készülgető kis weblapomhoz?

esetleg lenne kedved írni valami kis irományt, valami tapasztalatot az oldalra?

 

de szivesen fogadom a többiek tapasztalatait is

 

köszi!

Degec

Degec007 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 362
na ennek örülök :) remélem sok békácskát fogsz majd felnevelni :)
Előzmény: csillucimucuska (360)
csillucimucuska Creative Commons License 2005.06.14 0 0 360

köszönöm az érdeklődést!

 

a leg nagyobbak pont most lettek békák, a közepesebbeknel mindjárt áttörik (lehet hogy nem helyes ez így) a mellső lábuk, multhéten raktam vizbe egy adag petét.

 

sajnos nálam semmi sem egyszerű, volt nálam kölcsönbe egy nagy zöld leguán, és az egy óvatlan pillanatban leverte a tálcát, amin növögettek, kb. a fele maradt meg :-( de így is boldog vagyok, az első turnus szépen eszik, és kiderült hogy a kék auratusok voltak a ludasok :-) összesen 15 békám lesz kb :-)

Kardhal2 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 359
Zöld auratus volt, nem ettek és eltüntek sajna. V.mi emésztőszervi probléma lehetett.
Előzmény: Kata68 (358)
Kata68 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 358

Halihó!

 

Hogyhogy elpusztulgatott 1-2? békud? mi történt? a többinek nem lett baja?

óóóó :((((( Nagy kár értük! sajnálom!

most úgy látom a tengeri a kompenzáló tényező..:)))

 

Előzmény: Kardhal2 (356)
Degec007 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 357

s mi lehettet a bajuk?ki tudja?

Előzmény: Kardhal2 (356)
Kardhal2 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 356
1-1 elpusztulgatott, de már egy ideje nincs elhullás hálistennek.
Előzmény: Degec007 (354)
Degec007 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 355
Csillucimucuska: na hogy növögetnek a kis porontyok?
Előzmény: csillucimucuska (348)
Degec007 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 354
Kard: hogy-hogy fogyogatnak?
Szurikáta Creative Commons License 2005.05.29 0 0 353

pontosan...valami növénytől lesz mérgező a hangya, attól a béka, de csak az eredeti élőhelyen. A terráriumiak (tenyészetettek) nemhoyg "nem annyira", hanem semennyire nem mérgezőek....

Amúgy javaslom a terrarisztikai oldalakat, mert ez....................

www.terrarisztika.hu

www.terrarium.hu

www.hullo.lap.hu

stb...

sanyaaa Creative Commons License 2005.04.28 0 0 352
Hella! Csak ide tévedtem. Szoktam játszani a gondolattal, hogy majd én is fogok tartani egyszer ilyen ugrálgató kis éxereket, nem tudom mennyire tudnám őket jól tartani... Muslinca, nyüvek, legyek, talán kisguppyk - ilyesmiket esznek? Lehet, hogy baromság, de egyszer hallottam, hogy a fogságban tartott békák nem olyan mérgezőek, mint vad társaik. Amikor ennek okát megvizsgálták arra jutottak a zokosok, hogy azért, mert a vadonban fő táplálékuk a hangya (amivel állítólag nem nagyon szokás etetni), és ezek méreganyagait használják fel a sajátjuk előállításához. Persze most tök okos vagyok, azt közben semmit sem tudok a brekik tartásáról. Ti ezt így elképzelhetőnek tartjátok? Ha ez lehet, akkor tök érdekes, nem? Na mind1.
Kardhal2 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 351
Sziasztok!
Sajna nem szaporodnak. Inkább fogyogatnak.
A tengeri most jól áll, folyamatosan változik. Bohóchalam már nem lehet, mert a paradicsom bohóc szétverné:-(
így áll most
Előzmény: Kata68 (350)
Kata68 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 350

hALIHÓ!

 

Olvasom én is hébe-hóba..

tök jó Neked, hogy ilyen lelkesen szaporodnak a békuid! :)

Sajnos én efféléről nem tudok beszámolni, bár nászlanak kedvükre, azt már kifigyeltük, de ennyi. pedig hogy örülnék, ha végre ilyen hírekkel jöhetnék ide. :)

 

Kardhal!

Neked is sok békud van, Nálad sincs szaporodás?

Van változás a tengeri akváriumodban?

Egyik nap benéztem a Westendbe az állatoshoz, csudaszép bohóchaluk volt! ott gyönyörködtem benne hosszú percekig. :)

 

 

Előzmény: csillucimucuska (348)
Kardhal2 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 349
Szia!
Tök jó!
Nálam csak eszik a muslicát, de semmi aktivitás.:-)
Előzmény: csillucimucuska (348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!