Keresés

Részletes keresés

Amita13 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 179

Szia! A citrusosok inkább itt beszélgetnek (bár most itt sem nagy a pörgés): https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9007881&la=153702821

 

De előzetes válasz: valószínűleg sok vizet kapnak, így a gyökerük tönkremegy.

Előzmény: Gazer (178)
Gazer Creative Commons License 2020.01.29 0 0 178

Sziasztok!
Elültettem pár hónapja néhány mandarin magot és már szép apró fák lettek belőlük. Azonban 1-2 levél meg barnult és lehullott. Az egyik kis fa teljesen le is kopaszodott. A nagy részének azonban szép zöldek a leveleik. Mitől száradhattak le a leveleik?

Egy ablakban vannak fűtött szobában növényeknek való lámpa alatt ( hogy a téli kevés napfényt ellensúlyozza) .

brigó001 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 177

Sikerült? 

Előzmény: Silvan (176)
Silvan Creative Commons License 2015.07.28 0 0 176

Termő mandarin oltóágat szeretnék kérni,az ellentételt e-mailben megbeszéljük.

Debrecen -Nyíregyháza vonal optimális lenne.

Minden megoldás érdekel!

brigó001 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 175

Szia! :-) A kis növényeknek eleinte egy-egy kisebb 10cm körüli cserép is jó, mindegy műanyag vagy cserép. Ha veszel citrusföldet csak tanácsolni tudom, hogy ültetés előtti napon azt a mennyiséget amit felhasználsz rakd be sütőbe vagy forrázd le, így kisebb az esély hogy valami kártékony kis szerzet kikel belőle. Átültetés előtt locsold meg a növényeid,  hogy kevés föld maradjon azért a gyökér körül amikor átrakod. Ha van esővized azzal locsold,  ha nincs mi pl.: forralunk nagyobb mennyiséget és állni hagyjuk, 10 liter vízhez egy evőkanál ecetet. Érdemes egy szórófejes flakont a levelek párásítására használnod. Ha növekednek később be kell oltani hogy teremjen hamarabb. Sok  sikert,  remélem tudtam segíteni. 

Előzmény: A.l.e.x.a (174)
A.l.e.x.a Creative Commons License 2015.03.05 0 0 174

Sziasztok újra ;)

 

Kiegészítve az előzőt, mivel feltöltöttem egy képet, de nem tudom, hogy hova..... :)

A 3 hajtásból 1 "kis száracska 2 levéllel" fázisban van, a másik kettő pedig levél nélkül, még csak az "előrehajolt" állapotnál tart.

 

(Elnézést a "szakszavakért", de remélem azért érthető...) 

 

Alexa

 

A.l.e.x.a Creative Commons License 2015.03.05 0 0 173

Sziasztok!

 

Elültettem 1x3 db és 1x6 db mandarin magocskát, egy közös cserépbe, 2 részletben, kb. 2 hét különbséggel. Az első 3-as csoportból kibújt mind a 3! :D (nagyon örülök) :D

 

Na de innen megállt a tudományom, és mivel szeretném jól csinálni, ha már eddig sikerült eljutnom, gondoltam kérdezek a rutinosabbaktól... :)

 

Nos, a képen látható állapotban tartunk jelenleg. ( A földben még 6 lehetséges "mandarinfa-jelölt" bujkál.)

 

Mikor ültessem őket külön? ...és hogyan, és mibe?

 

A magokat elég gyakran (naponta) öntözgettem, hogy kihajtsanak... de mi a helyzet a már kibújt növényekkel? Mivel még van esélyes versenyző a földben, így ezeket továbbra is locsolgatnom kell, de nem lesz ez sok a hajtásoknak?

 

Jó a műanyag cserép, vagy maradjak az agyagnál? Ha átültetem azt már citrusföldbe tegyem? Most egyszerű virágföldben vannak...

 

Köszönök előre is minden választ! Teljesen amatőr vagyok, sőt... Eddig minden növény kihalt mellőlem, úgyhogy erre a 3 kis "zöldségre" nagyon büszke vagyok... :)

 

 

Alexa

brigó001 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 172

Ha sok virág és gyümölcs van rajta akkor jól érzi magát :) Kár lenne leszedegetni, erősek a kis ágacskák és kellően hajlékonyak. A virágoknak egy része fog csak termő lenni, szerintem aggodalomra nincs ok.

Előzmény: Sanyesz86 (171)
Sanyesz86 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 171

Van egy kis mandarinfám és van rajta több virág mennyi mandarint hagyjak rajta, hogy ne erőltessem meg a fát mert még nagyon kicsi a fa köszi! 

brigó001 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 170

Lezuhanyoztuk többször a mandarint, ill. sajnos a narancsot is kellett,  mert a takácsatka azon is megjelent. Majd napokig fóliában fullasztottuk a kis élősködőket. Eddig jónak tűni. Közben a szobanövényeknek készített szappan-mosogatószer-fokhagymatinktura - rozmaring lötty is lett rájuk fújva. Szerencsére a narancs virágai is jól bírták a gyűrődést és az éppen virágzó citrom nem volt fertőzött. Vettünk melléjük levendulát,  talán az is segíthet... A mandarin még pihen. 

Előzmény: gáborke (168)
brigó001 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 169

Köszönöm :) 

Előzmény: gáborke (168)
gáborke Creative Commons License 2015.02.01 0 0 168

Először vizes erős sugárban lemosás, aztán lehet rá ilyen alkoholos-mosószeres dolgokat próbálni, de ezek csak rövid ideig gyérítik. Ha bio módszernél maradnál akkor inkább olajos lemosószerrel, az elég jól leírtja.

Előzmény: brigó001 (165)
gáborke Creative Commons License 2015.02.01 0 0 167

Sztem nem biztos hogy csillagokat akar látni a savanyúságtól:))

Előzmény: Napvándor (164)
Syssy01 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 166

Akármennyire is hihetetlen, de úgy tettem ahogyan felvázoltad. Próbáltam információt gyűjteni, de ellentmondó összefoglalókat olvastam, és mint laikus, nem tudtam eldönteni, hogy melyik állítás igaz. Gondoltam célravezetőbb olyan rajongók véleményét kérni, akik éve óta hódolnak ennek a szenvedélynek, és kellő tapasztalattal rendelkeznek.
Az egyik oldalon azt tanácsolják, hogy általános virágföldbe, míg máshol azt írják, hogy citrusföldbe, hidrozselével ültessük. A zselét kihagytam.
Mennyire szükséges tápoldatozni, ha elmarad, kevesebb és kisebb terméseket produkál, vagy milyen hátránya lehet még?
Köszönöm a Calamondin javaslatot, utánanézek.

Előzmény: Napvándor (164)
brigó001 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 165

Tanácsot szeretnék kérni, mivel nemrégiben vásárolt mandarin és narancsfánk sajnos takácsatkás mint kiderült :( Nem szeretnénk erős vegyszert használni, milyen bio védekezés lenne hatásos? Valami házi praktika, fűszernövény, szappan? 

 

Napvándor Creative Commons License 2015.02.01 0 0 164

Szia!

 

Én ezt komolyan, csipkelődés mentesen mondom, nem értem...

Bármilyen növényt szeretnék, szerettem volna, csinálok magamnak egy szabad félórát, egy csésze forró zöld teát, kicsi nasi, s visszaolvasok .... visszaolvasok.... S ha van olyan részletkérdés amit nem értek, megkérdezem...

Egyébként kérdésedre a válaszom: Calamondin...Üdv: B.

Előzmény: Syssy01 (163)
Syssy01 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 163

A csipkelődés távol áll tőlem, ezért a hozzászólásod ezen részére nem reagálnék.
Kezdő vagyok, kevés tudással, 22000 hozzászólást nem áll módomban visszaolvasni.
Szerettem volna bekapcsolódni a beszélgetésbe, a citrom topicba is tettem fel kérdést, de figyelmen kívül hagyták.
Gondolom, vannak szívósabb és kényesebb fajták, nyilván nem az "érzékenyebbel" szeretnék kezdeni.
Egyébként van 1 db citrom és 1 db mandarinfám, az utóbbinál 2. a citromnál az első teleltetésem. A mandarinnal van probléma, bár ezt a fajtát szívesen lecserélném másikra, a termése nagy csalódás volt.
Több helyen át tudnám telelteni, ha tudnám, hogy mi lenne az optimális a számukra.
Természetesen helyesen szeretném tartani, ezért is kértem információt a fórumon.

Előzmény: Napvándor (162)
Napvándor Creative Commons License 2015.02.01 0 0 162

Szia!

 

Jó a kérdésed - remélem nem ápr. 1 tréfa -

Próbálkozni bármelyikkel lehet - Javaslom ne próbálkozz, hanem tartsd helyesen -

Olvass vissza a citrom fórumon, értékeld az elhelyezési körülményeidet, majd ez alapján válassz növényt...

( legfontosabb kérdés, hol fogod teleltetni - írd kicsit körül a helyet... ) Üdv: B.

Előzmény: Syssy01 (161)
Syssy01 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 161

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan mandarin vagy klementinfát, amivel érdemes lenne próbálkoznom?
Citrus reticulata (Deliciosa) van valakinek?

gáborke Creative Commons License 2014.12.28 0 0 160

A hőfok rendben lenne, mi a helyzet a locsolással, a fénnyel?

Meleg helyen volt megvétel előtt?

Hajtások is száradnak esetleg vissza?

Előzmény: csabi601 (159)
csabi601 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 159

Helló !

 

Tudnátok nekem segíteni abba hogy vettem egy kis mandarinfát és mint van a kazánházba kb 10 fok van kint, és kezdi elhullajtani a leveleit ! De van mellette egy citromfa is az meg épp az ellenkezőjét mutatja és nő ! Ilyenkor mi a teendő ?

 

kishercegbecy Creative Commons License 2013.05.17 0 0 158

A kérdés az volt hogy : Szerintetek?? :)
Továbbá Te is kérdeztél most.

Én kérdeznék még eggyet inkább :D
Mint mutattam a képeket nálunk enyhe esős idő van.
Ha kiteszem ázni a növényt az jobb lesz neki mint egy locsolás?
Vagy még elég hűvös van.

Előzmény: sjohn (157)
sjohn Creative Commons License 2013.05.16 0 0 157

Mi volt a kérdés...?

Előzmény: kishercegbecy (156)
kishercegbecy Creative Commons License 2013.05.16 0 0 156

Akkor eggyet értünk :)

Előzmény: sjohn (155)
sjohn Creative Commons License 2013.05.16 0 1 155

Szerintünk is.

Előzmény: kishercegbecy (154)
kishercegbecy Creative Commons License 2013.05.16 0 0 154

Szerintetek???
Magról keltettem és 2 hónapos. 

       

kiwipat Creative Commons License 2012.08.17 0 0 153

Köszi a választ!:)Üdv.:kiwipat

Előzmény: Arth_ur (152)
Arth_ur Creative Commons License 2012.08.16 0 0 152

Természetesen nem törni, hanem vágni! Kulturáltan: metszőollóval, éles késsel.

Ha az a citromfa egészséges, jól termő fa, akkor igen, érdemes dugványt szedni róla.

 

Viszont ismereteim szerint ez már nem jó dugványozási időszak citrusoknak. Dugványozni olyankor kell, amikor a növény tud nőni, fejlődni. Növényfajtól függően szokott az a kora tavaszi időszak, vagy nyár első fele lenni, attól függően, hogy fás dugványt, vagy zöld/félfás dugvány próbál valaki gyökereztetni.

 

A citrusok növekedése viszont leállóban van, azt hiszem, kicsi az esélye a sikeres dugványozásnak, de kérdezz meg nálam tapasztaltabb citrom-dugványozót.

Előzmény: kiwipat (151)
kiwipat Creative Commons License 2012.08.15 0 0 151

Köszi a Választ! Azt szeretném még kérdezni, hogy érdemes-e letörtni a 2,5m-es citromfáról egy ágat, hogy kigyökereztessem, és elültessem.  Ha igen, akkor meg maradna-e úgy, mekkora ágat kellene letörnöm , és a citromfa melyik részén ? a Választ előre is köszönöm.Üdv.:kiwipat

Előzmény: Arth_ur (150)
Arth_ur Creative Commons License 2012.08.13 0 0 150

Bármelyik kertészeti vagy virágkiállításon találsz citromdugványt, akár terméskezdeménnyel is. Nem túl drága, és ha boldogulsz vele, akkor érdemes idővel kényesebb citrusokat is beszerezni.

Előzmény: kiwipat (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!