Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dussy81 Creative Commons License 2019.09.28 0 0 5301

Hali, az alábbi problémákra keresem a megoldást.

A jármű egy Citroen Berlingo (1.6HDi 2014, kisteherautó, gyári tolatóradarral), ami a gyári rádió helyére (RD45) kapott egy 2din -es androidos kínai fejegységet.

A szükséges kormányillesztő adaptert (Connects2 CTSPG013) bekötve a tolatóradar visszajelzése hang formájában nem működik. Ha akadályt érzékel az autó az info kijelzőn megjön a kép, az adapterből hallható egy relé hang (meghúz), de hanggal nem jelez. Valami ötlet, hogy merre induljak el?

Ha a gyári mikrofont szeretném csatolni a fejegységhez, akkor annak a vezetékét elég ellátnom egy Jack csatlakozóval, amit csatolok a fejegységhez?

Ha később szükségem lenne a gyári kijelző beállítására (pl akku csere esetén dátum/idő), akkor ezt hogyan tehetem meg?

Segítséget előre is köszönöm.

norbi___ Creative Commons License 2019.09.11 0 0 5303

Sziasztok!

A feleségemnek van egy 2002-es c3-asa, központi záras. Csak elől, a vezető oldalon van külső nyitó, de az néha néha akadozott, amikor nagy ritkán szükség volt a használatára.

Tegnap óta viszont a kulccsal (távirányítóval) nem tudjuk nyitni a kocsit, semmit sem reagál. Persze idő közben, észrevétlenül a vezető oldali zár is szétesett, körbeforog mikor megpróbálom kinyitni kulccsal az autót. A riasztó be van kapcsolva.

Van esetleg bármi ötletetek, hogy lehetne bejutni a kocsi belsejébe? :D

Köszönettel,

Norbi

Colop7612 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 5302

Sziasztok! Van nekem egy 2008-as grand picassom, 1,6 hdi motorral, automata klímával. Egy ideje a fűtőventillátor pörög egyfolytában, automata módban be sem kapcsol a klíma. Leállítás itán is pörög egy darabig, majd ha nyitom az ajtót megint indúl. Előtét ellenállásra gyanakodtam. Ki is cseréltem, látszólag meg is javult. Kb. fél óra után újból ezeket a tüneteket produkálta. Van esetleg valakinek ötlete mi üti ki az ellenállást? Válaszokat előre is köszönöm! 

picasso15 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 5300

szia, kösz, ebben már kerestem, nincs benne

a hangerőt persze megtaláltam, a “bemondó” hangja szerintem nem cserélhető

Előzmény: RadiX (5299)
RadiX Creative Commons License 2019.08.10 0 1 5299

Azért ez biztosan benne van a kezelési útmutatóban, nem kaptál hozzá?

http://service.citroen.com/ACddb/modeles/c5ac.c8/eGuide_c84_ed01-18/pdfs/9999_9999_263_hu-HU.pdf

Connect Nav a 247-edik oldaltól.

Előzmény: picasso15 (5298)
picasso15 Creative Commons License 2019.08.10 0 0 5298

Sziasztok, van egy új C5 aircrossom, van benne navi.

Tudja valaki esetleg, h a hangját (női most) átlehet-e állítani férfi hangra ill. hol lehet hangosítani (rádió lehalkul, ő meg suttog.:))

MayaBX Creative Commons License 2019.08.10 0 0 5297

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 1991-es Citroen BX autóm. Megkímélt , működő , jó motorikus állapotban , de hidraulikus hibával. Még 1 hónapos érvényes forgalmi engedéllyel. A jobb hatsó hidraulika lufihoz tartozó hidraulika cső van eltörve.Ezért nem emeli a hatulját. ( lufik feltöltve ). Nem szállítható saját lábon. Vonóhorgos.Nagyon szerettük, csaladi autó 28 éve. Még menthető. Motor kifogástalan állapotu. Ha a hidraulikcső ki van cserélve még sok évig lehet vele járni. Kényelmes, sose hagyott cserbe, de öreg szegényke. Hátha van még aki szintén szereti az ilyen régi Citroeneket, ha fabados is. Műgyűjtők figyelmébe .

Nem szeretném ha a bontóban landolna. 

Szeretném megkérdezni, most mit tegyek? Kihez forduljak? Vagy hova írjak? 

Hirdetem vatera, olx, stb, de hozzám sem szólnak.

Szeretném, ha valami megmentené a biztos haláltól. 

Előre is köszönöm a segístéget!

Üdözlettel:

MayaBX

balu369 Creative Commons License 2019.08.10 0 0 5296
Sziasztok. Van egy Citroen c4 grand picassom, 2009 es 1,6 os diesel. Nagyon elégedettek vagyunk vele. Most egy ideje olyan gond van vele, hogy egy pár napig nem működik az automata kézifék vele párhuzamosan az ESP is hibát jelez. Aztán pár nap múlva megint működik. Ezt csinálja felváltja. Valakinek hasonló tapasztalat, vagy tipp hogy mi a gond. Válaszokat előre is köszönöm.
FeZ_ Creative Commons License 2019.07.22 0 0 5295

Levegős a hűtőrendszer. Az, hogy miért, az a fő kérdés. Lehet, hogy csak valahol elfolyik, de akár lehet hengerfejes is a gép. (azért mert az olaj nem folyt össze hűtőfolyadékkal, még lehet hengerfejes)

Előzmény: sissy837 (5294)
sissy837 Creative Commons License 2019.07.22 0 0 5294

Sziasztok!

a következő problémám lenne: kb. 60 km alatt felforrt a hütővizem(nem olajos és az olaj se vizes), a fűtést rákapcsolva végig hideget fújt,meleg helyett. van valakinek ötlete?az autó citroen xsara 1.6-os

köszi a válaszokat

Penge666 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 5293

Sziasztok!Keresek 15 "-os 4x108 elosztásu használt,de jó állapotú lemezfelnit.Sajnos a környékünkön sehol nem találok olyan helyet,ahol lenne.

sanse79 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 5292

mi is a grans spacetourert nezegetjuk. 

igazandibol ertelmes autot normalis aron nem nagyon talaltunk...csak ezt. 

a vw-ek vagy a setaok azok nagyon messze vannak arban...fordok szinten...

dacia valahogy nem jon be...

nalunk 3 gyerkoc van, lenyeg hogy elferjenek normalisan. en a benzin es diesel motor kozott gondolkodom...de valoszinu a hasznalatbol kifolyolag ugy tunik hogy benzines lesz manualis valtoval.

Előzmény: Cjoe (5290)
FeZ_ Creative Commons License 2019.06.16 0 0 5291

Ezek a pótülésezhető 7 személyesek szerintem csak szükségmegoldásnak jók 7 személyesként. Ha egy tisztességes (régebbi) egyterűt  megnézel, baleset esetén azok sincsenek sokkal jobb helyzetben, mint a C4, mert ott sincsen túl sok hely a leghátsó ülések mögött. Az, hogy nem értesz hozzá, nem számít, legfeljebb a törés tesztnél, mert az autó használhatósága az személyreszabott, vagy jó neked vagy nem és ha pl. nem, akkor tökmindegy, hogy másnak meg jó.

Előzmény: Cjoe (5290)
Cjoe Creative Commons License 2019.06.16 0 0 5290

Sziasztok!

Van valakinek Citroen grand C4 Spacetourer? Gondolkozok rajta a nagycsaládos kedvezmény keretén belül és megnéztem egy szalonban. Hááát...műanyag a hátsó ajtó...recseg-ropog ahogy lecsuktam, a hátsó 2 ülés használhatatlan, de ha egy gyereket mégis odaültetnék és valaki belénk száll hátulról összecsukja a gyereket is? Ennek ellenére még nem tettem róla, de segítene néhány hozzáértő vélemény, mert én csak laikus vagyok. Előre is köszönöm!

sanse79 Creative Commons License 2019.06.05 0 0 5289

szasiztok! 

szerintetek egy citroen c4 grand sportourer shine felszerltseg plussz:

xenon

ulefutes

360 kamera

metal fenyezes

7uleses

ezekert 8,1M jo ajanlat? vagy azert ez meg kicsit tularazott?

udv

fireballs Creative Commons License 2019.06.02 0 0 5288

Köszi a választ, keresem tovább, remélem megtalálom hamar.

FeZ_ Creative Commons License 2019.06.02 0 1 5287

"indításkor néha hallani a vizet egy-egy pillanatra, (surrógó, loccsanós hang mintha apró kavicsra öntesz ki vizet)"

Ezt valószínűleg csak a levegősödés miatt lehet hallani, ami meg a vízfogyás miatt van.

Előfordul, hogy nem hagy nyomot az elfolyó víz v fagyálló, néha nem könnyű megtalálni a helyét. Én 1 évig jártam így, mire meglett.

Nem valószínű, hogy hengerfejes, szerintem inkább elfolyik valahol, csak nem látod. A leggyanúsabb nekem a vízpumpa, de persze más is lehet.

Sokszor, sűrűn kell nézegetni hidegen-melegen a nyomokat, hátha meglesz. esetleg le kell venni a vezérmű fedelet és megnézbi a vízpumpa környékét, hátha ott látszik a folyadék nyoma.

Előzmény: fireballs (5286)
fireballs Creative Commons License 2019.06.02 0 0 5286

Sziasztok

Van egy xsara 1.6i 2000 évjáratú autó aminek a hűtővize rendszeresen elfogy.

100Km után kb 1 - 1.5l viz hiányzik a hűtőből, de a víz nem olajos,nincs semmi szaga, a nivópálcán és az olaj beöntőn nézve az olaj nem habos.

Nem látok folyást sehol az autó rendes indul és megy is. 

Az lenne a kérdés ettől függetlenül, hogyan lehet 99%-ban megállapítani, hogy hengerfejes, vagy sem.

Még annyi, hogy indításkor néha hallani a vizet egy-egy pillanatra, (surrógó, loccsanós hang mintha apró kavicsra öntesz ki vizet)

Adjatok ötleteket, mit nézzek meg, mi lehet a probléma.

Köszi!

Peter2015 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 5285

Sziasztok, Van egy citroen DS4 és a biztonsági öv jelzés folyamatosan jelez, hiába van bekapcsolva az öv. Tudtok ajánlani gurut aki meg tudja ezt javítani sos? Köszi előre is!

vidi313 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 5284

12 évet használtam én is Saxo-t 1,5D. Szerettem, nagyon jó kisautó volt. Ma már sajnos nem létezik megóvott, keveset futott, különösen dizelben nem.

Előzmény: Prefetto (5283)
Prefetto Creative Commons License 2019.04.23 0 0 5283

Több saxóm volt, mind itt kezdett elpállani. Meg az eleje mindenütt. Szerintem ezeket nem az örökkévalóságnak tervezték, NAGYON jó és tartós fogyasztási cikk, de tán ENNYI. Nem veszek legközelebb saxót vagy csak alaposan megóvottat.

Előzmény: Whallacki (5280)
sanse79 Creative Commons License 2019.04.23 0 0 5282

sziasztok!

nekem olyan kerdesem lenne, hogy ezek az uj puretech motorok milyenek?

megbizhatoak?

varosba hasznalnam az autot (azt sem tul gyakran) es inkabb belfoldon rovidebb utak ...inkabb benzinest? vagy dizel?

elore is koszonom! grand spacetourert neztunk ki.

Swiss made Creative Commons License 2019.04.20 0 0 5281

Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy a mostani euro 5-6 benzines oda motorok csipegetik- e az olajat vagy ez nem jellemző. Konkrétan az 1.2 vti turboltlan motort nézegettem

Whallacki Creative Commons License 2019.04.19 0 0 5280

Ez zörög. Szétrohadt a doblemez és a csomagtartót összekötő varrat. Bónuszként a csomagtartó alja elkezdett repedni. Szép halál! 🤪

Előzmény: FeZ_ (5268)
kis75 Creative Commons License 2019.04.18 0 0 5279

Sziasztok!

C4 1.6hdi-m van.

Most észre vettem,hogy a hátsó kerekek körül csepeg az üzemanyag!

Az lenne a kérdésem,hogy így tudom-e még használni,mert a szerelőhöz csak pár nap múlva tudok eljutni?

Köszi szépen a tanácsokat!

sanse79 Creative Commons License 2019.04.18 0 0 5278

sziasztok!
szemezek a grand spacetourer autoval!
erdeklodni szeretnek, hogy akinek van, milyen tapasztalatai vannak?
felesegem miatt mindenkepp kellene kamera, es akar automataparkolas...ez gondolom csak a legnagyaobb felszereltsegu modelleknel van.
ha 0 kmest veszunk mennyit lehet alkudni? midnenkepp benzinesben gondolkodunk. vagy inkabb dizelt kellene?

udv
b.

FeZ_ Creative Commons License 2019.04.17 0 0 5277

Akkor a tempomat normális, hogy kikapcsol.

Előzmény: Balázs Kiss 1990 (5276)
Balázs Kiss 1990 Creative Commons License 2019.04.17 0 0 5276

Köszönöm! A check lámpa sincs kint illetve ennyi a hibaüzenet hogy turbófeltöltő nyomás alacsony

FeZ_ Creative Commons License 2019.04.17 0 0 5275

A motorhibán a befecskendezés / gyújtás / stb hibáját értem. 

Előzmény: FeZ_ (5274)
FeZ_ Creative Commons License 2019.04.17 0 0 5274

A tempomatot minden motorhiba esetén kikapcsolja, tehát feltehetően összefügg azzal, hogy nincsen turbónyomásod.

Le kell diagolni, kiderül, hogy mi a baja.

Előzmény: Balázs Kiss 1990 (5273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!