Keresés

Részletes keresés

wheeleror19 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 24

Fotóanyag készítés Modellek részére

Ha érvényesülni szeretnél és hogy megrendeléseid lehessenek, akár felkészítéssel is. Jelentkezni fotó és elérhetőség alapján a hp_hp_hp_@hotmail.hu e-mailen.

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 23

Sziasztok! Sokat segítenétek ha kitöltenétek a kérdőívemet! :))

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfubWvk5ObqFhFqWyTxZkjAzUyGa6GzitHbnEvGb1-XMw8Evg/viewform?usp=sf_link

 

Puszi, Nati :)

ottoharing Creative Commons License 2014.05.22 0 0 22

Häring Ottó vagyok, Egyesült Államokban élő fotós. Párokat keresek nyári fotózáshoz Augusztusban Bp-en és környékén. Jegyes fotózáshoz hasonló portfolióról lenne szó. Szabadon használhatod a képeidet a portfolódhoz.

A honlapom: http://www.haringphotography.com/blog/

Küldjél egy emailt, ha érdekel a dolog: http://www.haringphotography.com/liquorice-index.php#/special/contact/contact-us/

Petra K Creative Commons License 2012.11.05 0 0 20

 

Sziasztok!

Nem vagyok jártas a modellvilágban, de már gondolkodtam azon, hogy kipróbálom magam ebben a szakmában. Nemrég megkeresett a NINE Model Management,  kaptam lehetőséget tőlük külföldi munkára. Az érdekelne, hogy mi a véleményetek róluk, hallottatok már erről az ügynökségről valamit?

 

attilagreat Creative Commons License 2012.01.17 0 0 19

Szerintem mindenki probálkozzon azzal amivel akar. Ha modell szeretne lenni akkor legyen.

Előzmény: Egoist (18)
Egoist Creative Commons License 2004.09.23 0 0 18

Nekem baromira elegem van abból, hogyha én /22/ megismerkedem egy lánnyal, aki csinosnak hiszi magát, akkor annak 80% az esélye, hogy modellkedik!

 

Van egy igen eccerű módja annak, hogy elkerüld az ilyeneket:

Olyan csajokkal ismerkedj, akik tényleg csinosak, nem pedig csak annak képzelik magukat. Garantáltan nem lesz modell az illető!

 

Egy történet kívánkozik ki belőlem:

ICn utazok épp Pestre, szembe velem ül a csaj. Alakra éppen nem rossz, de semmi extra. Az arca viszont bűnronda. Ronda a bőre is (nem csak az arcán). A haja szerintem nehezebben kezelhető, mint az átlagos nőké (olyan lelapulós fajta, amivel rengeteget lehet szenvedni, hogy kinézzen valahogy).

Na az út feléig a csaj körbetelefonált vagy 10 ismerőst, hogy milyen hideg és kényelmetlen az IC, nem tud aludni (5 perc fészkelődés - 1 telefon, majd újra). Kb Szolnok környékén kezdett el újra telefonálgatni, de ekkor már azért, mert rájött, hogy otthon felejtette az ajándéknak szánt szalámit. Na ekkor derült ki számomra, hogy a csaj Olaszországba utazik fotózásra, és őt fogják fotózni. Kb a 5. felhívottnak jutott eszébe az a nagyszerű gondolat, hogy a csaj vehetne szalámit Pesten is. Ekkor újra felhívta a többieket, hogy szerintük is jó lesz-e így.

 

Nem tudom mi a poén ezekben a csajokban. Tisztára olyan érzése van az embernek, mintha direkt a csúnyábbakat válogatnák csak. Persze ennek biztos megvan az oka (van néhány ötletem).

 

Ja, mégegy történet:

Hajúszoboszló, 2004 nyara. A Miss World vagy Universe vagy mittom én melyik verseny magyarországi döntőjére készültek a csajok (rendesen nyitva volt a strand, én is csak véletlenül mentem ki éppen akkor). Sasoltuk őket vagy 10 percig a haverokkal, hátha valamiféle rejtett szépség van a rút külső mögött, ami csak hosszabb idő után látható. Aztán azzal magyaráztuk a dolgot, hogy állítólag ezeken a versenyeken az intelligenciát is nézik (persze ezt mi sem gondoltuk komolyan).

Aztán mikor már épp mentünk volna úszni, a következő jelenet játszódott le:

Megszólal az oktató (aki a koreográfiát tanította):

Akkor most álljanak balra a páros, jobbra a páratlan számmal rendelkezők! (természetesen mutatta is, nehogy gond legyen az irányokkal)

2 csoport kialakul, egy csaj középen maradt:

Csaj: Én akkor most hova álljak?

Tánc Tanár: Mi a számod?

Cs: 8-as.

TT: Akkor a párosokhoz!

 

Arról nem is beszélve, hogy azt a koreográfiát még én is megtanultam volna 1 óra alatt, ők meg majd 1 nap alatt sem. Ritmusérzékük 0 (1 csaj tudott csak rendesen zenére mozogni), egy diszkóban minden csaj jobban mozog ezeknél (és jobban is néz ki, de azt már mondtam). Másik jelenet ugyanitt:

TT mondta: 4*8 ütem alatt kijüssz, összesen 3* fordulsz, és a 4*8 végére visszaérsz a helyedre. SENKI nem tudta megcsinálni! Volt aki 6*8 alatt fordult 2*, volt aki 2*8 alatt végigszaladt és 1* fordult ... Pedig a TT már vagy 5* megmutatta hogyan lehet ezt kivitelezni.

 

Na mára ennyi. Édesanyám többször feldobta az ötletet, hogy mehetnék én is modellnek, sokáig azért nem vettem komolyan, merthát az anyukák igen elfogultak. De miután láttam néhány ilyen szépséget azt mondom: Még ha valóban mehetnék is (azaz a szakik is azt mondanák, hogy gyere fiam), akkor sem érdekelne ez a környezet.

 

Mesleg: Nem vagyok nő, de férfi szemmel nézve a dolgokat: Szerintem a férfi modellek általában valóban jól néznek ki (megfelelő izomzat, szimmetrikus, férfias vagy kicsit nyálas arc, ...). Ez nem tudom miért alakult így.

Előzmény: Nevesenki (17)
Nevesenki Creative Commons License 2004.09.23 0 0 17

Sziasztok! Nekem baromira elegem van abból, hogyha én /22/ megismerkedem egy lánnyal, aki csinosnak hiszi magát, akkor annak 80% az esélye, hogy modellkedik! És ezeknek a lányokna 50-70% nem anyagi megfontolásból teszi, csak mert azt hiszi magáról, hogy szép, vagy szeret nyüzsőgni, esetleg feltűnési mániája van!

 

Nem értem!

Ez ma egy életcél?

Vagy egy mérce?

 

 

Mert ugyebár az természetes, hogy a modellügynökségek ma már mindenkiről megcsinálják a portfóliót 50-60-70 ezer forintokért, és ezért nagyjából semmit sem nyújtanak! Ezzel kapcsolatban vannak konkrét tapasztalataim. Én úgy gondolom, hogy ez a lányoknál valamennyire jelzi az igényeket, hogy neki mire van szüksége! De engem nagyon elkeserít, ha valakinek csak ez az álma, és semmi más sem érdekli!

 

 

Más kérdés az, hogy egyedüli dolog az, hogy sovány legyen, lehetőleg 182 cm, és 40 kg, befelé hopadó mellek, borzasztó, ls elkeserítő látvány! Pláne akkor, ha ezt a szerelmeddek csinálják, és neked végig kell nézned! Szép volt a melle, de a fogyókúra miatt összement, látszanak a bordái, sápadt, soha nem eszik semmi normálisat, csak zöldséget......................... Szánalmasnak tartom ezt az egészet, bár abban biztos vagyok, hogy a modellügynökségeknek egy baromi jó üzlet! Csakhát közben tönkretesznek másokat!

 

 

Bocs, hogy ennyit írtam!

goldfinger Creative Commons License 2003.12.08 0 0 16
Na, látom, hirdetéssé fajult a topic.
C_asanova, lett valami eredmény?
KLaLa Creative Commons License 2003.12.04 0 0 15
Hali!

Itt a remek alkalom, most TE is lehetsz modell!
A Zárai Divatstúdió MODELLeket keres!

Ha érzel magadban elég elszántságot és önbizalmat gyere el a válogatásra!

Id?pont:
December 7-én, 15h-kor.

Hely:
Guttenberg M?vel?dési Ház
Bp. VIII. kerület, Kölcsey u. 2.

Kezd?ket is sok szeretettel várunk!
Ha már dolgoztál, hozz magaddal referencia anyagot + egy teljes alakot fényképet MINDENKI hozzon magával!

Ha bármilyen kérdésed van, írj e-mail-t (kalmarl@hotmail.com) nyugodtan!

puffy.falat Creative Commons License 2002.12.17 0 0 14
hy

te véletlenűl nem a trendachtnál csináltattad a képeidet?

Előzmény: andresz (13)
andresz Creative Commons License 2002.11.14 0 0 13
Olvasd el ezt!


Ebből sokat megtudhatsz a modellkedésről. Németh Ildikó őszintén válaszolt a legcikibb kérdésekre is. A cikk végén képgaléria is van a portfólióból.



creomodels Creative Commons License 2001.06.01 0 0 12
Üdv C_asanova!

Ha valóban szeretnél modell portfóliót csináltatni, keresd meg cégünket, a Creo Modellügynökséget. Keresünk profi és kezdő női és férfi modelleket divatbemutatókhoz és divatfotózáshoz.
Javaslom, hogy telefonon keresd meg Popovics Gábort a 483-1982 számon.

További információ: www.creomodels.hu

Üdvözlettel: Péter Barna

Előzmény: C_asanova (2)
Nym Creative Commons License 2001.05.19 0 0 11
valóban Modell akarhat-e lenni, mert azok pózolnak a kamerák előtt ami nagyon uncsi( bár legalább pár nem esztétikus részt nem mutatnak be, ill ha alacsony valaki kevésbé gond)
A manekenkedés az ql, ott lehet nagy bulikban részt venni a fellépések után, bár nekem (és a többi fellépőnek) egyik szilveszterkor a 4. fellépés után nemhogy bulizni nem volt kedvünk de örültünk hogy haza bírtunk vezetni.
Regards
Nym
Előzmény: fasügér (10)
fasügér Creative Commons License 2001.05.19 0 0 10
a modell valami igazinak a (többnyire kicsinyített) mása. tévesen hívják makettnek is. azért csinálják, hogy ne a drága valódin jöjjenek elő a hibák stb. szal te mi szeretnél lenni? naperőmű?
Előzmény: C_asanova (0)
harm2 Creative Commons License 2001.05.19 0 0 9

Van egy ismerősöm, aki hobbi fotós. (Igaz, szegedi vagyok, úgyhogy a srác most valszeg nem játszik.) Nos, ő szokott szitakötőktől kezdve legyek lepte sz@rkupacon keresztül pucér csajokat fotózni. Persze ez utóbbit csak akkor, amikor a kedvese hazautazik Pestre a szüleihez. :-)

Digikamit nem ajánlok, mert vagy számítógép kell a kép megnézéséhez, vagy ki kell nyomtatni. Továbbá a még elfogadható árú (max. 300 eFt) gépek elég pixelesek ahhoz, hogy profi célú képek készülhessenek vele. Hobbicélra jó, de egy bemutatkozó albumot csinálni vele, amit a szakmában jártas emberkék kezébe akarsz nyomni... Stúdiodigikami megy 10M körül van.

IMHO bemész az utcáról egy fényképészhez, akinek a kirakatában esküvői képek is vannak, és aszondod neki, hogy te ugyan még nem esküszöl, de attól fotografáljon le téged szépen.

C_asanova Creative Commons License 2001.05.12 0 0 8
Sziasztok nem gondoltam volna hogy ennyien irni fogtok ugyhogy kellemes meglepit okoztatok. Köszi :))

markamegy

A tesztet megprobálom aztán majd irok csak kölcsön kell kérnem egy digitalis fényképezőt.

harm2

A tanácsodat csak azért nem fogadom el mert képzeld el ha észreveszi hogy fotozásra már vazelinnel megyek.abból minden lenne csak fényképezés nem.Ilyen ne legyen soha!!!:)))

Nym

Az e-mailt küldöm ahogy tudom egy két napon belül megprobizom,adatokkal együtt.Viszont elfelejtettem valamit leirni ami lehet hogy fontos.Nem vagyok zsiros de az ellenkezője lehet 72 kg tiszta izom.Testépitő voltam.Szép lányok eddig is körülvettek ugyhogy a kép megvan róluk milyenek.Gáz!!!
Köszi mindenkinek mejd irok ahogy tudok!!:))))

:)))

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 7
"Készülj fel hogy nagyon parasztok...,"

WOW!

:-))))))))))))))))))))

mGaby

Előzmény: Nym (5)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.12 0 0 6
"mi voltal az ügynökségnél?"
Technikai személyzet. (Számtech. berendezések karbantartása, videofelvételek készítése, stb.)

"És nincs olyan ismerősöd aki fiukat is fotoz?
Hol tudok portfoliot csinálni?"
Nincs, és nem szívesen adnék címeket. (A fotósokról megvan a véleményem, tisztelet a kivételnek)

mGaby

Előzmény: C_asanova (2)
Nym Creative Commons License 2001.05.12 0 0 5
én kb 5 évig manekenkedtem egy ügynökségnél, meg tudok adni egy pár címet és nevet neked.
Készülj fel hogy nagyon parasztok, és 0 türelmet mutatnak majd! Ne számíts arra hogy az első 1 évben pénzt fox vele keresni. A referencia album egy jobb fotóssal kb 100k-ba kerül, és enélkül szóba sem állnak veled. Ebben van cca 12 fotó, plusz idővel a referencia anyagaid ide kerülnek.
Ha szerencséd van egy céggel le tudsz szerződni, de ez lányoknak sokkal könnyebben megy( pl:Gucci, Armani stb). A lányoknak egyébként is sokkal sokkal könnyebb ebben a szakmában.
Gyakorlatilag abból fog állni az életed hogy castingokra, válogatásokra jársz- ha nem mész el mindenhova ki fox esni a businessből.
Nekem nem ment ez együtt csinálni az egyetemmel, egy rahedli vizsgám elcsúszott miatta.
Ha megírod hogy mijen testalkatú vagy, vagy nyomsz nekem magadról egy mélt, kb meg tudom mondani melyik céghez menned, ahol az a típusú trend "uralkodik".
Készülj fel hogy qrva jó nők vesznek körül és mind gyakorlatilag olyan buta mint a sík föld.
Ott volt példának a Fresh együttes üdvöskéje Ági (Csősz Ági) akivel egy cégnél voltunk sokáig- nos a macának !rekedt ! a hangja és ha hallod hogy nevet elsírod tőle magad.
Regards
Nym
Előzmény: C_asanova (-)
harm2 Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4

Hát, hogy egy fiúnak hogyan is kellene elkezdeni a fotómodell és mánöken szakmát, azt nem tudom. Lányok esetében van róla elképzelésem. :-) Azonban IMHO kezeld óvatosan azokat a fotós pasikat, akik alsóneműben akarnak téged fotózni! :-) Azért biztos ami biztos, vazelint vigyél a fotózásokra, te kis édi fiú! :-)

markameggy Creative Commons License 2001.05.11 0 0 3
Először érdemes magad letesztelni,hogy egyáltalán érdemes-e.Mikor a barátnőm modellvizsgája volt,voltak olyan lányok is a csoportjában, hogy átmennék az utca másik oldalára,ha szembejönne.Ennek ellenére mindenki megfelelt a vizsgán,sőt minimum jó(4)! minősítést kapott.Ráadásul ez egy jónevű ügynökség volt.Mindenkiről lehúzzák a lét(kb.100ezer Ft a tanfolyam+portfolió),csináltatnak portfoliót a velük szerződött fotóssal és bekerülsz az adatbázisukba:majd hívnak,ha van munka...nem hiszem,hogy az 1,60magas kb 90kilós ragyásarcú leányka túl sikeres lenne...de az ügynökség vezetőinek jól jön a pénz.Tedd fel a képed pl.a szexivagynem.hu-ra és ha min 7-es átlagot érsz el,érdemes megpróbálni.Ha kell,tudok pár címet adni,de azt ajánlom előbb mindenképpen teszteld le magad.
Don Juan
C_asanova Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2
mi voltal az ügynökségnél?
És nincs olyan ismerősöd aki fiukat is fotoz?
Hol tudok portfoliot csinálni?
Éjfél körül itt vagyok de majd elolvasom.
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 1
Elmehetsz például egy -ismertebb- modellügynökséghez, és ha van alapszintü tanfolyamuk, azt végezd el. Utána pedig csináltass fotóalbumot és párszáz ún. szettkártyát, majd minél több ügynökséghez jelentkezz, hagyj ott egy-egy képet magadról, hogy bekerülhess a fotózást/fellépést vállalók közé. Ha ez megvan, akkor türelem, türelem.............
Olyan 1:300000 eséllyel menö modell leszel 3-5 éven belül.

mGaby
(aki nem modell, de látott már ügynökséget belülröl, jó sokáig)

Előzmény: C_asanova (0)
C_asanova Creative Commons License 2001.05.11 0 0 0
Ha nem segitetek akkor sohasem lehetek modell,és nem láthattok majd semelyik ujságba és a kifuton sem. Egy picit több segitség kellene!Szoval:

MODELLEK IDE!! MILYEN TAPASZTALAITOK VANNAK?

C_asanova Creative Commons License 2001.05.11 0 0 topiknyitó
Az utóbbi időben nagyon erősen elkezdett foglalkoztatni a modellkedés.Viszont nem dudom hogyan is kellene elkezdeni.Ha valaki tud segiteni esetleg modell vagy akárki más irjon de ne csak nekem hanem mindenkinek aki indexezik.A dolgot egy kicsit megnehezitvén azért el kell mondanom hogy fiu(18)vagyok.
És várom mindenki más irását is akit érdekel ez a téma vagy bármi más hozzászolása ezzel kapcsolatban.
sziasztok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!