Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.27 0 0 39
Szerettem, sajnálom.
Remélem egy bárányfelhő szélén ülve legalább megláthatja álmai megvalósulását.
Tartsuk meg jó emlékezetünkben!
zöld agyar Creative Commons License 2001.05.27 0 0 38
Te voltál az utolsó beíró.( válasz erre gombot használtam)
Előzmény: Geyza (36)
toniokröger Creative Commons License 2001.05.27 0 0 37
Nyugodjon békében, a macska hangja, Hiszékeny úr stb.
Egyéniség volt.
Geyza Creative Commons License 2001.05.27 0 0 36
OK.
De ezt miért pont nekem írod?
Előzmény: zöld agyar (35)
zöld agyar Creative Commons License 2001.05.27 0 0 35
Mindenki tegye a dolgát, a színész ne politizáljon, ez nem jó senkinek.
Előzmény: Geyza (34)
Geyza Creative Commons License 2001.05.27 0 0 34
Nyugodjék békében!

A művész katolikus
szertartás szerinti búcsúztatására június 1.-én 14 óra 15 perckor kerül sor a Farkasréti temető ravatalozójában,
hamvait végső nyughelyére pedig június 4.-én 15 órakor, akarata szerint, a kemenessömjéni Berzsenyi kriptában
helyezik el

Ezek szerint Berzsenyi-rokon volt?
Érdekes.
Nem tud erről valaki valamit?

Sok kellemes percet szerzett nekem is!

P.S.
RESZKESSETEK, EGEREK!

Előzmény: zöld agyar (32)
zöld agyar Creative Commons License 2001.05.27 0 0 33
Vasárnapi Újság megemlékezett SZB. 6 évvel ezelőtti írásával. Visszafogom magam és nem írok kegyeletsértő dolgokat, de az idézet magáért beszél.
Előzmény: zöld agyar (32)
zöld agyar Creative Commons License 2001.05.27 0 0 32
Szuhai Balázs- Jegyzet
Több mint egy hete kaptuk a szomorú hírt, életének 66. évében elhunyt Szuhay Balázs. A közkedvelt és népszerű színész, aki egy ideig a Ludas Matyi főszerkesztője is volt, egy időben rendszeresen jelentkezett szatirikus jegyzeteivel a Vasárnapi Újságban is. Most, egy 1995-ben elhangzott írásával emlékezünk rá, egykori munkatársunkra.
Vasárnap van jó lenne Párizsban lenni, annál is inkább mert a miniszterelnöktől tudjuk, hogy a közelmúlt egyik vasárnapján Páriszban jó volt magyarnak lenni. Teljes mértékben igazat adok a miniszterúrnak. Jó magyarnak lenni és nemcsak Párizsban, szerencsés sorsom lehetővé tette, hogy bejárjam a fél világot, így aztán saját bőrömön érezhettem, hogy se szeri se száma azoknak a helyeknek ahol jó magyarnak lenni. Például Skóciában, Glénis apró városka, hatalmas várkastéllyal, amikor odaérkeztünk a vár már bezárt, ha belülről is megakartuk nézni akkor ott kellet éjszakáznunk. Mindössze egyetlen házon láttuk kiírva bed and breakfast ami angolul azt jelenti Zimmer Frei. A házigazda bizalmatlanul nézegette Ladánk rendszámát, Where are you from? - kérdezte vagyis honnan jöttek? Vagy ahogy rosszakarva mondják (at kud?)? Amikor megtudta, hogy magyarok vagyunk felderült az arca. Kerüljenek bejjeb 1956 óta nagyon tisztelem becsülöm a magyarokat, és féláron adta a szobát, whiskey-vel kínált, ami a vodka skót megfelelője, holott a skótok nem bőkezűségükről híresek.
De jó magyarnak lenni Amerikában is. Odaszakadt munkatársaink jóhírt szereztek munkatársainknak. Az amerikai tudományfilművészet szinte elképzelhetetlen magyarok nélkül. Már az észak dél közötti polgárháborúnak is volatak magyar hősei Neumann János nélkül talán még ma sincs számítógép, a Csonka fívérek karburátora nélkül autó, a Teller Ede nélkül hidrogénbomba. A hollowoody-i filmgyárakba pedig hajdan ki volt írva : Itt nem elég, hogy magyar vagy tehetségesenk is kell lenned, és tehetségesek is voltak Czukor Györgytől kezdve Kertész Mihályig, Lugosi Bélától a Stejner Lászlónak született Leslie Houward-ig. Nekik köszönönhetjük, hogy amerikában is jó magyarnak lenni. Azt hiszem a miniszerelnökúrnak nem is kell mondanom, jó volt magyarnak lenni a hajdani Szovjetunióban is , igaz én nem hadifogolyként hanem túristaként jártam ott. Közép-Ázsiában például közölték velünk este ne merészekdjünk az utcára veszélyes. Csakhogy mi megtanultuk a jelszót ami minden támadást elhárított : "Nyet ruszki vengersziki" ha közöltük, hogy magyarok vagyunk kedves vendégként csatangolhattunk az éjszaka is az óvárosban fényképezhettünk a bazárban, sőt beengedtek minket a több száz közül egyedül megmaradt muzulmán papi iskolába Pedrecébe is, igaz ott nem volt elég, hogy magyarok vagyunk megkérdezték azt is hogy kommunisty illikisztrány? Mert az ottani mohamedámok csak a keresztényeket szerették és nem kommunistákat. És amikor beléptünk az épületbe az igazhitű egyházi ember közölte, Ladys and gentelman, sorry but we don't speak russian vagyis hogy odabent nem használják elnyomóink nyelvét. Ott is 1956 ért becsülték a magyarokat.
De jó magyarnak lenni Egyiptomban is. Ahol ma is a háború elötti Ganz vonat szállítja ma is az utasokat a Nílus mentén. Izraelben is ahol nem csak a holokauszt borzalmaira emlékeznek hanem azokra a keresztény magyarokra is akik tíz és tízezrek életét mentették meg s akik tiszteletére fák sokaságait ültették el a világ jámborainak emlékparkjában.
Igaz jó magyarnak lenni Párizsban is. Ha nem is annyira ott túlságosan sokminden emlékeztet keserű sorsunkra, elsősorban a Versaille-i kistrianoni palota a szenillis francia öregurak hajózható folyamnak nevezték ki az Ipolyt, hogy ott húzhassák meg északi határunkat. Párizsban leginkább franciának jó lenni, mert a francia emelt fővel járhat saját fővárosában, ők történelmükből csak a szépre emlékeznek pédául arra, hogy győztes nagyhatalomként kerültek ki a II. világháborúból, de már rég elfelejtették, hogy a Hitler-i csapatok néhány hét alatt könnyedén győzték le őket miután könnyedén kacagva megkerülték a bevehetetlennek kikiáltott ..... ....... Peten Marshall Kollaboráns ...kormánya is elveszett a feledés homályában, de már arra sem emlékeznek, hogy nem is olyan régen alig valamivel alnökké választás elött megalázták Jelcint, viszont a minap pajzsra emelték Fidel Castro-t. A némettekkel kötött Al .. szerződést számontartják ám ki tudja meddig fognak emlékezni a magyar-szlovák elizélt alapszerződésre. Mármint Páriszban ahol elsősorban franciának lenni jó. Magyarnak lenni mindenütt jó de a legjobb.. a legjobb.. nem itthon mert a magyarokat mindenütt tisztelik becsülik csak itthon nem. Itt jó esetben megmosolyogják ha fennen hírdeti magyarságát, ha testvérének tekinti azokat is akiket elagott.. francia diplomaták tudatlansága határokkal választott el tőlünk. Mindennek ellenére én optimista vagyok, hiszem lesz ez még jobb is. Hogy lesz még egyszer jó magyarnak lenni, Budapesten is épp olyan jó, mint franciának Párizsban. Remélem még megérem.

Szuhay Balázs hangfelvételről lejátszott írása 1995-ben hangzott el a Vasárnapi Újságban. A művész katolikus szertartás szerinti búcsúztatására június 1.-én 14 óra 15 perckor kerül sor a Farkasréti temető ravatalozójában, hamvait végső nyughelyére pedig június 4.-én 15 órakor, akarata szerint, a kemenessömjéni Berzsenyi kriptában helyezik el

krumz Creative Commons License 2001.05.14 0 0 31
Nyugodjon békében.
unnamed Creative Commons License 2001.05.14 0 0 30
Bocs, Hiszékeny Úr!
nurej Creative Commons License 2001.05.14 0 0 29


nurej

unnamed Creative Commons License 2001.05.14 0 0 28
Gyermekkorom felejthetetlen szereplője Hiszények Úr.
Szuhay Balács: R.I.P.
Széptüzek Lángja Creative Commons License 2001.05.14 0 0 27
Sajnos a halált ismerjük jól...

Csak a "barátainkat" nem...

Balázs helyett...

Előzmény: Foti (26)
Foti Creative Commons License 2001.05.13 0 0 26
Nyugodjék békében !

Hegyi Gyula féle "kekeckedést", meg becs szóra nem értem. ki kekeckedik kivel ?

Mert szvsz itt senki senkivel, hacsak a halál nem vele, velünk. :-((

micacska Creative Commons License 2001.05.12 0 0 25
Szép. És a nick is.
mic.
Előzmény: Széptüzek Lángja (22)
dr. Életkopf Creative Commons License 2001.05.12 0 0 24
Balázska, nyugodj békében! Aranyos, okos és jó ember voltál. Megint kevesebben vannak a jók.
naiv Creative Commons License 2001.05.12 0 0 23
Isten nyugosztalja.

KI fogja most írni a Szabó családot?

Széptüzek Lángja Creative Commons License 2001.05.11 0 0 22
Ha megengeditek!

Egy magyar komédiás emlékére...

Egy virágzó májusi fa alatt,
Hol fehér cseresznye illatozott,
Vártuk, hogy hajnalban keljen a nap,
És Ő egy szerepet mormogott!

Nevetett nagyokat szüntelen,
S fel-felhortyantam én,
Mígnem hat körül hirtelen,
Rá nem "rivalltam" könnyedén!

Na de Balázs elég legyen,
"Frédi és Béni" tűnjenek,
"Kandúr Bandis" szerepeiden,
Nevessen csak a nézősereg.

Rám nézett, huncutul-kedvesen,
Magyaros bajusza mosolygott,
És mint szokása-rendesen,
Egy Szuhay-s poént suttogott:

Ha nevetsz, tedd könnyedén,
Haragudj igaz szívedben,
De, ne tudja senki, csak te meg én,
Kire szavaztam „múlt kedden…”

Fogynak a Nagyjaink! Előbb Sinkovits, most Ő...

Istenben nyugodjék...

HJM Creative Commons License 2001.05.11 0 0 21
Nyugodjék békében.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 20
Nyugodjék békében!
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 19
Pont ez jutott nekem is eszembe: gyerekkorom rajzfilmjeiben hallottam először a hangját (azt hiszem, a Frakkban), ő volt az első színész, akinek a nevét megjegyeztem már egészen kicsiként...

Nyugodjon békében.

micacska Creative Commons License 2001.05.11 0 0 18
Gyermekkorom páratlan élménye volt hangja, személyisége.
Korán ment el, nagyon szomorú vagyok.

mic.

székkutas Creative Commons License 2001.05.11 0 0 17
Nyilván Hegyi úr Szuhay szellemes írásaira gondolt. Egy humoristát -mert, hogy inkább amiatt szerettük, mint politikai szereplései miatt- búcsúztatni így is illik!
Előzmény: Sirfélix (16)
Sirfélix Creative Commons License 2001.05.11 0 0 16
Tisztelt Hegyi és rácponty!

Ennek itt nincs helye, még off formájában sem!
sf

Előzmény: Hegyi Gyula (15)
Hegyi Gyula Creative Commons License 2001.05.11 0 0 15
OFF
A "kekeckedés" szót, őszintén remélem, nem az igazi paranoiások használják. De talán bölcsebb lett volna nem válaszolnom.
ON
Ha jól emlékszem, szellemes írásai is voltak. Nem tudna valaki felvarázsolni egyet?
Zmac Creative Commons License 2001.05.11 0 0 14
Rossz évünk van. :(
Előzmény: nurej (-)
salez Creative Commons License 2001.05.11 0 0 12
Isten nyugosztalja...

(Őt személyesen sajnos nem ismertem, de öccsénéll dolgoztam néhány éve, egy izr.-magyar cégnél)

Hegyi Gyula Creative Commons License 2001.05.11 0 0 11
Teljesítettem a vitanapot, kétszer hozzá is szóltam, 3-kor vége lett. (Közben kijöttem kicsit tekerni a gépet.)
De azért elég szomorú, hogy valaki még egy gyászhírt is politikai kekeckedésre használ fel.
Szuhay Balázs éppen azért tiszteltem, mert másféle stíl jellemezte.
Sirfélix Creative Commons License 2001.05.11 0 0 10
Isten nyugosztalja!
sf
Aradi Zoltán Creative Commons License 2001.05.11 0 0 8
Kb. két hete volt egy hosszú délutáni interjú a Pannonban vele. Kicsit fáradtnak és levertnek tünt, hosszan mesélt néhány évvel ezelötti infarktusáról.
Nagyon sajnálom, hogy nem hallhatom élőben többé. Isten adjon örök nyugalmat neki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!