Keresés

Részletes keresés

Sense Creative Commons License 2002.03.15 0 0 76
Köszönöm a tanácsokat mindenkinek! :)

Üdv,
Sense

Előzmény: Magustanonc (75)
Magustanonc Creative Commons License 2002.03.14 0 0 75
Sense: Zelda egy nagyon lelkes, amde igencsak felreinformalt leanyzo, sajnos. :(

Tisztelem ot azert, mert volt batorsaga belekezdeni valamibe, ami szerintem ertekes, meg akkor is, ha nem igazan jott ossze neki, de ha wiccarol van szo, akkor inkabb Vida Andi oldalat ajanlom meg a wicca.hu-n kivul.

Előzmény: Sense (72)
Admon Creative Commons License 2002.03.14 0 0 73
Sense: Azt, hogy ki mennyire ért hozzá szvsz egy weblap alapján nemigazán lehet kideríteni. Ez már csak akkor derül ki ha elkezdődik a kommunikáció köztetek. Persze kiindulópont lehet a weblap minősége, tartalma.
Olyan pedig, hogy Magyarországi Wicca egyház, nem létezik. Ennek egyszerű oka az, hogy a Wicca nem egy központosított vallás. Léteznek bejegyzett, vagy nem bejegyzett szervezetek, de ezek általában nem állnak hierarchikus viszonyban, sőt a legtöbbször semmilyen kapcsolatban nincsenek egymással.

Légy Áldott!
Admon

Előzmény: Sense (72)
Sense Creative Commons License 2002.03.14 0 0 72
Hali Akyra!

Köszi, csak gondoltam megkérdezem, itt előbb.

Majd felveszem velük (is) a kapcsolatot, mert érdekel a téma.
Amúgy azt honnan lehet tudni, hogy tényleg ért egy lap szerzője hozzá, és nem csak felhasználja (pl. divatból) a Wicca nevet?
Az alant említett lapon nem találtam a linkek között a wicca.hu-t, pedig azt hittem az az alapja a magyarországi Wicca egyháznak...

Üdv,
Sense

Előzmény: Törölt nick (71)
Sense Creative Commons License 2002.03.14 0 0 70
Erről a lapról mit lehet tudni?

"Aradia Wicca Iskola"
http://www.extra.hu/Zelda_of_Arel/

Érdemes foglalkozni vele mélyebben is, ha kiváncsi vagyok a Wiccára?

Üdv,
Sense

Admon Creative Commons License 2002.01.13 0 0 69
Ajjajj tényleg :ooo No nagyon fáradt lehettem...
Így elnézni :)))))
Nembaj, még jó, hogy e-mail is van a világon :)
Admon
Előzmény: Magustanonc (68)
Magustanonc Creative Commons License 2002.01.13 0 0 68
Admon: ott a nyitohozzaszolasban a link a bannerrel egyutt.
Előzmény: Admon (67)
Admon Creative Commons License 2002.01.11 0 0 67
Elnézést tévedtem nem ebben a topicban szerepelt a webcím :oo)
De majd megirom inkább mailben.

Blessed Be!
Admon

Admon Creative Commons License 2002.01.11 0 0 66
Szia Krisztina!
Több ötletem is van azzal kapcsolatban amit irtál. Kezdésnek talán javaslom ezt a topicot, meg az ebben a topicban már említett weblapot is.
Ha van kedved gyere ircelni,-a csatorna nevét megtalálod a weblapon-, ott közvetlenebbül is beszélgethetünk. De az igazi tanulás természetesen tényleg egy (vagy több) mester segítségével történhet.

Blessed Be!
Admon

Előzmény: simon krisztina (65)
simon krisztina Creative Commons License 2002.01.11 0 0 65
sziasztok! szeretnék többet tudni a wicca-ról, legszívesebben tanulnék egy mestertől, remélem van ilyen budapesten (mármint mester). szintén budapesten, ha működik coven és szívesen látnának egy buzgó fiatal lányt, oda is csatlakoznék. Persze tisztában vagyok vele, hogy ez kevés mindehhez, mégis szeretnék egy lehetőséget kapni. Olvastam wicca könyvet és minden sora megragadott, de egymagamban otthon nehéz a fejlődés. Ehhez kérnék segítséget! Örömmel veszem ha bárki a témával kapcsolatban ír az e-mail címemre!
Magustanonc Creative Commons License 2002.01.06 0 0 64
Nestor IX.: A magam reszerol minden isten letezeset elismerem.

En elsosorban a kelta pantheonnal foglalkozom.

Előzmény: Nestor IX. (63)
Nestor IX. Creative Commons License 2002.01.06 0 0 63
Üdv.
Feltennék én is pár kérdést.
Milyen isteneitek vannak?
A természetet imádjátok, vagy van valamilyen istenség, ami megszemélyesíti azt, esetleg több is?
Milyen ünnepeitek vannak, mikor vannak, hogy ünneplitek ezeket stb?
Admon Creative Commons License 2002.01.04 0 0 61
Sziasztok,

Valóban igaz, hogy az ünnepeket, egyéb tevékenységeket alapban nem a kellékek és a külsöségek teszik azzá amik, hanem az, amit az ember belül hordoz. Viszont vannak olyan eszközök, amik nem csak kellékek, hanem segítséget nyújthatnak például energiakoncentráló képességük miatt. Persze ehhez az is kell, hogy tudjuk megfelelően használni őket. Véleményem szerint nem szabad megfeledkeznünk ezekről a segédeszközökről, legalábbis amig itt a fizikai világban élünk :) Csak tudni kell minek hol van a helye... És ugye nem kötelező, de talán nem buta dolog élni a segítséggel, főleg ha általa hatékonyabbak lehetünk...

Blessed Be!
Admon

Magustanonc Creative Commons License 2002.01.04 0 0 60
Firefly: vannak unnepeink, amit altalaban magikus ritualeval szoktunk unnepelni, de ezek nem arrol szolnak, hogy enekelgetunk.

A magikus dalokat pedig mi tenne magikussa? Energiat kozvetiteni lehetseges szavak nelkul is.

A tallar az a HPhez kapcsolodik, mi magunk valasztjuk ki a sajat ritualis ruhainkat, de en nem ragaszkodom meg ehhez sem, ez egy szep kellek. A kulsosegek fele annyira sem fontosak, mint az, hogy te belul mit erzel, de lehetnek szepek ezek a kulsosegek, amely szamunkra teszi kulonlegesse ezeket az alkalmakat.

Az amerikai wicca lehet jobban hasonlit ahhoz, amire te gondolsz: egyutt mondanak minden szoveget, szigoruan meghatarozott kellekeket hasznalnak, mondokakat, stb. En nem ragaszkodom ehhez szemely szerint. Egy unnepet nem a kellekek es a kulsosegek teszik unneppe, hanem az, amit az ember belul hordoz.

Előzmény: Firefly (58)
Casper the friendly ghost Creative Commons License 2002.01.04 0 0 59
Vannak szertartásaik, köpenyben, csuklyában, a természetben:) Csak szerénykednek:):)

C - 156

Előzmény: Firefly (58)
Firefly Creative Commons License 2002.01.04 0 0 58
Kedves Magustanonc es Akyra!

Mindketten azt mondjatok hat, hogy vonatkoztassunk el a gyakorlati megjelenitesetol a dolognak, mert a szellemi resz a fontosabb, amit onmagadnak, magadba bezarkozva kell megelned, meg tudatosan kell elned, stb, stb.
(keretik ebbe a fentebbi reszbe nem belekotni, ertsd ugy, ahogy en ertettem..:)

Ez tok jo, es szerintem is ez a legfontosabb, de miert nem tancoltok ezek utan a tuz korul magikus dalokat enekelve, vagy hajnalban a tunderkorben a lemeno holdat csodalva?

Miert nem oltoztok talarba(hogy ez a szo milyen divatos lett a HP ota!) es rajzoltok magikus abrakat a padlora, mikozben a hatterben ezer meg ezer gyertya langja lobban?

Ha most erre azt mondod, hogy azert mert a belso megismeres, onmagad lelki bekeje fontosabb a kulsosegeknel, akkor azt valaszolom, miert nem vagytok buddhistak, zen hivok, vagy akarmi mas ilyen meditalok-es-belso-megismerek hitvallas?

Szamomra a wicca a hajnal magusai, az arnyekok konyve, sot meg a rozsakeresztesek is, mind mind az altalam vazolt megjelenest hordoztak. Leulni a szoba kozepere es meditalni az elet dolgain, meg onmagamat megismerni a wicca hagyomanyok nelkul is lehet, sot szerintem ez sokakkal osztonosen megtortenik neha.

Ne ertsetek felre, en nem lejaratni akarom a ti wiccatokat, csak a magam szamara hianyolom belole azt a kulonlegesseget, azt a romantikus szikrat, ami mindig megvolt, akarhanyszor is olvastam ezeket az ujabban megjelent varazslos konyveket. Ugy is mondhatjuk, hogy ha en csinalnam, akkor en nem igy csinalnam, es nem ertem, ti miert igy csinaljatok.

Szoval kuldjetek el, hogy a szellem tenyleg fontosabb, mint a kulsosegek, vagy komolyan irjatok mar le, hogy vegeztek-e valamilyen gyakorlati tevekenyseget is?

Udvozlettel:

Firefly

Előzmény: Magustanonc (57)
Magustanonc Creative Commons License 2002.01.03 0 0 57
Firefly: az, amit leirtal lehet wicca is akar, de nem az, ami szamomra a wicca.

Nem tanulmanyozok varazsigeket, inkabb kulonbozo magikus hagyomanyokkal es filozifiai rendszerekkel ismerkedem: runak, egyiptomi magia, tarot, kabbala, tantra, stb.

Meditacios es energetikai gyakorlatokat vegzek.

De mindezek mellett elsosorban azzal foglalkozom, hogy Tudatosan letezzem.

Előzmény: Firefly (55)
Firefly Creative Commons License 2002.01.03 0 0 55
Kedves Magustanonc!

Ugy erzem, itt az ideje, hogy az eredeti temahoz is hozzaszoljak, egy kerdessel:

Mi az amit te ugy wicca-ugyileg csinalsz? Ugrandozol nehany wiccas tarsaddal egy tabortuz korul, egy sotet padlason varazskonyv fole gornyedve varazsigeket tanulmanyozol, vagy felmeztelenul gyujtod a hajnal gyumolcseit az erdo kozepen? Esetleg mindharom egyszerre?

Udvozlettel:

Firefly

U.i.: Tehat most nem az elmeletre kerdeztem ra, hanem a kulso szemlelo altal is lathato gyakorlatra.(meg akkor is, ha eppen nincs kulso szemlelo, persze)

Előzmény: Magustanonc (51)
Casper the friendly ghost Creative Commons License 2002.01.03 0 0 54
Üdv Firefly

Nem egészen erre gondoltam, azért nem fejtettem ki, mert tudom, hogy Mágustanonc érti, hogy miről van szó. Amúgy egyszerű a megfejtés: www.thelema.hu

Így talán már érthetőbb:) Én mint Mágia történész:):):)

Casper - 156

Előzmény: Firefly (53)
Firefly Creative Commons License 2002.01.03 0 0 53
Szia Casper!

"Én bizton merem állítani, ezzel foglalkozom:) "

Marmint, hogy magiatortenesz vagy? Mondjuk, ha mar tenyleg csak szellemi mivoltodban letezel, akkor valoban eleg idod van a sok regi konyvet elolvasni....

Udvozlettel:

Firefly

Előzmény: Casper the friendly ghost (50)
Yv Creative Commons License 2002.01.03 0 0 52
TOK OFF:
Szia Magustanonc:) BUEK!!
ON
Magustanonc Creative Commons License 2002.01.03 0 0 51
Casper: igazad lehet. szamit igazan az, hogy mi honnan szarmazik, ha be tudod illeszteni a sajat rendszeredbe? :)
Előzmény: Casper the friendly ghost (50)
Casper the friendly ghost Creative Commons License 2002.01.02 0 0 50
Én bizton merem állítani, ezzel foglalkozom:)
De ha nem lenne igazam, akkor az lenne az alapállás, hogy Gardner lopott:) De nem tett ilyet, pláne, hogy akkor igen nagy gondjai lettek volna. A kiadási dátum pedig nem a keletkezés dátuma. Az pedig, hogy ez minősít-e egyáltalán valakit.... Én nem hinném, hogy kellene.

Casper - 156

Előzmény: Magustanonc (49)
Magustanonc Creative Commons License 2002.01.02 0 0 49
Casper: nem allitanam ezt annyira bizonyosan, az en ismeretem szerint Crowley meg 1947-ben meghalt, mig Gardner a Book of Shadowst 1950 utan jelentette meg nehany evvel.

De ha igazad is van, az nem a wiccat minositi feltetlenul, hanem nehany egyent, aki wiccanak vallja magat.

Előzmény: Casper the friendly ghost (48)
Casper the friendly ghost Creative Commons License 2002.01.02 0 0 48
A válasz pofonegyszerű. Gardner a Wicca atyja Aleister Crowley-t kérte fel a Book of Shadows elkészítésére. Ezért van az, hogy elég sok az átfedés a Thelemita vallás/filozófia és a Wicca között. Példának itt a Do what idézet csonkítása, vagy a Charge of the Goddess szövege ami a Book of the Law-ból való. Ahogy Gardner mondta, szeretett volna csinálni egy kommerszebb vallási rendszert, mert a Thelema túl sok az átlagembernek. Crowley meg pénzt kapott az írásért, őt nem izgatta a dolog különösképp.

Casper - 156

Előzmény: Firefly (45)
Magustanonc Creative Commons License 2001.12.30 0 0 47
Firefly: igen, megtalalhato a "Dou what thou Will shall be the whole of the Law." mondat Crowleynal, de ez nem egyezik a wicca alapelvvel.

Szamomra Crowley mondata magyarul a kovetkezokeppen hangzik: "Tegy amit Akarsz, lesz a Torveny egesze."

A wicca alapelv pedig arrol szol, hogy epits fel magad egy ertekrendet, es ez alapjan ne arts masnak.

A talaloskerdeseidet szerintem kvizshowban ertekesitsd. :)
A kerdesedre nem tudom a valaszt, es most nem fogok utana nezni, ne haragudj.

Előzmény: Firefly (45)
Magustanonc Creative Commons License 2001.12.30 0 0 46
Scorpyan: igen, es nem a valasz az elso kerdesedre. Szuletni kell arra, hogy egyaltalan erdeklodni kezdjen az ember a magia irant, de nem kell hogy legyenek "kulonleges" kepessegei. Mindent meg lehet tanulni idove es kitartassal.

Letezik iskola, bar nem olyan stilusu, mint a Harry Potterben a Roxfort. Az mese, nem pedig valosag, es megcsak koze sincs nagyon a valosaghoz annak a mesenek.

A wiccaban semmi sem kotelezo, mindent magad valasztasz meg, ha tisztaban vagy a lehetosegeiddel.

A kiejtest eleg jol leirtad, bar a w nem veletlen, azt kicsit maskepp ejtjuk.

A kepessegeid nem koteleznek semmire, csak te sajat magadat.

Előzmény: Scorpyan (44)
Firefly Creative Commons License 2001.12.30 0 0 45
Kedves Magustanonc!

Erdekelne, hogy az alabbi hozzaszolasodban emlitett idezetet (ugye, idezojelek kozott volt...), honnan vetted?

Ezt irtad:

"Tegy, amit akarsz, de ne arts vele!"

Meg is varhatnam, hogy valaszolj, de nem akarok rosszindulatu kerdezo lenni, ezert elmondom eloszor azt amire en gondolok:

Furcsa lenne, ha ket nagyon hasonlo de nem megegyezo idezetrol beszelnenk, de ez persze elkepzelheto. Ezt az idezetet Aleister Crowley-nek tulajdonitjak, aki pontosan igy szolt:

"Do what thou wilt" regies Angol nyelven, ami magyarul a kovetkezot jelenti:
"Tegy amit akarsz"

Ebben az idezetben nem szerepel a te idezeted masodik fele, mint ahogy a forrasok szerint Crowley sem gondolta igy, tehat nem ertem, hogy hogyan kerult oda a "de ne arts vele" resz. Lehetseges, hogy ez az eredeti idezet egy wiccanus altali feldolgozasa?

Udvozlettel:

Firefly

U.i.: Talalos kerdes: Hol talalhato a temahoz szinten kapcsolodo kovetkezo felirat?
"Fay ce que vouldras"

Előzmény: Magustanonc (38)
Scorpyan Creative Commons License 2001.12.30 0 0 44
Hello Mindenkinek!
Erre a boszorkányságra születni kell, vagy bárki beletanulhat?
Léezik valahol olyan iskola (szakközép, gimnázium, vagy ilyesmire gondolok), ahol ezt tanítanák? Mint pl. a Harry Potterben a Roxfort?
Van varázspálca is, vagy seprű, vagy ilyesmi, ami "hagyományos" boszorkány eszköz?
Amúgy hogy kell kiejteni? Simán vikka?
Szerintetek ha vannak különös képességeim, az lehet egy jel, hogy boszorkánynak kell lennem?

Üdv:

Scorpyan

Magustanonc Creative Commons License 2001.10.07 0 0 43
rowena: A wicca az, amive teszed. Egyetlen szabaly sem kot, ami arra kesztetne, hogy mast tegyel, mint amit akarsz. "Ne arts" kitetel egy esszeru felfogasbol fakad szamomra: a makrokozmosz (vilag) es a mikrokozmosz (ember) egymas analogiai, ha bantok vkit/vmit a vilagban, aki nem veszelyezteti tettleg a letezesem, akkor magamat bantom feleslegesen, legfeljebb az adott pillanatban ezt nem erzem. Minden, amit masnak teszel, visszaszall rad - tapasztalataim szerint.

Sokminden ugy mukodik a vilagban, hogy hit kell hozza, de szerintem ez nem minden.

Előzmény: rowena (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!